+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: jaki akumulator

  1. #1
    Kursant
    Imię
    katarzyna
    Opis
    mondeo
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Czaplinek

    jaki akumulator

    Witam. Mam Mondeo 2.0TDCI Kombi .Mój mechanik zasugerował mi,że mam za słaby akumulator w stosunku do mocy silnika. Mam 70 a podobno najmniej powinna być 90. I podobno to jest przyczyną,że przy dużych mrozach mam kłopoty z odpaleniem go. Z kolei czy akumulator z większą pojemnością mi się zmieści? Proszę o jakieś podpowiedzi- Kasia
    Ostatnio edytowane przez katszu ; 10-02-2012 o 08:34

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    hmm wydaje mi się, ze bajki opowiada :
    http://webshop-cs.tecdoc.net/centra/...PL&country=PL#

    ---------- Post added at 07:58 ---------- Previous post was at 07:57 ----------
    Centra Futura CA722
    Napięcie: 12 Zakres pomiarowy, Pojemnosć akumulatora: 75 Ah, Prąd rozruchu wg EN: 730 A, Dł.: 278 mm, Szer. 1: 175 mm, Wys.: 175 mm, Położenie biegunów: 0, Rodzaj bieguna: EN, Wykonanie strefy podłogowej: B13

    ---------- Post added at 07:59 ---------- Previous post was at 07:58 ----------
    Centra Plus
    Napięcie: 12 Zakres pomiarowy, Pojemnosć akumulatora: 71 Ah, Prąd rozruchu wg EN: 670 A, Dł.: 278 mm, Szer. 1: 175 mm, Wys.: 175 mm, Położenie biegunów: 0, Rodzaj bieguna: EN, Wykonanie strefy podłogowej: B13

    ---------- Post added at 07:59 ---------- Previous post was at 07:59 ----------

    dedykowane akumulatory Centry
    Ostatnio edytowane przez Fred.X ; 10-02-2012 o 09:01

  4. #3
    Ja w Mondeo MkIII 2.0 TDCi, 130kM, mam oryginalny, od nowości jeszcze, aku Motorcrafta o pojemności 70Ah... Nie wiem czy jest sens poprawiać fabryke... pozdro!

    Ps:moja podpowiedź: zmień mechanika :P :P
    Ostatnio edytowane przez kamakamilion ; 10-02-2012 o 10:45
    Ford, King Of The Road

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    Pojemność akumulatora powinna zależeć od wydajności alternatora tzn. powinna być trochę niższa lub taka sama, jeżeli będzie większa to akumulator będzie niedoładowywany co spowoduje, że straci część swojej pojemności.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    90 Ah to duzo za duzo 70Ah w zupelnosci wystarczy zmien tego rzeznika nie mechanika hehe akumulator za maly w stosunku do mocy :P ciekawa teoria to jest a rozrusznik nie za wolno kreci?

  7. #6
    Kursant
    Imię
    katarzyna
    Opis
    mondeo
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Czaplinek
    dzisiaj jak wzrosła temperatura pali ok.Ale jak było -20 to słabo kręcił i nie odpalał

  8. #7
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez katszu Zobacz posta
    Ale jak było -20 to słabo kręcił i nie odpalał
    ale kręcił rozrusznik ??

  9. #8
    Kursant
    Imię
    katarzyna
    Opis
    mondeo
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Czaplinek
    kręcił

  10. #9
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    to nie wina akumulatora , może paliwo zgęstniało , albo świece żarowe do wymiany

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Jak krecil bardzo wolno to juz moze tulejki ma trafione i ciezko kreci a diesel niestety ale musi miec obroty na rozruszniku

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Cytat Zamieszczone przez marcinmg1 Zobacz posta
    Pojemność akumulatora powinna zależeć od wydajności alternatora tzn. powinna być trochę niższa lub taka sama, jeżeli będzie większa to akumulator będzie niedoładowywany co spowoduje, że straci część swojej pojemności.
    Bajki panie opowiadzasz.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    akumulator to najlepiej kupic najzwyklejszy, najtańszy, z największa pojemnością - byle tylko gabarytami mieścił się w swoje miejsce. ja wydziwiałem, wybrzydzałem, kupiłem centre futura, 3 zima i problemy (już doładowuje). A tani nie był.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mk1/1996/1796-RKB/kombi
    Od
    12 Nov 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    W tym wątku pojawia się kilka zrozumiałych racji i dwugłos "mundroli": 1/ stan rozrusznika, jak i całej instalacji ma istotny wpływ na rozruch auta, 2/pojemność akumulatora musi być dobrana wg wskazówek producenta, 3/ zwiększenie pojemności akumulatora doprowadzić może do jego szybkiego zasiarczenia powodowanego deficytem prądu ładowania pochodzącego z oryginalnego alternatora, czyli akumulatorowi o większej pojemności musi towarzyszyć praca wydajniejszego alternatora. Można przyjąć, że auta wyposażone w klimatyzację posiadają bardziej wydajne alternatory, zaspakajające większe prądy ładowania. Zmagałem się z tym problemem w Toyocie Yaris, gdzie nowy o większej pojemności akumulator nie był w stanie pełnego naładowania do czasu wymiany alternatora. Pamiętajmy, że zimą dla własnego komfortu włączamy dużą ilość energożernych urządzeń: pogrzewanie szyb, podgrzewanie foteli, nawiew gorącego powietrza, nieodzowne oświetlenie drogowe itd. Z bilansu poboru mocy może wynikać taki stan, kiedy pobór jest większy od wydatku prądnicy.
    Jeżeli decydujemy się na zakup nowego akumulatora, należy kierować się, poza kryteriami ekonomicznymi, marką producenta. W naszym kraju sprawdzają się marki Centra i Varta. Pozostałe należą do grupy przeciętnych z przeciętnymi lub kiepskimi warunkami i czasem eksploatacji.
    Koleś Ar2rB dokonał cudu ambiwalencji godnego noblisty "bolka", jak w stwierdzeniu: jestem za a nawet przeciw, czyli doradzając kupno najtańszego, (bele nie wydziwiać) - kupił najdzroższy i jak sam pisze, - że było to najskuteczniejsze rozwiązanie.
    Pozdrawiam M
    Ostatnio edytowane przez kombiwars ; 11-02-2012 o 20:57

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    kombiwars kolesiu pluszowy z czarnym miodem w nosie - kupiłem najdroższy i mam o nim jak najgorsze zdanie, ba... kupiłem takich kilka do firmy i na wszystkich to samo dno ;-). Ten akumulator wytrzymuje nieco ponad okres gwarancji. i to nei jest tylko moje zdanie o nim. równolegle został zakupiony akumulator zacnej marki 'extramocny' który wcale nie gorzej sie zachowuje od tych spermarkowych wielcewypasionych w swietnej wysoce wysokiej cenie.

    i polecam naprawde dobrego okuliste bo ja nigdzie i nigdy swojego dziadowskiego pomysłu o zakupie drogiej centry futury nie promowałem. wręcz odradzam.
    Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 11-02-2012 o 21:01

  16. #15
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    jak kupiłes 95A zamiast 70A to tak jest kolego malinowy z żółtym miodem

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    kupilem Centra Futura 72AH 720A do swojego 'super bolida' i odpowiednie do innych firmowych 6 samochodów. pare zł na to wydałem i zadowolony z tego nie jestem. nie mam prawa?

  18. #17
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    na to nie ma reguły , nawet motorcrafty nowe padają , obejrzyj sobie na C+ film o podróbkach na świecie , to co się dzieje w branży motoryzacyjnej i nie tylko to jest masakra , ja tam chwalę Centrę , przynajmniej nie jest robiona u skośnookich

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    ja centre tez bardzo chwaliłem, przez 2 i pól roku. Kupiłem ta bateryjkę z myslą że troche na tym pojeźdzę ale... chyba to nie pociągnie więcej niż akumulatory niemarkowe z dolnej półki z koreczkami i dolewkami wody. Kupiłem, jak to się mowi - BEZOBSLUGOWY akumulator :-). zapłaciłem sporo (3 lata temu ceny akumulatorow jakos były wyższe nawet niz teraz). w te mrozy już ja doładowywałem (nie raz). Oczko - wskaźnik naładowania, łaskawie wypływa (po naładowaniu) tam gdzie jego miejsce po puknieciu w bok ustrojstwa :-P. u mojego kolegi nie wypływa już w ogóle mimo ze akumulator pali jak zły ;-).
    Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 11-02-2012 o 21:17

  20. #19
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    a może sprawdź układ alternatora w aucie

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    myślisz ze mam pecha takiego by w swoim i kilku firmowych samochodach padły układy ładowania? Alternator mam OK :-), sprawdzałem osobiście :-)

    równolegle ze mną kolaga kupił na stacji paliw za grosze jakiś akumulator no-name (firma krzak) i nie ma gorzej ;-) a dwa razy taniej ;-)

    Z tym co mam jeszcze pojezdze ;-). A następny zakup... hm, będzie bardziej przemyślany (poprzednio były jakies patriotyczne chore emocje heheh).
    chociaz nie wiem co kupic żeby było tanio i w miare dobrze :-).

    A i motorcrafta ktoś robi, ciekawe kto :-).

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jaki akumulator do mk3 2.0 ben?
    By stryja in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:57
  2. [MkIII] Jaki akumulator do 2.5 v6
    By Długi1983 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2013, 19:01
  3. [MkII] jaki akumulator do V6???
    By bartje in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:14
  4. [MkIII] Jaki Akumulator.
    By Markowka in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 23:34
  5. Jaki akumulator
    By sylwka in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów