+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    [MkIII] ZAPALI A MOŻE NIE - 1,8 TD ZIMĄ

    Wiem, że duzo już każdy z przyjaciół na forum starało sie pomagać takim jak ja... No ale potrzebuje pomocy w odszukaniu dobrego serwisu w którym ktoś będzie mógł mi pomóc a najważniejsze naprawić mojego MONDZIAKA...

    Zima wiadomo sprawa nie należy do ulubionych pór diesla. Ale mojemu to nie wiem co jest a nie wiem bo się nieznam na autkach. Nie chce mi palić rano - i nie mówię tu o mrozach minus 20 stopni ale obecnych - max minus 5. Aku nowiutki, swiece nowiutkie, a co słysze rano - tak jakby chciał a nie mógł i chechłam go i chechłam - nic po dobrych 5 minutach może wyjadę... Podgrzewam świece oczywiście :-)
    Zamiast z tylnej rury wydechowej - dym leci mi spod silnika. Również jak wjechałem na kanał zobaczyłem wyciek oleju między silnikiem a turbiną - TAK WIĘC JAK WIDZICIE CHYBA MAM PROBLEM - WIEM ŻE ZAWSZE WSZYSCY CHĘTNIE POMAGACIE, ALE TYM RAZEM CHCE GO GDZIEŚ ODDAĆ I NIECH MI GO ZROBIĄ... :metal

    Jestem mieszkańcem Wrocławia. Mam urlop od 20-go i chętnie go zostawię na tydzień w jakimś dobrym serwisie licząć na to że po tygodniu odbiorę mojego MONDZIAKA i będęsię cieszył nim jeszcze ze dwa lata...

    Proszę o POMOC

    Mój Mondek jest z rocznika 1997 TD KOMBI

    ps chce o moim Mondku powiedzieć - GRA I TRĄBI - MONDEK KOMBI :0-)

    Pozdrawiam
    Chlipek
    Mondeo Mk II 1,8 TD kombi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Szkoda, że z tak daleka . Ale masz do wymiany parę rzeczy. Trzeba zlikwidować wycieki oleju napędowego i pewnie końcówki wtrysków do wymiany.

  4. #3
    Zbanowany
    Od
    20 Dec 2005
    Mieszka w
    z pod Krakowskiej W.S.I..ogoolnie Zabajone rulez:)
    Mam podobne problemy.Trzeba sie modlć i błagac zeby odpalił, a jak odpali to szaro w tylniej szebie ze hohoho.Dzisiaj oddałem Mondziaka do warsztatu i maja mi wymienic wtryski. za 2 dni mam go odebrac ( maja ponoc terminy napiete i problem z pompiarzem)ale jak bedzie po wszystkim to napisze co i jak.Narazie zapytałem sie o cene tego zabiegu. łacznie z pompiarzem i wszystkimi regoolacjami ma nie przekroczyc 500 złotych. co do wycieku na turbinie.... a jakze tez mam!!! tylko tym mam sie ponoc nie przejmowac. Jak padnie turbina to do regeneracji 700zeta.
    300 000 tys na liczniku- pewne zeczy moge wybaczyc
    w portwelu dalej 0 !!!

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Jestes z Wrocławia to przejedź sie do miejscowości Radwanice, na samym początku to jest max.2km od ksiąza małego, pierwsza w prawo za firmą zajmującą się klimatyzacjami(auto-car). Nie wiem czy jest nadal ale warto spróbować, kiedyś był tam zakład zajmujący się dieslami i robili to znakomicie, Ojciec miał diesla i po pobycie u nich chodizl rewelacyjnie i palił nawet w duzy mróz. A jak nie tam to i tak na książu małym jest warsztat, mechanika pojazdowa, obok poczty, ja tam poważniejsze naprawy robilem i jestem zadowolony z ich usług.
    pozdrawiam.

  6. #5
    To tak samo jakbyście opisywali mojego zdechlaka.Wymieniłem rozrząd ,wyr. zawory,zrobiłem pomar ciśnienia i regeneracje wtrysków i wszystko na nic .Istna tragedia ,żeby był na chodzie to przepalałem go co 4 godz. I wszystko okazało się dzisiaj po podłączeniu do kompa.-zapłon przestawiopny o 3 st. stąd te problemy z rozruchem zimnego sil.A wycieki mam takie ,że mógłbym wziąść natrysk i się wykompać- no nie troche przesadzam ale też mam wyciek z tej okolocy ale mnie się wydaje ,że to gdzieś na złączeniu turbiny i siln.Ale z tym czekam do wiosny i jego dokładnego umucia a potem obserwacji.

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez kaziu49
    To tak samo jakbyście opisywali mojego zdechlaka.Wymieniłem rozrząd ,wyr. zawory,zrobiłem pomar ciśnienia i regeneracje wtrysków i wszystko na nic .Istna tragedia ,żeby był na chodzie to przepalałem go co 4 godz. I wszystko okazało się dzisiaj po podłączeniu do kompa.-zapłon przestawiopny o 3 st. stąd te problemy z rozruchem zimnego sil.A wycieki mam takie ,że mógłbym wziąść natrysk i się wykompać- no nie troche przesadzam ale też mam wyciek z tej okolocy ale mnie się wydaje ,że to gdzieś na złączeniu turbiny i siln.Ale z tym czekam do wiosny i jego dokładnego umucia a potem obserwacji.
    Bo jest stary problem z ustawieniami kata wyprzedzenia wytrysku w Dieslu fordowskim..Wiekszosc ustawia na znaki a to jest bledne bo przy Lucasie kólko na pompie jest na wcisk na stożku a nie na klinie i wpuscie,wiec sie przestawia najczesciej i problem jest swiadczy to w wiekszosci przypadkow o braku dokladnosci i niefachowosci mechanika,ktory robi wszystko "na pamiec'

  8. #7
    krzysiu --coś jest w tym prawdy albo i cała. Po korespondencji [sadze ,że sledziłeś] z generałem poczekam na fizyczne przestawienie kółka pompy na srubach i zobaczymy jaki to przyniesie efekt.A narazie Mógłbym to zrobić znów na oko metodą prób i błędów ale to się nie opłaca.Lepiej to robić pod kontrolą kompa.

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Bo do wtrysku potrzeba mieć blokady i nie powinno być problemu. :metal

  10. #9
    Wszystko fajnie chłopaki, ale w takim razie gdzie znależć taki zakład i ludzi, żeby zrobili co trzeba i jak trzeba.
    To jest naprawdę już upierdliwe, a zwłaszcza jak się siedzi w aucie jak i czeka aż coś się wydarzy (znaczy, auto zapali). Nie dość, że człowiek od rana wkurzony, bo spieszy się do pracy, to jeszcze cały dzień zastanawia się co jest grane, gdzie z tym pojechać i ile kasy znowu pódzie
    Może ktoś z Was znajdzie jakiś namiar na dobry warsztat (dobrych fachowców i umiarkowane ceny) i da znać. Chętnie skorzystam z takiego kontaktu.
    Pozdr
    Chlipek
    Mondeo Mk II 1,8 TD kombi

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    No tak, ale mieszkasz we Wrocku. Ja mam w naszym regionie adresy sprawdzone przez użytkowników. :metal

  12. #11
    Z przykrością stwierdzam że mam to samo, ostatnio na przeglądzie sprawdzili ciśnienie sprężania na wszystkich garach >30, wtryski ok, a przy -5 musze 3x podgrzać świeczkami żeby zapalił. Jak podgrzeję tylko raz to pokreci, pokręci zachłyśnie się i nic, i tak z trzy cztery razy. Ręce opadają To prawda że z turbinka jeździ się super ale ...
    Na szczęście idzie wiosna i dodatnie temperatury
    Wracając do tematu zwracam się do Krakusów, gdzie mozna wiarygodnie sprawdzic kąt wyprzedzenia zapłonu? Nie pytam o autoryzowane stacje obsługi - im już nie wierzę
    MK II 1,8 TDi '97 od 28-02-2005 ;-)

Podobne wątki

  1. [Duratec] Po zapaleniu i zgaszeniu nie zapali przez 10 min
    By dav18 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 23:53
  2. [MkII] nie zapali... po przekreniu kluczyka cisza
    By marcin-pe17 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 22:49
  3. [MkI] Auto nie zapali
    By koper666 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 19:01
  4. Nie zapali, ani ciepły ani zimny?
    By Walduli in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-01-2006, 10:48
  5. Nie zapali :(
    By Czacha in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2005, 00:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów