+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj

    czujnik abs czytajacy z łożyska vs czujnik czytajacy z zabków piasty

    mam pytanko dla znawców ABS-ów czy można ożenić piastę z półosią i czujnikiem ABS czytająca z ząbków piasty, do auta które ma w oryginale czujniki ABS czytające z łożyska koła.
    chodzi mi o Alfe 145 bo mi padła piasta a koles ma na szrocie całe zawieszenie z Alfy 145 "sportiwo" i za cene uszkodzonej piasty podmieni mi wszystko tylko ze moj ABS czyta z łożysk a tamta z półosi
    Ostatnio edytowane przez bulan74 ; 18-02-2012 o 21:51

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    O takie sprawy to na forum Alfy najlepiej zapytaj.
    www.forum.alfaholicy.org
    Pewnie niejeden temat o tym mają,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    to nie chodzi tylko o Alfe, tylko potrzebuje kogoś kto zna zasady działania bydwu systemów i czy da sie ożenić, a na forum alfy juz temacik założony

    ---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:09 ----------

    a na forum Alfy to raczej chyba mało kombinują, kiedyś rzuciłem temat o dołożeniu drugiej poduszki to nikt nie odpowiedział, tak jakby nie interesowali sie doposażeniem aut, tylko naprawiać co sie zepsuje i jeździć

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bulan74 Zobacz posta
    to nie chodzi tylko o Alfe, tylko potrzebuje kogoś kto zna zasady działania bydwu systemów
    Cytat Zamieszczone przez bulan74 Zobacz posta
    chodzi mi o Alfe 145


    Teoretycznie jest to możliwe, i tu i tu jest czujnik działający na tej samej zasadzie, ale w praktyce to na naszym forum nie spotkałem tematu o przekładaniu zawiechy z MKII do MKIII, czy w drugą stronę.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 18-02-2012 o 21:33
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    ABS w mk3 czyta z łożyska ?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bulan74 Zobacz posta
    ABS w mk3 czyta z łożyska ?
    Przód tak, z tyłu nie znam rozwiązania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    o to mi wlasnie chodzi, ale mondeo mk3 jest już całkiem innym autem niż mk2, a ja chce przerobić Alfe 145 z Alfy 145 tego samego rocznika tyle ze inna zawiecha bo sport- można porównać ST200 i zwykle mondeo, tyle ze w Alfie mam te same wahacze i łoże a inne piasty i cale McPersony, i w "Sportivo" o 25mm wieksze tarcze i szerzej rozstawiona zawiecha dzieki piastom a 14" fele sie nie mieszcza minimum 15"
    Ostatnio edytowane przez bulan74 ; 18-02-2012 o 22:11

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bulan74 Zobacz posta
    o to mi wlasnie chodzi, ale mondeo mk3 jest już całkiem innym autem niż mk2, a ja chce przerobić Alfe 145 z Alfy 145
    Dlatego najlepiej właśnie na forum alfy podpytać bo w mondku nikt tego nie przerabiał
    Jest jeszcze jakieś forum alfy z klubem w nazwie, może tam więcej modyfikaxji robią.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Jest taki myk w MkII, że po 15.12.97 w kombi z tyłu jest piasta zespolona z czujnikiem abs, które czyta z łożyska, hb i sedan mają zębatkę, wcześniej kombi miało również zębatkę, a pompa abs, abs/tcs była montowana ta sama, niezależnie od nadwozia. Przejście z pomp Bendixa na Boscha nastąpiło w maju 98 (tylko w 2.5 V6 w grudniu 97) Czyli w Mondeo nie ma znaczenia magnes/zębatka, a jak jest w Alfie, to nie mam pojęcia.

    ---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bulan74 Zobacz posta
    ABS w mk3 czyta z łożyska ?
    Mk III czyta z łożyska i z przodu i z tyłu
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    w poniedziałek mam czas to przetestuje, tylko ze jak nie bedzie działać to kupa roboty na marne..., trzeba bedzie wszystko spowrotem zakladac bo bez ABS zonie nie dam auta bo bedzie po Alfie

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    a jednak mechanicznie nie pasuje- inne długości półosi, średnica, grubości wieloklinów- porażka, benzyny nawet mocnej nie ożeni z dieslem, a już miałem nadzieje jak w mondeo , ze półosie z diesla i 2.5 V6 takie same...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Czujnik ciśnienia listwy wtryskowej / czujnik temp w g
    By nikko7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 17:19
  2. [MkI] Piasty i łożyska przód
    By komandir in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów