+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI 2003 lift
    Od
    02 Oct 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Dziwnie wysoka warto¶æ napiêcia zasilania PCM.

    Witam.
    Niedawno spotka³a mnie przykro¶æ ze strony alternatora. Postanowi³ zakoñczyæ swój ¿ywot przepalaj±c diodê prostownicz± w mostku i
    dalsz± drogê powrotn± do domu (100km) pracowaæ na zwarciu sma¿±c uzwojenia stojana tak abym nawet nie mia³ co my¶leæ o jego regeneracji.

    Zajecha³em do domu pod³±czy³em kompa - kodów b³êdów brak ale ... warto¶æ napiêcia zasilania (Control module voltage) wed³ug komputera to ponad 58V (na zgaszonym silniku)!!!
    Pomy¶la³em ¿e to fix ze strony regulatora napiêcia, ale po wypiêciu 3-pinowej wtyczki z regulatora alternatora nic siê nie zmieni³o.
    Po uruchomieniu silnika warto¶æ napiêcia lekko spad³a na jakie¶ 54V i sobie "¿yje" w okó³ tej warto¶ci.

    Zmieni³em alternator na nowy ( podobno orygina³ Visteona), dodatkowo przeczy¶ci³em i zakonserwowa³em punkty masy pod akumulatorem i przy silniku oraz wszystkie inne
    po³±czenia stykowe, które "namaca³em". £adowanie dzia³a prawid³owo (altek utrzymuje 14,5V), kontrolka ³adowania siê nie ¶wieci, sygna³ zwrotny o obci±¿eniu alternatora chyba te¿
    jest poprawny, bo w³±czaj±c wszystkie mo¿liwe odbiorniki pr±du po kilku sekundach wy³±cza i nie pozwala mi w³±czyæ grzania przedniej szyby.
    Wszytko niby piêknie ³adnie ale ..... PCMscan/ScanXL pokazuje Control module voltage oko³o 48V ( tak na zgaszonym jak i zapalonym).
    Funkcja "batt" w te¶cie zegarów pokazuje natomiast poprawnie 14,5V podczas pracy i oko³o 13V na zgaszonym.

    Odczyta³em wiêc dane z zamro¿onych ramek i ... tam warto¶æ jest normalna ( w granicach 14,3V) wiêc wcze¶niej by³o z kompem OK.

    Czy kto¶ z Was mia³ czy spotka³ siê z podobnym problemem ? Bo ju¿ nie wiem co z tym zrobiæ, i jak to traktowaæ. Czy mo¿na to zignorowaæ (co na razie robiê je¿d¿±c do pracy),
    czy siê nie oka¿e, ¿e przez t± b³êdnie widzian± warto¶æ komputer za³apie fixa i np. postanowi zgasiæ auto przy wyprzedzaniu.

    Z góry dziêki za jakiekolwiek rady i wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 01-03-2012 o 20:23 Powód: literówka tytu³u

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Czybyszew Zobacz posta
    Bo ju¿ nie wiem co z tym zrobiæ,
    Odpaliæ starsz± wersjê programu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI 2003 lift
    Od
    02 Oct 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Odpaliæ starsz± wersjê programu.
    Nie pomog³o.
    Wersje 2.4.12 , 2.0.11, 2.0.7 a nawet 1.4.3 pokazuj± to samo.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Po chiñczakowe elmy najlepiej sprawdza³a siê wersja 2.0.7 build 855
    W samochodzie nie ma przetwornicy która by podbija³a napiêcie, jest to b³±d odczytu, tak samo ró¿ne wersje potrafi± np pokazywaæ jakie¶ zabójcze prêdko¶ci a auto stoi, czy maj± problem z pokazaniem obrotów silnika.
    A i s± takie wersje, ¿e tak siê gryz z elmem ¿e wiêkszo¶æ parametrów ma jakie¶ kosmiczne wskazania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI 2003 lift
    Od
    02 Oct 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Wiem, ¿e nie ma przetwornicy (jako elektryk/automatyk jakie¶ tam blade pojêcie mam
    U¿ywa³em tych tych wersji softu z t± sam± wersj± mojego elema - zrobiony na ELM327 + FTDI do przej¶cia na USB (nie ¿aden tajwañski prolific) i wszystko wcze¶niej
    dzia³a³o OK. Od d³u¿szego czasu nie podpina³em kompa wiêc nie mam te¿ pewno¶ci, ¿e to pojawi³o siê z awari± altka.
    Powodów mo¿e byæ kilka,
    - ELM ¼le czyta ramki obd ( ale wszystkie inne parametry czyta dobrze wiêc w±tpie)
    - PCM ¼le wystawia warto¶æ po obd.
    - PCM rzeczywi¶cie mierzy 42V skutkiem jakiego¶ uwalonego dzielnika napiêcia albo przetwornika A/C
    O ile dwie pierwsze opcje spokojnie bym sobie ola³ to trzecia mnie mocno martwi.

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Czybyszew Zobacz posta
    i wszystko wcze¶niej
    dzia³a³o OK
    albo nie zwróci³e¶ na to uwagi co jest bardziej prawdopodobne. napiêcie rzêdu 60-70 V pojawia siê np. na cewkach wtryskiwaczy wiêc nie do koñca sytuacja jest niepokoj±ca. te¿ zauwa¿y³em te warto¶ci napiêcia ale je ola³em a altek u mnie jest od nowo¶ci i nie mam z nim problemów

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI 2003 lift
    Od
    02 Oct 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    napiêcie rzêdu 60-70 V pojawia siê np. na cewkach wtryskiwaczy
    Tak ale to jest napiêcie powsta³e w skutek samoindukcji.
    Na 100% jestem pewien, ¿e wcze¶niej by³o tam poprawne napiêcie bo nawet pamiêtam jak z porównywa³em j± z odczytem wysokiej klasy woltomierza (tak celem sprawdzenia w³a¶ciwo¶ci metrologicznych PCM .
    W ka¿dym razie z uwagi na brak jakichkolwiek innych niepokoj±cych objawów przesta³em siê przejmowaæ t± warto¶ci±.
    Jak pojadê w najbli¿szym czasie z xenonami na IDS'a to wtedy napiszê co wysz³o.

Podobne w±tki

  1. [MkII] Warto¶æ OC-pytania
    By Jacob_ in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 13:25
  2. [MkII] Warto¶æ pojazdu
    By york84 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 17:39
  3. [TDCi MKIII] MK III 2002 Wysoka temperatura(za wysoka) + brak ogrze
    By nowakejros in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów