+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    Czy to zwi±zek jedynie z tym ¿e w ruchu kliima chodzona jest powietrzem które wpada pod maskê
    Skraplacz klimy (ch³odnica klimy) jest przed ch³odnic± p³ynu, podczas jazdy powietrze sch³adza skraplacz i ci¶nienie nie ro¶nie do granicznego wiêc czujnik nie od³±cza sprê¿arki. Jak nie ma przep³ywu powietrza (ch³odzenia) skraplacza, to ci¶nienie w uk³adzie klimy ro¶nie i czujnik wysokiego ci¶nienia od³±cza sprê¿arkê.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 23-07-2012 o 23:06
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Czynnik jest wymiana czujnika ci¶nienia nie mam wp³ywu jes tam zaworek zwrotny wiêc wszystko gra.

  4. #23
    elektron1101
    Go¶æ

    Lightbulb

    Te same objawy co u mnie wyjecha³em ze stacji wali³o mrozem ok 3 minuty a pozniej stop. Klima w³±czy³a siê 4h pó¼niej na 15 sekund Termorezystor jest schowany po stronie kierowcy w ¶rodkowej przegrodzie patrz±c do pod³ogi ok wysoko¶ci radia (polo¿ysz glowê na pedale gazu to powiniene¶ skurczybyka dojrzec). Powinien byæ srebrny albo miedziany plaski (obudowa te¿) wielko¶ci 2x wiêksza ni¿ paczka zapa³ek ale taka sama gruba z potencjometrem na górze i pod³±czone kabelki. Odepnij 2 co dochodz± i daj mostek. Znajdziesz na 100% bo niczego wiêcej wystaj±cego w zasadzie tam nie ma! Ruszy o ile przeka¼niki s± ok. najlepiej pojedz do dobrego elektronika samochodowego i daj mu to co napisa³em znajdzie w 2 minuty, zmostkuje i wymieni przeka¼nik jak bedzie trzeba. Albo rozbierz panel i zobacz które kabelki id± od guzika klimy pierwszy po guziku id±c po kablu jest felerny termorezystor który ogranicza napiêcie tak ¿e przeka¼nik nie za³±cza pompki klimy.
    Ostatnio edytowane przez elektron1101 ; 24-07-2012 o 02:21

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez elektron1101 Zobacz posta
    Ruszy o ile przeka¼niki s±
    Kolega ma problem z wentylatorami, je¶li one nie pracuj± to bêdzie mu od³±cza³o sprê¿arkê.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imiê
    Rados³aw
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Napisa³em to na samym pocz±tku, ¿e wentylator jest bardzo wa¿ny dla procesu funkcjonowania klimatyzacji.

    Kolego najpierw pod³±cz wentylator a dopiero potem szukaj innych usterek.

  7. #26
    Kursant
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Mar 2011
    Mieszka w
    Wojkowice
    Mam taki problem z klimatyzacj± w Mondeo 2005r., jest tam oczywi¶cie klimatronic, dzisiaj brat nabi³ klimê, ale sprê¿arka siê nie za³±cza. Wiec ju¿ w domu, zaczêli¶my grzebaæ, i tak bezpieczniki, dioda, przeka¼nik s± sprawne. Na panelu po wci¶niêciu AC, zapala siê ikonka AC, drugi raz zapala siê ECO, tak¿e sam panel dzia³a, w tym sensie. Wszystkie pozosta³e funkcje, klapy, wentylator, obieg wew. wszystko sprawne. Po zwarciu na krótko styków na przeka¼niku sprê¿arka rusza i klimatyzacja dzia³a prawid³owo - ch³odzi. Aha po pod³±czeniu do komputera przez OBDII, nie ma sygna³u potwierdzaj±cego za³±czenie klimy, ca³y czas pokazuje OFF, inne parametry np. bieg wentylatora, czujnik nas³onecznienia, etc., normalnie odczytuje. Zatrzyma³em siê na pomiarach na gnie¼dzie przeka¼nika, tzn. ustali³em ¿e jest tam sta³y "+" po stacyjce, a jak siê domy¶lam sterowanie przeka¼nikiem jest po "-"? Niestety brak tego minusa. I tutaj mam pytanie, czy kto¶ dysponuje schematem elektrycznym klimatyzacji? Albo gdzie szukaæ drugiego koñca tego obwodu, czy to idzie do panelu klimy, czy do ECU, albo jeszcze gdzie¶ indziej?
    Ostatnio edytowane przez jerico ; 27-05-2016 o 22:44

  8. #27
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jerico Zobacz posta
    czy kto¶ dysponuje schematem elektrycznym klimatyzacji?
    https://drive.google.com/file/d/0B7U...ew?usp=sharing

    Jak chcesz rozpiskê pinów jakiej¶ konkretnej wtyczki to podaj jej symbol, np. C539a:

  9. #28
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jerico Zobacz posta
    przeka¼nika, tzn. ustali³em ¿e jest tam sta³y "+" po stacyjce, a jak siê domy¶lam sterowanie przeka¼nikiem jest po "-"?
    Nie wiem jak w MKIII, ale powinny byæ dwa plusy, jeden do zasilania(sterowania?) samego przeka¼nika no i drugi który jest przekazywany na sprê¿arkê.
    Wtedy masa na przeka¼nik jest na sta³a.

    Jak rozgryziesz te schematy daj znaæ jak to jest, czy minus za³±cza przeka¼nik czy jednak plus.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #29
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez jerico Zobacz posta
    Zatrzyma³em siê na pomiarach na gnie¼dzie przeka¼nika, tzn. ustali³em ¿e jest tam sta³y "+" po stacyjce, a jak siê domy¶lam sterowanie przeka¼nikiem jest po "-"? Niestety brak tego minusa. I tutaj mam pytanie, czy kto¶ dysponuje schematem elektrycznym klimatyzacji? Albo gdzie szukaæ drugiego koñca tego obwodu, czy to idzie do panelu klimy, czy do ECU, albo jeszcze gdzie¶ indziej?
    Sprawdz bezpiecznik F 82 w kabinie (notabene od tempomatu i grzanych sprysków), przerabia³em ten temat kilka dni temu.

  11. #30
    Kursant
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Mar 2011
    Mieszka w
    Wojkowice
    Schematy na szczê¶cie nie by³y potrzebne, przejrza³em je ale rozwi±zanie to przepalony bezpiecznik od tempomatu. Winne s± oczywi¶cie podgrzewane spryskiwacze, po wymianie bezpiecznika poszed³ z nich dym, ale klima ruszy³a. A odpowiadaj±c na pytanie Netoper-a, sprawdza³em tylko styki cewki przeka¼nika, poniewa¿ po w³o¿eniu zwory klima dzia³a³a, dlatego skupi³em siê tylko na obwodzie cewki. Jak pisa³em, jest tam sta³y +, po stacyjce, brakowa³o "-", po wymianie bezpiecznika F82 pojawia siê "-" przy pracy sprê¿arki. Nie ma pojêcia co poza tempomatem i podgrzewaniem sprysków, zasila ten obwód, ale jest tak jak napisa³em wy¿ej.
    PS. Znalaz³em te¿ w necie rozpiskê sygna³ów panelu sterowania klim±, wszystkie sygna³y jakie wystawia s± "-". Co ciekawe s± tam napiêcia np. -11,77V, -8,95V, -7,50V tak¿e wy¿sza szko³a ciêcia blachy. Dalej nie dr±¿y³em, choæ temat interesuj±cy. Dziêki za zainteresowanie.

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Wskrzeszam ten w±tek bo chcia³em w zasadzie upewniæ siê Mam (mia³em?) problem z nie w³±czaj±c± siê sprê¿ark±. Jednak po poczytaniu tego w±tka skojarzy³em, ¿e kilka tygodni temu wsadzi³em sobie przeka¼nik w³±czaj±cy mi automatycznie ¶wiat³± mijania po dopaleniu auta. Wczoraj zamieni³em go na oryginalny i sprê¿arka zastartowa³a. Czy ten przeka¼nik mo¿e tak wp³ywaæ na klimatyzacje..? Wszystko to potwierdza, ale jakby kto¶ móg³ mi doprecyzowaæ w jaki sposób to wp³ywa do ew. reklamowania tego przeka¼nika.
    Z góry dziêki za odpowied¼

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    Wskrzeszam ten w±tek bo chcia³em w zasadzie upewniæ siê Mam (mia³em?) problem z nie w³±czaj±c± siê sprê¿ark±. Jednak po poczytaniu tego w±tka skojarzy³em, ¿e kilka tygodni temu wsadzi³em sobie przeka¼nik w³±czaj±cy mi automatycznie ¶wiat³± mijania po dopaleniu auta. Wczoraj zamieni³em go na oryginalny i sprê¿arka zastartowa³a. Czy ten przeka¼nik mo¿e tak wp³ywaæ na klimatyzacje..? Wszystko to potwierdza, ale jakby kto¶ móg³ mi doprecyzowaæ w jaki sposób to wp³ywa do ew. reklamowania tego przeka¼nika.
    Z góry dziêki za odpowied¼
    chyba za szybko siê cieszy³em.. Niestety, ale sprê¿arka nie w³±cza siê za ka¿dym razem, wrêcz w³±cz± siê sporadycznie... gdy ju¿ jednak to siê zdarzy wszystko dzia³o super, powietrze zimniutknie, wentylator itp hula. Gdzie mogê szukaæ przyczyny niestartowania sprê¿arki za ka¿dym razem? Sprawdza³em bezpieczniki, w tym s³ynny F82 i wszystko z nimi ok.
    Acha, ostatnio, jakie¶ 3 tyg. temu wymienia³em sam ko³o pasowe, czy mog³em wtedy mo¿e co¶ uszkodziæ, ¼le z³o¿yæ..?
    Ostatnio edytowane przez Kamazzo ; 11-04-2017 o 07:17

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    Gdzie mogê szukaæ przyczyny niestartowania sprê¿arki za ka¿dym razem?
    Zacz±³bym od s³awetnej podk³adki pod kó³kiem pasowym sprê¿arki.
    A mo¿e wystarczy tylko odpi±æ/zapi±æ wtyczkê zasilaj±c± sprzêgie³ko sprê¿arki bo mo¿e tam ³apie jaki¶ niekontakt.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 11-04-2017 o 11:22

  15. #34
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Najpierw polecam podpi±æ ELMa, uruchomiæ FORScana i obserwowaæ status PID'a "WAC" w opcjach PCM.
    Je¶li ON zmieni siê na OFF wtedy masz pewno¶æ, ¿e to sterownik od³±cza kompresor, np. w wyniku zbyt du¿ego ci¶nienia (np. zakitowana dysza rozprê¿na lub zbyt wiele czynnika).
    Je¶li bêdzie ca³y czas wy¶wietlaæ ON (w momencie od³±czenia siê sprzêg³a) to znaczy, ¿e przyczyn± bêdzie najprawdopodobniej zbyt ma³a szczelina powietrzna sprzêg³a sprê¿arki.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-04-2017 o 20:55

  16. #35
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Dziêki za rady.
    Póki co zrobi³em najprostsz± rzecz czyli to, co radzi³ @Netoper
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A mo¿e wystarczy tylko odpi±æ/zapi±æ wtyczkê zasilaj±c± sprzêgie³ko sprê¿arki bo mo¿e tam ³apie jaki¶ niekontakt.
    sprê¿arka zastartowa³a i w jednej nied³ugiej trasie ³adnie ch³odzi³a. Prawdopodobnie przy szarpaniu siê z paskiem podczas wymiany ko³a pasowego co¶ poluzowa³em na wtyczce bo siedzia³a niezbyt mocno.
    Jednak nie jestem pewny czy problem zosta³ wyeliminowany; wcze¶niej te¿ siê cieszy³em, a jednak dalej sprê¿arka ¿y³± (a czê¶ciej nie ¿y³a) w³asnym ¿yciem. A teraz kurcze pogoda taka, ¿e ciê¿ko testowaæ sprê¿arkê

  17. #36
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    W sobotê mia³em czas, poobserwowa³em pracê sprê¿arki i zauwa¿y³em, ¿e raz sprzêg³o "chwyci" i ³adnie krêci, ale czêsto zdarza siê, ¿e próbuje "chwyciæ" ale po sekundzie odbija i nie krêci. Czy w takim przypadku to bêdzie s³awna podk³adka?
    Czynnik uzupe³nia³em we wrze¶nie, czyli nie tak dawno, jak sprê¿arka krêci wieje zimne wiêc z poziomem czynnika zak³adam, ¿e wszystko ok.

  18. #37
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    Czy w takim przypadku to bêdzie s³awna podk³adka?
    Mo¿e tak byæ, mo¿e te¿ siê elektromagnes koñczyæ, albo jakie¶ spadki napiêcia na zasilaniu sprê¿arki, czy po prostu sprzêgie³ko na tych niby prowadnicach siê przyciera.

  19. #38
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    mo¿e te¿ siê elektromagnes koñczyæ
    To by³o to, dziêki za sugestie kombinowa³em z podk³adka, ale nic to nie da³o, wiêc w koñcu siê podda³em i zawioz³em do sprawdzonego klimatologa. Mia³em te¿ sprê¿arkê u¿ywkê w dobrym stanie to nie p³aci³em za czê¶ci, a przy okazji wymieni³ jeszcze hucz±ce ³o¿ysko.
    Jedno co martwi, to przycinaj±cy siê wentylator, po zrobieniu sprê¿arki odpalili i wentylator nie ruszy³, po telefonie do mnie i mojej sugestii ¿eby go obstukali i przedmuchali ruszy³ i hula³, ale nie wiem, czy nie bêdzie siê wiesza³. jest jaka¶ metoda na rozruszanie go bez konieczno¶ci demonta¿u?

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie chcê zak³adaæ kolejnego tematu wiêc tu opiszê swój problem i pytania.
    W zesz³ym roku na³adowa³em klimê bo ju¿ s³abo ch³odzi³a. Okaza³o siê , ¿e ¶rodka tam ju¿ by³o ledwo ledwo. Po na³adowaniu dzia³a³a ju¿ ca³kiem spoko. Kilka razy nawet w zimê odpali³em, nie wiem czy dzia³a³a bo by³o zimno. Ale teraz w³±czam klimê , dioda siê ¶wieci ale sprê¿arka siê nie za³±cza (nawet nie mam spadku obrotów jak by³o wcze¶niej).
    Niestety w ksi±¿ce sam naprawiam nie znalaz³em bezpiecznika odpowiedzialnego za klimê. Ja mam rocznik 2000, a w skrzynce bezpieczników by³ tylko do roku 1998. Zamieni³em przeka¼nik z tym od klaksonu i dalej nie ma zmian.
    W jednym z postów jest informacja o zwarciu styków 1 i 4 od czujnika ci¶nienia przy zbiorniku wyrównawczym. Tyle ¿e ja nie wiem które to s± pny bo nie s± opisane. Mo¿e kto¶ ma tak± wiedzê. I jak w razie czego mam te piny zewrzeæ? Na odpiêtej wtyczce drucikiem czy jako¶ inaczej?
    Idzie lato i w sumie by siê przyda³a klima dzia³aj±ca. Patrzy³em na te kable z wtyczk± od sprê¿arki ale one s± ledwo dostêpne z góry a z do³u ciê¿ko bo nie mam kana³u ani nic w tym stylu. Mo¿e jutro spróbujê zewrzeæ styki w skrzynce od przeka¼nika, tylko które ? Jak siê domy¶lam to z tego co daje zasilanie zewrzeæ z tym co jest wyj¶ciem przeka¼nika.
    Z góry dziêkujê za podpowiedzi.
    Teoria jest wa¿na ale praktyka wa¿niejsza. Przynajmniej tak mi siê wydaje.

  21. #40
    Pieszy Awatar modeluks
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Bolton
    Proponujê upewniæ siê ¿e jest gaz bo mia³em podobny problem te¿ kombinacja z bespiecznikami , przekaznikami a okaza³o siê ¿e niema czyni³a chocia¿ by³ na jakie¶ 8 miesiêcy temu

    Wys³ane z mojego HTC One_M8 przy u¿yciu Tapatalka

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:28
  2. [MkIII] Sprê¿arka nie za³±cza siê, nie dociera pr±d.
    By Grzybek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 13:07
  3. [MkII] Klimatronic - nie za³±cza siê sprê¿arka
    By peter7712 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 07:51
  4. [MkIII] Po wy³±czeniu klimatyzacja nie za³±cza sie ponownie
    By Grzybek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 18:54
  5. [MkIII] Klimatyzacja - sprê¿arka sie nie za³±cza
    By jacekn8 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów