+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789
Pokaż wyniki od 161 do 174 z 174
  1. #161
    Pieszy
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    + Ford Scorpio Mk1 '87 2.9i 12V V6
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Dla potomnych:
    Mimo iż wszystko starałem się robić wg schematów, źle podpięte miałem z czujnika świateł stopu wyprowadzenia pozostałych kabelków.
    Dla porządku zamieszczam prawidłowe wartości napięcia (na C175 lub do sprawdzenia przy pedałach):
    Sprzęgło zwolnione - 4 pin serwa => 0V
    Sprzęgło wciśnięte - 4 pin serwa => 12V
    Hamulec zwolniony - 9 pin serwa => 12V
    Hamulec wciśnięty - 9 pin serwa => 0V

    Masę oczywiście brałem z budy - i to chyba najlepsza opcja.

    W przeciwieństwie do poradnika, brak było u mnie wiązki z bezpieczników do clockspring - musiałem dołożyć dwa kabelki sygnałowe przycisków oraz plus zasilania z opisanej wtyczki. W razie problemów sprawdźcie czy podczas wciskania ON na kierownicy, serwo dostaje +12V. Pin 5 albo 6 nie pamiętam (ten sam który jest zwierany do masy podczas wciskania OFF tempomatu).

    Tempomat działa aż miło. Jest to właściwy moment do podziękowania wszystkim udzielającym się w wątku oraz w poradniku.
    Serdecznie pozdrawiam.
    Jeśli ktoś będzie miał problem z uruchomieniem, piszcie - coś się zaradzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #162
    Niedzielny kierowca Awatar tomi14101
    Imię
    Tomasz
    Model
    VW Passat B6
    Silnik
    2.0TDI 140
    Opis
    Kombi :D
    Od
    06 Apr 2012
    Mieszka w
    Nawojów Śląski
    Cytat Zamieszczone przez Ramanujan Zobacz posta
    Dla potomnych:
    Mimo iż wszystko starałem się robić wg schematów, źle podpięte miałem z czujnika świateł stopu wyprowadzenia pozostałych kabelków.
    Dla porządku zamieszczam prawidłowe wartości napięcia (na C175 lub do sprawdzenia przy pedałach):
    Sprzęgło zwolnione - 4 pin serwa => 0V
    Sprzęgło wciśnięte - 4 pin serwa => 12V
    Hamulec zwolniony - 9 pin serwa => 12V
    Hamulec wciśnięty - 9 pin serwa => 0V
    Hamulec mam jak wyżej czyli zwolniony 12V a wciśniecie powoduje odcięcie napięcia.
    Tyle , to samo mam ze sprzęgłem, a powinno być na odwrót prawda ?
    Czujnik mam kupiony nowy. Nawet odłączałem pin 3 we wtyczce z czujnika sprzęgła żeby nie było napięcia lecz tempomat dalej nie działał.

    O co może chodzić ? Już tydzień z tym walczę



    Edit.

    Już wiem dlaczego miałem napięcie podczas gdy sprzęgło było zwolnione, miałem źle złożony fabrycznie nowy czujnik.
    Wyjaśnię to może, za pomocą zdjęć

    Miałem tak :







    A teraz mam tak :






    Więc podsumowując podczas gdy sprzęgło mam zwolnione napięcia brak, a gdy wcisnę jest .

    Tylko, według tradycji żebym nie miał za łatwo mam kolejny problem, podczas wciskania sprzęgła wywala mi bezpiecznik związany z klimą i chyba też jest odpowiedzialny za tempomat a dokładnie F93.

    Więc reasumując mam coś jeszcze pomieszane w okablowaniu, może ktoś by podpowiedział gdzie mogę szukać ?

    A ja oczywiście kolejny raz analizować będę kabel po kabelku swoją instalację


    Edit.

    Bezpiecznika już mi nie wywala, zapomniałem, że w czujniku był plastikowy krążek na samym wierzchu jak jeszcze był źle złożony, wtedy nic nie znaczył, ale teraz dałem go pomiędzy te blaszki i już bezpiecznika nie pali, to chyba jakiś izolator, ale w dalszym ciągu faktu to nie zmienia, że tempomat nie działa.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Po kolejnych próbach tempomat nie działa, chyba mogę sobie o nim pomarzyć.

    Z czujnikiem sprzęgła było tak jak wyżej opisywałem czyli gdy sprzęgło miałem zwolnione napięcia brak, a gdy było wciśnięte napięcie było ,
    "było" dlatego, że wróciłem do poprzedniego ustawienia w środku czujnika(złożyłem go tak jak był oryginalnie) ponieważ nic to nie zmianiało(tempomat dalej nie działał), a z czujnikiem hamulca na 9 pinie wtyczki napięcie tylko wskakuje na momencik dokładnie jak opisywał to
    Cytat Zamieszczone przez Ramanujan Zobacz posta
    napięcie na C175/9 (czujnik hamulca) - u mnie jest to 0V, po lekkim wciśnięciu 12V (zanim 2gi czujnik załapie) i od tego momentu dalej 0V. Wydaje mi się to dziwne.. Ktoś mógłby sprawdzić u siebie?
    U mnie jest dokładnie tak samo, nie wiem dlaczego, do tego napięcie na 4 pinie jest puki nie wcisnę sprzęgła, wydaje mi się, że nie ma możliwości aby było inaczej, u mnie jest tak jakby czujnik hamulca dawał tylko krótki sygnał do serwa po wciśnięciu hamulca, leżałem łącznie już chyba ze 4 długie godziny pod pedałami analizując kabel po kabelku.

    Bez czyjejś pomocy na forum lub jakiegoś elektromechanika nie dam rady.

    ------------------------------------------------------------------------------------


    Rozebrałem jeszcze samo serwo żeby sprawdzić jak wygląda w środku
    wszystko wygląda dobrze, kółeczko od linki ładnie chodzi, tylko mechanizm ma luzy góra dół, nie wiem czy tak ma być ?

    Mam filmik :



    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ostatni edit

    Ogłaszam wszem i wobec, że tempomat już działa, bez najmniejszych zarzutów.

    Miałem źle podpięty kabel od czujnika hamulca (czarnego), kolega dirk79 pomógł mi w rozwiązaniu zagadki, a to link do tematu żeby nie pisać tego kolejny raz http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...99-o-kilka-rad

    Też dziękuję wszystkim tym którzy przyczynili się do powstania manuala Pozdro !
    Ostatnio edytowane przez tomi14101 ; 11-02-2016 o 19:11 Powód: Rozwiązanie problemu

  4. #163
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Witam, czy ten c414 4pinowy, czerwony na sprzegle pomiędzy szerszym pinami powinien również zwierać/rozwierać, czy tylko pomiędzy tymi wężej ułożonymi. Pytam, bo nie działa mi tempomat po wysypaniu się czerwonego czujnika i gdy chcę to złożyć to brakuje opcji łączenia tych szerszych. Chyba czegoś brakuje, jakiejś blaszki łączącej szersze piny

  5. #164
    Kursant Awatar Kamyk_Kamil
    Imię
    Kamil
    Model
    MK4 TITANIUM X
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Nov 2014
    Mieszka w
    Wejherowo
    Witam Wszystkich

    Czyli reasumując (bo już się troszkę pogubiłem) mam mondeo z pierwszej produkcji (2001r.). W komorze silnika znalazłem wtyczkę 10 pinową. Koło pedałów jest miejsce na ten czujnik. W związku z tym potrzeba mi:

    1. SERWO - STEROWANIE PRĘDKOŚCIĄ 1S7F-9C734-BB lub: 1SF-9C735-BA z LINKA STEROWANIA
    2. PRZEŁĄCZNIK - STEROWANIE SPRZĘGŁA, ZE STEROWANIEM PRĘDKOŚCIĄ - 94BB-7C534-AC (czujnik czerwony 4 piny)
    3. PRZEŁĄCZNIK TEMPOMATU - 94BB-9C872-AC (czujnik zielony 2 piny)
    4. PRZEŁĄCZNIK - STEROWANIE TEMPOMATU - 1S7T-9E7

    I po zmontowaniu tego powinno wszystko działać ? - takie to proste ? Czy coś mam inaczej, ponieważ nie do końca zrozumiałem z instrukcji odnośnie kostki od czerwonego czujnika, a mianowicie rzekomo moja kostka ma 2 piny (nie sprawdzałem przyznam się) i potrzebuję kupić jeszcze kostkę na 4 piny ?

  6. #165
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Generalnie wszytko. Tylko przygotuj się, że części wiązki może brakować i trzeba będzie dociągnąć.

    Sent from my Passport using Tapatalk
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  7. #166
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kamyk_Kamil Zobacz posta
    I po zmontowaniu tego powinno wszystko działać ?
    Jeszcze aktywacja tempomatu w zegarach za pomocą Forscana.

  8. #167
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    No tak, ale to tylko informacyjnie. Działać będzie bez aktywacji, przynajmniej w benzynie

    Sent from my Passport using Tapatalk
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  9. #168
    Kursant Awatar Kamyk_Kamil
    Imię
    Kamil
    Model
    MK4 TITANIUM X
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Nov 2014
    Mieszka w
    Wejherowo
    To działam, kompletuję części Pochwalę się jak będzie działać
    Ostatnio edytowane przez Kamyk_Kamil ; 22-06-2017 o 19:24

  10. #169
    Kursant Awatar Kamyk_Kamil
    Imię
    Kamil
    Model
    MK4 TITANIUM X
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Nov 2014
    Mieszka w
    Wejherowo
    44-linka1.jpg

    Powiedzcie mi czy to aby poprawne ułożenie linki ?

  11. #170
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Wygląda ok. Tak czy inaczej tej linki nie da się położyć byle jak, sama się mniej więcej ułoży.

    Sent from my Passport using Tapatalk
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  12. #171
    Kursant Awatar Kamyk_Kamil
    Imię
    Kamil
    Model
    MK4 TITANIUM X
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Nov 2014
    Mieszka w
    Wejherowo
    Koledzy mam do Was jeszcze pytanie, czy jak mam kostkę C35 i przerobię instalację wpinając docelowo brakujące dwa piny w puste dwa miejsca w kostce to będzie już kompletna instalacja ?

    Moja instalacja na chwilę obecną wygląda tak:
    Old_loom.jpg


    Docelowo wyglądać będzie tak:
    ccs-46392-0-38367200-1386273835.jpg
    Ostatnio edytowane przez Kamyk_Kamil ; 04-07-2017 o 15:38 Powód: Merytoryczne

  13. #172
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak dokładałem tempomat to skopiowałem cały poradnik i dałem kumplowi do wydruku. Poszukam tego może są tam lepsze zdjęcia. Możesz sobie uzupełnić kostkę C35 o brakujące piny albo kupić całą wiązkę pod pedały i tak trzeba dwie kostki dokupić, jednej brak a druga ma dwa piny z czterech. Jak będziesz robił sam instalację pod pedały wzorując się na rysunku z poradnika to bierz pod uwagę tylko numery pinów na kostkach. Prowadząc kabelki wizualnie tak jak na rysunku będzie błąd, z tyłu kostek są numery pinów. Wyłapałem to porównując rysunek z oryginalna instalacją.

  14. #173
    Kursant Awatar Kamyk_Kamil
    Imię
    Kamil
    Model
    MK4 TITANIUM X
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Nov 2014
    Mieszka w
    Wejherowo
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Jak dokładałem tempomat to skopiowałem cały poradnik i dałem kumplowi do wydruku. Poszukam tego może są tam lepsze zdjęcia. Możesz sobie uzupełnić kostkę C35 o brakujące piny albo kupić całą wiązkę pod pedały i tak trzeba dwie kostki dokupić, jednej brak a druga ma dwa piny z czterech. Jak będziesz robił sam instalację pod pedały wzorując się na rysunku z poradnika to bierz pod uwagę tylko numery pinów na kostkach. Prowadząc kabelki wizualnie tak jak na rysunku będzie błąd, z tyłu kostek są numery pinów. Wyłapałem to porównując rysunek z oryginalna instalacją.
    Dziękuje bardzo za cenne informację Zdjęcia udało mi się dorwać. Kupiłem wiązkę od diesla (ponieważ innej ze świeczką szukać) i jak przyjdzie to będę ją ciął i dostosowywał do swojej. Mam nadzieje, że tempomat ruszy
    Ostatnio edytowane przez Kamyk_Kamil ; 04-07-2017 o 17:59

  15. #174
    Kursant Awatar Kamyk_Kamil
    Imię
    Kamil
    Model
    MK4 TITANIUM X
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Nov 2014
    Mieszka w
    Wejherowo
    Pełen sukces Poza wiązką do 3 czujnika, którą musiałem dorobić, to reszta instalacji była na swoim miejscu

    20170706.jpg
    Ostatnio edytowane przez Kamyk_Kamil ; 06-07-2017 o 15:42

Podobne wątki

  1. [MkIII] Montaż tempomatu
    By misiek1982 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 10:42
  2. Montaż tempomatu
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2016, 13:09
  3. [MkII] Montaż tempomatu
    By Daro1 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 204
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 09:11
  4. [MkIII] [MKIII] Montaż tempomatu
    By Domel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 21:35
  5. Montaż tempomatu
    By zingi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2005, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów