+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    Świsty i niskie obroty

    Witam wszystkich!
    Po wymianie świec w moim ST pojawił się problem, z którym nie umiem sobie poradzić Objawy:

    1) Przy lekko uchylonej przepustnicy jak jadę 60-80 to słychać cichy świst/piszczenie :/
    2) Jak dojeżdżam do skrzyżowania, wciskam sprzęgło, wrzucam na luz to obroty czasem spadają na około 500 a potem ustalają się na prawidłowym poziomie.
    3) Jak stoję i jest luz to jak dodaję gazu na około 6000 słychać dziwny dźwięk przy spadających obrotach.
    4) Czasem przy odpalaniu jak silnik jest zimy to ułamek sekundy po rozruchu miga kontrolka ciśnienia oleju.

    Uszczelki pod kolektorem dolotowym nowe, dolot i krokowiec wyczyszczony, przepustnica czyściutka, przewody w okolicy przepustnicy szczelne, wszystko ładnie poskładane. Filtr powietrza, kabinowy, olej wymieniany jakieś 6 tygodni temu. W sumie dolot rozbierałem i czyściłem 3 razy :/ Nic nie pomaga

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    swist i piszceznie podobne co na http://gallery.me.com/maxik/100064 ? na filmiku slychac go na przegazowce , i w zasadzie caly czas, ale najglosniej w okolicach 6.5k rpm

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    różnie
    Od
    29 Apr 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Sprawdź podciśnienia. Gwarantuję, że usterka zniknie.
    1. BLACK HB ST220 3.0 V6 '06
    2. Sreberko kombi '05 TDCI 130 kucy

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziś nie mogę sprawdzić filmiku. Świst jest przy lekkim naciśnięciu na pedał gazu, jest cichy i słychać go szczególnie jak jadę na 5 biegu jakieś 80 i trzymam lekko wciśnięty pedał gazu.

    Dziś pojawił się kolejny objaw: jak odpaliłem zimny silnik to obroty podskoczyły (do ok 1500) i spadły do zera - silnik zgasł. Drugie odpalenie ok...

    Poza tym, od pewnego czasu, jest też jest tak, że silnik po odpaleniu ma przez jakieś pierwsze 30 sekund około 1.5 tys obr/min (potem stopniowo spadają). Kiedyś miał mniej.

    Co to znaczy sprawdź podciśnienia?
    Przewody w okolicy dolotu sprawdziłem - nie mają nieszczelności.
    Do dolotu idą:
    2 cienkie przewody odpowietrzające pokrywy zaworów, jeden gruby 2 częściowy od chyba bloku do tyłu kolektora dolotowego (część, która idzie od tyłu kolektora jest nowa, części drugiej nie sprawdzałem... (ale mam tę część nową, niezamontowaną i widać, że ta część jest z mocnego tworzywa i grubej gumy, wymieniłem część pierwszą bo poprzednia miała dziurę jednak objawy były inne niż obecne), jeden przewód od zaworu ciśnienia paliwa, jeden przewód od zaworu pochłaniania par paliwa, przewód obejściowy przepustnicy (taki gruby).
    Ostatnio edytowane przez LechBLU ; 03-06-2012 o 23:02

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    Cytat Zamieszczone przez st220 Zobacz posta
    Sprawdź podciśnienia. Gwarantuję, że usterka zniknie.
    a u mnie ?
    nie ma zadnych problemow, a tak sobie swiszcze

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    różnie
    Od
    29 Apr 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Należy wypiąć wszystkie rurki podciśnień, a jest ich w sumie chyba 4. Sprawdzić dokładnie.
    Jedna z rurek, która idzie do kolektora ssącego zakończona jest jakby fajką od świecy - ta jest najważniejsza.
    Na zakręcie lubi pękać. Poza tym pod spodem jest druga rurka, tak samo.
    Sprawdź, czy rurka, która idzie od serwa - ta z zaworkiem jest dobrze wciśnięta do kolektora.
    Do tego sprawdź rurkę, która wchodzi w gumę od filtra powietrza.
    Wystarczy. I nie szukaj nigdzie dalej, bo nie znajdziesz.
    IDS pokaże Ci błędy związane z sondami, zapłonem na 1 i 2 rzędzie cylindrów.
    Ewentualnie możesz sprawdzić przepływomierz, ale to żadka usterka
    1. BLACK HB ST220 3.0 V6 '06
    2. Sreberko kombi '05 TDCI 130 kucy

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Ta rurka pod spodem to chodzi o rurkę połączoną z tą jakby fajką? (chyba chodzi Ci o odpowietrzanie skrzyni korbowej składa się z 2 przewodów - ostatecznie jeden dochodzi do kolektora z tyłu). Tę rurkę na dole ciężko jest wypiąć - mam nową i jest ona z tworzywa plus grubej gumy więc myślałem, że nie będę wyjmował starej ale chyba to zrobię...

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam nowy pomysł czym może być spowodowany ten cichy świst/piszczenie. Otóż rurka podciśnienia od serwa powinna wchodzić w otwór w kolektorze. W otworze powinna być uszczelka oraz plastikowy element ustalający. Tak się złożyło, że ułamałem ten element ustalający i obecnie przewód serwa siedzi w uszczelce a zamiast tego plastikowego elementu zastosowałem sylikon. Problem w tym, że w ASO powiedzieli, że tego plastiku nie da się kupić (chyba występuje z całym kolektorem :/).

    Czy ktoś może ma na sprzedaż ten element???
    (jest on w kolektorze w otworze na rurkę od serwa - jak się wyjmie rurkę od serwa z kolektora to go widać dobrze powinno być).

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    jezeli jest to kawalek czegos co jest razem z ta rurka, to mozliwe ze mam i moge oddac w dobre rece. poprzedni wlasciciel mojego ulamal rurke na zaworku, i pamietam ze dal to co demontowal z auta, jutro poszukam i dam znac

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    niestety mam tylko rurke jednak.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Po wymianie przewodu odpowietrzania - części wchodzącej w blok ustały dziwne dźwięki przy spadających obrotach po wkręceniu silnika na 6000. Cichy świst/piszczenie jeszcze jest :/

    Opiszę jak go wymienić bo trochę rzeczy można przy tym popsuć a sam dostęp jest kiepski.

    Przede wszystkim należy powiedzieć, że dolny przewód odpowietrzania skrzyni korbowej składa się z 2 części - plastikowej i gumowej (gumowa wchodzi do króćca w bloku a plastikowa łączy się z przewodem, który idzie do kolektora). Na gumowej jest osłonka z tworzywa zamocowana opaską zaciskową, na plastikowej też jest osłonka ale można ją swobodnie przesuwać.
    Jeżeli ktoś będzie się przymierzał do wymiany tego przewodu radzę zaopatrzeć się w szczypce i długi płaski śrubokręt. Trzeba zdjąć kolektor dolotowy i cały dolot.
    Przy bloku jest króciec - trzeba go przytrzymywać śrubokrętem a z drugiej strony ciągnąć za przewód (można ręką) - wyjmiemy najpierw plastikową część tego dolnego przewodu. Następnie trzeba przytrzymywać śrubokrętem króciec i ciągnąć szczypcami za część gumową przewodu. Z zamontowaniem nowego nie ma żadnego problemu.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    Cytat Zamieszczone przez LechBLU Zobacz posta
    ustały dziwne dźwięki przy spadających obrotach po wkręceniu silnika na 6000
    te dziwne dzwieki to cos podobne jak w linku z drugiego postu ?

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak.
    Jednak zanim weźmiesz się za wymianę przewodu odpowietrzania skrzyni korbowej zdejmij i sprawdź jeszcze przewód ciśnienia paliwa (idzie on od dolotu, pod przepustnicą, do zaworka ciśnienia paliwa). Jak kiedyś zapomniałem go założyć to miałem podobne odgłosy ale były też inne objawy - bardzo nierówna praca i gaśnięcie silnika.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    dzieki kolego , u mnie nic sie nie dzieje tylko ten gwizd jest od zawsze, w koncu sie przyzwyczailem, ale jak dlugo nie jezdze i potem wsiadam to mnie zawsze drazni. zakupie rurki to i swiece i przewody wymienie przy okazji, albo odwrotnie
    pozro

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Wymieniaj dolny i górny przewód odpowietrzania skrzyni korbowej. Górny często pęka, warto go wymienić.
    Ponieważ aby wymienić dolny trzeba ściągać kolektor to można zrobić jednocześnie wymianę świec.
    Jeżeli masz narzędzia to polecam zrobić wszystko samemu.

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    LechBLU jako ze w zyciu nie widzialem jak te weze wygladaja, mozesz mi potwierdzic czy chodzi o to co na rysunku ?

    http://czerepak.com/m.png

    dzieki z gory

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Wygląda to zupełnie inaczej - przewód odpowietrzający skrzynię korbową - wychodzi z tyłu kolektora z prawej strony, załamuje się w dół i idzie pod przepustnicą, tam łączy się z drugim, który wchodzi w blok (w prawą stronę bloku patrząc na silnik od przodu).
    Idź do samochodu i wymacaj sobie ten przewód z tyłu kolektora z prawej strony, zdejmij plastikową osłonę silnika, poświeć latarką i będziesz wszystko wiedział

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    widziec bede widzial ale jak to wytlumaczyc gosciowi ze sklepu :>

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Podjedź pod ASO forda i mu pokaż ten przewód w samochodzie. Niech sam znajdzie w systemie z częściami.

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2,5 V6 2001 rok - kombi + LPG BRC P&D
    Od
    13 Sep 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    LechBLU, a jak z tymi objawami? Rowniez zniknely?

    Cytat Zamieszczone przez LechBLU Zobacz posta
    Dziś pojawił się kolejny objaw: jak odpaliłem zimny silnik to obroty podskoczyły (do ok 1500) i spadły do zera - silnik zgasł. Drugie odpalenie ok...

    Poza tym, od pewnego czasu, jest też jest tak, że silnik po odpaleniu ma przez jakieś pierwsze 30 sekund około 1.5 tys obr/min (potem stopniowo spadają). Kiedyś miał mniej.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Mk III i niskie obroty
    By AROWASIK in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 23:59
  2. [TD MkII] chwilowo za niskie -niskie obroty
    By wojpet in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 14:48
  3. [TD MkI] Niskie obroty
    By Nightwing in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 22:19
  4. Niskie obroty
    By KAMYK80 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2006, 00:12
  5. za niskie obroty
    By tombagon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-01-2006, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów