+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Pieszy Awatar burzmin
    Opis
    mk1 1.8 PB+ LPG
    Od
    26 Dec 2009
    Mieszka w
    Radochów/Wrocław

    Post Naprawa zawieszenia

    Chcę wymienić tuleje wahacza przedniego, po tym co wyczytałem to raczej wezmę oryginalne Forda i drążek kierowniczy razem z osłoną. Mechanik we Wrocławiu mi to sprawdził, ale za naprawę powiedział około 40 zł za drążek, po 100 zł za jeden wahacz i ok 90 zł za ustawienie zbieżności. I się tak zastanawiam czy to nie za dużo, szczególnie za tuleje i zbieżność? W jakich cenach podobne naprawy się Wam udało przeprowadzić? I najlepiej gdzie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    ostatnio wymieniałem łozysko w kole przednim prawym, drązek kierowniczy lewy+ zbieznosc zapłaciłem 120 PLN; fakt ze gosciowi troche pomagałem bo leciwy z niego człek
    Ostatnio edytowane przez kuba 82 ; 13-04-2012 o 21:56

  4. #3
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez burzmin Zobacz posta
    po 100 zł za jeden wahacz
    z tym to przegiął


    Cytat Zamieszczone przez burzmin Zobacz posta
    i ok 90 zł za ustawienie zbieżności.
    standard

  5. #4
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Model
    Punto II '01
    Silnik
    1.2 16V 80KM
    Od
    15 Jul 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez burzmin Zobacz posta
    drążek kierowniczy razem z osłoną. Mechanik we Wrocławiu mi to sprawdził, ale za naprawę powiedział około 40 zł za drążek, po 100 zł za jeden wahacz
    Ja płace w serwisie u znajomego po 50zł za jedno koło jeśli chodzi np. o wahacz, wymianę tarczy, łożyska etc..
    Ostatnio mi robił cały przód i łączniki z tyłu. Wyszło, że wziął po 50zł za koło czyli bardzo przystępnie choć liczył inaczej (tzn. po 20zł od łącznika z tyłu, reszta za całą zawieche z przodu.
    Ale wiadomo jeżdżę tam nie od wczoraj oraz można powiedzieć, że się znamy i ceny też są trochę inne niż dla każdego innego klienta z brzegu.
    Myślę, że w najgorszym wypadku mechanik powinien Ci powiedzieć 100zł za stronę i w tym powinny być już uwzględnione zarówna wymiana wahacza jak i drążka. Przynajmniej takie ceny są w moim rejonie.
    Cytat Zamieszczone przez burzmin Zobacz posta
    90 zł za ustawienie zbieżności
    Cytat Zamieszczone przez Fred.X Zobacz posta
    standard
    Ja płacę 50zł. Najwyższa cena jaką usłyszałem u siebie w mieście to 60zł, a jest jedna stacja diagnostyczna która kasuje 40zł pod warunkiem, że wykonujesz u nich co roku przeglądy okresowe.
    Czy tylko tu tak tanio?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Nie wiem czy oplaca sie wymieniac tuleje na wahaczach.Zobacz jakie sa tanie cale wahacze w sklepie "AUTOTRADER CZESCI" .Widzialem tam FEBI BILSTEIN , SWAG cos ok 170 zl. Policz teraz same tuleje +100 za wymiane i wyjdzie drozej.Cale wahacze wymienisz sam. Sprawdzilem ceny-FEBI-OD157-2OO , SWAG-160-180zl, MOG-161-192. Sa to kompletne z tulejami i sworzniem.Kazda z tych firm jest dobra.Ja sprawdzalem do mk2.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 14-04-2012 o 09:06

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    '2000
    Od
    26 Oct 2010
    Mieszka w
    Myszków
    W wahaczu Mooga po roku (30 tys km) miałem wybitą tylną tuleję, sworzeń był ok, ale silentblocki dają słabe..
    Ford Mondeo MK2 1.8TD
    Ford Fiesta MK3 1.8D
    Ford Fiesta MK6 1.4TDCI
    Ford Fusion 1.4TDCi
    Ford Mondeo MK4 2.0TDCI

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez Seb0l Zobacz posta
    W wahaczu Mooga po roku (30 tys km) miałem wybitą tylną tuleję, sworzeń był ok, ale silentblocki dają słabe..
    Z Mogiem nie mialem nic wspolnego ale jezeli chodzi o wahacze to FEBI I SWAG robia bardzo dobre do passata b-5 a tam caly przod to 10 wahaczy.Nie mozna sie kierowac np. ze jakas firma robi dobre hamulce to robi wszystko. Synowi do passata zalozylem niemieckie TOPRANY i smiga ze heja juz trzy lata.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Ja mogę spokojnie polecić wahacze TRW. Założone już ze 2 lata temu i luzów brak.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  10. #9
    zsberg
    Gość
    ceny za wymianę np. tarcz+klocki w Płocku to około 50-80 zł za oś

    Cytat Zamieszczone przez burzmin Zobacz posta
    ok 90 zł za ustawienie zbieżności
    pod Płockiem na stacji diagnostycznej chcą 40zł, a jak ktoś robi u nich przeglądy to 20zł dlatego też kontroluję to 2 razy do roku W Płocku komputerowe (cokolwiek to znaczy) przód i tył razem 100-120zł


    Cytat Zamieszczone przez Seb0l Zobacz posta
    W wahaczu Mooga po roku (30 tys km) miałem wybitą tylną tuleję, sworzeń był ok, ale silentblocki dają słabe..
    ja bym nie krytykował tylko się cieszył Jak ktoś jeździ po trasie to mało, ale jak po mieście to szacun - mało które tyle wytrzymają niezależnie od firmy, niezależnie od marki auta




    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Nie wiem czy oplaca sie wymieniac tuleje na wahaczach.
    jak ktoś ma czas to owszem, warto, bo oryginalne wahacze mają grubsza blachę

    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    FEBI BILSTEIN , SWAG cos ok 170zł
    bez problemu można kupić w mieście szejków za ok 130zł

    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Synowi do passata zalozylem niemieckie TOPRANY i smiga ze heja juz trzy lata.
    niemieckie to tam kolego są tylko pudełka
    to jest ostatnia firma której części bym założył, tym bardziej że komplet do B5 toprana kosztuje nieco ponad 500zł, a febi ponad 1000[COLOR="Silver"]
    Ostatnio edytowane przez zsberg ; 15-04-2012 o 20:12

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    '2000
    Od
    26 Oct 2010
    Mieszka w
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez zsberg Zobacz posta
    W Płocku komputerowe (cokolwiek to znaczy) przód i tył razem 100-120zł
    W Częstochowie skasowali mnie 180zł za ustawienie geometrii (przód + tył)

    Cytat Zamieszczone przez zsberg Zobacz posta
    ja bym nie krytykował tylko się cieszył Jak ktoś jeździ po trasie to mało, ale jak po mieście to szacun - mało które tyle wytrzymają niezależnie od firmy, niezależnie od marki auta
    Te 30 tys km zrobiłem w 80% w trasie. Zobaczymy jak spisze się zestaw regenerowany (wahacze ori + tuleje i sworznie lemfordera)..
    Ostatnio edytowane przez Seb0l ; 15-04-2012 o 20:45
    Ford Mondeo MK2 1.8TD
    Ford Fiesta MK3 1.8D
    Ford Fiesta MK6 1.4TDCI
    Ford Fusion 1.4TDCi
    Ford Mondeo MK4 2.0TDCI

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez zsberg Zobacz posta
    ceny za wymianę np. tarcz+klocki w Płocku to około 50-80 zł za oś



    pod Płockiem na stacji diagnostycznej chcą 40zł, a jak ktoś robi u nich przeglądy to 20zł dlatego też kontroluję to 2 razy do roku W Płocku komputerowe (cokolwiek to znaczy) przód i tył razem 100-120zł



    ja bym nie krytykował tylko się cieszył Jak ktoś jeździ po trasie to mało, ale jak po mieście to szacun - mało które tyle wytrzymają niezależnie od firmy, niezależnie od marki auta





    jak ktoś ma czas to owszem, warto, bo oryginalne wahacze mają grubsza blachę



    bez problemu można kupić w mieście szejków za ok 130zł


    niemieckie to tam kolego są tylko pudełka
    to jest ostatnia firma której części bym założył, tym bardziej że komplet do B5 toprana kosztuje nieco ponad 500zł, a febi ponad 1000[COLOR="Silver"]
    Witam. Miasto na ropie stojace ma jakos niskie ceny.130 zl to nie znajdziesz nawet na allegro, cos podejrzane Jezeli chodzi o toprany to dostaniesz pudelka niemieckie jak kupisz w internecie.Ja kupuje w sprawdzonym zrodle.Co do jakosci sa b. dobre u mnie zakladaja i nie znam takiego ktoremu po zalozeniu trzebaby ustawiac kolka i ktory by reklamowal.Dzis jest tak jak z telewizorem, kupujesz sony, placisz za nazwe nie za jakosc.Wszyscy jak slysza TRW to sie zaraz podniecaja a firma ktora produkuje wszystko nie ma wszystkiego dobrego.Ale kazdy ma swoje przekonania.Moze sie wybiore do Plocka na kompleksowa naprawe bo tanie czesci i robota tez. Tylko musi sie samochod zepsuc w co najmniej 50%Volkswagen z tego co wiem montuje fabrycznie Lemfordery.Pozdrawiam

  13. #12
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Volkswagen z tego co wiem montuje fabrycznie Lemfordery
    nie tylko BMW też

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Starsze BMW, w tym E38 leciało na TRW/Lucas i wytrzymywało to ponad 200tyś km.
    A Volkswagen to nie samochód, tylko taczka dla ludu.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    W internecie zamowisz np. komplet hamulcowy markowy a przysla ci zlozony z dwoch rodzajow.Ja zamawiam w swiom miejscu i zawsze musze podac vin pojazdu.Nigdy takich czesci do zawieszenia czy hamulcow nie kupuje w inter.

    ---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Fred.X Zobacz posta
    nie tylko BMW też
    Do tej pory jechalem hamulcami na JURIDACH i uwazam za b. dobre. Zawieszenie roznie ale wierz mi ze trzeba sie przekonac.Wszyscy tak TRW TRW a sa tansze i ta sama jakosc.

    ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

    Cytat Zamieszczone przez N2O Zobacz posta
    Starsze BMW, w tym E38 leciało na TRW/Lucas i wytrzymywało to ponad 200tyś km.
    A Volkswagen to nie samochód, tylko taczka dla ludu.
    Ja mialem z fordow mk1, scorpio i teraz mk2, opel, reszta to passaty i audi i zlego nie powiem na nie.Jezeli powiesz ze np. b5 to zly samochod to powiem tak, dzieki wielowahaczowemu zawieszenie prowadzi sie bardzo dobrze.Nie jest to pojazd do wyscigow.Jazda nim to przyjemnosc po naszych drogach.Jezeli chodzi o blachy to juz ford jest zlom do niego.Sprzedalem jesienia passata b-4 z 93r.za piekna sumke i zaluje. Jak prownac blachy to ford zgroza, przy tamtym nie bylo sladu na blotnikach, spod ser a tu 2000r. i kupa rdzy. Tylko kupione w RP sa zdrowe i maja niskie przbiegi.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Co z tego, że przód jest wielowahaczowy, jak tył jest na belce, co powoduje, że jeździ się tym jak wozem drabiniastym.

    Każde mondeo ma w niezależne zawieszenie z przodu i z tyłu co powoduje że komfort jazdy jest znacznie wyższy i samochód jest pewniejszy w prowadzeniu.
    Przez cały okres produkcji MkI-MkII mondeo nie miało godnej konkurencji w swojej klasie jeśli chodzi o zawieszenie i prowadzenie.
    Volkswageny mają znacznie zawyżone ceny w stosunku do swojej wartości.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  17. #16
    zsberg
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Witam. Miasto na ropie stojace ma jakos niskie ceny.130 zl to nie znajdziesz nawet na allegro
    zapytaj kolegów: kazik, 2kes
    mamy zniżki które załatwiliśmy dla klubu

    co do cen za robociznę - w takim płocku jest ok 50 warsztatów więc i konkurencja jest.
    A takich grzebiących po prywatnych garażach pewnie jeszcze raz tyle. Wystarczy poszukać w googlach i można wybierać w mechanikach.
    Ostatnio edytowane przez zsberg ; 19-04-2012 o 15:05

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Cytat Zamieszczone przez zsberg Zobacz posta
    zapytaj kolegów: kazik, 2kes
    mamy zniżki które załatwiliśmy dla klubu

    co do cen za robociznę - w takim płocku jest ok 50 warsztatów więc i konkurencja jest.
    A takich grzebiących po prywatnych garażach pewnie jeszcze raz tyle. Wystarczy poszukać w googlach i można wybierać w mechanikach.
    A kolego to szacun!!! W wiekszym ? miescie zawsze jest inaczej, tylko z tego co wiem przewaznie sa drozsi.Duzo tych warsztatow macie, pewnie wiecej jak np. w Bydgoszczy i jest klub czyli jest was na tyle zeby sie zorganizowac a to juz sila.Macie dobrze.Ja musze sam sie meczyc bo tym zlodziejom u nas nie dam zarobic,chyba ze cos np. rozrzad wypadloby zima.POZDRAWIAM.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Naprawa zawieszenia tył
    By Richad72 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 23:45
  2. [Mk1] naprawa zawieszenia czy hamulcy?
    By artsorty in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 15:23
  3. [MkI] Wymiana-naprawa tylnego zawieszenia a zbieżność
    By andrzej1963 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 00:41
  4. [MkIII] ile kosztuje naprawa zawieszenia w mk3
    By in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 21:20
  5. [MkII] Wymiana/naprawa zawieszenia
    By luck-ass in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2006, 00:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów