+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 81

Wątek: Swiece żarowe

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDDI
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Siedlce

    Swiece żarowe

    Witam dzisiaj przy minusowej temperaturze zostałem nie mile zaskoczony nie mogłem odpalić swojego mondziaka. Stał 2 dni na tych mrozach i dzisiaj jak chciałem go odpalić to kilka razy go podgrzałem i niestety nie udało sie uruchomić silnika, powtarzałem tak kilka razy i w końcu padł akumulator :/ czy to jest problem z niegrzejącymi świecami czy może być jeszcze inna przyczyna ??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar aras124
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCI TITANIUM
    Od
    14 Feb 2010
    Mieszka w
    Koszalin
    Mogą być to między innymi świece. Też tak miałem jak temp. spadała poniżej -8 to też miałem problemy z odpaleniem. Po wymianie świeczek (3 były upalone) dziś -13 jedno podgrzanie i pali od strzała. Także na początku sprawdz świeczki.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    nie ma prostej odpowiedzi bo to może być po trosze wszystko. zależy od stanu układu paliwowego, akumulatora i rozrusznika oraz oczywiście świec żarowych. świece to tania naprawa więc warto je sprawdzić i wymienić w razie konieczności. jeśli będzie jedna lub dwie do wymiany to wymień wszystkie

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Radek
    Opis
    Ford Mondeo 2001r 2.0 TDDI kombi
    Od
    21 Oct 2011
    Mieszka w
    Kołobrzeg/Łódź
    Witam. Tak z ciekawości jak je sprawdzić??:> mój dzisiaj odpalił za drugim razem;p a było -6. I jeszcze jedno bo zauważyłem że czy jest +20 czy to -5 albo +20 i rozgrzany silnik to kontrolka od świec i tak się świeci z 5s czy też tak macie?:> bo wydaje mi się że w innych samochodach jak jest silnik już nagrzany to kontrolka zaświeci się na 1s albo wcale. Może to oznaki że do wymiany są świece?:>:P Pozdrawiam

  6. #5
    Zielony listek Awatar dproject
    Imię
    Darek
    Model
    TDDi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Oddech smoka :)
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Radon Zobacz posta
    I jeszcze jedno bo zauważyłem że czy jest +20 czy to -5 albo +20 i rozgrzany silnik to kontrolka od świec i tak się świeci z 5s czy też tak macie?:> bo wydaje mi się że w innych samochodach jak jest silnik już nagrzany to kontrolka zaświeci się na 1s albo wcale. Może to oznaki że do wymiany są świece?:>:P
    Generalnie jak odpalasz go "na zimno" to sprężyna pali się około 5s i jest to norma a jak się nagrzeją to krócej ale w żaden sposób nie przekłada się na jakość zapłonu. U mnie pali się w teorii wszystko wzorcowo spoglądając na wskaźniki a mieliłem dziś silnik chyba z 6 razy przy -13 stopniach.
    Akumulator wymieniony więc jeszcze siła w nim jest natomiast jak pisał wcześniej Jendrekmak wina może leżeć po stronie świec, wtrysków które nie podają odpowiedniej ilości paliwa lub leją, pompki która szwankuje lub paliwa które zwyczajnie zamarzło gdzieś w układzie. Niestety urok posiadania diesla

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MKIII TDDI 115 km
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Oj widzę że nie tylko ja przerabiam ten temat
    Dzisiaj z rana przy -17 już było bardzo ciężko, po długich bojach jednak za 5-tym razem po 20-sek. kręcenia rozrusznikiem zaskoczył któryś gar i mondek odpalił.
    Poczytałem trochę forum, kupiłem komplet świeczek bosch-a i oddałem auto do znajomego mechanika.
    Przed chwilą dzwoniłem co tam z samochodem, z 4 świec grzała 1 i do słabo, a mechanik wykręcił dopiero jedną (przez 2h roboty) i autko musi postać do jutra :-/ czyli urlop mnie czeka bo nie mam jak do pracy dojechać. Modlę się żeby wyszły wszystkie całe ;p
    Ale miałem nosa z tymi świeczkami. Kopcił z rana na biało jak było w okolicach zera a teraz to już nie mogłem odpalić.

  8. #7
    Kursant Awatar Sławek_Myslowice
    Imię
    Sławek
    Opis
    było MKIV 2.0, było MK3 TDDI
    Od
    21 Nov 2011
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Lead Zobacz posta
    Modlę się żeby wyszły wszystkie całe
    Mam to samo, mój nie chce odpalić pomimo akumulatora naładowanego i nowego filtra paliwa... czyli świece... naszczęście kupiłem BERU i jutro powinienem już komplecić mieć... tylko ta wymiana

    tak czy inaczej zima mogłaby się już skończyć
    - Tato, czy ten samochód jest chory?
    - Nie synku, to diesel.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Karol
    Opis
    Mondeo kombi diesel
    Od
    29 Oct 2011
    Mieszka w
    Wielopole Tuliszkow
    Moje MOndeo 2002rok 115KM ponad 250tys przejechane i jak przyszły mrozy twz ma ciezko ale po dlózszym kreceniu odpalił ale zakopcił na czarno.prosze o pomoc i potrzebuje listew przyokiennych jestem z okolic Konina

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Dziś też dopadł mnie problem -19stopni i za 7 razem odpalił Świeczki chyba już nie pierwszej jakośći a ropula chyba zamarzła, bo tak jak by złapał za pierwszym razem i zdechł, i później 7 razy go musiałem mulić, a jak odpalił to przez 5km jazdy nie chciał wyjśc powyżej 2000obr

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDCI Hatchback
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gniezno
    ja dziś przechodziłem podobny problem...

    rano za nic mondzio nie chciał odpalić, raz na sekunde "chwycił" ale zaraz zgasł i już później NIC oprócz męczącego się aku :/ padł wyrok na parafinkę w paliwie choć ciągle leje na tej samej stacji i rok temu przy równie dużych mrozach takich akcji nie było...

    wepchnąłem go do garażu i podgrzałem farelką okolice filtra paliwa i pompy trwało to ok 15 min i po tym z problemami ale zapalił

    sprawdziłem miernikiem też dla pewności świeczki i okazało się że 3 z 4 zdechły zupełnie podjechałem szybko do sklepu za minutę osiemnasta i były tylko zamienniki NGK, byłem zmuszony je kupić bo jutro do pracy trzeba się dostać. Szybki powrót do garażu, wymianka i mondzio pali od strzała (na pierwsze wrażenie pali jak benzyniak hehe). Rano jeszcze psiknąłem WDkiem świeczki, żeby być przygotowanym na ich wykręcanie. Cała operacja wykonana bez większych problemów, oczywiśie z wyczuciem wykręcać świeczki!!

    Jutro rano relacja z testu nowych świeczek i paliwa diesel gold ze statoil, które dziś zalałem...

    Pozdrawiam

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MKIII TDDI 115 km
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez websteradi Zobacz posta
    ja dziś przechodziłem podobny problem...

    rano za nic mondzio nie chciał odpalić, raz na sekunde "chwycił" ale zaraz zgasł i już później NIC oprócz męczącego się aku :/ padł wyrok na parafinkę w paliwie choć ciągle leje na tej samej stacji i rok temu przy równie dużych mrozach takich akcji nie było...

    wepchnąłem go do garażu i podgrzałem farelką okolice filtra paliwa i pompy trwało to ok 15 min i po tym z problemami ale zapalił

    sprawdziłem miernikiem też dla pewności świeczki i okazało się że 3 z 4 zdechły zupełnie podjechałem szybko do sklepu za minutę osiemnasta i były tylko zamienniki NGK, byłem zmuszony je kupić bo jutro do pracy trzeba się dostać. Szybki powrót do garażu, wymianka i mondzio pali od strzała (na pierwsze wrażenie pali jak benzyniak hehe). Rano jeszcze psiknąłem WDkiem świeczki, żeby być przygotowanym na ich wykręcanie. Cała operacja wykonana bez większych problemów, oczywiśie z wyczuciem wykręcać świeczki!!

    Jutro rano relacja z testu nowych świeczek i paliwa diesel gold ze statoil, które dziś zalałem...

    Pozdrawiam
    No widzisz kolego, a u mnie mechanik się mordował kilka godzin zanim udało się wykręcić świeczki.
    Prosił żartobliwie że następnym razem to on woli coś mniej pracochłonnego
    Wyszły ładnie wszystkie 4 a okazało się że na 1 sprawnej odpalałem ... teraz są 4 nowe Bosche i dzisiaj rano po całej nocy pod chmurką przy -22 autko odpaliło po 15s grzania świec (jedno grzanie) od strzała. Obroty nie skaczą na zimnym, nie kopci jak głupi... jak widać sprawne świeczki zrobiły cuda. Paliwko zwykły ON z Shella z dolanym antyżelem i śmiga aż miło
    Profesjonalna Fotografia Ślubna i Okolicznościowa
    Fotograf Ślubny Tarnobrzeg, Sandomierz, Połaniec, Staszów

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDCI Hatchback
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gniezno
    dzis rano po calej mroznej nocy i poranku -20 odpalil za 1wszym razem xD tak jak Lead pisze wyżej świeczki sprawne to spora zmiana w kulturze pracy silnika...nie falują obroty, nie kopci i wydaje mi się, że trochę szybciej łapie temp.

    po wczorajszej przygodzie z zagęszczonym przez mróz ON pokusiłem się o test na moich lokalnych stacjach a mianowicie w słoiczki zatankowałem po 0,2L na pięciu stacjach (byście widzieli jak się na mnie sprzedawcy patrzyli heheh jakbym z jakiejs kontroli był hihi) wystawiłem na siarczysty mrozik i po jednej, dwóch i trzech dobach porównam konsystencję ale to już w innym temacie bo offtopu troche robie :P

    dodam jeszcze ze testowane ON są z następujących stacji: Orlen, Shell, Statoil, BP i Lotos

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Anabela
    Opis
    Przesiadka na Hyundai'a ix20 z 2012r.
    Od
    03 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    No to ja dołączam do grona tych "szczęśliwców", którzy mają problemy z odpalaniem Niby w nocy stoi w garażu, ale dopiero za 3 razem mi odpalił rano Aku roczny, paliwo Shell VPower Diesel i lipa... Zapomniałam o świecach, a teraz lipa
    JESTEM ZOŁZA I DOBRZE MI Z TYM...

  15. #14
    Kursant Awatar crisscross
    Model
    FORD FOCUS MK3
    Silnik
    2.0 TDCI 195KM
    Od
    14 Jun 2010
    Mieszka w
    legionowo
    no to ja ze swojego demona mogę być dumny
    rano -21 stoi pod chmurką i chwyta od pierwszej chwili.świeczki roczne, aku nówka...oby tak dalej...zobaczymy, bo ma być jeszcze większy mróz.
    w tamtą zimę była lipa ale dopiero przy -20 i jak się okazało 3 świece były padnięte...
    dobrze że chociaż w nabiał grzeje porządnie, bo z nawiewów cieniutko pomimo wymienionych obydwu termostatów.

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Wczoraj po postoju po 11 godzinach przy -17 miałem delikatny problem z odpaleniem ale to raczej nie paliwo porostu musiałem kręcić rozrusznikiem jakieś 5-8 sekund i dopiero załapał w garażu jest +5 i pali od strzała później w czasie jazdy wszystko oki pięknie się wkręca na obroty

    Podejrzewam świeczki wymieniłem je zaraz po kupnie 2 lata temu na NGK ale słyszałem że do naszych grzechotników nie są za dobre, sprawdzałem przewodami i iskrzy ja się do nich dotyka plusem, sprawdziłem czy prąd dochodzi i oki ale zastanawia mnie jedna rzecz grzeją tylko przez 14 sek czy tak powinno być gdzieś wyczytałem że powinno być ok 30 sek
    - wykluczam cofające się paliwo bo w garażu też by go trzeba było kotłować
    - paliwo też raczej nie bo później chodzi idealni
    - prąd dochodzi
    może po prostu trzeba je wymienić bo są jakieś lipne w zeszłym roku jak było powyżej -20 palił od strzała
    Po przestudiowaniu całego tematu w sobotę jadę wymienić świeczki
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Jarosław
    Model
    GOLD
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Powershift
    Od
    26 Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Wczoraj mój grzechotnik nie dał rady - wymieniłem filtr bo dwa lata nie ruszany i dotankowałem on Verva plus antyżel, dzisiaj też nie dał rady - wymieniam świeczki, zobaczymy jutro ma być ok. -24 aż strach pomyśleć z tego co piszecie nie polecacie ngk, a co polecacie? tylko oryginały?
    115/////au/////

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Moj odpalał ale po powiedzmy 5 probach i z męczarniami.
    Okazało się że 2 świece umarły ( 1 i 3 ).
    Zmieniłem komplet. Dziś rano -24 i jak tylko zgasła kontrolka świec przekręciłem kluczyk i od razu usłyszałem pracujący silnik. Mondzio spisał się na medal co wprawiło w osłupienie kilku sąsiadów zmagających się z kablami itp pod domem :-)
    Świeczki kupiłem po 38zł sztuka oryginały forda czyli Beru tyle że w fordowskich kartonikach.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 03-02-2012 o 13:28

  19. #18
    Kursant
    Opis
    mk3 2.2 tdci
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    łódź
    ja jade na wymiane swieczek dzisiaj, wczoraj filtr wymienilem to chociaz problemow nie bylo z wchodzeniem na obroty powyzej 2000 obr.
    ale samo odpalenie dla mojego auto to katorga lapie za 3 razem po 10-15 s. chechłania, dobrze ze akumulator dobry

  20. #19
    Zielony listek Awatar dproject
    Imię
    Darek
    Model
    TDDi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Oddech smoka :)
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Ja pojechałem na wymianę świeczek. Mechanior mówił że skoro odpalił przy -20 to nie ma tragedii ale ja i tak już nastawiłem się na wymianę Okazało się że wszystkie 4 były tylko wspomnieniem świec żarowych W takim układzie wielki szacunek dla mojego klekota Zobaczymy jak jutro po nocy odpali na nowych Beru
    A świeczki kupiłem takie http://ford.sklep.pl/pl,product,8306...rowa,beru.html

  21. #20
    Kursant Awatar crisscross
    Model
    FORD FOCUS MK3
    Silnik
    2.0 TDCI 195KM
    Od
    14 Jun 2010
    Mieszka w
    legionowo
    dziś rano -25 i dalej na dotyk pali...

Podobne wątki

  1. [All] Swiece żarowe - problem z wykręceniem?
    By CzarekJ in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 22:18
  2. [TDCi MKIII] Jak wymienić swiece żarowe?
    By metal74 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 18:06
  3. [TD MkII] swiece żarowe
    By pedro1234 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 15:50
  4. [TDDi MKIII] Swiece żarowe pytanie
    By anec in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 14:10
  5. swiece żarowe
    By LASKA in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-10-2005, 11:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów