+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Peugeot 205, na ciepłym falują obroty/gaśnie/nie odpala.

    Witam, oprócz mojego mondeo w domu mam też inne auta a jednym z nich jest: Peugeot 205 z '90r pod maską siedzi bestia o pojemności 1.1l i mocy 60KM (nie ma co się śmiać on setke osiąga praktycznie w tym samym czasie co mondeo 1.6 :P małe pudełeczko popiernicza ładnie). Jest tam jednopunktowy wtrysk.

    Auto na zimnym pali "na strzała" jeździ, przyśpiesza - no wszystko idealnie. Problem zaczyna się gdy silnik się rozgrzeje. Wtedy zaczyna szarpać, zrywać. Na jałowym silnik się dusi (jak by ktoś chciał ruszyć bez gazu pod górkę), potrafi wtedy zgasnąć - jak zgaśnie na ciepłym to już marne szanse że sie go odpali - chyba że pedał w podłoge i kręcić może załapie. Ale co za różnica jak i tak nigdzie się nie pojedzie bo zrywa a na jałowym i tak sam zgaśnie. Trzeba poczekać aż auto ostygnie i znowu chodzi jak nowe.
    Nikt nie potrafi mi pomóc a z racji że to auto jest u mnie w domu od zawsze (pamiętam jak jeszcze miał czarne blachy) nikt nie ma zamiaru go sprzedawać, niech sobie stoi w garażu. Tato jak będzie chciał sobie podjechać na zakupy czy do lekarza to w sam raz będzie miał.

    No to lista rzeczy które wymieniłem:
    - kopułka
    - palec
    - przewody
    - świece
    - cewka
    - moduł
    - filtry
    - czujnik temperatury silnika
    - silniczek krokowy
    - sprawdziłem czy nie łapie lewego powietrza
    - sonda

    Niestety u mnie w mieście nie ma dobrego elektryka (starego), sami młodzi co płaczą że nie podłączą go pod komputer to skąd mają wiedzieć co się stało - a nigdzie dalej nim nie dojadę.
    Ktoś ma pomysł co może być powodem? W to auto poszło sporo pieniędzy, więc nie spocznę póki nie będzie on jeździł.

    Dawajcie pomysły.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    zmierz kompresje na ciepłym. olej i płyn chłodniczy nie znika?

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    jednopunktowy wtrysk to wymysł chyba BOSCHA, K-Jetronic to sie nazywa i był też w 205-tce

    radzę jechac do BOSCH SERVICE bo jest to dość skomplikowane jesli chodzi o podciśnienia

    i pierwsze co bym sprawdził to szczelność wężyków
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  5. #4
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Cytat Zamieszczone przez rc23 Zobacz posta
    i pierwsze co bym sprawdził to szczelność wężyków
    tam nie było przypadkiem elektronicznego sterowania? wydaje mi się, że prędzej ssania by nie było ale mogę się mylić

    jeśli płyny nie znikają znaczy, że uszczelka pod głowicą ok.. sugeruję, bo u mnie i w Vectrze kumpla takie objawy były (u mnie są) po rozgrzaniu jak uszczelka zmarła

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez fala Zobacz posta
    zmierz kompresje na ciepłym
    to jutro się za to biorę,

    Cytat Zamieszczone przez fala Zobacz posta
    olej i płyn chłodniczy nie znika?
    ciężko stwierdzić bo tym autem aktualnie nie pojeździsz, przejedziesz z 2/3km i zaczynają się zrywy - ale wydaje mi się że nie, chyba że jakoś minimalnie ucieka

    a to że czasami przykatowałem auto mogło mieć jakiś wpływ na to co się stało?

    ---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:27 ----------

    Cytat Zamieszczone przez fala Zobacz posta
    tam nie było przypadkiem elektronicznego sterowania? wydaje mi się, że prędzej ssania by nie było ale mogę się mylić
    ale elektroniczne sterowanie czego? bo nie ogarnąłem
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    Cytat Zamieszczone przez fala Zobacz posta
    tam nie było przypadkiem elektronicznego sterowania?
    to taka hybryda, jest elektronika i do diabła węzyków
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  8. #7
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Cytat Zamieszczone przez Major DZL Zobacz posta
    a to że czasami przykatowałem auto mogło mieć jakiś wpływ na to co się stało?
    nie chcę cię martwić, ale tak skończyła żywot uszczelka w Unie mojej mamy. chciałem dość żwawo przejechać 30km do koleżanki i przed celem zaczął mi szarpać i walić parą z rury, jak po 3h ostygł chodził ok ale gdy tylko płyn zaczęło pompować w układ padaka

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez fala Zobacz posta
    nie chcę cię martwić, ale tak skończyła żywot uszczelka w Unie mojej mamy. chciałem dość żwawo przejechać 30km do koleżanki i przed celem zaczął mi szarpać i walić parą z rury, jak po 3h ostygł chodził ok ale gdy tylko płyn zaczęło pompować w układ padaka
    Ja jeszcze myślałem nad czujnikiem położenia przepustnicy albo tym komputerem - że jak się nagrzeje to źle podaje sygnał albo coś i źle jest regulowana mieszanka i ma problemy.

    Powiem Ci że ta Twoja wersja mogłaby się trzymać kupy, akurat z wymianą nie będzie problemu bo w tym aucie było robione przez tyle lat praktycznie wszystko uszczelka też była zmieniana więc jedynie koszt uszczelki i jazda.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Najprawdopodobniej to przyczyna tego potencjometru lub elektronicznego sterowania wtryskiem, ja miałem podobne objawy ostatnio w peugeocie 306 1,4, tyle co ja z nim się na ćwiczyłem to przechodzi ludzkie granice, pojechałem w końcu na szrot kupiłem cały monowtrysk z silniczkiem krokowym i potencjometrem za 40zł. i to załatwiło sprawę a i jednocześnie trochę poprawiłem mu osiągi bo założyłem całość od silnika 1,6 z większą przepustnicą.

  11. #10
    Boonaro spróbuje iść też w tą strone.

    Znalazłem peugeota ale 106 tą pierwszą wersję: 1991 - 1996 na części
    Wie ktoś może czy cały wtrysk,przepustnica itd będą pasować do mojego peugeota 205? Pod maską to bardzo podobnie wygląda, ale nie chce kupować żeby potem się okazało że nie pasuje.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Powinno pasować, ja wcześniej założyłem nawet od Citroena ZX bo to ten sam silnik i pasował bez problemu no ale silnik juz wtedy wogole nie chciał na tym monowtrysku pracować bo był jeszcze bardziej uwalony od mojego.

  13. #12
    Chciałem wyciągnąć go i trochę przepalić bo stał te mrozy i śniegi. Aku było naładowane to na strzała odpalił. Przejechałem się kawałek, podjechałem pod dom i zgasiłem. Chciałem go potem schować do garażu ale nie odpalił :/ Nocował na dworze, na drugi dzień to samo - kręcił ale nie odpalał.

    Sprawdzałem: na świecach jest iskra, ściągnąłem obudowę nad monowtryskiem i jak się kręci widać że podaje paliwo. Więc o co chodzi? Iskra jest, paliwo jest ale nie odpala :/
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  14. #13
    Zielony listek Awatar Majsterbombka
    Imię
    Tomek
    Model
    Vectra
    Silnik
    Z19DTH
    Od
    29 May 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    masz w nim kontrolke "check engine"? moze bedzie sie dało zczytac błedy z kodów błyskowych.
    Szukałes info na forum 205?? moze tam cos pomogą?
    Ostatnio edytowane przez Majsterbombka ; 20-02-2012 o 18:16

    Mondeo Mk3 TDDi ... Sprzedany


  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez Majsterbombka Zobacz posta
    masz w nim kontrolke "check engine"? moze bedzie sie dało zczytac błedy z kodów błyskowych.
    tak próbowałem zczytać, ale jest tylko
    początek odczytu
    czujnik położenia wału
    koniec odczytu

    błąd czujnik położenia wału był od kiedy pamiętam, ale to nigdy nie przeszkadzało i zawsze jeździł
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Dominik
    Model
    Mitsubishi Montero
    Silnik
    3.5 V6
    Od
    28 Mar 2010
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Początkowe objawy wskazywałyby na zapchany katalizator .

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez domin79 Zobacz posta
    Początkowe objawy wskazywałyby na zapchany katalizator .
    początkowe w sensie że na gorącym padał? czy że teraz nie chce odpalić?

    a może być tak że się tak zapchał katalizator że nie odpali? hmm...
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Fiat 500X
    Silnik
    1,4 170 KM
    Od
    04 Aug 2007
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez Major DZL Zobacz posta
    tak próbowałem zczytać, ale jest tylko
    początek odczytu
    czujnik położenia wału
    koniec odczytu

    błąd czujnik położenia wału był od kiedy pamiętam, ale to nigdy nie przeszkadzało i zawsze jeździł
    Witam !
    Pójdź w tą stronę. Jak się nagrzeje potrafi swirować.
    pozdro

Podobne wątki

  1. [Zetec] Mk2 1.8 16V benzyna - falują obroty, gaśnie, szarpie, dużo pali
    By michal-91 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-06-2013, 16:23
  2. [Duratec] Nie ma mocy, falują obroty, gaśnie silnik.
    By kucio in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 22:13
  3. [Zetec] Falują obroty, gaśnie. Po SWAPie.
    By Groszek1570 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 09:17
  4. [Zetec] Po nagrzaniu obroty falują, silnik gaśnie.
    By Prime in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 13:36
  5. [TDDi MKIII] Obroty falują i auto gaśnie...
    By kamilxx87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 11:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów