+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek

    Question zamek w drzwiach kierowcy działa do połowy

    Witam!

    Ostatnio rozkodował mi się kluczyk, więc byłem zmuszony użyć kilka razy klucza do otwierania/zamykania drzwi.

    I jest taki problem:
    Zamkiem w drzwiach kierownika da się tylko otworzyć drzwi. Zamykać musiałem biegać od strony pasożyta.
    Aha. Kluczyk nie chce się w ogóle przekręcać w stronę zamykania.

    Jak myślicie? da się to jakoś przewietrzyć/wyczyścić/odblokować bez wymiany części?


    A i jeszcze jedno pytanie..
    Tylko właśnie nie jestem pewien czy to po programowaniu kluczyka czy może jakoś troche wcześniej się to spsuło. (chodzi o brak mrugnięcia kierunkami przy zamykaniu)
    Tak myślę, może to krańcówka któraś niedomaga? (bo przy niedomkniętych drzwiach i kiedyś nie mrugało) Ale gdy jakiś czas temu jedna padła to oświetlenie wewnątrz wariowało na nierównościach. A teraz brak tego problemu.

    A może jest jakiś sposób na włączenie/wyłączenie tej opcji i ją przez przypadek wyłączyłem?


    Dzięki i pozdrawiam!
    I przepraszam za ew. powielenie czyjegoś wątku.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    taki objaw wystepuje jak klucz nie jest z tego zamka , a mianowicie zamkniesz a nie otworzysz. A powiedz bylo dobrez czy caly czas uzywales pilota?

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  4. #3
    Zielony listek Awatar tasiek
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    Skoda Octavia 2
    Silnik
    2.0 TDI BKD 170 PS
    Opis
    Galaxy MK1 2,3l 16V PB+LPG
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    czerwionka
    jak często zamek w drzwiach jest nie używany to zarasta syfem i później ciężko otworzyć lub zamknąć w tej sytuacji musisz rozebrać zamek i go wyczyścić lub kilka razy potraktować go jakimś penetratorem w spraju a z tego co się orientuję to okrągłym kluczykiem forda zamkniesz każde auto tej marki jak ma oczywiście zamek na okrągły kluczyk. Ja mam taki problem że zamknąć umie ale nie idzie otworzyć na pewno zamek się posypał

    fon 500605021
    SUZUKI GSX-R K1 1000 118KW- sprzedane bratu i dalej będę na niej śmigał
    MONDEK SPRZEDANY CZYLI SPRZEDAŁEM TO CO KOCHAŁEM

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez tasiek Zobacz posta
    Ja mam taki problem że zamknąć umie ale nie idzie otworzyć na pewno zamek się posypał

    No jeszcze raz mowie ze jak wsadzisz inny klucz to tez bedzie zamykal a nie otworzysz , wiec koledze nie koniecznie zamek sie posypal tu widze ze ma problem z zakodowaniem pilota i zmuszony otwierac z kluczyka wiec moze nie uzywal klucza do otwierania. No to by sie zgadzalo inne zamki ma w drzwiach, no chyba ze faktycznie ma uwalony zamek, bo zamek sztywny tez ma skok lekki w jedna strone i moze zamknac a nie otworzy juz

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  6. #5
    Zielony listek Awatar tasiek
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    Skoda Octavia 2
    Silnik
    2.0 TDI BKD 170 PS
    Opis
    Galaxy MK1 2,3l 16V PB+LPG
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    czerwionka
    kolega pisze że
    Cytat Zamieszczone przez camre Zobacz posta
    Zamkiem w drzwiach kierownika da się tylko otworzyć drzwi.
    to musi mieć oryginalny zamek
    Cytat Zamieszczone przez camre Zobacz posta
    Zamykać musiałem biegać od strony pasożyta.
    to na bank musi mieć zasyfiony i go coś tam blokuje w moim przypadku jest tak że mogłem cały czas otwierać i zamykać z kluczyka bo nie posiadałem pilota do centralnego ni i się zamki wyrobiły wpierw siadł zamek od strony kierownika nawet nie idzie zapasowymi otworzyć a posiadam oryginalne 3 klucze a teraz już po woli siada zamek od strony pasożyta no ale tu nie piszemy o innych problemach tylko trzeba chłopu pomóc czujniki co są przy drzwiach też lubią rdzewieć w tedy ci może nie mrugać jak zamykasz bo centralka będzie myśleć że drzwi są niedomknięte ale zamek zarygluje tak myślę warto sprawdzić

    fon 500605021
    SUZUKI GSX-R K1 1000 118KW- sprzedane bratu i dalej będę na niej śmigał
    MONDEK SPRZEDANY CZYLI SPRZEDAŁEM TO CO KOCHAŁEM

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    Dzięki za odpowiedzi

    No to po weekendzie (bo teraz zjazd i sesja nieszczęsna) zacznę czyścić a jak nie pomoże to będę rozbierać.
    Dobrać się tam od wewnątrz, co? znaczy się zdejmować boczki i tam będzie widać klamkę i zamek? czy jakoś inaczej?
    Nie rozbierałem jeszcze drzwi.. może przy okazji wygłuszę

    A krańcówki sprawdzę i wyczyszczę i spróbuję albo reanimować sposobem z forum (choć powątpiewam w trwałość) albo poszukam coś na alle albo szrocie.

    Może z naprawy jakąś fotorelację się zrobi

    Dzięki jeszcze raz i udanego weekendu!

    Odezwę się w razie powodzenia lub porażki;p

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    16V
    Opis
    Mondeo MK II 1.8 16V
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Witam,podepne sie do tematu kolegi bo nie chce zakładać nowego.Otóż mam podobny problem z zamkiem ale w inny sposób !Zamkne z kluczyka ale tylko dzwi kierowcy ale nie da sie otworzyć,natomiast od pasażera otwieram i zamykam całe auto. patrzyłem w zamek ale niby wszystko jest ok. Mam 99 rok i kostke mam na 8 pinów a zamek na 6.Czy ktoś już ingerował bo kluczyka z pilota nie mam i tak otwieram od kupna mondelca

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    aha, zapomniałem.
    kilka miesięcy temu (jak ostatnio używałem klucza) było wszystko ok. zamykało i otwierało jak ta lala
    Pozdro!

    ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez nieznany Zobacz posta
    Witam,podepne sie do tematu kolegi bo nie chce zakładać nowego.Otóż mam podobny problem z zamkiem ale w inny sposób !Zamkne z kluczyka ale tylko dzwi kierowcy ale nie da sie otworzyć,natomiast od pasażera otwieram i zamykam całe auto. patrzyłem w zamek ale niby wszystko jest ok. Mam 99 rok i kostke mam na 8 pinów a zamek na 6.Czy ktoś już ingerował bo kluczyka z pilota nie mam i tak otwieram od kupna mondelca
    Może miałeś zmienianą klamkę wraz z zamkiem z innego mondiego

  10. #9
    Zielony listek Awatar tasiek
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    Skoda Octavia 2
    Silnik
    2.0 TDI BKD 170 PS
    Opis
    Galaxy MK1 2,3l 16V PB+LPG
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    czerwionka
    a jak przekręcasz kluczyk do otwierania to robisz duży obrót ? jak masz jakieś zapasowe klucze to spróbuj innym kluczem może ten co używasz jest zbyt wyślizgany i nie łapie już wyrobionych blaszek tak było w moim przypadku a dla satysfakcji to kup coś takiego http://allegro.pl/sterownik-bx10-zam...008699528.html prościzna w montażu z kolegami z forum nawet jest reportaż z tego w dziale HOTS

    fon 500605021
    SUZUKI GSX-R K1 1000 118KW- sprzedane bratu i dalej będę na niej śmigał
    MONDEK SPRZEDANY CZYLI SPRZEDAŁEM TO CO KOCHAŁEM

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    16V
    Opis
    Mondeo MK II 1.8 16V
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Gdy chce otworzyć to jest opór i niestety mam cały jeden kluczyk Ale klucz jest do wszystkiego stacyjka klapa dzwi ,to wydaje mi sie że chyba nikt by wszystkich wkładów nie wymieniał co?
    Ostatnio edytowane przez nieznany ; 19-01-2012 o 22:21

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    popieram kolegę.

    Cytat Zamieszczone przez tasiek Zobacz posta
    a dla satysfakcji to kup coś takiego http://allegro.pl/sterownik-bx10-zam...008699528.html prościzna w montażu


    ---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

    nie mam otwierania bagażnika z pilota i planuje sobie coś takiego do tego zakupić, a resztę wyjść ze sterownika wykorzystać na "oświetlenie drogi do domu" i podświetlenie spodu samochodu

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    16V
    Opis
    Mondeo MK II 1.8 16V
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Milicz
    No już jestem skłonny kupić bo już troche km zrobiłem latając otwierać i zamykać do okoła,ale myślałem może nad alarmem.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    szczerze mówiąc, to nie wiem czy ktoś chciał by nasza auta kraść;p
    Ale jeżeli jakiś niedrogi alarm, to odradzam te z dolnej półki z czujnikami uderzeniowymi;p

    A no ja kilka dni tylko miałem taki problem z bieganiem i już miałem dość;p

    Ale ten, tego no..
    Nie dało by się kupić samego pilota i zaprogramować pod Twoją centralkę?

  15. #14
    Zielony listek Awatar tasiek
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    Skoda Octavia 2
    Silnik
    2.0 TDI BKD 170 PS
    Opis
    Galaxy MK1 2,3l 16V PB+LPG
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    czerwionka
    Cytat Zamieszczone przez camre Zobacz posta
    Nie dało by się kupić samego pilota i zaprogramować pod Twoją centralkę?
    z tego co się orientowałem to pisali że nie da się ale mogę się mylić by trzeba przeszukać forum bo gdzieś o tym pisano


    Cytat Zamieszczone przez camre Zobacz posta
    nie mam otwierania bagażnika z pilota i planuje sobie coś takiego do tego zakupić
    do tego chyba trzeba założyć jakiś siłownik na zamek z kuferka bo w mk1 i mk2 jest na linkę otwierany

    fon 500605021
    SUZUKI GSX-R K1 1000 118KW- sprzedane bratu i dalej będę na niej śmigał
    MONDEK SPRZEDANY CZYLI SPRZEDAŁEM TO CO KOCHAŁEM

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    kurcze, wydawało mi się cały czas, że elektryczny u mnie jest;p no ale siłowników od centralnego kilka mam, więc nie problem

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tasiek Zobacz posta
    z tego co się orientowałem to pisali że nie da się ale mogę się mylić by trzeba przeszukać forum bo gdzieś o tym pisano
    trzeba by było od kogoś pożyczyć i spróbować zaprogramować

  17. #16
    Zielony listek Awatar tasiek
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    Skoda Octavia 2
    Silnik
    2.0 TDI BKD 170 PS
    Opis
    Galaxy MK1 2,3l 16V PB+LPG
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    czerwionka
    Cytat Zamieszczone przez camre Zobacz posta
    że elektryczny u mnie jest
    teraz to i zgłupiałem kumpel miał mk2 i gadał że na linkę a masz otwieranie bagaża od środka czy z guzika na klapie chyba masz rację że elektryczny jest w mk2 trochę tu namotałem
    Ostatnio edytowane przez tasiek ; 19-01-2012 o 23:26

    fon 500605021
    SUZUKI GSX-R K1 1000 118KW- sprzedane bratu i dalej będę na niej śmigał
    MONDEK SPRZEDANY CZYLI SPRZEDAŁEM TO CO KOCHAŁEM

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    z guzika. Ale nie na klapie;p wciska się go tak mało, że wątpię, żeby linkę naciągał.
    Ale może wyprowadzi nas z błędu ktoś dokładnie zaznajomiony

  19. #18
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez tasiek Zobacz posta
    do tego chyba trzeba założyć jakiś siłownik na zamek z kuferka bo w mk1 i mk2 jest na linkę otwierany
    Zamek otwierany linką był w Mk1,w Mk2 zamek jest otwierany albo mechanicznie z kluczyka albo elektrycznie siłownikiem sterowanym albo przyciskiem w klapie albo przyciskiem na pilocie klucza o ile klucz jest 3 przyciskowy.Dwukrotne szybkie przyciśnięcie przycisku otwierania klapy( w niektórych modelach pojedyncze) powoduje zadziałanie siłownika i otwarcie klapy niezależnie od tego czy auto ma central zamknięty czy otwarty.Nawet jeśli fabrycznie był pilot z dwoma przyciskami to opcja otwierania bagażnika trzecim przyciskiem jest w Mk2.Wystarczy zdobyć kluczyk z pilotem 3 przyciskowym i zaprogramować.



  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    W związku z tym że mam problem z zamkami przednich drzwi podepne się pod temacik.
    Ostatnio w temp. ujemnych otwierając z kluczyka drzwi slychać, że wszystkie zamki się otwieraja. tylne drzwi moge otworzyć chwytając za klamkę zewnętrzna a przednich nie mogę. Jak podnoszę ją do góry to tak jak by coś przeskakiwało... chwytając za klamkę wewnętrzną mogę otworzyć przednie drzwi, chociaż ostatnio miałem taki przypadek, że drzwi jeszcze trzymał zamek, efekt były taki, jak niedomknięte drzwi) i po kilkukrotnym szarpnieciu z pociągniętą klamką wewnętrzną udało się je otworzyć. Miał ktoś podobny problem? Jeśli ktoś dysponuje zdjęciem wewnętrznego mechanizmu zamka to prosiłbym o podpięcie.

    Dodam że otwierając kluczykiem przekręcam go do końca ( tak jak normalnie kiedyś otwierałem drzwi ) ale efekt jest ten sam co otwieranie z pilota. W dodatnich temperaturach problem nie występował.
    Ostatnio edytowane przez swojtas ; 26-01-2012 o 09:01

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    u mnie jest taki problem. i podejrzewam, że to smar, który powinien ułatwiać życie, w mróz je utrudnia. Bo zamek się otwiera, ale właśnie nie do końca, i klamka na nie do końca otwartym tak przeskakuje.
    Po kilkukrotnym otwarciu i zamknięciu z pilota da się otworzyć.


    A swoich drzwi jeszcze, koledzy, nie rozkręcałem, bo mróz mnie odstrasza.
    Ale dam znać jak się zabiorę za to.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zamek centralny od strony kierowcy - nie działa
    By Cherman in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 19:49
  2. [MkI] Centralny zamek kierowcy nie działa
    By axater in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 12:35
  3. [MkIII] Głośnik w drzwiach kierowcy nie działa.
    By Michał-Tbg in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 23:08
  4. [MkI] zamek w drzwiach kierowcy
    By BB in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2006, 12:21
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2006, 10:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów