+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 154
  1. #41
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    nie wkurzało jak byś rano nie mógł odpalić samochodu
    oczywiście po zgaszeniu silnika, wciskasz gaz (czy u Ciebie przy braku klapek tego nie trzeba robić?)

    ---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    więcej benzyny przepalasz i tyle
    w takim razie olać to - nie ma problemu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    rustin
    Gość
    sondy to oscylują itd a korekty są paliwowe. to masz za bogata i to sporo to powiedz dlaczego wcześniej pisałeś że masz idealnie w kilku tematach ? pisz wszędzie to samo a nie raz tak raz tak bo cieżko cię zrozumieć.

  4. #43
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    to masz za bogata i to sporo to powiedz dlaczego wcześniej pisałeś że masz idealnie w kilku tematach ?
    bo dla mnie idealnie to 0%, tak mi Tomek kład do głowy i taką wersją przyjąłem.

    Dodam ci tylko że jak bym miał 5-15% ustawione na LPG to wystarczy że zalejesz gorszy gaz (mniej kaloryczny) to ci checka wywali i każdy będzie mi mówił że wtedy masz za ubogo, a tak jak mam na 0% ustawione to jeszcze mam tolerancje +/-25 i gorszy gaz mi nie zrobi błędu

    ---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    (czy u Ciebie przy braku klapek tego nie trzeba robić?)
    nie trzeba tego robić, przy braku klapek



    Wcześniej na tych samych ustawieniach kuchenki itp palił ok, potem zaczęły się nagle problemy z odpalaniem i dlatego zaczynam węszyć w czujniku przepustnicy

    ---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

    Rustin jeszcze do ciebie, widzisz tak drążyłem temat bulgotanie, mam oryginalny przewód par paliwa i ni ma bulgotania . (na przewodzie samoróbce bulgotanie delikatnie było-> abyś nie mówił że się mylę w zeznaniach )
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 06-07-2012 o 11:10
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  5. #44
    rustin
    Gość
    to poczekajmy co inni ci powiedzą jeżeli auta na pb ma korekty 5-15 a ty masz zero czy jest to 'idelanie'
    Jeszcze mi się nie zaświecił check od gazu od kąd sam wyregulowałem kuchenkę tzn od chyba ponad roku ani razu się nie zaświecił. +- 25% to nie jest od zero bodajże tylko od jakby korekt fabrycznych a w mondeo jest jak już nie raz było pisane właśnie ok 7% , a z tą kalorycznością nie przesadzaj jak zalejesz gorszy gaz to nie będzie on miał różnicy 20% w korektach chyba że do butli ci ktoś na pierdzi

  6. #45
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    a z tą kalorycznością nie przesadzaj jak zalejesz gorszy gaz to nie będzie on miał różnicy 20% w korektach chyba że do butli ci ktoś na pierdzi
    zdziwisz się, raz zalałem na LUKOIL gaz, bo przyparło mnie do muru i na tym gazie jeździłem dużo po mieście na niskich obrotach z małymi prędkościami gdzieś tak w połowie butli mi checka zrzuciło, wtedy nawet do Tomka dzwoniłem to powiedział mi że tak czasami bywa, jak gaz długo zalega u nich i jest marnej jakości

    ---------- Post added at 10:33 ---------- Previous post was at 10:32 ----------

    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    od zero bodajże tylko od jakby korekt fabrycznych a w mondeo jest jak już nie raz było pisane właśnie ok 7%
    wiesz zawsze mogę sobie przesterować na 7% tylko nie wiem co to mi da , do odpalania to raczej nie ma nic z tym wspólnego
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  7. #46
    rustin
    Gość
    zdziwiłbyś się jak nic nie ma do odpalania.

  8. #47
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    zdziwiłbyś się jak nic nie ma do odpalania.
    Wcześniej jeździłem i było dobrze i odpalał


    Rustin mam do ciebie pytanie, jaką ty masz dokładnie wersję ELM i który program??

    Ja już różne przerabiałem programy(multum), nawet tego darmowego FORScan ale i on mi głupoty pokazuje :/ np Long i Short po 100%, albo skaczę na pierwszym biegu jak jadę od 13-100%
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  9. #48
    rustin
    Gość
    Wcześniej była inna temp otoczenia a pewnie korekty po temp nie masz więc i inna dawka była, wcześniej nie miałeś elma więc korekt nie sprawdzałeś. co do elma nie wiem jaka wieczorem mogę sprawdzić a co do tych cyrków to raczej przez program też tak mam czasami, ja używam najprostszego scantoola do takich rzeczy

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    wcześniej nie miałeś elma więc korekt nie sprawdzałeś. co do elma nie wiem jaka wieczorem mogę sprawdzić a co do tych cyrków to raczej przez program też tak mam czasami, ja używam najprostszego scantoola do takich rzeczy
    Jak miałem gaz ustawiony to Tomek miał swój komputer i ustawiał mi dobrze . Scantoola, zaraz zobaczę
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  11. #50
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    nie trzeba tego robić, przy braku klapek
    Głupoty piszesz. Naciskając gaz przy zgaszonym silniku nie masz żadnego wpływu na położenie klapek(nie ważne czy je masz czy nie) bo są otwieranie podcienieniem z kolektora które tworzy się podczas pracy silnika. Chodzi o otworzenie przepustnicy i przewietrzenie dolotu.

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Wcześniej na tych samych ustawieniach kuchenki itp palił ok, potem zaczęły się nagle problemy z odpalaniem i dlatego zaczynam węszyć w czujniku przepustnicy
    Bierzesz do reki lewej lub prawej miernik wychylony i sprawdzasz czy płynnie rezystancja rośnie. zwykłym multimetrem tego nie zmierzysz.

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    jak gaz długo zalega u nich i

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Bierzesz do reki lewej lub prawej miernik wychylony
    że co ?? Mów do mnie jaśniej, jaki miernik wychylony ???

    ---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    sz czy płynnie rezystancja rośnie
    ale co odpinam kostkę i patrzę?? czy jak ??

    ---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

    No to mam do was pytanie i zagadkę.


    Samochód postał od rana około godziny 9 do teraz i był już chłodny, wypiąłem wtyczkę od czujnika przepustnicy (czy jak to się tam zwie) i odpalił bez problemu i zero problemów z obrotami, trzymał je równo normalnie jak dodawałem gazu to jechał , jak odpuszczałem to obroty normalnie spadały
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  13. #52
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    że co ?? Mów do mnie jaśniej, jaki miernik wychylony ???
    taki stary analogowy ze wskazówka. Jak będę miał chwile to poszukam na których nóżkach trzeba mierzyć,

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Samochód postał od rana około godziny 9 do teraz i był już chłodny, wypiąłem wtyczkę od czujnika przepustnicy (czy jak to się tam zwie) i odpalił bez problemu i zero problemów z obrotami, trzymał je równo normalnie jak dodawałem gazu to jechał , jak odpuszczałem to obroty normalnie spadały
    Gdzie zagadka ? po około 50m wywali czeka błąd TPS-a

  14. #53
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Gdzie zagadka ? po około 50m wywali czeka błąd TPS-a
    ale jechał lepiej niż z tym czujnikiem i nawet lepiej na gaz reagował i odpalił


    Ja jeszcze od kolegi przeszczepię ten czujnik i zobaczę co wtedy ;] ale na 99% jest pewien że to on jest winny odpalaniu
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Ja jeszcze od kolegi przeszczepię ten czujnik i zobaczę co wtedy ;] ale na 99% jest pewien że to on jest winny odpalaniu
    drąż drąż temat

  16. #55
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    drąż drąż temat
    Dlatego do ciebie próbowałem się do dzwonić, bo ty majstrowałeś już coś przy przepustnicy i może mnie oświecisz
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    sorry ale nie mogłem odebrać

  18. #57
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    sorry ale nie mogłem odebrać
    jutro rano wam powiem co i jak, rano odepnę wtyczkę z TPS i odpalę, jak będzie dobrze, jadę na szrot na polowanie
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  19. #58
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    jak raz zapomniałem podpiąć TPS po modzie przepustnicy to silnik pracował bez najmniejszych oznak problemów, natomiast wystarczyło ruszyć i już CHECK

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    jak raz zapomniałem podpiąć TPS po modzie przepustnicy to silnik pracował bez najmniejszych oznak problemów, natomiast wystarczyło ruszyć i już CHECK
    To ja po przejechaniu 5 km checka nie uświadczyłem
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  21. #60
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    no to Twój PCM "olał" brak czujnika? Raczej pobłażliwy w kontroli parametrów jest :P

Podobne wątki

  1. [Zetec] czujnik położenia przepustnicy
    By Baksiu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 23:34
  2. czujnik przepustnicy TPS?
    By pejko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 16:11
  3. Czujnik położenia przepustnicy
    By sleep in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2006, 11:28
  4. czujnik położenia przepustnicy
    By piatek77 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów