+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok

    opel omega . pare pytań

    mam parę pytań. mianowicie
    1."buja" autem na wybojach i koleinach dość mocno... a zawieszenie jest super ( nie sprawdzałem amortyzatorów ) czy to zbieżność ?
    2. Gdy hamuję ostro znosi w lewą stronę . Tylny lewy hamulec jest słabszy od reszty - sprawdzali na stacji , czy to od tego ?
    3. wymieniam olej w szkrzyni (mam automat) czy po prostu się ten olej tylko dolewa ?
    dzięki za odp

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    ad 1. w jakim sensie buja? Góra dół czy wozi poprostu ciebie po koleinach?
    Jak gora dół to wg mnie amory do zmiany (warto sprawdzić), jak wozi ciebie na boki to poprostu masz takie opony że ciebie wozi lub zbieżność (ale ją na równej drodze też byś odczuł)
    2. jak lewy hamulec masz słabszy to powinno znosić w prawo. Generalnie obejrzałbym hamulce zwłaszcza przednie, na tmy się nie oszczędza bo to bezpieczeństwo i to nie tylko twoje.
    3. Nie!!! Najpierw należy zlać stary olej :P
    Sprawdź jaki tam powinien przyjść olej.

  4. #3
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    tu trochę rozbudowałem wypowiedź co do bujania to czasami mam takie uczucie jak by tył gonił przód albo skrecam w prawo a czuje jakby auto leciało prosto opony mam słabe...

    1."buja" autem na wybojach i koleinach dość mocno... a zawieszenie jest super,wszystko było sprawdzane prócz amortyzatorów czy to zbieżność ?
    2. Gdy hamuję ostro znosi w lewą stronę . Tylny prawy hamulec jest słabszy od reszty - sprawdzali na stacji , czy to od tego ? i jeżeli tak to co można, trzeba wymienić ? tarcze klocki , linki ?
    3. olej w skrzyni się dolewa czy wymienia całość ? dodam , że na spodzie pod skrzynia było parę kropelek oleju.. czy to jakaś uszczelka,symering ? czy normalna rzecz? skrzynia biegi zmienia idealnie, czy na sporcie czy na zwykłym trybie
    4. W ogóle nie zamyka się tylna klapa,ani na zatrzask , ani na zamek ale to raczej oczywiste , że wina zamka
    5.wypadła mi osłona w raz z popielniczką z przodu... nie potrafię jej włożyć..
    6. ze strony pasażera nie wyświetla się temperatura ogrzewania w klimatroniku , dlatego też mam zamiar kupić używany panel na allegro , czy nie będzie problemów z jego wymianą ?
    7. W kierownicy nie mam poduszki powietrznej- chyba bo jak dotknę palcem to znaczek opla wgniata się około 1 cm. jak sprawdzić czy mam air bag ? u kierowcy i u pasażera ? sprawdzałem miernikiem szpachli to jej zbyt wiele nie ma ...pewnie auto było stuknięte w takim wypadku ,ale elementy były wstawione nowe/używane .czy jest inna możliwość ?

    ps. na forum mondeo szybciej ktoś udziela mi odpowiedzi niż na forum omegi... chyba sprzedam omegę i znowu kupię mondziaka

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    Laguna, 406
    Silnik
    F4R, EW10J4
    Opis
    Initiale
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Würzburg
    1. Jakim cudem bylo sprawdzane wszystko poza amorami? To jest pierwsza rzecz, ktora sie bada na diagnostyce. Jsli nie byles na szarpakach to skad wiesz, ze wszystko w ukladzie jest sprawne?
    2.Do sprawdzenia caly uklad hamulcowy, do tego rozdzielacz sily hamowania. Lecz moim zdaniem bedzie to wina zawieszenia.
    3. Olej sie wymienia w calosci wraz z filtrem i jest to podstawa bezawaryjnego uzytkowania automatu. Co do wycieku to skad sie leje? Na laczeniu z silnikiem? Przy wale?
    4. Sam sobie odpowiedziales.
    5. Tu Ci nie pomoge.
    6. Moze byc zwalony czujnik temp, lub panel jak piszesz. Tam jest dwustrefowy klimatronk?
    7. Aby dobrac sie do poduszki trzeba rozebrac kierownice. Tylko wczesniej odlacz akumulator. Kontrolka nie swieci? zeby zalozyc nowa poduszke i miec jakas tam pewnosc to trzeba by jeszcze czujniki zderzeniowe powymieniac.

    PS ktory model omegi to jest?

  6. #5
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    omega B. Byłem na stacji diagnostycznej i wydaje mi się , że sprawdzili hamulce drążki, łącznik itp ,ale amorków nie... no i pali się kontrolka zużytych klocków może dlatego jeden hamulec słabiej łapie ? w pon stawiam do mechanika i wszystko będzie robił -marzę aby zmieścić się w kwocie 1000 zł

  7. #6
    Zbanowany
    Model
    Laguna, 406
    Silnik
    F4R, EW10J4
    Opis
    Initiale
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Würzburg
    To lepiej zmien diagnoste bo sprawdzenie amortyzatorow jest jednym z wazniejszych badan diagnostycznych.
    Co do hamulcow to moze tak byc, ze sa zjechane. Trzeba by posciagac kola i poogladac wszystko.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166 Zobacz posta
    6. ze strony pasażera nie wyświetla się temperatura ogrzewania w klimatroniku , dlatego też mam zamiar kupić
    A to nie przypadkiem żarówka bo wtedy faktycznie nic nie widać prawie, tylko pod słońce.

    Cytat Zamieszczone przez lukashek166 Zobacz posta
    7. W kierownicy nie mam poduszki powietrznej- chyba bo jak dotknę palcem to znaczek opla wgniata się około 1 cm. jak sprawdzić czy mam air bag ?
    W każdej poduszce kierowcy w omedze się tak wgniata i to jest zupełnie normalne, nie oznacza to że jej nie ma.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Z tym panelem to sprawdź czy wogóle klimatyzacja reaguje na przyciski po stronie pasażera.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    sprawdź silentbloki tylnej belki-też mi tył ''pływał'' i to było to

Podobne wątki

  1. [MkIII] MK3- Pare pytań
    By Metody in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 20:05
  2. MK II, pare pytań
    By tomowolf in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 18:15
  3. [MkIII] Klimatyzowane fotele. Pare pytań.
    By siwy331 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 17:10
  4. [MkI] klimatyzacja Pare pytań
    By krmt76 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2006, 22:31
  5. kody błyskowe pytań pare
    By 3kwojcik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-11-2005, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów