+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    Cieszę się że wszystko działa. Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pieszy
    Model
    Mondeo kombi
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford
    Od
    06 Apr 2013
    Mieszka w
    Szczecin

    Mp3 tak ale czy smartfon?

    Witam wszystkich.
    Właśnie zrobiłem przeróbkę i wszystko chodzi ale z odtwarzaczem mp3. Mój smartfon (Samsung) nie puszcza sygnału bo nie rozpoznaje słuchawek. Czy da się to jakoś ominąć czy wymusić?

  4. #23
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    A jak wykładasz słuchawki do smartfona to je rozpoznaje? I teraz pytanie czy to standardowe słuchawki z mini jack? Jaki to telefon? Ja osobiście mogę powiedzieć że kiedyś nawchodziło mi brudu w gniazdo i wtyk nie wchodził do końca co powodowało że nie znajdywało słuchawek. Wyczyść porządnie gniazdo jakąś wykałaczką poświeć latarką czy na pewno nie ma żadnych paprochów i sprawdź. Myślę że to jest przyczyna. Jeśli nie to pisz, będziemy myśleć dalej.

  5. #24
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz

    Przeróbka radia Ford CD5000 na MP3 Update wyjście AUX + remote

    Zachciało mi się subwoofera a więc trzeba coś wymodzić, niestety RCA nie ma ani wyjścia remote. Ktoś pisał że jest wyjście na sterowanie anteną - u mnie nie ma, pin jest pusty.

    AUX OUT (RCA), line out czy jak to zwał:

    Rozbieramy obudowę, lokalizujemy układ 70005EH szukamy nóżek 1,2,3,4 jak na zdjęciu:

    wg numeracji układu jest to 23-26 nóżka.
    Interesują nas nóżki 1 i 2 czyli przednie głośniki. Do przelotki zaznaczonej czerwonym kwadratem idącej od nóżki 1 lutujemy kondensator (o nim później). Druga nóżka kondensatora to nasze wyjście prawego kanału.
    Prawy kanał z głowy teraz lewy.
    Zdejmujemy dolną obudowe i w okolicy końcówek mocy szukamy odpowiedniego pola lutowniczego:


    Podobnie jak tam montujemy kondensator. Kondensator 1uF(50V) minusem w stronę wyjścia (do wzmacniacza) czyli plusem do płytki. Minus kondensatora oznaczony jest białym paskiem. Masę sygnału bierzemy z najbliższej ścieżki z masą.

    REMOTE czyli przewód do załączania wzmacniacza.
    Tu rozwiązanie opiera się na przekaźniku 5V, może być jakiś miniaturowy o znikomym obciążeniu. Po załączeniu radia układy radia zasilane są napięciem 5v. Podłączyłem więc czerwony przewód załóżmy + do pola lutowniczego w okolicy wyjścia na zmieniarkę.

    Drugi koniec lutuję do cewki przekaźnika. Natomiast drugi pin przekaźnika podłączamy do masy.

    Teraz sam sygnał remote. Ja wziąłem z pinu zasilania radia czyli +12V. Kabel z zasilaniem podłączamy na styki NO - normalnie otwarty, zwierny.

    Wyprowadzamy poza obudowe i koniec.
    Jeśli będa pytania chętnie odpowiem i zapraszam do przeróbek.

  6. #25
    Kursant Awatar ZawodnikXbmc
    Model
    Volvo V40 95km 1.9 TD 2000
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Mondeo 1.8 kombi ghia
    Od
    16 Aug 2013
    Mieszka w
    Elbląg
    bez lutowania też się da są adaptery kaseta na jack za kilka zł http://allegro.pl/ShowItem2.php/item...dapter-mp3-mp4 no i jeśli ktoś ma ochotę pochowa kabelek we wnętrzu i dyskretnie podepnie się puszczając jacka od tyłu radia i wyprowadzając go w okolicy radia robiąc dyskretne gniazdo

    ---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

    nie mniej chwała za zapał i pomysł
    Ostatnio edytowane przez ZawodnikXbmc ; 19-08-2013 o 00:43

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez ZawodnikXbmc Zobacz posta
    bez lutowania też się da są adaptery kaseta na jack za kilka zł
    Ale jakość z tego adaptera jest mierna ...

  8. #27
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    Miałem ten adapter w innym samochodzie i powiem że te z Media Marketu za 25zł to totalna lipa. Trzeszczy jakoś cicho strasznie poza tym żeby wyprowadzić ładnie i tak radio trzeba rozebrać i przedłużyć tego jacka żeby nie wisiał z kasety. Oczywiście słuchać się da no ale jak dla mnie podobne wrażenia jak transmiter...

  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Zanabyłem takie radio i chcę je przerobić zgodnie z Twoją instrukcją tylko że nie znam się na fachowcy nazwach

    Cytat Zamieszczone przez Iwan Zobacz posta
    AUX OUT (RCA), line out
    Tu chodzi o czincze ?

    Cytat Zamieszczone przez Iwan Zobacz posta
    REMOTE czyli przewód do załączania wzmacniacza.
    Tu rozwiązanie opiera się na przekaźniku 5V, może być jakiś miniaturowy o znikomym obciążeniu.
    Mógłbyś podać jakiś przykład ? Chciałbym wejść do sklepu elektronicznego, powiedzieć "poproszę to i to" a w tej chwili nie bardzo wiem o co prosić

    Tylko że pomyślałem sobie o udoskonaleniu Twojej przeróbki o USB zamiast AUX in potrzebne by było urządzenie, które ma USB in oraz AUX out. Jedyne co mi przychodzi do głowy to transmiter FM, a aux podłączyć tak jak opisałeś to w pierwszym poście. Tylko nie mogę znaleźć czy te wszystkie popularne transmitery FM mają AUX aut ? I czy dźwięk z auxa byłby lepszej jakości niż fale FM ? Albo czy są jakieś inne urządzenia działające na podobnej zasadzie ?

  10. #29
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    RCA czy line out chodzi o wyjście na wzmacniacz czyli czincze.

    Przekaźnik dowolny NO/NC z cewką na 5V np: JQC-3F (T73)
    http://allegro.pl/przekaznik-5v-10a-...524130605.html

    Co do USB powiem szczerze że sprawa nie jest łatwa żeby działało to sprawnie i przyjemnie. Jeśli zastosować transmiter to trzeba by znowu szukać wyjścia z przedwzmacniacza transmitera przed modulatorem FM i to do wejścia w radiu. Jak dla mnie najlepiej kupić najtańszą mp3 z możliwością kart sd i podłączyć ja pod jacka.

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Dziękuję za wyjaśnienie

    Cytat Zamieszczone przez Iwan Zobacz posta
    Jeśli zastosować transmiter to trzeba by znowu szukać wyjścia z przedwzmacniacza transmitera przed modulatorem FM i to do wejścia w radiu.
    Ciężko to znaleźć ? Miernikiem się ogarnie czy trzeba szukać schematów i kombinować ? Koledzy ze wschodu coś takiego wymodzili
    http://www.vectra-club.ru/forum/view...?f=16&t=105280

    I właśnie takie coś by mnie najlepiej pasowało - podłączyć przyciski przód-tył do fabrycznych przycisków kasety. Bo mp3 to trzeba brać do ręki i przełączać, a tak mamy wszystko w panelu radia

  12. #31
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    Niestety każdy transmiter jest inny tzn może tam siedzieć inny układ. Miernikiem tego nie sprawdzisz. Na pewno trzeba by znaleźć informacje o przedwzmacniaczu jego tzw pinout'cie. Jeśli kupisz taki transmiter jak koledzy z Rosji to sprawa prosta wszystko jest na zdjęciach. Taki transmiter widziałem kiedyś na alledrogo.
    Jeśli chodzi o przyciski od kasety to jest mały problem bo są one przymocowane do mechanizmu kasety i są mechaniczne a nie elektryczne. Da się zrobić ale na pewno dużo trudniej.

    Jeśli masz jakiś transmiter to rozbierz go porób dokładne zdjęcia żeby było widać oznaczenia na układach scalonych i wrzuć na forum lub podeślij do mnie. Może da się coś z tego wykombinować. Najważniejsze to znaleźć notę katalogową scalaka to jest 80% problemu.

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Iwan Zobacz posta
    Przekaźnik dowolny NO/NC z cewką na 5V np: JQC-3F (T73)
    http://allegro.pl/przekaznik-5v-10a-...524130605.html
    Byłem w sklepie elektronicznym, ale sprzedawczyni znała się jeszcze mnie niż ja Dała mi przekaźnik HF3FF mam nadzieję że się nada Mógłbyś rozrysować gdzie co mam do niego przylutować ?

    Z transmitera jednak zrezygnuję, zrobię wejście minijacka i będę to jakąś navi obsługiwał czy coś

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar Robsajson
    Imię
    Robert
    Model
    ...
    Silnik
    Był na pewno...
    Od
    22 Mar 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Możecie mi powiedzieć dlaczego staracie się zrobić wszystko aby nie wywalać tego radia?
    Ma to znikome możliwości i moc.Sterowanie OEM przy kierownicy to jest jakiś plus ale bez przesady.
    Jak dla mnie to szkoda zachodu na wszelakie przeróbki tego radia.
    Niefabryczne, jakie by nie było będzie brzmiało lepiej, nawet na fabrycznych głośnikach...
    http://img838.imageshack.us/img838/4967/86am.jpg

  15. #34
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Bo fabryczne fajnie pasuje do wyglądu wnętrza auta.

  16. #35
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    Robsajson, no właśnie dlatego że wygląda o wiele lepiej niż jakiekolwiek radio innego producenta do tej konsoli. Niestety jest to rozmiar o ile się nie mylę 1,8 DIN więc 2DIN nie wejdzie a przy zwykłym zostaje paskudna dziura.
    Poza tym wyprowadzenie mini-jacka czy dodanie wyjścia na wzmacniacz zajmie wprawnemu elektronikowi 2-3h przy koszcie 20-30zł.
    Wymiana radia na "jakiekolwiek" żeby tylko nieseryjne to straszna pomyłka. Nie dość że wydamy 150-200zł to mamy wyglądające jak statek kosmiczny cudo mające milion niepotrzebnych funkcji i kostkę wzmacniacza często gorszą niż w serii.
    Rozumiem przeróbkę w stylu przebudowy konsoli na 2 din czy 1din i zamontowanie markowego radia, ale jak ktoś nie jest audiofilem to moim zdaniem mija się z celem. Poza tym nie koszty, nie ta półka.

    zetes
    , niestety z tego co widzę HF3FF jest na najniższe napięcie 9V. HF3FF-M/009 to oznaczenie na 9V w nocie katalogowej nie ma 005 więc chyba musisz szukać innego. W sklepie powiedz że chcesz z cewką na napięcie 5V.

    Podłączenie wygląda tak:

  17. #36
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Heh nie mam siły Byłem w innym elektroniku i dostałem przekaźnik:

    relpol
    RSM954
    5VDC
    3A/120VAC

    i ma 6 nóżek Ten się nada ? Zarzucisz jakimś schematem podłączenia ?

    A ten poprzedni co kupiłem ma 5 nóżek i google pokazuje że jest na 5V ma coś takiego na sobie

    HF3FF
    005-1ZS
    10A 277VAC
    12A 125VAC
    CHINA SM06A

    Który z nich lutować ?

  18. #37
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    O to powiem szczerze że mnie zaskoczyłeś. Jak szukałem HF3FF to znalazłem tylko na 9V ale skoro mówisz że masz na obudowie 005 to spokojnie możesz lutować jak narysowałem.

  19. #38
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    W końcu zebrałem się w sobie i zrobiłem to radio po przełączeniu na aux (bez podłączenia telefonu) ciągle szumi z głośników (tak jak radio bez ustawionej stacji). Szumi głośniej przy zwiększaniu volume i cichnie przy zmniejszaniu. Tak ma być, coś źle zrobiłem czy radio padło?

    Jak ruszam minijackiem przy telefonie to z głośników słychać trzaski.

    Podłączyłem się pod przycisk CD - po wciśnięciu są 2 sek ciszy i dopiero zaczyna grać. To opóźnienie też jest normalne czy coś popsułem?

    Wytaptane z fona

  20. #39
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    Opóźnienie jest ok 2s to normalna sprawa. To jest chyba takie opóźnienie na przełączenie się na Tape ustawienie głowicy itp.
    Szum, też normalna sprawa o ile nie jest za głośny, powinien być ledwo słyszalny na 5-6VOL. Dlatego najlepiej najpierw podpiąć playera, a dopiero potem przełączać sygnał. Trzaski przy ruszaniu mini jackiem to oznaka albo słabego izolowania i przy ruszaniu coś się minimalnie zwiera, ale bardziej prawdopodobna jest słaba jakość złącza. Miałem to samo i po wymianie mini jacka za 10zł sytuacja się poprawiła.
    Gratulacje!
    Ostatnio edytowane przez Iwan ; 29-12-2013 o 15:37

  21. #40
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Aha, więc wszystko jest dobrze tak myślałem, że trzaski mogą być winą minijacka ale nie mam drugiego na podmianę i sprawdzenie. I obawiałem się, że są związane z szumieniem, ale jak tak ma być to zmieniam jacka. Dziękuję za pomoc

    Wytaptane z fona

Podobne wątki

  1. Przeróbka radia FORD 2005 na MP3 Player
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 17:47
  2. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 16:26
  3. [MkI] Przeróbka radia FORD 2005 na mp3 player.
    By generalX in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 02:32
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów