+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Jak myjecie auta po woskowaniu? Tylko i wyłącznie szampon i gąbka czy myjnia bezdotykowa też Wam domywa auta? Bo u mnie po wosku Collinite #845 myjnia bezdotykowa kompletnie nie daje rady zmyć brudu/kurzu. Na przykład brudny zaciek na błotniku powstały ze spływającej wody z kurzem jest nie do ruszenia przez karchera z takiej myjni Ehrle. Wygląda tak jakby brud przyklejał się do tego wosku. Dopiero przetarcie mokrego auta szmatką z mikrofibry powoduje usunięcie brudu czy zacieku. Inaczej można sobie myć wodą pod ciśnieniem ile wlezie, a brud i tak pozostaje nieruszony... Myjnia kiepska czy tak zwykle jest?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Ja zawsze nakłądam aktywną piane o naturalnym PH za pomocą pianownicy AutoBrite i po spłukaniu myje auto rękawicą. Na bezdotyk nie jeżdżę, bo słabo domywa.

  4. #23
    rustin
    Gość
    Ja tylko szamponem aktualnie big apple i rękawicą mf na 2 wiadra i zależy jaka pogoda to wycieram ręcznikiem

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Wiem, że bezdotyk nie domywa auta, ale ja nie mam warunków na mycie z wiaderkiem i myślałem, że po wosku mycie na bezdotyku będzie łatwiejsze i że brud będzie po prostu spływał pod ciśnieniem... A tu bez dotyku gąbką/rękawicą się nie obejdzie ...

  6. #25
    Wyłączony
    Imię
    Bartek
    Model
    Był ST220
    Silnik
    Był 3.0 V6
    Opis
    Był: eSTetyczny ST220 '05
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    A tu bez dotyku gąbką/rękawicą się nie obejdzie ...
    Nie dotkniesz - nie umyjesz Efekt na bezdotykowej był tylko po pierwszym woskowaniu, ale teraz po myciu rękawicą jest jak nowy. Musisz starać się nie rzucać w oczy na karcherach - mniej uczęszczane, w niewygodnych godzinach, itd

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Jak myjecie auta po woskowaniu? Tylko i wyłącznie szampon i gąbka czy myjnia bezdotykowa też Wam domywa auta? Bo u mnie po wosku Collinite #845 myjnia bezdotykowa kompletnie nie daje rady zmyć brudu/kurzu. Na przykład brudny zaciek na błotniku powstały ze spływającej wody z kurzem jest nie do ruszenia przez karchera z takiej myjni Ehrle. Wygląda tak jakby brud przyklejał się do tego wosku. Dopiero przetarcie mokrego auta szmatką z mikrofibry powoduje usunięcie brudu czy zacieku. Inaczej można sobie myć wodą pod ciśnieniem ile wlezie, a brud i tak pozostaje nieruszony... Myjnia kiepska czy tak zwykle jest?
    Ja z uwagi na silne zabrudzenia jakimi poddawany jest mój lakier - tlenki metali czy coś koło tego pozostawiające rudy chropowaty nalot powstający z odlewni która mam niedaleko ostatnio testowałem taki wynalazek: http://tenzi.pl/pol/products/display/car-stone później glinka i na koniec wosk Megsa NXT 2.0 i efekt... http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...1-8-2005-Kombi

    Ostatnio postanowiłem zrobić inny mały test.. przetarłem pół maski woskiem MEGsa NXT 2.0 a pół klasycznym woskiem Carplana T-CUT - różnica w cenie x3 - NXT ok 90zł, Tcut -30zł
    1. T CUT nakłada się i poleruje o wiele ciężej niż NXT..
    2. T CUT zostawia powierzchnię śliską, NXT śliską ale jakby tłustą - czuć że coś leży na lakierze..
    3. Wygląd i efekt pozornie taki sam
    4. Po deszczu efekt kropelkowania taki sam - ale, podczas jazdy np 40km/h widać jak kropelki po stronie megsa przemieszczają się pod wpływem jazdy i połowa maski jest pokryta minimalnymi kropelkami, po stronie T-CUTA kropelki przemieszczają się dopiero przy prędkości ok 70-80km/h.... po dojechaniu do 100km/h obie połówki są w równym stopniu leciutko pokryte mini kropelkami...

    5. Na drugim aucie - koloru ciemno zielonego pół maski przetarłem NXTem a połowe zostawiłem bez żadnego wosku... po 1,5 miesiąca - i nie myciu auta - pół maski nadal kropelkuje, minus jest taki że część maski którą zawoskowałem jest poprostu brudna i zakurzona a połowa która niczym nie jest woskowana jest pozornie czysta spłukaną przez deszcz... Podobne obserwacje miałem po zawoskowaniu całego MKIII kol srebrnego NXTem, miałem wrażenie, że auto szybciej sie kurzy i po deszczu widać miejsca gdzie były kropelki w postaci kurzowych plamek...
    Ostatnio edytowane przez Mirron ; 18-06-2012 o 10:02

  8. #27
    Kursant
    Opis
    Clio I
    Od
    22 Apr 2011
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Sorki za odświeżanie tematu. Szukałem dzisiaj znowu w internecie jakiegoś wosku do polerowania. Bardzo dużo osób poleca Sonax Twardy Wosk w Płynie. Czy ktoś z was używał ? I co o nim sądzicie ?
    Pytam już tylko o woski/mleczka w płynie bo nie mam maszyny do polerki, a 2 to nigdy nie polerowałem maszyną i nie mam też gdzie się tego nauczyć. A wiadomo, że wosk dużo trudniej i ciężej schodzi niż mleczko.

    I jeszcze jedna rzecz: Jak wygląda dokładnie cały proces polerowania auta, co po kolei powinno się robić ?
    Ostatnio edytowane przez radek8 ; 28-04-2013 o 18:59

  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    kolego woski twarde nakłada się ręcznie. Maszynowo nakłada się politury AIO Cleanery ale nie woski. Na pytanie co i jak robić po kolei odpowiedź znajdziesz w poprzednich tematach.

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  10. #29
    Kursant
    Opis
    Clio I
    Od
    22 Apr 2011
    Mieszka w
    Wałbrzych
    A czy mógłbyś podać link do tematu ? Bo przeglądnąłem całą kategorię po tematach ale niczego nie znalazłem, żeby był opis krok po kroku.

  11. #30
    Zielony listek Awatar .GoNzO.
    Imię
    Kuba
    Model
    Ford Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarny karawan
    Od
    28 Mar 2012
    Mieszka w
    Chojnice
    Nie chce tworzyć nowego tematu, więc napiszę tu.

    Doradzi któryś z detailerów jakiś wosk w normalnych pieniądzach? Nie muszę mieć jakiś z górnych półek, lecz przyzwoity w normalnej cenie.
    Czekam na sugestie

  12. #31
    rustin
    Gość
    Moim zdaniem colli476 albo fk , może kupić nawet testery za 20zł i starczy Ci na 3-4 razy spokojnie a będzie się trzymał 2-4 miesiące , zależy od przygotowania lakieru pod niego. Możesz też kupić megsa16 albo jakiś tester dodo

  13. #32
    Niedzielny kierowca Awatar Mav
    Imię
    Łukasz
    Model
    Black Cougar&Mini Cooper
    Silnik
    2.5 V6 & 1.6 16V
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Dokladnie jak radzi rustin. Na pierwszy raz idealnie bedzie kupic cos z trojcy fk1000p/colli #476/mags #16.
    Osobiscie bardziej sklanialbym sie ku fk czy megsowi, bo sa "tlustsze" i minimalnie latwiejsze w aplikacji. Cena wszystkich na poziomie 70-80zl na duza puszke, ktora starczy na lata.
    Wazniejsze jest jednak przygotowanie lakieru pod wosk, mycie+dekonatminacja
    "If in doubt, flat out!"

    Pozdrawiam,
    Mav

  14. #33
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    No widzisz Gonzo, to samo co Ci pisałem na GG.

  15. #34
    Mistrz pobocza Awatar Angelo
    Imię
    MArcin
    Opis
    Mondeo MK IIII 2,2 TDCI hatchback
    Od
    29 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Więc od wiosny do jesieni proponuje wosk Nattys Blue - koszt om 70 zł ale starczy ci na kilka lat
    a na zime tester FK 1000 lub Colli bo są mega wytrzmałe - koszt ok 25 zł

    to przykład woskow dla ludzi którzy nie chcą wydawac mega kasy, a po Nattys Blue masz mega Wet Looka, a nakladanie mega banalne.

  16. #35
    rustin
    Gość
    są testery Nattys Blue ?

  17. #36
    Niedzielny kierowca Awatar Mav
    Imię
    Łukasz
    Model
    Black Cougar&Mini Cooper
    Silnik
    2.5 V6 & 1.6 16V
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Nie ma, chyba ze samorobki
    "If in doubt, flat out!"

    Pozdrawiam,
    Mav

  18. #37
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    No właśnie, nie ma niestety. A podobno Zymol miał wprowadzić testery, wiecie coś o tym?

  19. #38
    Niedzielny kierowca Awatar Mav
    Imię
    Łukasz
    Model
    Black Cougar&Mini Cooper
    Silnik
    2.5 V6 & 1.6 16V
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Przeciez juz od paru lat w sprzedazy sa dostepne samplery Zymola
    "If in doubt, flat out!"

    Pozdrawiam,
    Mav

  20. #39
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Ale jestem do tyłu

Podobne wątki

  1. [Zetec] Rozrząd - który lepszy?
    By andrzej1963 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 23:22
  2. [MkI] Który olej lepszy??
    By marcin840429 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 10:52
  3. [MkII] Który olej lepszy?
    By matisl in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2007, 16:07
  4. [MkII] Który lepszy??
    By derak in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-03-2007, 19:25
  5. Jaki wosk będzie lepszy?
    By Yarecki in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2006, 09:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów