+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 154
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez dgra86 Zobacz posta
    tak spalanie było wieksze i wymieniłem jedna regulacyjna
    a moje spalanie w normie
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    o to ciekawe, chyba ja też muszę analizę spalin zrobić w takim razie . A jaką sondę kupiłeś i gdzie ?? 2 sztuki od razu czy jak ??
    Podłącz elm-a i zobacz jak sonda pracuje a nie będziesz się koszta pchał i test spalin robił.

    Jaki masz reduktor ? Może puszcza gaz do kolektora , będzie właśnie taki efekt jak opisujesz.

    Próbowałeś rano kilka razy przekręcić zapłon żeby pompa nabiła ciśnienie ?

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Jaki masz reduktor ? Może puszcza gaz do kolektora , będzie właśnie taki efekt jak opisujesz.

    Próbowałeś rano kilka razy przekręcić zapłon żeby pompa nabiła ciśnienie ?
    Próbowałem kilka razy przekręcić ale nadal to samo. Ja mam reduktor KME SILVER


    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Podłącz elm-a i zobacz jak sonda pracuje a nie będziesz się koszta pchał i test spalin robił.
    U mnie ELM szczytuję wartości procentowe sondy, ale żaden program nie chce pokazać pracy sondy. Kiedyś(koło marca) mój kolega podłączał normalny komputer to sondy pracowały idealnie

    ---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Może puszcza gaz do kolektora
    wkrętki mam w blok nie w kolektor

    ---------- Post added at 08:57 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

    na LPG chodzi pięknie, na benzynie co dziwie zaczął też(jak się rozgrzeje), jednakże poranne odpalanie to koszmar: 2-3 razy trzeba odpalać i trzeba poczekać aż trochę temperatury złapię, ponieważ przy ruszaniu od razu obroty spadają i samochód przygasa, po prostu jak chce ruszyć na zimnym muszę mu więcej gazu dodać, a jak jest pracuje na LGP to pedałem gazu operuje delikatnie .


    Tak samo zobaczyłem że jak odpalam z gazem lekko wciśniętym nie ma problemów, odpali utrzymam go trochę na gazie, puszczę gaz obroty pofalują, ale nie zgaśnie


    Dodam, że to wszystko zaczęło się po resecie akumulator tak jak rustin powiedział: na całą noc odłączyć aku (u mnie to były 2 noce) podłączyć, odpalić na benzynie niech się zagrzeje i jazda (przejechałem około 20 km na benzynie). Po założeniu klem odpalam i on gaśnie, drugi ram odpaliłem i chodził.

    Przed restartem były problemy z odpalaniem ale nie gasł tylko przygasał i sam się podnosił do góry.


    Jeszcze mnie olśniło, może mieć to coś wspólnego ze świecami , bo jak uszczelkę pod deklem miałem walniętą to je trochę zaoleiło, niby wyczyściłem gniazda i świeczki, no ale zawsze coś tam zostało

    ---------- Post added at 09:00 ---------- Previous post was at 08:57 ----------

    A i jeszcze jedno pamiętam, któregoś dnia spryskałem mu wtyczki od TPS i od Krokowca kontaktem (taki preparat do instalacji elektrycznych), następnego dnia o dziwo odpalił za pierwszym obroty spadł ale nie zgasł tylko zdołał się podnieść (temperatura na dworze to około 24 stopni)


    Ale tak jak mówiłem wcześniej, całą elektrykę TPS, Krokowy, Czujniki i cuda wianki eliminuje ponieważ na LPG niczego mu zarzucić nie można, niczego, a na PB odpalanie poranne to koszmar. Zastanawiam się jeszcze czy może temperaturę przełączania na gaz zwiększyć (obecnie jest 20 stopni)
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 27-06-2012 o 10:02
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    U mnie ELM szczytuję wartości procentowe sondy, ale żaden program nie chce pokazać pracy sondy.
    ee cos nie tak jest. jak czyta wartosci to i rysowac powinien.

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    wkrętki mam w blok nie w kolektor
    O chłopie widze ze masz instalke LPG 9 generacji wtryskuje gaz do oleju. Ja mam zwykłą i wkrętki w głowice. Co nie zmienia faktu ze jak zaczął poszczać Scorpion mini to były problemy z zapalaniem.

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Ja mam zwykłą i wkrętki w głowice. Co nie zmienia faktu ze jak zaczął poszczać Scorpion mini to były problemy z zapalaniem.
    no mam tak samo o to mi chodziło. Hmm może i zobaczę ten reduktor co jest nie tak
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    no mam tak samo o to mi chodziło. Hmm może i zobaczę ten reduktor co jest nie tak
    Ja mialem to samo tylko wtryskiwacz mi puszczal gaz. Zrob tak:
    Odlacz przewody od wtryskiwaczy i zaslep, odlacz podcisnienie od reduktroa i zaslep (oczywiscie zaslep od strony kolektora, glowicy)
    Zostaw auto na noc i rano sprawdz jak odpali, jesli ciagle bedzie problem to LPG odpada.

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Ja mialem to samo tylko wtryskiwacz mi puszczal gaz. Zrob tak:
    Odlacz przewody od wtryskiwaczy i zaslep, odlacz podcisnienie od reduktroa i zaslep (oczywiscie zaslep od strony kolektora, glowicy)
    Zostaw auto na noc i rano sprawdz jak odpali, jesli ciagle bedzie problem to LPG odpada.
    Samochód stoi od godziny 9 w garażu, gaz odłączony i wieczorem go będę odpalał, zobaczymy czy coś się poprawi czy obroty nadal będę chodzić góra dół, czy odpali normalnie
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    No i odpalił normalnie

    W czwartek do gazownika jadę i będzie miał polkę ze mną

    Jak to sprawdziłem:

    Wypiąłem rano wszystkie przewodu od gazu i zaślepiłem, po wystudzeniu silnika odpalił od strzała i nie było problemu. Dodatkowo aby mieć asa w rękawie podpiąłem gazunek pod kompa i zobaczyłem że reduktor nie trzyma ciśnienia tzn. Najpierw po zgaszeniu było 0,5 bara, po 10 minutach było 0,29 bara, po 5 minutach, znowu przekręciłem kluczyk na zapłon i reduktor już miał 0,23 bara . Reduktor podciśnieniem nie puszcza Gazu ponieważ bąbelków w wodzie brak(rurkę od podciśnienia wsadziłem do wody i patrzyłem), a więc zostają mi wtryski gazowe
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 03-07-2012 o 15:42
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  10. #29
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Mówiłem ze to albo pompa albo gaz . Ja bym jeszcze przetestował za noc.
    Ostatnio edytowane przez danielWr ; 03-07-2012 o 18:23

  11. #30
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Mówiłem ze to albo pompa albo gaz . Ja bym jeszcze przetestował za noc.
    podpiąłem gaz i po 3 godzinach nie mogę odpalić xD
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    podpiąłem gaz i po 3 godzinach nie mogę odpalić xD
    No to wszystko jasne

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Mówiłem ze to albo pompa albo gaz
    Dobrze, że nie pompa bo wtedy było by nie wesoło

    ---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    No to wszystko jasne
    o to to. Powiedziałem już mojemu gaziarzowi, że drugi raz regfastów nie dam sobie wpakować i niech myśli nad rozwiązaniem tej sytuacji . No chyba że da regfasty + nowa dwuletnia gwarancja na nie

    Btw. Regfasty wytrzymały uwaga coś około 15 tys km

    ---------- Post added at 17:38 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

    Panowie szybkie pytanie, czy coś mogło się uszkodzić przez to puszczanie gazu ?? Poranne odpalania coś mogły mu uszkodzić ??

    Wiem że mogło być bum w kolektorze, ale czy coś jeszcze
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  14. #33
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Panowie szybkie pytanie, czy coś mogło się uszkodzić przez to puszczanie gazu ?? Poranne odpalania coś mogły mu uszkodzić ??

    Wiem że mogło być bum w kolektorze, ale czy coś jeszcze

    nie moglo byc bum, mial za bogato i przez to ciezej odpalal. nic innego nie moglo sie stac.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    nie moglo byc bum, mial za bogato i przez to ciezej odpalal. nic innego nie moglo sie stac.
    uff, czyli happy time, wymienią wtryski i może też spalanie spadnie i obroty przestaną podnosić się samoczynnie (from time to time)
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 03-07-2012 o 19:56
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Wtryski naprawione(coś tam z dyszą było bla bla bla, ważne że nie puszcza gazu bo już sam sprawdziłem), gazu nie puszczają, instalacja szczelna i nadal problemy z odpalaniem są

    Wczoraj przegoniłem go jeszcze na benzynie ostro, aby syf z baku poszedł i problem z odpalaniem nadal.

    Co najdziwniejsze wczoraj jak wstawiłem o 14 samochód do garażu to wieczorem miał problemy nadal z odpalaniem(gaz odłączony itp), a jak na noc polałem czujnik przepustnicy i kostkę preparatem typu kontakt to ODPALIŁ OD STRZAŁA, pięknie i miodzio


    Jakie ja mam problemy z obrotami i czy to może być problem z czujnikiem przepustnicy
    -> Czasami jak jadę to on ma między 2-3 tys taką małą czkawkę delikatne szarpnięcie (nie zawsze ale czasami ma)
    -> Jeżeli temperatura gazu jest ustawiona na 20 stopni i się dobrze wygrzeje na słoneczku, to podczas odpalania gdy chce zgasnąć na benzynie to przygasa, wtedy przerzuca się na gaz i obroty trzyma (dodam że gaz jest na bogato ustawiony, bo w trasie na komputerze pokazuje mi spalanie 6-7,5 MAX)
    -> Na benzynie na zimnym potrafi się przydławić, taką mini poszarypywania, jak się nagrzeje jest pięknie
    -> W korku jak samochód mocno się nagrzeje potrafi obroty delikatnie się podnosić(wiatrak wtedy jeszcze nie chodzi)
    -> ostatnio podczas jazdy na AC zobaczyłem że podczas dojeżdżania do skrzyżowania czy świateł obroty potrafią spaść do 300 i momentalnie się podnieść do 1 tys
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 06-07-2012 o 09:43
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  17. #36
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Jeżeli temperatura gazu jest ustawiona na 20 stopni i się dobrze wygrzeje na słoneczku, to podczas odpalania gdy chce zgasnąć na benzynie to przygasa, wtedy przerzuca się na gaz i obroty trzyma (dodam że gaz jest na bogato ustawiony, bo w trasie na komputerze pokazuje mi spalanie 6-7,5 MAX)
    M_g wyjaśnij (nie znam się): masz temp. przełączania na lpg ustawiona na 20 stopni? to nie za mało? u mnie jest 36 czy cos koło tego.
    Tzn. ile w trasie Ci pali lpg? 8-9l? Nie za mało?

  18. #37
    rustin
    Gość
    temp przełączania nie jest za niska jeżeli wtryski dają radę. 36 to w lecie zdecydowanie za dużo.
    m_g ile jeszcze takich samych tematów założysz? już jest kilka o tym samym. wcześniej piszesz że masz ustawione idealnie już nie pamiętam czy nie na afr a teraz że masz na bogato. Ma być jak na pb a nie na bogato czy na ubogo bo wtedy masz źle ustawione i się nie dziw że się źle przełacza czy coś faluje.
    Mi kiedyś powiedzieli na forum abym w końcu zaczął jeździć , radzę tobie to samo zrobić a nie ciągle jakiś problemów szukasz.

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    masz temp. przełączania na lpg ustawiona na 20 stopni? to nie za mało? u mnie jest 36 czy cos koło tego.
    Tzn. ile w trasie Ci pali lpg? 8-9l? Nie za mało?
    w lato mam 20, w zimie mam 35, w trasie pali od 9,5 do 11 (ilość osób, klima, itp)

    ---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    temp przełączania nie jest za niska jeżeli wtryski dają radę. 36 to w lecie zdecydowanie za dużo.
    m_g ile jeszcze takich samych tematów założysz? już jest kilka o tym samym. wcześniej piszesz że masz ustawione idealnie już nie pamiętam czy nie na afr a teraz że masz na bogato. Ma być jak na pb a nie na bogato czy na ubogo bo wtedy masz źle ustawione i się nie dziw że się źle przełacza czy coś faluje.
    Mi kiedyś powiedzieli na forum abym w końcu zaczął jeździć , radzę tobie to samo zrobić a nie ciągle jakiś problemów szukasz.
    Rustin to nadal ten sam temat, tylko zmieniona nazwa
    Idealnie mam tzn, lekko na bogato tak mi każdy tłumaczył i tak mam zrobione

    Rustin ale czy ciebie by nie wkurzało jak byś rano nie mógł odpalić samochodu i zawsze za drugim razem dopiero odpalał ?? Dodatkowo, że jak rano za drugim razem odpalę muszę poczekać chwilę aż on pochodzi sobie, bo w przeciwnym razie jak za drugim razem odpalę i chce ruszyć to muszę mocno gaz wcisnąć i jechać na pół gazie bo inaczej obroty będę mi opadać i może zagasnąć
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  20. #39
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    36 to w lecie zdecydowanie za dużo.
    ale to "niezdrowo" czy tylko dłużej na benie jeżdżę?

    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Mi kiedyś powiedzieli na forum abym w końcu zaczął jeździć

    mamy stare auta i ciągle im coś będzie doskwierać. warto czas ich posiadania spędzić za kółkiem, a nie w poczekalni w warsztacie

  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Ma być jak na pb a nie na bogato czy na ubogo bo wtedy masz źle ustawione i się nie dziw że się źle przełacza czy coś faluje.
    Tak na PB mam korekty od 5-15% (mówię o sondach ), a na gazie mam 0%

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    , a nie w poczekalni w warsztacie
    ja większość robię sam, ale mnie irytuję jak samochód ma jakieś niedomagania

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    ale to "niezdrowo" czy tylko dłużej na benie jeżdżę?
    więcej benzyny przepalasz i tyle
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

Podobne wątki

  1. [Zetec] czujnik położenia przepustnicy
    By Baksiu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 23:34
  2. czujnik przepustnicy TPS?
    By pejko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 16:11
  3. Czujnik położenia przepustnicy
    By sleep in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2006, 11:28
  4. czujnik położenia przepustnicy
    By piatek77 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów