+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    MONDEUSZ MK2
    Od
    16 Oct 2011
    Mieszka w
    lubin

    Question Mam pytanko odnośnie czy musze zarejestrować auto

    witam mam pytania czy mam obowiązek rejestracji auta zakupionego za 1000złoty z ważnym ubezp. i przeglądem do kwietnia tego roku auto zostało zakupione 3 stycznia tego roku i jeśli nie zarejestruje to co mi grozi.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 07-03-2012 o 01:17 Powód: literówka tytułu, ortografy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto jest zarejestrowane. Teraz teoretycznie masz obowiązek w ciągu 30 dni przerejestrować je na siebie. Kwota zakupu auta jest ważna tylko w urzędzie skarbowym. Do 1000zł nie płacisz podatku, powyżej musisz zgłosić i opłacić daninę. Jeśli nie przerejestrujesz auta na siebie to żadna kara Cię na razie nie spotka. Jedynie może firma ubezpieczeniowa, a raczej fundusz gwarancyjny ścigać o ubezpieczenie OC. Jednak jeśli nie będziesz jeździł nim to może nie być żadnych konsekwencji.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    jak masz umowe na sie to niestety trza

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    Laguna, 406
    Silnik
    F4R, EW10J4
    Opis
    Initiale
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Würzburg
    Masz 30dni na zarejestrowanie auta, jednak w polsce jest kruczek prawny, gdyz nic Ci nie grozi jesli zarejestrujesz auto np po pol roku. Jednak, przyczepi sie do Ciebie fundusz gwarancyjny jesli nie oplacisz OC a z nimi lepiej nie zadzieraj...
    Na urzad skarbowy masz chyba 7dni od zakupu.

  6. #5
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez sssV Zobacz posta
    Masz 30dni na zarejestrowanie auta, jednak w polsce jest kruczek prawny,
    Dokładnie to te 30 dni jest na zgłoszenie kupna samochodu, nie ma obowiązku przerejestrowania. W praktyce jedno jest powiązane z drugim.

    Co do US to:

    Cytat Zamieszczone przez Optysio Zobacz posta
    Do 1000zł nie płacisz podatku, powyżej musisz zgłosić i opłacić daninę.
    Jak poszedłem zgłosićdo US malucha - zakup za 500 zł, to nawet nie przyjęli deklaracji, tylko od razu wyrzucili. W wydziale komunikacji, jak zobaczyli kwotę zakupu na umowie, to nikt nie chciał papierów z US.

    OC trzeba niestety opłacić, szczególnie teraz po zmianie przepisów.
    Ostatnio edytowane przez Optysio ; 22-02-2012 o 14:09
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  7. #6
    Zielony listek Awatar tasiek
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    Skoda Octavia 2
    Silnik
    2.0 TDI BKD 170 PS
    Opis
    Galaxy MK1 2,3l 16V PB+LPG
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    czerwionka
    zawsze możesz OC przepisać na siebie z danymi z dowodu tylko twoje nazwisko kumpel już chyba ze 2 lata tak ma iż auta nie przerejestrował tylko umowę OC ma na swoje nazwisko i nikt mu nic nie zrobił kilkanaście kontroli policji i nic tylko jeszcze wozi ze sobą umowę kupna

    fon 500605021
    SUZUKI GSX-R K1 1000 118KW- sprzedane bratu i dalej będę na niej śmigał
    MONDEK SPRZEDANY CZYLI SPRZEDAŁEM TO CO KOCHAŁEM

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    MONDEUSZ MK2
    Od
    16 Oct 2011
    Mieszka w
    lubin
    aha to mi wyjaśnia dużo a żeby przepisać OC na siebie musze mieć umowe kupna tak

  9. #8
    Zbanowany
    Model
    Laguna, 406
    Silnik
    F4R, EW10J4
    Opis
    Initiale
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Würzburg
    Cytat Zamieszczone przez pawelMK1 Zobacz posta
    aha to mi wyjaśnia dużo a żeby przepisać OC na siebie musze mieć umowe kupna tak
    Tak bo to jest jedyny dowod, ze auto jest twoje.
    Tylko jest jeden haczyk, jakbys spowodowal stluczke nie majac przerejstrowanego auta na siebie ubezpieczalnia na 99% wystapi do Ciebie o regres odszkodowania.

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez tasiek Zobacz posta
    zawsze możesz OC przepisać na siebie z danymi z dowodu tylko twoje nazwisko kumpel już chyba ze 2 lata tak ma iż auta nie przerejestrował tylko umowę OC ma na swoje nazwisko i nikt mu nic nie zrobił kilkanaście kontroli policji i nic tylko jeszcze wozi ze sobą umowę kupna
    Potwierdzam - jeżdżę tak samo, ja od razu opłaciłem skarbówkę i nic więcej. Po pół roku od kupna skończyło mi się ubezpieczenie, poszedłem do ubezpieczalni z dowodem rejestracyjnym i umową kupna-sprzedaży i ona po prostu przedłużyła umowe na mnie (tzn na tate z racji zniżek których ja nie posiadam).
    Ostatnio edytowane przez Major DZL ; 23-02-2012 o 16:38
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Na przerejestrowanie masz 30 dni. Jeżeli przy zakupie nie podpisywałeś oświadczenia, że nie będziesz korzystał z OC poprzedniego właściciela to możesz na nim jeździć tak długo jak jest ważne. W przeciwnym razie masz OC tylko na 30 dni.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  12. #11
    Tylko urząd skarbowy jest ważny i trzeba w ciągu 14 dni załatwić.Niby do 1000zł nie płacimy podatku,ale dobrze wiemy,że jak mamy na umowie np. 3tys a US ma u siebie w magicznych książeczkach 6tys to od tej kwoty płacimy podatek więc nie wiem jak to do końca wygląda w tym wypadku.Za spóźnienie w US straszą 140zł mandatu.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar marcin840429
    Imię
    marcin
    Opis
    mondeo kombi MK1 93 BP+LPG
    Od
    21 Oct 2010
    Mieszka w
    Chojnice
    ja tak jeżdżę od dwóch lat mam umowe kupna sprzedaży i oc na siebie i nic sie nie dzieje...

  14. #13
    Zielony listek Awatar NoJz
    Imię
    Jacek
    Opis
    mkI 1.8 pb + lpg
    Od
    23 Jun 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Cytat Zamieszczone przez sssV Zobacz posta
    Tak bo to jest jedyny dowod, ze auto jest twoje.
    Tylko jest jeden haczyk, jakbys spowodowal stluczke nie majac przerejstrowanego auta na siebie ubezpieczalnia na 99% wystapi do Ciebie o regres odszkodowania.
    odnośnie tego, co napisałeś, miałem kolizje 8 listopada 2011 roku, przy kolizji jak powiedziałem policjantowi, że samochód jest nieprzerejstrowany ale mam umowę k-s to nawet nie spojrzał tylko powiedział że jego to nie interesuje, na polisie OC ma być na Twoje nazwisko.
    Ostatnio edytowane przez NoJz ; 09-03-2012 o 01:23

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez NoJz Zobacz posta
    przy kolizji jak powiedziałem policjantowi, że samochód jest nieprzerejstrowany ale mam umowę k-s to nawet nie spojrzał tylko powiedział że jego to nie interesuje, na polisie OC ma być na Twoje nazwisko.
    no ale co ma jedno do drugiego? przecież sam napisałeś że policjant mówił o polisie OC a nie dowodzie rejestracyjnym. Można mieć nieprzerejestrowane auto i oc na siebie - ja tak mam.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Wszystko do czasu, aż traficie na kumatego policjanta. Temat przerabiany na forum, nawet chyba kolega z policji się wypowiadał. Podpada to pod niezgodność dokumentów, mandat 100-200 i zabrany dowód rejestracyjny.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    mandat 100-200 i zabrany dowód rejestracyjny.
    z drugą częścią sie zgadzam - co do zabrania dowodu.
    Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
    7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.
    Co do mandatu hmm.. nie wiem na jakiej podstawie to określił, w taryfikatorze nic o tym nie znalazłem, w kw też :/ Więc co zostaje tylko 97kw?
    art 97
    Kto wykracza przeciwko innym przepisom o
    bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3.000
    złotych albo karze nagany
    Imo mandat to max 500zl - więc wahadełki 20-500
    Tyle że niezgodność danych w dowodzie nie ma wpływu na bezpieczeństwo lub porządek ruchu na drogach. Powiem Ci zaciekawiłeś mnie tym, który tu jest policjantem? Bo chciałbym się go spytać o to.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Kolega Fietkus i jeszcze chyba ze dwóch jest.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar czarekessi
    Opis
    mondeo mk2 1.8 bp wersja SI
    Od
    01 May 2011
    Mieszka w
    strykow -łodz
    ja swoje mondeo przerejestrowywalem po 4 latach od kupna zatrzymywany bylem kilka razy porzez policje i zadnych konsekwencji niemialem , pytalem sie w wydziale komunikacji i niema zadnych kar za nieprzerejestrowanie kobitka stwierdzila ze moge przerejestrowac kiedy bedzie mi sie chcialo oni niemoga nic zrobic

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk2 1996, 1.8 zetec z LPG
    Od
    04 Jan 2009
    Mieszka w
    okolice Bochni
    a kto mi powie jak jest ze złomowaniem takiego samochodu, w sensie złomowaniem w stacji kasacji samochodów (samochodu który nie jest przerejestrowany na obecnego właściciela, OC jest na obecnego właściciela) ??
    LPG II generacja LandiRenzo


  21. #20
    Zielony listek Awatar kwiatek83
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 td,sedan ghia mk2
    Od
    11 Dec 2011
    Mieszka w
    Bojadła
    Cytat Zamieszczone przez czarekessi Zobacz posta
    ja swoje mondeo przerejestrowywalem po 4 latach od kupna zatrzymywany bylem kilka razy porzez policje i zadnych konsekwencji niemialem , pytalem sie w wydziale komunikacji i niema zadnych kar za nieprzerejestrowanie kobitka stwierdzila ze moge przerejestrowac kiedy bedzie mi sie chcialo oni niemoga nic zrobic


    Tydzień temu była akcja u mnie na wichurze Poleciały dwa dowody za nie przerejestrowanie aut na siebie.Koleś sie dochodził z nimi ale i tak zabrali,twierdząc że w ten sposób właśnie chcą zmusic ludzi do przerejestrowywania.
    Najlepsze jest to,że wysłał pismo do WK,gdzie jest zarejestrowane auto i odesłali mu z powrotem.
    Polska to dziwny kraj

Podobne wątki

  1. [TD MkII] musze gasic auto na biegu
    By nykstukas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 13:23
  2. Pytanko odnośnie klimatyzacji
    By adi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-05-2005, 09:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów