+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Paweł
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto

    poziomowanie xenonu MKIII

    Witam Wszystkich



    Jakiś czas temu kupiłem mondeo MKIII z 2006 roku z xenonami fabrycznymi. Z tego co zauwazyłem w innych autach z xenonami to przy włączaniu ich spadają na dół i ponownie się podnoszą (poziomują). W moim aucie takiego efektu nie ma ;(. Czy w tym modelu poziomowanie jest jakieś inne czy po prostu u mnie nie działa?

    Można to sprawdzić jakoś? Czy podłączenia pod kompa tylko w ASO, czy jakikolwiek komp wystarczy?
    Można to jakoś aktywować przetestowac poza ASO?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez din ; 25-06-2012 o 19:50

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    marcinek8230
    Gość
    mam dokladnie taki sam problem i tez ciekawy jestem jaka jest odpowiedz..

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 06-12-2018 o 14:31

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    W mondziaku xenony nie lecą do dołu, jedynie od razu ustawiają się we właściwym miejscu jeśli jest taka potrzeba. Niestety dzieje się to tylko przy odpalaniu auta, gdy zrobi się test z osobami wsiadającymi do bagażnika nic to nie da bo nie zareagują
    Mariusz , tel - 694-765-650

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Paweł
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    dzieki za podpowiedzi

    podjechalem pod sciane i testowalem xenon z obciazeniem i bez faktycznie dziala i sie poziomuje z tym ze jedynie nanosi korekte ale po ponownym odpaleniu
    Ostatnio edytowane przez din ; 01-07-2012 o 13:23

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 06-12-2018 o 14:30

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Paweł
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    według mnie powinno to działać na tyle szybko (jakis inny patent niz silniczki elektryczne) aby xenon dostosowaywał się nie tylko do poziomu auta zależnego od obciązenia ale takze wychylen auta na nierównościach. Czyli jak jest jakaś hopa na drodze tak sie xenon powinien obniżyć aby cały czas tak samo świecił i nie oślepiał jadocych z naprzeciwka.

    Tak czy siak ciesze się u mnie chociaż tak działą jak działa i że jes

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    Tylko że przy polskich drogach ten ksenon by nie wyrobił.Chodził by non stop góra dół

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    witam, w moim nowym nabytku nam problem z xenonami a mianowicie nie działa samopoziomowanie,
    podłączałem pod kompa program FORSCAN najnowszy i wywala błąd:


    Przez ten błąd nie można przeprowadzić kalibracji xenonów. Czy ktoś to już przerabiał?

    Zrobiłem mały test zamienilem przetwornice/sterownik z lewej lampy do prawej i wyskoczył ten sam błąd tylko w lewej lampie.
    Ostatnio edytowane przez rmf83 ; 22-07-2014 o 08:49
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez rmf83 Zobacz posta
    witam, w moim nowym nabytku nam problem z xenonami a mianowicie nie działa samopoziomowanie,
    podłączałem pod kompa program FORSCAN najnowszy i wywala błąd:


    Przez ten błąd nie można przeprowadzić kalibracji xenonów. Czy ktoś to już przerabiał?

    Zrobiłem mały test zamienilem przetwornice/sterownik z lewej lampy do prawej i wyskoczył ten sam błąd tylko w lewej lampie.
    pomoże ktoś kto miał takie problemy z Xenonami?
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez rmf83 Zobacz posta
    Zrobiłem mały test zamienilem przetwornice/sterownik z lewej lampy do prawej i wyskoczył ten sam błąd tylko w lewej lampie.

    to skoro zamieniło się więc może to być wina przetwornicy, nie miga, nie zapala się dłużej, żadnych innych objawów? poproś kogoś w okolicy co by podmienić przetwornicę ze sprawnej lampy i zobaczysz czy jest poprawa
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    nie miga zapalają się normalnie, tylko brak samopoziomowania i komp nie widzi jej
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  14. #13
    Stalowy
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rmf83 Zobacz posta
    nie miga zapalają się normalnie, tylko brak samopoziomowania i komp nie widzi jej
    Przy lewym przednim wahaczu masz takie urządzenie, które odpowiada za poziomowanie xenonów. Zobacz czy nie spadła Ci taka dźwigienka z tego wihajstra, u mnie spadła i xenon nie regulował się.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez Stalowy Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rmf83 Zobacz posta
    nie miga zapalają się normalnie, tylko brak samopoziomowania i komp nie widzi jej
    Przy lewym przednim wahaczu masz takie urządzenie, które odpowiada za poziomowanie xenonów. Zobacz czy nie spadła Ci taka dźwigienka z tego wihajstra, u mnie spadła i xenon nie regulował się.
    dźwigienka jest ok problem jest chyba ze sterownikiem/przetwornica, bo jak zamieniałem z lewej do prawej lampy to był ten sam błąd tylko w prawej lampie
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Z tego co wiem, błąd poziomowania jest spowodowany gdy odłączysz którąś z lamp i włączysz światła, gdy zamienisz przetwornice, lampy miejscami.
    Do skasowania chyba tylko kompem typu IDS/WDS ale 100% pewności nie mam...

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3, 2.0 tdci, 2002
    Od
    08 Feb 2006
    Mieszka w
    3Miasto
    Czujniki samopoziomowania są 2 - na przednim i na tylnym zawieszeniu, oba po lewej stronie i w obwodzie LHID (lewej lampy). Jeśli byłby błąd, to wywaliłoby błąd w LHID, nigdy RHID. Twój błąd nie wynika ze złego działania/wypięcia/urwania kabelków czujnika/czujników...

    Jeśli chodzi o komputer, to jak będziesz już miał sprawne to co nie działa (przetwornica?) to nie potrzebujesz IDS-u. Aktualny forscan (www.forscan.org) i ELM327 i możesz robić kalibrację ksenonów sam.
    Ostatnio edytowane przez slachu ; 24-07-2014 o 19:47
    Pozdr., slachu _______________________________________ MK III 2.0 tdci GHIA, 130 Ps., HTB, 2002

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez slachu Zobacz posta
    Czujniki samopoziomowania są 2 - na przednim i na tylnym zawieszeniu, oba po lewej stronie i w obwodzie LHID (lewej lampy). Jeśli byłby błąd, to wywaliłoby błąd w LHID, nigdy RHID. Twój błąd nie wynika ze złego działania/wypięcia/urwania kabelków czujnika/czujników...

    Jeśli chodzi o komputer, to jak będziesz już miał sprawne to co nie działa (przetwornica?) to nie potrzebujesz IDS-u. Aktualny forscan (www.forscan.org) i ELM327 i możesz robić kalibrację ksenonów sam.
    Wiem mam już nowego Forscan.
    Wywala błąd taki że PCM nie "widzi" prawej lampy. Zamienilem przetwornice i taki sam błąd tylko nie widzi lewej lampy.
    Dzwoniłem do firmy, która naprawia tego typu rzeczy (Xenon - serwis) i dowiedziałem się że przetwornice muszą być takie same do Forda z końcówką nr 064. Mam takie same powiedziałem gościowi ale on mówił żeby sprawdzić w środku czy są takie same płytki podzespoły bo może być inna w środku. U mnie niestety chyba różnią się między sobą jednym układem scalonym, który może odpowiadać za komunikację z komputerem i samopoziomowanie.
    Identyczne przetwornice są w Audi, VW, BMW, różnią się tylko logiem na obudowie i sterownikiem do komunikacji z komputerem odpowiedzialnym za samopoziomowanie.
    Ostatnio edytowane przez rmf83 ; 24-07-2014 o 22:31
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    W końcu wszystko udało mi się przywrócić samopoziomowanie. Wina była przetwornica która nie komunikowała się z PCM/GEM. Kupiłem używkę z pewnego źródła na allegro z 2006r. Poskładałem wszystko podłączyłem FORSCANA oczywiście wyskoczyły błędy LHID, skasowałem błędy i po skasowaniu przeprowadziłem kalibrację i dodatkowo podjechałem na stacje diagnostyczną wyregulować i jest wszystko ok.
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  20. #19
    corneliusab
    Gość
    Witam, tez mam niestety problem z ukladem samopoziomowania ksenonow. Mianowicie prawa lampa daje sie skalibrowac, lewa niestety nie i wyskakuje blad B2616 od przedniego czujnika samopoziomowania. Zamiana przetwornic nic nie dala, dalej po wykasowaniu bledu i ponownej kalibracji wyskakuje blad B2616 pod lewa lampa, na prawej lampie brak bledow. Takze napiecie na przednim czujniku jest 0,00V gdzie na tylnym jest 2,12V (patrz zdjecie). Ma ktos schemat jak i gdzie idzie wiazka kabli z przedniego czujnika samopoziomowania, zebym mogl sprawdzic przejscie na przewodach :?:
    Pomoze ktos :?:

    Pozdrawiam

    Ostatnio edytowane przez corneliusab ; 24-08-2014 o 18:51

  21. #20
    corneliusab
    Gość
    Pomoze ktos?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkIII] Poziomowanie ksenonu - problem
    By Osiem in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 00:28
  2. [MkIII] Spryskiwacz xenonu za wysoko pryska
    By kuba.pl in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 09:21
  3. [MkIII] Jak sprawdzić czy działa samo poziomowanie się ksenonów?
    By LukaszS84 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 02:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów