+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa

    Wymiana skrzyni biegów - pytania

    Witam!
    Ponieważ po zimie mam opory przy wrzucaniu 2 biegu zastanawiam się nad podjęciem z tym walki.
    Możliwości mam takie:
    1. Żyć z tym i czekać końca skrzyni (raczej nie lubię takich rozwiązań).
    2. Naprawić skrzynię i cieszyć się nią do dni ostatnich pojazdu.
    3. wymienić na mniej lub bardziej sprawny egzemplarz z odzysku i modlić się aby usterka nie powróciła a potem znowu wracamy do dylematu wyjściowego.
    Ponieważ pkt 2 jest raczej nierealny to pozostaje mi pkt 3.


    Tak więc biorąc pod uwagę fakt, że skrzynie od MK2 to już zazwyczaj weterani myślę raczej o skrzyni z MK3. Ale czy będzie pasować do MK2? O kompatybilność z silnikiem nie martwię się bo mam wstawiony z MK3.
    Czy będą pasowały mocowania?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo mk III 2002 2,0 tdci
    Od
    09 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Ja bym czekał w poprzenim aucie po regeneracji, 7 razy poprawiali mi skrzynię, na koniec dali inną używaną która też sie rozsypał za to jak jedyną usterką jest ciężko wchodzący bieg to może tylko kwestia oleju gdyby był zgrzyt to oznaczało by synchronizator co może spowodować problem (mój się rozsypał niszcząć 2 kolejne biegi) .

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Tak więc biorąc pod uwagę fakt, że skrzynie od MK2 to już zazwyczaj weterani myślę raczej o skrzyni z MK3. Ale czy będzie pasować do MK2? O kompatybilność z silnikiem nie martwię się bo mam wstawiony z MK3.
    Czy będą pasowały mocowania?
    Ktoś (nie pamiętam kto) robił taki swap w zeszłym roku.Dokładnie opisał wymianę i bodaj za wyjątkiem jednej poduchy wszystko pasowało.Założył w to miejsce poduchę z Mk3 i pasowała plug&play.



  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Juropek Zobacz posta
    Ja bym czekał w poprzenim aucie po regeneracji, 7 razy poprawiali mi skrzynię, na koniec dali inną używaną która też sie rozsypał za to jak jedyną usterką jest ciężko wchodzący bieg to może tylko kwestia oleju gdyby był zgrzyt to oznaczało by synchronizator co może spowodować problem (mój się rozsypał niszcząć 2 kolejne biegi) .
    W czasie przeglądu kazałem zalać motulem gear 300 - jest to jeden z lepszych oleum spełniający specyfikę Forda. Poprzedni to już nie wiem co to było bo po zakupie zalałem skrzynię jakimś Shellem ale po drodze było tyle napraw i spuszczania oleju, że nie mam pojęcia co tam było. Kłopoty z 2 biegiem nastały wraz z mrozami i tak sobie pozostają do teraz przy czym zmniejszają się lub wręcz ustają po rozgrzaniu skrzyni. Może jak nastaną ciepłe dni to całkiem znikną? Poczekam, a w międzyczasie porozglądam się za czymś godnym na podmianę. Dzisiaj rozmawiałem ze swoim mechanikiem, który stwierdził, że jak bardzo chcę to może mi naprawić skrzynię ale za robociznę skasuje około 500PLN + części a te nie są tanie więc jak stwierdził skórka za wyprawkę.

  6. #5
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Ktoś (nie pamiętam kto) robił taki swap w zeszłym roku
    Ja wiem - bulan74

  7. #6
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez mondeodream Zobacz posta
    Ja wiem - bulan74
    Znalazłem jego temat
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-do-mk2-2-5-v6



  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Właśnie dostałem odpowiedź z serwisu Forda dotyczącą ceny synchronizatora biegu 1 i 2. Cena wynosi 394PLN brutto więc nie jest taka straszna. Chyba muszę przemyśleć temat naprawy...

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar mieczu
    Imię
    Piotr
    Model
    M6 GJ
    Silnik
    2.0 Sky-Active
    Opis
    '15
    Od
    22 Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    synchronizatora biegu 1 i 2
    To jest więcej synchronizatorów w skrzyni, znaczy ile ??

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    chyba 3 sztuki są: biegi 1/2, 3/4, 5/R

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar mieczu
    Imię
    Piotr
    Model
    M6 GJ
    Silnik
    2.0 Sky-Active
    Opis
    '15
    Od
    22 Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    chyba 3 sztuki są: biegi 1/2, 3/4, 5/R

    To u mnie ten pierwszy zdało by się zrobić...choć ponoć te mondki tak mają

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo mk III 2002 2,0 tdci
    Od
    09 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Właśnie dostałem odpowiedź z serwisu Forda dotyczącą ceny synchronizatora biegu 1 i 2. Cena wynosi 394PLN brutto więc nie jest taka straszna. Chyba muszę przemyśleć temat naprawy
    ale, to cena za synchronizator czy za wszystko czyli wyjęcie skrzyni rozebranie jej w warunkach sterylnych i złożenie? Ja zapłaciłem za regenerację synchronizatora z wyjęciem skrzyni ponad tysia a, i tak dobrze bo sie rozpioł po 1000 km i naprawiali mi bez kosztów (moich)

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    To jest cena synchronizatora. Podejrzewam, że wyjęcie skrzyni, wymiana synchronizatora i ponowne włożenia to z 1500PLN w ASO by krzyknęli. Mój mechanik powiedział mi 500 za robotę bez części.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo mk III 2002 2,0 tdci
    Od
    09 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    To jest cena synchronizatora. Podejrzewam, że wyjęcie skrzyni, wymiana synchronizatora i ponowne włożenia to z 1500PLN w ASO by krzyknęli. Mój mechanik powiedział mi 500 za robotę bez części.
    Nie baw się w złote rączki, pisema gwarancja na wszystko, wiem coś o tym.

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Spoko, to człowiek, który zajmuje się również motocyklami i nie takie silniki i skrzynie robił. Parząc na jego warsztat widać, że facet jest zorganizowany i nie bierze więcej roboty niż może przerobić. Ponadto nidgy ale to nigdy nie widziałem aby się spieszył. Jak coś jest zapieczone to zwyczajnie "namacza" i próbuje i znowu namacza i próbuje no chyba, że część idzie do wymiany to użyje "argumentu". O tyle jest ciekawie, że szansa na naprawę u Niego jest raczej zimą - od wiosny do jesieni potrafi zamknąć warsztat na 4 spusty już o 15 i pojechać gdzieś motorem. Ale zawsze po skończonej robocie nigdy w trakcie. Straszny luzak...

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo mk III 2002 2,0 tdci
    Od
    09 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    hehe ja robiłem w wyspecjalizowanym zakładzie poleconym przez znajomych, bierz gwarancję na papierze taka moja rada

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Przemysław
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2008 r. Durashift AWF21
    Od
    08 Dec 2008
    Mieszka w
    Oleśnica
    Nie czaje. Ciężko wchodzi ci dwója i chcesz robić remont skrzyni biegów ???

    Jeśli ciężko ci wchodzi dwójka, ale jedynie na zimnym to chyba olej będzie powodem. Ja mam problemy na zimnym z wbiciem jedynki jak się toczę (dojeżdżanie do skrzyżowania), wbiciem z jedynki na dwójkę. Po rozgrzaniu jest lepiej, ale np. jak robię szybką redukcję z piątki na czwórkę to ma zgrzyt lekki - ale to jedynie jak szybko redukuję. Jeśli redukuję delikatnie to jest ok. Mam olej Valvoline i od momentu nim zalania skrzyni są właśnie problemy.

    W tym tygodniu kupuje oryginał forda i liczę na poprawę. Ale do głowy by mi nie przyszło rozbierać skrzyni bo dwójka ciężko wchodzi. No bez jaj - samo wyciągnięcie i włożenie to ok 500 zł. Do tego pewnie nowe uszczelniacze półosi, no bo jak już skrzynie zrzucasz to by pasowało (ok 80 zł), do tego nowy olej 3 litry, czyli ok 100-200 zł zależy jaki. Do tego synchronizator 400 zł ...... i remont wyjdzie 1/4 wartości auta. Zaryzykuj wymianę oleju na oryginał - jak nie pomoże, to przecież zawsze możesz go zlać i wlać od nowa, jeśli po kilku dniach zdecydujesz się na remont, który i tak wg mnie nie ma żadnego uzasadnienia logiczno - finansowego. No chyba, że nie masz co kasą robić

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    mam takie samo zdanie jak kolega wyzej.Czy tam watek i naprawde nie wiem po co synchronizator chcesz wymienic.Jak nie zgrzyta to nic nie pomoze.Bardziej moze gdzies na wodzikach w skrzyni przyciera sie,ale czytajac to forum od paru lat to poprostu TTTM
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    1997r
    Od
    26 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Odgrzewam temat dość wiekowy: jeśli skrzynia zgrzyta przy wrzuceniu pierwszego biegu, to jest to synchronizator do wymiany? Na postoju czasem mam z tym problem (problem z wrzuceniem - gdy próbuję ruszyć i puszczam sprzęgło to zgrzyta - muszę go wcisnąć ponownie, dać na luz i próbować wrzucić ponownie), ale gdy dojeżdżam do skrzyżowania i jeszcze trochę auto się toczy i wrzucam jedynkę, to nie ma problemu.

  20. #19
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Model
    Mklll
    Silnik
    2,5 170KM
    Opis
    Sedan 2001
    Od
    12 Mar 2016
    Mieszka w
    Prudnik
    Sprawdzilbym jeszcze czy na końcu linki nie wyrobil się zaczep .W moim przypadku tak bylo,problem występował głównie na 1i2.

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    1997r
    Od
    26 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Czy na bazie swojego auta mógłbyś zrobić foto w którym to miejscu by było, abym mógł sprawdzić? wiem, że to duża różnica między 2.0 a 2.5 bo sam jeszcze 5 miesięcy temu miałem 2.5 ale chętnie bym to sprawdził, niestety nie widzę w necie, gdzie to konkretnie jest.

Podobne wątki

  1. [MkII] Wymiana skrzyni biegów z 1.8 do 1.6
    By grudzien11 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 13:09
  2. [MkI] Wymiana wysprzęglika w skrzyni biegów.
    By Mad_MAX in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 16:25
  3. [MkIII] Wymiana oleju w skrzyni biegów
    By mcgregor in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 00:08
  4. [MkI] wymiana skrzyni biegów
    By Łukasz_81 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-01-2007, 11:48
  5. [MkI] Wymiana mieszka skrzyni biegów
    By Kurskey in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-01-2006, 00:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów