+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDDi 90KM vel Rakieta
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Lodz

    Migajaca lampka swiec i auto gasnie podczas jazdy.

    Witam,
    Mam problem z Mondziakiem, w pt miałem zapalona rezerwę i przy ruszaniu ze świateł, zdążyłem wrzucić 2 bieg auto zgasło, myślałem wtedy ze brak paliwa wiec poleciałem na stacje zalałem ruszyłem, przejechałem parę metrów znów zgasł, odpaliłem i już było oki, dojechałem do domu bez problemów i myślałem ze po problemie jednak dziś trochę jeździłem w ciągu dnia i znów auto zgasło, zaczęła migać lampa świec żarowych, jakby go trochę zdławiło i zgasł tak wiec nie ma jakiegoś konkretnego schematu kiedy to sie dzieje.. Odpalił bez problemu i później nie było problemu. Filtr paliwa był wymieniany w marcu, podpięty był wtedy pod komputer i 0 błędów.

    Świece do wymiany czy może coś innego?
    Ostatnio edytowane przez bartekmk3 ; 29-04-2012 o 21:18

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Świece tylko przy odpalaniu działają - jak gasnie odczas jazdy to nie swiece.

    Moze pompka paliwa w zbiorniku sie zepsula albo zassał jakiegos syfa z dna zbiornika - bo problem pojawil sie jak miales malo paliwa.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDDi 90KM vel Rakieta
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Lodz
    Właśnie bylem mega zdziwiony ze zabrakło bo kontrolka zapaliła sie może z 40-50KM wcześniej wiec az tak mało tego paliwa nie było, wystarczyło ze dolałem 4L a ona zgasła odrazu. wymiana pompy to już spore koszta

    Jakies pomysły jeszcze?
    Ostatnio edytowane przez bartekmk3 ; 29-04-2012 o 22:57

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDDi 90KM vel Rakieta
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Lodz
    Problem powrócił z dwojona silą;/
    Ostatnio rzadko jeździłem autem, ale jak już jechałem dbałem żeby zdążył sie rozgrzać dobrze i trochę go przedmuchać.

    Przejechałem dziś autem ok 8km, postawiłem go na 20 min, wracam odpalam, przejechałem z 1km oczywiście sprężynka się zapala, auto gaśnie, odpalam, jedynka dwójka (parę metrów) niskie obroty i gaśnie, tak z 5 razy, lekko wnerwiony bo środek miasta dwa pasy, nie ma gdzie stanąć no ale nic. Zacząłem zatrzymywać sie gasić auto, otwierać maskę aby się schłodziło (nie wiem czy to to akurat pomagało) ale po ok 20 min stania w cieniu bylem w stanie ten 1-1,5kim przejechać po czym odnowa gasł i tak w kolka aż udało się wrócić do domu..
    Pompa czy co to może być? bo nie wiem na jaka kwotę się już szykować tak mniej więcej
    TDDI 90KM
    Ostatnio edytowane przez bartekmk3 ; 18-06-2012 o 17:30

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez bartekmk3 Zobacz posta
    Pompa czy co to może być? bo nie wiem na jaka kwotę się już szykować tak mniej więcej
    TDDI 90KM
    W TDDI 90 nie mam pompki wspomagającej jest tylko w 115
    Ja bym sprawdził przewody dochodzące do sterownika na pompie wtryskowej może coś nie kontaktuje ale najpierw podepnij auto pod IDS lub WDS i będzie wiadomo jakie błędy wywali
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDDi 90KM vel Rakieta
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Lodz
    Przed kupnem auto było na kompie i dosłownie 0 błędów a od tego czasu mało Km zrobiłem nim. Trochę poczytałem o tej sprężynce w TDDi i nie wiem czy dobrze rozumiem ale pozostaje mi sprawdzic przekaznika pod akumulatorem a jeśli to nie to to pozostaje pewnie "sterownik pompy wtryskowej a dokładnie tranzystora sterującego wtryskiem paliwa" tak?

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez bartekmk3 Zobacz posta
    Przed kupnem auto było na kompie i dosłownie 0 błędów a od tego czasu mało Km zrobiłem nim
    No ale to było przed kupnem a to zaczęło ci się krzaczyć to trzeba by było teraz sprawdzić i będziesz mniej więcej wiedział o co chodzi tylko jedź na profesjonalny sprzęt bo różne podróbki nie zawsze wszystko pokażą bo to jest Ford

    Cytat Zamieszczone przez bartekmk3 Zobacz posta
    nie wiem czy dobrze rozumiem ale pozostaje mi sprawdzic przekaznika pod akumulatorem
    Można tam zajrzeć i sprawdzić albo najlepiej zgadaj się z kimś i podmień i będziesz wiedział
    Cytat Zamieszczone przez bartekmk3 Zobacz posta
    sterownik pompy wtryskowej a dokładnie tranzystora sterującego wtryskiem paliwa
    To bym zostawił na koniec a pierw sprawdził czy kable idące do sterownika są oki bo już kilka osób tak miało i było o tym na forum

    A jeżeli nic nie wykminisz to wstawić auto do dobrego i zaufanego człowieka o klekotów i powinien ogarnąć

    Ja mam takiego pod Radomiem naprawił mi pompkę wspomagającą a nie tak jak 10 innych których odwiedziłem chcieli pompę wtryskową od razu regenerować
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Kolego a nie masz prze zgaśnięciem auta za każdym prawie razem takiego delikatnego szarpnięcia, u mnie okazało się że padł czujnik położenia wałka w pompie (czujnik halla) odpowiedzialny za kont wtrysku i auto co jakiś czas gasło, wymiana w granicach 800 z czujnikiem teraz czujniki widziałem taniej np. tutaj .http://allegro.pl/czujnik-obrotow-po...372041199.html Mi udało się zdiagnozować auto dopiero po rozmowie na jakimś angielskim forum, gdzie tylko nie pojechałem u nas to śpiewali 3000 koła za pompę , z tego co wiem to po moim przypadku ktoś na tym forum miał to samo, przy regeneracji pomp nie sprawdzają poszczególnych elementów albo wymienią tylko czujnik a skasują cie za całą. Dobry elektryk samochodowy sprawdzi czujnik bez problemu. Czujnik jest w pompie i wlutowany w sterownik łączy pompę ze sterownikiem taką tasiemką.
    Daj znać jeżeli pomogłem.
    Ostatnio edytowane przez krol44 ; 22-06-2012 o 13:32

  10. #9
    Kursant Awatar Elektroboss
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI
    Od
    17 May 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Witam, miałem troche podobną sytuację w jednym z mondków(silnik TDCI), mianowicie auto kiedy wciskałem pedał gazu zamiast przyspieszać traciło moc.Kontrolka świec się zapalała ale mogłem dalej jechać ze zmniejszoną mocą.Okazało się że dwa pompowtryski po ok 260tys. przebiegu odmówiły współpracy i byłem zmuszony je wymienić na nowe.Pomogło

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Elektroboss Zobacz posta
    (silnik TDCI)
    Cytat Zamieszczone przez Elektroboss Zobacz posta
    Okazało się że dwa pompowtryski po ok 260tys. przebiegu odmówiły współpracy i byłem zmuszony je wymienić na nowe.Pomogł
    no ale ty miałeś TDCI a tu chodzi o 90km TDDI tu są inne pancerne wtryski trzeba się postara żeby padły
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  12. #11
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    znalazłem wtyczke przy pompie wtryskowej, taka szeroka z wysuwaną zawleczkądochodzi do niej pare kabelków jeden jest czesciowo prztarty, zaizolowałem ale problem dalej występuje....... moze to ten od immo i czasem blokuje jak jest skok napiecia czy cos w tym stylu..... mam uciac i zalutowac czy co?????

  13. #12
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    03 Jun 2012
    Mieszka w
    kędzierzyn
    pompa wtryskowa kończy swój żywot mam to samo w moim świeżo nabytym mondku potwierdziłem diagnoze u trzech mechaników na kompie regeneracja 2000tys szlag by mam go 3mies.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Mk3 - gasnie podczas jazdy
    By marcinos201 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 17:30
  2. [TDDi MKIII] gasnie podczas jazdy innaczej niz innym
    By fordzik86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 22:06
  3. [TDCi MKIII] gasnie podczas jazdy
    By dziubas75 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 12:41
  4. [Zetec]gasnie gdy go odpale i czasami podczas jazdy
    By martin88007 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2009, 16:06
  5. [MkII] Auto gasnie podczas jazdy -immobiliser miga
    By domenek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2006, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów