+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 133
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno

    LPG do MK4 - Warszawa, kogo polecacie???

    Zwracam się do Was o pomoc w znalezieniu warsztatu, gdzie mógłbym wstawić MK4 na założenie LPG.

    Na LPG-forum wychwalają pod niebiosa warsztat j-max autogaz lpg gdzieś na jelonkach przy ul. słomianej 14 .... też macie takie zdanie?


    Jeżeli macie jakieś swoje typy, bądź znacie warsztaty godne polecenie ... pomóżcie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Znam osobiście szefa, ma głowę na karku i zna się na robocie. Sprawia wrażenie roztrzepanego ale to tylko tak wygląda, bo wszystko ogarnia jak trza i głowę ma nie od parady.
    Nie wiem czy dalej sam dłubie przy autach.
    Swego czasu rozmawiałem z nim o zniżkach dla MKP, ale chyba za mało osób od nas jeździ aby były dalej aktywne, Jakbyś jechał do nich to warto wspomnieć, że namiar masz z klubu Mondeo, może sobie przypomni i krótszym długopisem policzy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    parę dni temu pisałem do Ciebie na PW ... o tym samym gościu mówisz?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie, to inny warsztat.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    daj namiar zadzwonię, pojadę ... zobaczymy zależy mi na warsztacie, który da mi gwarancję na całą instalację, a nie tylko na poszczególne części

    byłem dziś EGP, ale średnio mnie potraktowali, no i dużo złych opinii znalazłem w necie

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    664 98 24
    Komórki nie mam, on nie podaje aby mu głowy nie zawracać po za godzinami pracy.
    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    który da mi gwarancję na całą instalację, a nie tylko na poszczególne części
    Praktycznie każdy podzespół ma oddzielną gwarancje, z tym że gwarancje warsztatowe są na całość części i usługę.


    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    byłem dziś EGP, ale średnio mnie potraktowali, no i dużo złych opinii znalazłem w necie
    Nie ma warsztatu którego by ktoś nie obsmarował, nawet po Szenfeldzie z Józefowa pojechali, a chłop jest bardzo wysoko oceniany, za umiejętności, i pomoc jaką oferuje nawet na odległość.
    Ze wszystkich znanych mi gazowników jemu nie stałbym nad głową i patrzył na ręce.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    664 98 24
    to nie jest Nikodem, ze Słomianej 14? J-Max?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    to nie jest Nikodem
    Nie, chyba że jakiś nowy pracownik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Jeżeli na LPG forum polecają to myślę że nie ma się czego bać.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    MKIV TDCI było MKIII 2.0 LPG/MKII TD!!
    Od
    10 Mar 2008
    Mieszka w
    WD/ZSL
    Dokładnie jeżeli polecają to chyba warto, ale pamiętaj też żeby nie iść po kosztach bo to potem się mści. Ja zakładałem w warsztacie z którego generalnie nie jestem zadowolony, po pierwsze nie maja laptopa żeby pojechać w trasę i ustawić auto, po drugie wstawione są takie graty ze obsłużą mój silnik ale przy mocniejszym depnięciu zaczyna mu brakować ciśnienia, po trzecie to wstawiona butla do jazdy na wstecznym. Na plus to jest to ze samo założenie jest wykonane w miarę ok. oraz cena przystępna, chociaż niedługo będę zmieniał reduktor i wtryskiwacze na lepsze to mi się wyrówna.
    Teraz po przejechaniu 15 tyś. i znalezieniu kolesia na forum LPG który mi to w miarę ustawił, auto w końcu nie ma rozwalonej mapy i nie muli.
    Jakbym teraz zakładał to chyba bym pojechał do gazownika z Mławy, namiary znajdziesz na forum LPG.

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Byłem dziś w warsztacie na modlińskiej 264A. Bardzo sensownie podeszli do tematu. Jest jeden z dwóch warsztatów polecanych na LPG forum. Zaproponowali instalację Omegas oraz Stag 300 ISA2 + wtryski hana.

    Instalacja trwa u nich dwa dni, pierwszego wsadzają graty, drugiego zajmują się regulacją i sprawdzeniem instalacji. Średni czas oczekiwania na "wizytę" około 1 miesiąca. Pierwsze co robią po przyjęciu pacjenta to wrzucają go na komputer i sprawdzają czy nie ma błędów.

    Krótko mówiąc podobało mi się podejście do tematu. Pewnie skuszę się na instalację Omegas ze względu na 24 miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów

  13. #12
    adela
    Gość
    Kondziu, jaki koszt? +-

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Koszty wyglądają mniej więcej tak ...
    STAG - 2,4-3k w zależności od osprzętu (na hana koszty bliżej 3k)
    BRC - 3-3,5k
    Omegas - bliżej 4k

    oczywiście można znaleźć tanie i można znaleźć drożej. Ja pytałem się w kilku warsztatach i mniej więcej tak to wygląda ...

    no i kwestia tego magicznego lubryfikatora ... dziś się dowiedziałem, że ten za 250 podciśnieniowy (przepraszam, jeśli źle mówie) może doprowadzić do uszkodzenia sondy lambda, ponieważ zdarza się, że podaje olej w nierównych ilościach. Taki full profeska do sekwencyjnych wtrysków kosztuje około 300euro ...

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    to nie jest Nikodem, ze Słomianej 14? J-Max?
    Znam Nikodema, nie da rady z nim sensownie się dogadać. Jeśli to on, to omijać szerokim łukiem...

    Cytat Zamieszczone przez jarowoo Zobacz posta
    Teraz po przejechaniu 15 tyś. i znalezieniu kolesia na forum LPG który mi to w miarę ustawił, auto w końcu nie ma rozwalonej mapy i nie muli.
    Pojedź do Kolegi "tryszawy" z tegoż forum. jest z Wyszkowa. Nie będziesz miał w miarę, tylko tak jak trzeba.

    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    no i kwestia tego magicznego lubryfikatora
    I to jest dobre określenie- "magicznego"...
    Nikt nie jest w stanie udowodnić jego skuteczności. Po co Ci on ??
    No chyba, że do
    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    może doprowadzić do uszkodzenia sondy lambda
    lub do wydania masz niepotrzebne
    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    około 300euro
    Wybór należy do Ciebie
    Ostatnio edytowane przez kordyl ; 10-03-2012 o 00:10

  16. #15
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez KGR78 Zobacz posta
    STAG - 2,4-3k w zależności od osprzętu (na hana koszty bliżej 3k)
    bierz tą instalację na hana lub BRC. Nie bierz do tego żadnej lubryfikacji.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    nie wiem jak się to ma w praktyce, ale dowiedziałem się, że na Omegas producent daje 24 miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów na całą instalację ...

    przy STAGu część elementów na 12 miesięczną gwarancję, a część 24 miesięczną gwarancję i do tego jest limit kilometrów ... tylko nie pamiętam jaki

    a, i jeszcze jedno ... ponoć w STAGu robi się przeglądy co 10kkm, a w Omegas co 15kkm

    STAG 300 ISA 2 (chyba się nie pomyliłem w nazwie)

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez kordyl Zobacz posta
    Pojedź do Kolegi "tryszawy" z tegoż forum. jest z Wyszkowa. Nie będziesz miał w miarę, tylko tak jak trzeba.
    Potwierdzam i polecam. KGR skontaktuj się z "tryszawy" on ci powie jakie podzespły wybrać do twojego samochodu, gdzie założyć a i tak po instalacji możesz do niech pojechać i będziesz miał odrazu listę co trzeba poprawić

    Jaworoo jak masz za słabe podzespoły to jedziesz do gamonia, który spartolił instalacje i niech poprawia, ale już. Mi mój gazownik wsadził za słaby reduktor, pojechałem pogadałem i mam nowy reduktor , nic nie płacąc
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 10-03-2012 o 10:00
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Ja również potwierdzam, jeśli masz możliwość to wal do kolegi "Tryszawy" z LPG forum, udziela zazwyczaj bardzo konkretnych rad i widać że zna się na rzeczy i podchodzi do sprawy profesjonalnie.
    Jeśli chodzi o podzespoły to polecam STAG 300 ISA2, reduktor AC-R01 oraz wtryski HANA (ewentualnie AC W-01).
    A co do lubryfikatora to jeśli jest dobrze ustawiona instalacja to nie ma żadnego uzasadnienia jego stosowania. Zbędny wydatek i tak jak napisałeś może jeszcze popsuć to i owo.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    STAG 300 ISA2
    A czy Stag 300 Premium ma coś z tym wspólnego ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    A czy Stag 300 Premium ma coś z tym wspólnego ?
    Nie, ISA2 to system swoistego autodopasowania mapy wtrysku LPG do PB ale opiera się on o korekty wyliczone przez STAG-a więc jest obarczony błędem pomiarowym.

    Premium jest połączony przez OBD z ECU samochodu i korekty odczytuje bezpośrednio z ECU więc teoretycznie powinien sam się idealnie ustawić do silnika. Jednak szczerze nie znam nikogo kto by go miał i jak to w rzeczywistości działa.

Podobne wątki

  1. [MkII] Kogo polecacie do lakierowania mondziaka:)?
    By inferno192 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 14:44
  2. [MkIII] Skórzana tapicerka,Poznań i okolice, kogo polecacie?
    By cody in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów