+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 29 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 657

Mieszany widok

  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój

    Regeneracja wtryskiwaczy / przebieg / cena / opinie

    Witam pięknie... Z racji na fakt, że jestem w trakcie wykonywania regeneracji wtryskiwaczy (kompletu 4szt) chciałem zaproponować post (najlepiej aby był podklejony - coś jak spalanie) i w nim użytkownicy Diesli TDCi opisywaliby swoje "przygody" z regeneracją, a mianowicie. 1. Przy jakim przebiegu była robiona 2. Ile wtryskiwaczy robili (1-2szt czy może cały komplet) 3. Gdzie i za ile robili (oczywiście podawanie cen sprzed 2 lat mija się z celem - najlepiej tak do roku wstecz) 4. Czy efekt był zadowalający / zamierzony (tzn czy auto zostało dobrze naprawione) 6. Ile zrobiliście już przebiegu po regeneracji (miesiące / lata oraz kilometry) 5. No i dla mnie najważniejsze, mianowicie CZY robiliście same wtryskiwacze czy rówież i pompe. Bo mnie mistrz powiedział, że jak nie zrobię pompy to choć zrobię wtryskiwacze na oryginalnych zaworkach Delphii to nie może mi obiecać cz zrobię na tym 10 czy 20 tysi. Po zrobieniu pompy daje spokojnie 120-150 tysi bo na tyle krzywki / wirniki w pompie są robione (swoją drogą Ford nieźle to sobie wymyśli tzn ekonomicznie $$) Na "zabawę" z pompą już mni nie stać: demontaż / montaż 350zł, zrobienie ok 1000zł więc zmuszony byłem podziękować... Myślę, że temat może zaciekawić tak obecnych, jak i przyszłych posiadaczy Mondeo MK3 TDCi oraz może dać nieco "statystyki" w temacie padania wtryskiwaczy. Mój przebieg to ok 178 tys km (zdaje się realny).
    Ostatnio edytowane przez buko ; 26-03-2012 o 21:56

  2. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    dobry pomysł koelgo, podkleję to bo spora część jak nie 95% robiło wtryski


    proszę zatem by wypowiadający się w tym temacie trzymali się tego schematu


    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    1. Przy jakim przebiegu była robiona
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    2. Ile wtryskiwaczy robili (1-2szt czy może cały komplet)
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    3. Gdzie i za ile robili (oczywiście podawanie cen sprzed 2 lat mija się z celem - najlepiej tak do roku wstecz)
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    4. Czy efekt był zadowalający / zamierzony (tzn czy auto zostało dobrze naprawione)
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    6. Ile zrobiliście już przebiegu po regeneracji (miesiące / lata oraz kilometry)
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    5. No i dla mnie najważniejsze, mianowicie CZY robiliście same wtryskiwacze czy rówież i pompe

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  3. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez buko Zobacz posta
    dobry pomysł koelgo, podkleję to bo spora część jak nie 95% robiło wtryski


    proszę zatem by wypowiadający się w tym temacie trzymali się tego schematu
    Mi tu brakuje jeszcze 1 punktu:
    -czy po regeneracji nadano wtryskiwaczom na odpowiedniej maszynie (Delphi?) nowe kody i oczywiście wprowadzono je do ECU?
    To musi być zrobione, aby regeneracja była właściwie przeprowadzona.
    Ostatnio edytowane przez AKuba ; 16-04-2012 o 11:29
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  4. #4
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruń
    no nie wiem jak z awaryjnościa, ale jak juz ci padną to koło 3000 PLN musisz miec w rezerwie

  5. #5
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Jak się dobrze orientuje to problem wtrysków znikł dopiero w 2007 jak ford skumał się z PSA . Generalnie słabe wtryski maja TDCi a nie TDDI

  6. #6
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruń
    Witam , a więc )
    ad 1 / przebieg 193000
    ad 2 / jeden był robiony rok temu , pozostałe teraz /przebieg j.w./
    ad 3 / rok temu zapłaciłem 820 PLN w Bosch Śmietana , teraz odstawiłem auto do warsztatu który ze Śmietaną współpracuje i tu troche się rozpisze ponieważ auto dosłownie umarło mi na placu dlatego zadzwoniłem po lawete własnie do tego zakładu koszt trzech wtrysków około 3000 PLN pisze około poniewaz nie wiedzieli co jest więc wymienili wszystko co uszkodzone /trzy świece żarowe, tą gruba plastikową rure co idzie zdajesie do turbo - jeżeli sie mylę to mnie poprawcie/ suma sumarum wyszło 3900 dostałem rabat 400 więc zapłaciłem 3500 PLN za wsio i ...
    ad 4/ w serwisie Boscha tak , tu w tym zakładzie nie ((((
    ad 5/ o przebiegu nie bede pisal bo auto mam od piątku
    ad 6/ bez pompy

    a teraz coś od mnie - w pkt 4 napisałem że nie byłem zadowolony bo kto by był gdyby zobaczył migająca sprezynkę w warsztacie a autem trzepało jak mną na 10 st mrozie do tego pierwsze stwierdzenie komputer pokazuje że to auto ma więcej przejechane niż na liczniku / a co mnie to obchodzi to przecież klepacz, nawet jakby to ile może mieć wiecej ??? widzialem polonezy zagazowane i po 600000 przejechane / stwierdzenie drugie - trzeba się rozglądnąc za silnikiem bo komp. pokazuje błąd "osiągnięto max. poziom spalania stukowego na 4 cylindrze, mechanik powiedzial ze to może być wszystko np wał korbowy krzywy , mysle sobie do tej pory auto śmigało a tu raz umarł i wychodzi ze złomem jeżdże co tu jest nie halo zapłaciłem za robote i te wymienione-zregenerowane części wsiadłem w auto i pojechałem do gościa który siedzi tylko w klekotach , zapowiedział mi ze moge auto zostawić ale to długo potrwa - zgodziłem sie bo facet był polecany a na placu od cholery aut mu stało a ja nie miałem zielonego pojecia gdzie się z autem podziać .
    Po kilku tygodniach zadzwonił telefon a z niego dobiegły cztery magiczne słowa "prosze przyjechać po mondeo" ))))))))))))))
    800 zeta auto śmiga znowu / tzn jest jeden problem jeszcze, który nie wyszedł przy warsztacie , ale to chce troche objeździć i zobaczyć co i jak /
    W każdym razie mechanik powiedział że u niego wszystkie wtryski plus sprawdzenie pompy okolo 2500 PLN by mnie wyszlo.
    Ostatnio edytowane przez banado ; 02-04-2012 o 11:27

  7. #7
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    1) Przebieg ok 196.000
    2) Jeden cały wtryskiwacz i 3 końcówki
    3) Pisarzowice ok 1800zł
    4) Auto poszarpuje przy lekkim dodawaniu gazu na 5-6 biegu w zakresie obrotów 1,5-1,8 tyś
    5) Około 3 tyś
    6)W paliwie i filtrze nie wykryto opiłków wiec same wtryski

    Do pkt. 4 też nie jestem zbytnio zadowolony bo auto nie chodzi tak jak przed usterka. Ja nie jestem w stanie powiedziec czy to zła regeneracja wtrysków czyn regenerowana turbina ( bardziej ona) przyczynia się do tych poszarpywania. Co do warsztatu w Pisarzowicarz hmm. uważani są za fachowców, a pierwsze co zabrali sie za wtryski gdzie komputer pokazywał błąd sterownika turbiny i przepływkę .
    Fakt teraz nie kopci na czarno ale mi została i tak turbina do regeneracji, którą kolejny mechanik tak zregenerował że mi gwiżdze, teraz zaczeła brać olej , a on się upiera że to moja wina bo nie wymieniłem oleju

  8. #8
    Kursant Awatar Bandites
    Imię
    JuliusFiseeJD
    Model
    MKIII 2004/09/15
    Silnik
    RichardHor
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI GHIA X, 115km 6 biegСѓw, 09-2004r
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Sulino / Resko
    1) Przebieg ok 186.000 (w marcu 2012r.)
    2) Jeden rozpylacz wtryskiwacza i 4 zaworki (w czerwcu pozostałe 3 rozpylacze)
    3) Police, Bojarski Bosch Service, 4200zł (w czerwcu kolejne 1300zł - same części już za rozbieranie nic nie wzięli)
    4) po 1 naprawie było super, ale pod koniec maja zaczął ponownie dymić zimny silnik i nie równo pracował, po rozgrzaniu pracował idealnie.
    5) od marca ok 15 tys.
    6) W paliwie i filtrze nie wykryto opiłków więc bez pompy

    cennik z marca:

    - końcówka wtrysku: 347,19zł / szt + w czerwcu kolejne 3 szt x 400zł / szt= 1547,19 zł
    - zawór: 465,14zł / szt x 4szt = 1860,56 zł
    - filtr paliwa: 103,59 zł /szt x 2 szt (drugi raz na przeglądzie po 10tys) = 207,18 zł
    - diagnostyka komputerowa: 184,50 zł
    - sprawdzenie wtryskiwacza CR na stanowisku probierczym: 73,80 zł /szt x 4 operacje = 295,20 zł
    - demontaż / montaż wtryskiwacza CR: 73,80 zł / szt x 4 operacje = 295,20 zł
    - naprawa wtryskiwacza CR: 246 zł / szt x 4 szt = 984zł
    - sprawdzenie układu zasilania: 123 zł
    - wymiana filtra paliwa: 30,75 zł.

    w marcu zapłaciłem ponad 4229,51 zł + w czerwcu kolejne 1300zł co daje 5529,51zł

    Jak wyżej napisałem, w marcu wymieniono mi tylko rozpylacz i 4 zaworki, pozostałe rozpylacze były ponoć dobre i nie chcieli mnie na koszta narażać więc ich nie wymieniono.
    Pojeździłem tak do końca maja 2012 roku i zaczęły się ponownie objawy jak na początku gdy auto kupiłem (właśnie w marcu) czyli niebiesko-biały dym po uruchomieniu silnika zimnego i straszne rzucanie nim, objawy ustawały po rozgrzaniu lekkim silnika.
    W czerwcu ponownie auto postawione na warsztat (w końcu gwarancja była ) ale okazało się, że to pozostałe 3 rozpylacze wyzionęły ducha, gościu z serwisu się pyta gdzie tankuję bo takie suche paliwo i się rozpylacze zapiekły, odpowiadam że w Orlenie tylko tankuję... nic nie odpowiedział :/
    ale dodam iż po wymianie pozostałych 3ech rozpylaczy i sprawdzeniu turbiny silnik chodzi jak marzenie, zero dymu i zero rzucania na zimnym silniku. A co do turbiny to miły Pan z serwisu pokazał mi kamerką jak wygląda wirnik w niej... i niestety trzeba by się powoli rozejrzeć za drugim, bo ten ma już łopatki wyrobione, ale jak do tej pory jeździ jak ta lala, muszę tylko uważać aby przyspieszać w przedziale 1,8-3,5 tys obrotów, nie wcześniej i nie przeciągać do ponad 4tys. bo zanim dojechałem w czerwcu do serwisu to mi 2 razy sprężynka wyskoczyła, ja myślałem że to właśnie od wtrysków ale mam wydruk że to były błędy dotyczące turbiny.
    I to by było na tyle moich przygód z wtryskami, mam nadzieję że pojeżdżę teraz na nich aż do końca jego żywota

    ---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez sly_PL Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez iceman150 Zobacz posta
    A czy w tryski w 2,2 padają tak samo jak w 2,0?
    wszystkie padają tak samo , ja mam po FL 2.2 regenerowałem, cichy_p ma 2.2 po FL tez regenerował , wskaż mi kogoś kto nie regenerował i przejechał 300tys.
    z mojej firmy przedstawiciele jeżdżą Fokusami 2.0 TDCI i mają ponad 300tys przejechane i przy silniku oprócz wymiany oleju nic nie robili, bo rozmawiałem z jednym osobiście, auta są od nowości w firmie czyli z końca 2006 roku.
    ale nie wiem czy to ważne, flota naszych aut jest tankowana tylko na BP

    ---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

    Cytat Zamieszczone przez mario373 Zobacz posta
    Temperatura w mondeo zawsze spadała przy spokojnej jeździe, choć jak jechałem z podłączonym interfejsem to ten spadek był rzędu paru stopni. Może wskaźnik jest tak wyskalowany.
    też tak myślałem dopóty, dopóki nie wymieniłem małego termostatu, teraz temperatura po rozgrzaniu silnika stoi prawie zamurowana na połowie skali (czyli tak jak powinna)
    nie ważne czy jadę prawie max czy stoję w korku, przed wymianą właśnie mi falowała temperatura.
    Ostatnio edytowane przez Bandites ; 28-10-2012 o 22:07

  9. #9
    Pieszy
    Imię
    Rafał
    Opis
    mkIII
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    cork
    To ok myślałem, że może jutro znajdą używkę za kilka euro................
    Nic tylko po nowy trzeba jutro jechać.

  10. #10
    Kursant Awatar Bandites
    Imię
    JuliusFiseeJD
    Model
    MKIII 2004/09/15
    Silnik
    RichardHor
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI GHIA X, 115km 6 biegСѓw, 09-2004r
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Sulino / Resko
    Cytat Zamieszczone przez Bandites Zobacz posta
    1) Przebieg ok 186.000 (w marcu 2012r.)
    2) Jeden rozpylacz wtryskiwacza i 4 zaworki (w czerwcu pozostałe 3 rozpylacze)
    3) Police, Bojarski Bosch Service, 4200zł (w czerwcu kolejne 1300zł - same części już za rozbieranie nic nie wzięli)
    4) po 1 naprawie było super, ale pod koniec maja zaczął ponownie dymić zimny silnik i nie równo pracował, po rozgrzaniu pracował idealnie.
    5) od marca ok 15 tys.
    6) W paliwie i filtrze nie wykryto opiłków więc bez pompy
    chciałem tylko odświeżyć temat
    co do rury którą kolega w poście wyżej wymieniał będzie to ja już mam to za sobą, kupiłem zamiennik za 140zł i sam założyłem jakieś 3,5 miesiąca temu.
    co do wtrysków to w chwili obecnej mam przejechane prawie 212tys co dało ponad 26tys przez rok i nadal jest tak jak być powinno, zero dymu i zero rzucania silnikiem przy ostrym przyspieszaniu za pierwszym wdepnięciem gazu w podłogę pokazuje się trochę dymu, a później już nie
    wcześniej samochód stał po 2-3tyg nie ruszany, obecnie codziennie robię minimum 130km (dojazd do pracy)

    Pozdrawiam i życzę bez awaryjnej jazdy
    Ostatnio edytowane przez Bandites ; 20-04-2013 o 13:56

  11. #11
    Donvienmarton
    Gość

    Wtryski i pompa

    Cytat Zamieszczone przez banado Zobacz posta
    Witam , a więc )
    ad 1 / przebieg 193000
    ad 2 / jeden był robiony rok temu , pozostałe teraz /przebieg j.w./
    ad 3 / rok temu zapłaciłem 820 PLN w Bosch Śmietana , teraz odstawiłem auto do warsztatu który ze Śmietaną współpracuje i tu troche się rozpisze ponieważ auto dosłownie umarło mi na placu dlatego zadzwoniłem po lawete własnie do tego zakładu koszt trzech wtrysków około 3000 PLN pisze około poniewaz nie wiedzieli co jest więc wymienili wszystko co uszkodzone /trzy świece żarowe, tą gruba plastikową rure co idzie zdajesie do turbo - jeżeli sie mylę to mnie poprawcie/ suma sumarum wyszło 3900 dostałem rabat 400 więc zapłaciłem 3500 PLN za wsio i ...
    ad 4/ w serwisie Boscha tak , tu w tym zakładzie nie ((((
    ad 5/ o przebiegu nie bede pisal bo auto mam od piątku
    ad 6/ bez pompy

    a teraz coś od mnie - w pkt 4 napisałem że nie byłem zadowolony bo kto by był gdyby zobaczył migająca sprezynkę w warsztacie a autem trzepało jak mną na 10 st mrozie do tego pierwsze stwierdzenie komputer pokazuje że to auto ma więcej przejechane niż na liczniku / a co mnie to obchodzi to przecież klepacz, nawet jakby to ile może mieć wiecej ??? widzialem polonezy zagazowane i po 600000 przejechane / stwierdzenie drugie - trzeba się rozglądnąc za silnikiem bo komp. pokazuje błąd "osiągnięto max. poziom spalania stukowego na 4 cylindrze, mechanik powiedzial ze to może być wszystko np wał korbowy krzywy , mysle sobie do tej pory auto śmigało a tu raz umarł i wychodzi ze złomem jeżdże co tu jest nie halo zapłaciłem za robote i te wymienione-zregenerowane części wsiadłem w auto i pojechałem do gościa który siedzi tylko w klekotach , zapowiedział mi ze moge auto zostawić ale to długo potrwa - zgodziłem sie bo facet był polecany a na placu od cholery aut mu stało a ja nie miałem zielonego pojecia gdzie się z autem podziać .
    Po kilku tygodniach zadzwonił telefon a z niego dobiegły cztery magiczne słowa "prosze przyjechać po mondeo" ))))))))))))))
    800 zeta auto śmiga znowu / tzn jest jeden problem jeszcze, który nie wyszedł przy warsztacie , ale to chce troche objeździć i zobaczyć co i jak /
    W każdym razie mechanik powiedział że u niego wszystkie wtryski plus sprawdzenie pompy okolo 2500 PLN by mnie wyszlo.
    I slusznie, Adamczyk (znajdziesz w internecie) bierze 400 od regeneracji za sztuke a za sprawdzenie pompy 1300. Mamy 1400+1300 daje 2700, wszystko na oryginalnych maszynach i w laboratorium. W cenie montaz+mycie. Luksusowo!

  12. #12
    Pieszy
    Imię
    Rafał
    Opis
    mkIII
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    cork
    Wiem. Już mi to powiedzieli. Pękł ten co idzie w dół od erg. Tylko cena mnie zszokowała ok95 euro nowy. Chyba poszukam jakiegoś zamiennika w sieci bo w serwisie to jest masakra. Masz może jakieś namiary na dobry sklep internetowy?

  13. #13

  14. #14
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Z racji założyciela / pomysłodawcu postu, teraz ja podzielę się swoją opinią (mimo, że przejechałem od regeneracji ok 100km - DOPIERO!)

    1. Przebieg: 178 500km
    2. Zregenerowałem komplet wtryskiwaczy (4szt zaworków). NIE robiłem (a właściwie nie zrobili mi jednego rozpylacza, który się kończył, bo rzekomo powiedziałem im, żeby "nie robili kosztów" - rozpylacz się kończy, ale jeszcze można pojeździć)
    3. BOSCH Service GRUNER w Jastrzębiu Zdroju (miało być 350zł za zaworek, a było: 370zł zaworek/szt, demontaż wtrysków 100zł, sprawdzenie 180zł, naprawa 160zł/szt i do tego jakieś "kołek" i uszczelki pod wtryski = 2 424zł)
    4. Z racji, że przejechałem zaledwie 100km to trudno mówił o "zadowoleniu" lub jego braku, ale fakt faktem, że autko pracuje nieco inaczej niż przed regeneracją: jest trochę głośniejsze jak zimne - (pierwsze 4-5km lub 5min jazdy), wtryskiacze jakby (ale bardzo słabo wyczuwalnie) stukały, ale za to na ciepłym (w pełni rozgrzanym) auto jest cichsze a praca silnika "aksamitna")
    5. Zrobiłem dopiero niecałe 100km więc mega mało... będę edytował swoją odpowiedź w miarę przybywania km
    6. Nie sprawdzałem / remontowałem pompy, gdyż poprostu mnie na to nie stać (350zł demontaż/montaż, naprawa ok 1000zł). Odpuściłem sobie. Nowy filtr paliwa BOSCH, a na dniach zmienię jeszcze olej...

    A za rok (lub 10-20tysi) "do żyda"
    Ostatnio edytowane przez iceman12 ; 03-04-2012 o 12:25

  15. #15
    1.przebieg 173 000
    2.4 wtryski w bosh
    3.po przejechaniu 40 000 odzywal sie jeden na 1 cylindrze
    wyskoczyl blad ,poczekalem kupilem vds rotunda wbilem kody do ecu i dziala dalej smiga
    ,ale widze obnizone cisnienie na tym cylinderku i po przelewach rowniez to widac ze cos jest z wtryskiem
    kupilem Liqui Moly Super podalem bezposrednio pod pompe CR (do czyszczenia wtryskow)
    spalanie stukowe ucichlo ,ale mam juz kupiony zestaw wtryskow w dobrym stanie w razie W
    ale mysle ze jak padnie to pierwsze to go wyczyszcze (wd40 i ultradzwiekowa myjka czyni cuda)
    moja rada NIE DAJCIE SIE OSKUBAC SERWISOM

  16. #16
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Widzę że te klekotanie to norma przy wymianie wtryskiwaczy, U mnie po paru dniach klekot znacząco zmalał ale nadal jest słyszalny na niskich obrotach na zimnym.
    Bando napisz coś więcej o drugiej naprawie

  17. #17
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI
    Od
    30 Jan 2012
    Mieszka w
    Szczebrzeszyn
    ad 1 / przebieg 193000
    1) Przebieg ok 196.000
    1.przebieg 173 000
    1. Przebieg: 178 500km
    kilka wypowiedzi i podobne przebiegi chciałbym zaznaczyć.
    U mnie 197 000, robione ponad rok temu,BOSCH niby regenowali wszystkie, jakies zaworki stare niby oddali tez, i komplet świec. razem 2500 zł

  18. #18
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruń
    klekotanie było , ale w pierwszym warsztacie /w tym gdzie robili mi wtryski współpracójąc z Boschem nz zasadzie przyjeżdża do nich samochód, oni demontują wtryski posyłają-zaworza do serwisu tam są regenerowane i do odbioru przez warsztat/
    normalnie płakać sie chciało bo sprężynka nadal migała - nie byli w stanie skasować błędu, auto jeździło tylko na recznej zmianie biegów /bo mam tip tronika/ i wymyślanie że to mogą być panewki , wał korbowy , a w ogóle nowy silnik i jeszcze nie wiadomo czy nie skrzynia - no panowie wiem - zapłacilem chce mieć auto na chodzie , ale wierzcie mi że po usłyszeniu tego wszystkiego wolałem zapłacić i uciekać bo moze w końcu zrobili by mi auto , ale ja sie pytam za ile ??? 10 tysi ??? Tak jak napisałem zmienilem mondkowi lekarza i myśle ze bardzo dobrze na tym wyszedłem bo auto wydaje sie ze chodzi ciszej - nie powiem u tego drugiego mechanika wpadał w rezonans powyżej 2000 tysiecy obrotów ale gość powiedzial zebym objeździł troche auto i powiem wam że ta dolegliwość prawie zniknęła - jest nieco słyszalna i wydaje mi sie że ma to wiekszy związek z mała dwumasą.
    Jeżeli chodzi o tę drugą dolegliwość to miewam problem z zapaleniem ale tylko podczas stygnięcia auta - jak zimny czy ciepły/ np 10 minut po wygaszeniu po jakiejś tam trasie / zapala na dotyk , tylko zauwazyłem że jak zdąży wystygnać o jakieś powiedzmy 45 ^C to wtedy musze go szkiertnąć co najmniej 5,6 razy i przy tym ostatnim przytrzymac rozrusznik na kręceniu wtedy następuje zafalowanie obrotów na okołoło 1200/1300 potem spadek gdzies do 600 /tak około dwa razy/ i dopiero wyrównanie.
    Ostatnio edytowane przez banado ; 03-04-2012 o 19:10

  19. #19
    Pieszy
    Opis
    Ford mondeo MK3 2.0 tdci kombi
    Od
    20 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Co prawda robił to jeszcze poprzedni właściciel ale dostałem faktury. Z tego co wiem to wszystko robione było na oryginalnych częściach. Przynajmniej mam taką nadzieję.

    1. Niewiele ponad 220000tyś
    2. Wszystkie cztery( 847zł szt.)
    3. W Żychlinie a koszt wyniósł 8826zł [w tym wtryski, pompa CR(3433zł), szyna ciśnienia(400zł), czujnik ciśnienia(109zł), mycie zbiornika( 20zł) i usługa(1476zł)]
    4. Myślę że auto dobrze naprawione zero problemów
    5. Od 13 września 2011 przejechane 12000tyś
    6. Razem z pompą
    Ostatnio edytowane przez madmax80 ; 23-02-2013 o 01:10

  20. #20
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    banado ale co Ci robił ten 2 mechanik gdzie tkwiła usterka ???

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy dolnośląskie
    By boro2511 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 13:21
  2. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy na aukcjach
    By Dudek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 19:55
  3. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy
    By mario373 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 21:57
  4. [TD MkI] regeneracja wtryskiwaczy udana
    By szifo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 23:52
  5. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy Łódź
    By Ero in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów