+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 174
  1. #41
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Witam właśnie zabrałem się za instalacje tempomatu, mam pytanie. Mam wiązkę przewodów od czujników przy pedałach do złączki C35, ale mam w niej tylko 4 piny + 2 miejsca na piny. moje pytanie jest następujące: do których pinów podpiąć przewody od czarnego czujnika, bo ze schematu widzę że nie jest to bez znaczenia. C509/9 łączy się poprzez czujnik C406 z pinem C175/9 (serwo), natomiast C505/7 poprzez C414/3 z C175/4. Boję się że jak zamienię te dwa przewody biało-zielone to cos mogę skopcić, a nie mogę się dostać tak na szybkiego do skrzynki bezpieczników żeby przedzwonić który jest który (auto muszę mieć niestety cały czas gotowe do jazdy bo pracuję na telefon), z pozostałymi przewodami jak narazie nie mam problemu. Jeżeli ktoś ma oryginalną złączkę C35 to proszę o podpowiedź. Mdo przedliftowe rocznik 2001 petrol 2,0. Dziękuję za podpowiedź.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Cytat Zamieszczone przez arni455 Zobacz posta
    Może ktoś kojarzy czy z jakiejś kostki w skrzynce bezpieczników pod kierownicą można zaadoptować pin do kostki licznika i do kostki C413 pod kierownicą tam brakuje mi kabelków 5,6,7
    Cytat Zamieszczone przez arni455 Zobacz posta
    Uzupełniłem brakującą instalację tempomatu, robiłem próbę i działa.
    Możesz się podzielić z czego pasują piny do kostek C449 (licznika) i 413 (clockspring pod kierownicą)? montowałem u siebie w weekend, ale okazało się, że nie mam części instalacji i muszę dokładać
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  4. #43
    Pieszy
    Opis
    mondeo edge mk3 2.0 petrol kolor white grape
    Od
    26 May 2013
    Mieszka w
    retford
    Witam wszystkich!!!
    Jestem w trakcie przygotowan do montazu tempomatu i stanalem na czarnym przewodzie z wtyczki serwa. Czy moglby mi ktos powiedziec do czego on leci, czy to jest moze masa? Jesli tak to gdzie ja podłaczyliscie?

  5. #44
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    na 1 stronie tego tematu masz schemat, gdzie wyraznie pisze ze pin 10 kolor czarny to masa, a masa to karoseria samochodu.

  6. #45
    Pieszy
    Opis
    mondeo edge mk3 2.0 petrol kolor white grape
    Od
    26 May 2013
    Mieszka w
    retford
    dzieki, tak myslalem, ale nie jestem zbyt dobry ze schematów, a tam tylko znaczek, hehe, pozdrawiam

  7. #46
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Witam, dziś wreszcie (po wielu trudach kompletowania gratów) zmontowałem tempomat do mojego Mdo. Wszystko podłączyłem, wymieniłem nawet zegary na poliftowe i pojechałem na jazdę próbną. No i zonk - tempo nie działa. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce na II pokazuje sie na zegarach ikonka tempa, ale podczas jazdy nie chce się załączyć. Nie wiem czego szukać, instalkę miałem gotową (Mdo rocznik 2001), a nie działa. Pomocy - proszę bo nie wiem o co chodzi. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  8. #47
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    o to co zawsze, pewnie czujniki na pedalach sprzegla i hamulca nie dzialaja poprawnie. Wyciagnij ich glowki na max a potem je zamontuj, wciskajac pedal wylacznik sie sam wyreguluje.

    Co do instalacji to co miales gotowe, bo u mnie byla do serwa i do czujnikow na pedalach ale do przyciskow na kierownicy juz nie i trzeba bylo 3 kable dosztukowac.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 10-08-2013 o 23:23

  9. #48
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    No właśnie sprawdziłem czujniki przy pedałach i bezpiecznik i wszystko ok, ale masz rację, nie sprawdziłem czy przy kierze mam te kabelki. Miałem wtyczkę C35 (tą przy pedałach) dokupiłem wiązkę i czujniki, oraz miałem wtyczkę do serva. Dokupiłem poduche z przyciskami i po prostu ją wpiołem, ale nie sprawdziłem ile przewodów wychodzi z pod kierownicy. Jutro sprawdzę, bo dziś już nocka i ewenualnie napiszę i będę drążył temat. Do jutra i dzięki za podpowiedź.

  10. #49
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Sprawdziłem i rzeczywiście nie miałem tych 3 przewodów, oraz jednego 449/13 od zegarów do wtyczki 32/1. Zakupiłem całą wiązkę od 1-go polifta i założyłem. Wszystko cacy, tylko tam była jeszcze złączka C33, a u mnie jest puste miejsce. Teraz po odpaleniu auta świeci mi się kontrolka poduszek, akumulatora, silnika i czerwona śnieżynka. Może ktoś wie do czego jest złącze C33. Proszę o podpowiedź.

  11. #50
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    nie mieszaj przedlifta z poliftem, instalacje nie sa takie same, przeloz brakujace kable i wroc do swojej oryginalnej instalacji.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 12-08-2013 o 22:12

  12. #51
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Orzesz ku, to znowu muszę kokpit zdejmować, a tak już było ładnie z nową poliftową klimą ( bo przy okazji zmieniłem klime na polift). Byłem teraz na jeździe próbnej i stwierdziłem że liczniki nie chodzą, wskaźnik temperatury cieczy nie działa, oba wyświetlacze pokazują same kreski, tylko poziom paliwa wskazuje. Nie da się tego wyprostować na nowej wiązce? Może nie jest dużo przekładania pinów.

  13. #52
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    co do licznika to wiem ze taki sam problem jest przy przekladkach anglikow, ponoc trzeba 2 piny przelozyc ale nie wiem ktore.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 13-08-2013 o 09:32

  14. #53
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Walki z tempem ciąg dalszy. Auto do Polski pojechało bez tempa (ponad 2 kkm drogi). Sprawdzamy teraz wszystko po kolei i tak: Na pinie 9 (servo) napięcie jest (sprzęgło i hamulec puszczony) - OK, wcisnę hamulec - napięcia brak - OK, na pinie 4 po wciśnięciu hamulca napięcie jest, dodatkowo po wciśnięciu sprzęgła - brak - OK. Masa jest, napięcie na pin 7 - po włączeniu stacyjki jest. Napięcie na pin 7 pod kierą - jest, przyciski "przedzwonione" - jest OK. Nie wiem tylko jak sprawdzić sygnał VSS bo to mam takie trochę niepewne. U mnie 14/1 idzie bezpośrednio na pin 3 w servie (pominięto 70/1 - fabryczna instalka), no i jest też "fabrycznie" 32/7 (jak w "Wiki" bodajże - nie pamiętam", a nie jak w tym wątku 32/2, ale przejście jest sprawdzone. No ale tempo nie chce się odezwać, może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły. Czekam pilnie bo niedługo droga powrotna i znowu 2 kkm z nogą na gazie. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

    A co do instalki z polifta to rzeczywiście całkiem inna, nie można się nią sugerować, straciliśmy przez nią ze 4 dni żeby wrócić do przedliftowej wersji.
    Ostatnio edytowane przez gruby44 ; 05-09-2013 o 19:54

  15. #54
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    podmien serwo, mialem raz przypadek ze po podmianie tempomat smigal, zdjelismy dekiel serwa, elektronika jest zalana w zelu ale wyraznie bylo widac ze masa jest upalona pomiedzy wtyczka serwa a elektronika, podlutowanie nowej rozwiazalo sprawe.

    P.S. VSS masz tez we wtyczce radia, mozesz sprawdzic czy jest przejscie pomiedzy VSS tempomatu a radia
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 05-09-2013 o 22:00

  16. #55
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Servo podmieniłem i brak odpowiedzi, powiedz mi - proszę - gdzie w radiu (który pin - radyjko poliftowe, jedna duża wtyczka zespolona). Tam jest wtyczka 8-mio pinowa - to głośniki, a druga 7-mio pinowa - sterowanie: pin 1 - C501/14; 2-masa; 3-C500/5; 4-C70/7; 5-(GEM)PL/10; 6-masa; 7-wolna. Jest jeszcze jedna wtyczka, ale pod joystick. Który to VSS?
    Ostatnio edytowane przez gruby44 ; 06-09-2013 o 00:54

  17. #56
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Jeżeli dobrze myślę to w radiu sygnał vss potrzebny jest żeby utrzymać stałą głośność podczas jazdy, czyli krótko mówiąc podczas jazdy powinno się samo "podkręcać lub przyciszać". Jeżeli tak to u mnie to nie działa. Znalazłem ten przewód Ws/Bl i sprawdziłem przejście między nim a servo/3 - nie ma. zrobiłem mostek i też servo nie drgnęło. Na licznik (chyba) powinien iść sygnał vss tylko nie wiem który, bo Ws/Bl nie ma. Pomóżcie proszę bo jutro ruszam w drogę powrotną do UK i będzie noga drętwieć ;-( .

    ---------- Post added at 12:46 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

    Panowie forumowicze piszecie że czujnik hamulca (czarny) jest tylko od światła "stop", a on przecież (w/g schematu który zamieścił 1olek) podaje też napięcie na czujnik sprzęgła, ale dopiero po wciśnięciu hamulca. Tego tu nie rozumiem; wciskam hamulec - podaję napięcie na servo ale gdy mam luźne sprzęgło. Gdy nacisnę sprzęgło a hamulec luźny to ten czujnik niczego nie zmienia bo i tak napięcia na nim nie ma. O co tu chodzi, może tam powinno być tak że ten czujnik (czytaj sprzegła) powinien dostawać cały czas napięcie tak jak zielony czujnik, wtedy to by miało sens. Sprostujcie mnie jeżeli się mylę.

  18. #57
    Kursant Awatar gruby44
    Opis
    mondeo mk3 2,0
    Od
    07 Apr 2013
    Mieszka w
    Mexborough
    Walka zakończona, tempomat działa. Najpierw miałem "kociokwik" w instalacji i sądziłem że to wina serva, wiec je wymieniłem. Potem doprowadziłem instalację do porządku, ale serva już nie sprawdzałem. Wczoraj postawiłem auto na koziołkach, odpaliłem silnik, wrzuciłem 5 bieg i zacząłem sprawdzać gdzie idzie sygnał vss, znalazłem go bezposrednio na wtyczce od serva, nie było go na złączce C70/1 jak już wcześniej pisałem i jak już nie miałem się czego czepnąć, podłączyłem to pierwsze servo (bez montowania go na miejscu) tak dla sprawdzenia czy wogóle coś się dzieje i tu niespodzianka. To pierwsze servo zadziałało - linka ruszyła się - tylko musiałem ją troszkę skrócić. Teraz już było z górki, okazało się że to servo co miałem założone w aucie było tak zardzewiałe w środku że nie było szans żeby silniczek go ruszył. Dobrze że przy okazji kupna długiej linki do serva kupiłem na złomie linkę i servo. No i teraz już nie będzie noga drętwiała na dłuższych trasach. Dziękuję za podpowiedzi i cały opis montażu, bez nich byłoby ciężko. Pozdrawiam wszystkich i myślę nad innymi ulepszeniami mojego Modo.

  19. #58
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Mam pytanko. Czy w przed lifcie konieczny jest WDS do uruchomienia tempomatu czy bez tego też będzie działał tylko bez ikonki?

    EDIT:

    już doczytałem, wszystko śmiga po zamontowaniu poza kontrolką.
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 26-09-2013 o 17:23

  20. #59
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    No to teraz ja mam zagadkę. Mondek 2001 czyli przedlift, wiązka cała na miejscu oprócz serwa, przycisków i wiązki przy pedałach. Dzisiaj wszystko założyłem, serwo rozkręciłem przed montażem dla sprawdzenia ale chodzi leciutko i elektronika wygląda w porządku, linka również chodzi lekko, wyjechałem na drogę a tempomatu niet :/ Sprawdziłem czy we wtyczce do clockspringa nie brakuje przewodów ale są wszystkie więc to nie to. Czy ktoś ma jakieś sugestie co trzeba sprawdzić żeby tempo zadziałało? Byłbym wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez jedrek2206 ; 05-10-2013 o 00:42

  21. #60
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Przepraszam najmocniej za PPP ale czy na prawdę nikt nie wie co może być przyczyną? Wydałem trochę kasy na szpeje, sprawdzam wszystko po kolei ale jest w porządku, a tempo jak nie działało tak nie działa

Podobne wątki

  1. [MkIII] Montaż tempomatu
    By misiek1982 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 10:42
  2. Montaż tempomatu
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2016, 13:09
  3. [MkII] Montaż tempomatu
    By Daro1 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 204
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 09:11
  4. [MkIII] [MKIII] Montaż tempomatu
    By Domel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 21:35
  5. Montaż tempomatu
    By zingi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2005, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów