+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    turbo późno się załącza

    Na początek chciałbym się przywitać.
    Od niedawna jestem zadowlolonym właścicielem MKI 96 1,8 TD Kombi Ghia/Wolf, a od jeszce krótszego czasu czytelnikiem MKP.
    Teraz pytanko. W moim aucie turbo włącza się dopiero przy okolo 3500/3700 obrotów (turbiny nie sluchac, widze to po tym jak auto ciagnie).
    Żeby cokolwiek pojeździć po mieście musze go trzymac na wysokich obrotach, co nie jest zdrowe ani dla silnik ani dla mnie :-).
    Któs miał coś podobnego ? Moge sprobowac sam z tym zawalczyć czy tylko serwis ?

    pozdrawiam
    Andrew

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Turbo powinno zacząć pracować od ok 2000 obrotów a pełna parą chodzi od 2500obrotów

  4. #3
    Pisałem trochę o tym - sprawdź zawór boostera. Znajduje się na pompie w wtryskowej od strony belki przedniej, po stronie kierowcy skierowany w dół. Przykryty jest okrągłą blaszaną osłoną - możesz go rozkręcić i obejrzeć być może jest już zasyfiony i ma problemy z otwarciem.
    Może też być wina zabrudzonego filtru powietrza lub przepływomierza.
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  5. #4

    odpowiedz

    chciał bym sie wiecej dowiedziec o zasadzie działania tego zaworku ?

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania

    Re: odpowiedz

    Cytat Zamieszczone przez mati09
    chciał bym sie wiecej dowiedziec o zasadzie działania tego zaworku ?
    Na poczatek uzupelnij profil zebysmy wiedzieli jakie masz autko.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  7. #6
    ja mam taki sam problem tylko mi turbo zalacza sie przy 3000 obr. ale nie zawsze... turbiny nie slychac ale jest auto odrazu inaczej ciągnie roznica jest ogromna ostatnio jak zrobilo sie zimno to mam maly problem z odpalaniem rano

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Ford Mondeo MK1
    Od
    28 Nov 2005
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Werc od wczoraj staram się Cię namierzyć na forum daj jak możesz jakieś linki do tego zaworu boostera,czy można naprawiać go samemu i czy łatwo się go demontuje z pompy wtryskowej
    z góry dzięki

  9. #8
    czy ktos wie gdzie z mkII 1,8 TD jest zawór boostera ?? Z góry dziekuje

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mondeo
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Kielce
    i ja bym zobaczyl, gdzie tego szukac... czekamy na foto

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Od
    17 Jul 2005
    Mieszka w
    Toruń
    panowie przy 3000 obrotow to uzyskuje pelną moc a nie sie turbo zalącza.najlepiej sie sprawdza kiedy zalacza sie turbo w taki sposób: jechac na trojce z obrotami ok 1500 i wcisnąć pedal na maksa i wtedy czuc uderzenie po ok 2200 i mocniejsze po przekroczeniu 2500.
    Srebrny metalik, relingi, aluski, klima, ABS, pełna alektryka, kombi, GHIA

  12. #11
    Sorry, gdzieś mi wyleciał ten temat
    Zawór znajduje się w dolnej części pompy od strony przodu auta, jak pisałem odprowadzony jest od niego gumowy wężyk paliwowy (trzeba go ściągnąć) Zawór trzeba wykręcić w całości dużym (nie pamiętam) kluczem nasadowym lub oczkowym. Po wykręcęniu od strony czołowej jest 3 śrubki do wykręcenia i zdejmuje się całą część przednią. W środku znajduje się zawór kulowy - to on jest główną przyczyną najczęściej albo kulka jest zasyfiona i zabita na stałe - jeśli w położeniu zamkniętym nie ma mocy, jeśli w otwartym przepał i kopci jak cholera. Może poprostu tylko się przycinać i wtedy występują objawy pośrednie Kulka powinna być lśniąca i gładka (można ją przepolerować) i bez oporów pod naciskiem poruszać się w gnieździe - to wszystko.
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  13. #12
    Gość
    Jest cos takiego ze czasami nie czuje sie ze turbina działa.Ale to szczególnie w miescie i na niskich przełrzeniach.
    .Ja osobiscie biore ją na "ucho" syczy jest oki. A najlepiej ją słychac jak sie jedzie lewym pasem a jezdnie ogranicza mórek.Radio"off"uchylam szybe ipasjonuje syczeniem i przyspieszeniem.(fajne to jedno z droogim
    U mnie przy 2500 obr Turbine słychac nawet bez mórka
    POZDRAWIAM

  14. #13
    ja mojej turbinki nigdy nie slyszalem ale wiem ze raz na jakis czas dziala bo dostaje super speeda przy 3000 obr np jade na piatce i normalnie przyspieszam do 120 i wtedy mam rowno 3000obr i jak sie nie zalaczy to ciągnie pomalu 121-122 a jak sie turbo zalaczy to dostaje speeda i spokojnie przyspiesza do 160-180 noproblem ale ostatnio coraz zadziej mam przyjemnosc tak smigac
    werc masz jakies foto??[/img]
    MkII 1,8 TD combi 1998r

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Sebi
    Opis
    4
    Od
    11 Aug 2005
    Mieszka w
    Lublin
    MkII 1.8 TD '98 Kombi

  16. #15
    wielkie dzięki sebi
    MkII 1,8 TD combi 1998r

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Sebi
    Opis
    4
    Od
    11 Aug 2005
    Mieszka w
    Lublin
    mbk3 uzupełnij w profilu skąd jesteś
    MkII 1.8 TD '98 Kombi

  18. #17
    chciałbym kupić cały zawór boostera ... gdzie to mozna dostac czy jest jakiś sklep wysyłkowy jaki to koszt ???
    MkII 1,8 TD combi 1998r

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    koszt to mi kiedys fuel podal : 800 PLN, bo tez mi to chodzilo po glowie, ale delikatnie mówiąc olałem ten temat.... A jak czuć ewidentnie że sama turbina się później włącza niz powinna i stało sie to dość nagle, bez dodatkowych efektów dźwiękowych( czytaj ekspoldujący wirnik), to oznacza że EGR się nie domyka i spaliny mają za małe ciśnienie żeby rozkręcić wirnik
    "Prawdziwe samochody skończyli produkować w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupiłem bez podłogi...

  20. #19
    teraz juz nie chodzi tylko o to że turbo ... auto strasznie zamula i kopci szaro błękitnym dymem niewie co to żeby go odpalić musze troche pokrecić i dodać gazu mimo to że temp jest w plusie
    MkII 1,8 TD combi 1998r

  21. #20
    teraz juz nie chodzi tylko o to że turbo ... auto strasznie zamula i kopci szaro błękitnym dymem niewie co to żeby go odpalić musze troche pokrecić i dodać gazu mimo to że temp jest w plusie
    MkII 1,8 TD combi 1998r

Podobne wątki

  1. [MkIII] problem ze spręzarką - załącza się, wyłącza, i już się nie załącza...
    By tomasz_pro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 00:10
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 11:28
  3. [MkIII] Czy 190tys km to nie za późno na LPG?
    By Jankes in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów