+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    [MkIII] Szklanki zaworowe a zuzycie oleju.

    Zastanawiam sie czy zuzyte szklanki zaworowe i nieprawidlowy luz zaworowy moga miec wplyw na zuzycie oleju w moim 2.0 16V 2001 przebieg 200 tys.

    pozdrawiam
    MkIII kombi 2.0 Duratec LPG Mistral-Autronic

    Przepraszam za brak polskich znakow

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    ie tyle szklanki co zużyte uszczelniacze beda mialy na pewno ogromny wplyw,a te sa na 99% juz niesprawne

  4. #3
    waldemarz
    Gość
    Te sprawy nie maja wpływu na zuzycie oleju, bardziej na zuzycie oleju moze miec wplyw zuzycie uszczelniaczy popychaczy.
    Oj Krzys-68 byl szybszy odemnie.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar woj9
    Opis
    MK1
    Od
    12 Jun 2005
    Mieszka w
    RACIBÓRZ
    Dokładnie tak jak piszą koledzy ja też obstaje przy zużyciu uszczelniaczy zaworowych a wtedy motorek potrafi łykać olej :metal

  6. #5
    Tez myslalem ze to uszczelniacze zaworowe beda do wyminy. Poza tym luz zaworowy tez musze wyregulowac bo chodzi juz jak cichy diesel.
    Powiedzcie mi czy to duza robota zeby uszczelniacze wymienic i ile to moze kosztowac. No i pewnie glowice trzeba sciagac?

    dzieki pozdawiam
    MkIII kombi 2.0 Duratec LPG Mistral-Autronic

    Przepraszam za brak polskich znakow

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez jaspa
    Tez myslalem ze to uszczelniacze zaworowe beda do wyminy. Poza tym luz zaworowy tez musze wyregulowac bo chodzi juz jak cichy diesel.
    Powiedzcie mi czy to duza robota zeby uszczelniacze wymienic i ile to moze kosztowac. No i pewnie glowice trzeba sciagac?

    dzieki pozdawiam
    Jesli zaklad to wykonujacy bedzie mial specjalne uchwyty to bez zdejmowania glowicy sie obejdzie.Jedynie uszczelka pod pokrywe zaworów bedzie do wymiany,bo starej sie nie zaklada :metal
    Co do luzu zaworowego to w MKIII to juz inna "bajka".regulacja to wymiana szklanek na drugie o odpowiedniej wysokosci,tak wiec nie wiadomo czy nie bedzie trzeba dokupic kilku sztuk.jesli luz jest za maly to mozna lekko denko "szklanki" na szlifierce magnetycznej,ale to juz też tylko dobry szlifierz zrobi.Samemeu tego nie dasz rady zrobic.Koszt szklanki to okolo 20pln - rabat ktory sobie wywalczysz.Co do halasu to nie zawsze jest to wina luzu zaworowego ale czesto uzywania kiepskiego oleju.Wówczas szklaneczki dow ymiany sie kwalifilkuja.Niestety to tez jest robota na dwa razy.najpierw mierzysz luzy,potem zamawiasz popychacze zaworowe pod wymiar.zamienników nie ma

  8. #7
    krzys-68. piszesz ze koszt jednej szklanki to 20PLN czy 120pln bo jak 20PLN to nie duzo. A uszczelniacze zaworowe ile moga kosztowac?
    MkIII kombi 2.0 Duratec LPG Mistral-Autronic

    Przepraszam za brak polskich znakow

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez jaspa
    krzys-68. piszesz ze koszt jednej szklanki to 20PLN czy 120pln bo jak 20PLN to nie duzo. A uszczelniacze zaworowe ile moga kosztowac?
    koszt 1 to ok 20pln,ale musisz kupic wszystkie na 4 cylindry czyli 8szt .Dodatkowy problem to czas,nikt nie ma ich na miejscu tylko zamawiaja i sciagają je z Kolonii,wiec ok 14dni to trwa .tak przynajmniej bylo rok temu jak przerabialem ten temat :metal

  10. #9
    Czołem
    ja w podobnej sprawie - czy znany jest jakis godny polecenia warsztat w Trójmieście gdzie takie luzy zaworowe mogę zbadać? I ew. wyregulować? No i w ogóle w tej sprawie i podobnych uderzyć.
    Mondeo 1,8 z 2004

  11. #10
    Krzys-68 ja mam 16V wiec musze kupic az 16 sztuk a tu gdzie mieszkam czyli Szkocja 1 szklanaka kosztuje w przeliczeniu okolo 80 PLN. Ale i tak musze to zrobic.
    MkIII kombi 2.0 Duratec LPG Mistral-Autronic

    Przepraszam za brak polskich znakow

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Cytat Zamieszczone przez jaspa
    Krzys-68 ja mam 16V wiec musze kupic az 16 sztuk a tu gdzie mieszkam czyli Szkocja 1 szklanaka kosztuje w przeliczeniu okolo 80 PLN. Ale i tak musze to zrobic.
    A nie możesz sobie załatwić w PL, a potem ktoś powiedzmy z rodziny ci przyśle? Bo jest różnica pomiędzy 1280 PLN, a 320 PLN, nawet jeśli dodamy koszty transportu.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez Lowlander
    Cytat Zamieszczone przez jaspa
    Krzys-68 ja mam 16V wiec musze kupic az 16 sztuk a tu gdzie mieszkam czyli Szkocja 1 szklanaka kosztuje w przeliczeniu okolo 80 PLN. Ale i tak musze to zrobic.
    A nie możesz sobie załatwić w PL, a potem ktoś powiedzmy z rodziny ci przyśle? Bo jest różnica pomiędzy 1280 PLN, a 320 PLN, nawet jeśli dodamy koszty transportu.
    Trzeba by dokaldnie pomierzyć kazda szklanke,najpierw luz na zaworze,potem wysokosć szklanki i dopierow zamawiać i czekać i przesyłać,bedzie pewno z miesiac dluzej trwało

  14. #13
    W ciagu najblizszych paru dni zmierze sobie luz na wszystkich zaworach. Pomierze wysokosci obecnych szklanek no i wtedy zamówie szklanki w polsce i poczekam, az mi je ktos przysle.

    Zastanawiam sie czy do pomiaru wysokosci szklanek wystarczy suwmiarka czy trzeba miec mikrometr?
    MkIII kombi 2.0 Duratec LPG Mistral-Autronic

    Przepraszam za brak polskich znakow

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez Lowlander
    Cytat Zamieszczone przez jaspa
    Krzys-68 ja mam 16V wiec musze kupic az 16 sztuk a tu gdzie mieszkam czyli Szkocja 1 szklanaka kosztuje w przeliczeniu okolo 80 PLN. Ale i tak musze to zrobic.
    A nie możesz sobie załatwić w PL, a potem ktoś powiedzmy z rodziny ci przyśle? Bo jest różnica pomiędzy 1280 PLN, a 320 PLN, nawet jeśli dodamy koszty transportu.
    Trzeba by dokaldnie pomierzyć kazda szklanke,najpierw luz na zaworze,potem wysokosć szklanki i dopierow zamawiać i czekać i przesyłać,bedzie pewno z miesiac dluzej trwało
    No ja wiem, ale mieć te 150-160 funtów w kieszeni, a nie mieć to pewna różnica.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez jaspa
    W ciagu najblizszych paru dni zmierze sobie luz na wszystkich zaworach. Pomierze wysokosci obecnych szklanek no i wtedy zamówie szklanki w polsce i poczekam, az mi je ktos przysle.

    Zastanawiam sie czy do pomiaru wysokosci szklanek wystarczy suwmiarka czy trzeba miec mikrometr?
    Luz to szczelinomierzem,wysokośc lepiej mikrometrem,ale suwmiarka też w ostatecznosci wystarczy.Przecież szczelinomierz tylko z dokladnoscia do 0,05 jest wiec...

  17. #16
    Wszyscy piszą o regulacji zaworów w MKIII (ze względu na brak hydrauliki w układzie popychaczy zaworów), jak to się ma jednak do zapisu w książce "Sam naprawiam samochód Ford Mondeo" od listopada 2000. Wg książki: "silniki benzynowe 1.8 i 2.0 Duratec-HE (oraz diesla 2.0 Dutatorq-DI/TDCI) posiadają hydrauliczne popychacze zaworów, a rozrząd jest bezobsługowy, luz zaworowy nie wymaga regulacji w ramach czynności obsługowych. "

    O konieczności regulacji luzów zaworowych nie wspomina również książka obsługi samochodu (w przeciwieństwie do do MKII, gdzie jest mowa o konieczności regulacji co 150 tys - na benzynie rzecz jasna).

    Skąd biorą się zatem takie informacje dotyczące MKIII - normalnie sprawdzać co 150tys, na gazie co 30tys.? I że jest regulacja mechaniczna?

Podobne wątki

  1. [TD MkII] zuzycie oleju - norma czy jak to z tym jest?
    By pupek86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 21:53
  2. [Zetec] 'szklanki'
    By pawel1985 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 17:41
  3. [Duratec]jaka jest wg Was norma zuzycie oleju w v6 mk3?
    By spanker in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 17:12
  4. [MkII] Czyżby szklanki.
    By richad in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 18:59
  5. Zuzycie oleju
    By Urbanskil in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2005, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów