+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka¿ wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez modeluks Zobacz posta
    Proponujê upewniæ siê ¿e jest gaz
    O....to,to....
    Zawsze powinno siê zaczynaæ od najprostszych rzeczy.
    Krótka historia z klimatronikiem:
    Po zakupie auta zimow± por± nie by³o potrzeby zajêcia siê ni±,ale przysz³y ciep³e dni i - nie dzia³a....
    Do "klimatologa" - sprawdzenie szczelno¶ci,wymiana czynnika itd.itp.....zadzia³a³o ale ze smrodkiem,wiêc odgrzybienie (samodzielnie piank± K-2) i OK.
    Ale pomimo,¿e ch³odzi³o co¶ by³o nie tak......wrêcz mrozi³o a sterowanie panelem by³o jakie¶ dziwne - posprawdza³em czujniki (zewnêtrzny i kabinowe - OK).....jednak uszkodzony panel sterowania.

    Wymiana i 5 lat "z g³owy".......¶miga³a a¿ mi³o do czasu a¿ pojawi³y siê fochy.
    W trasie ok,ale w mie¶cie zaczyna³a grzaæ,wiêc do "klimatologa".

    I wysz³o.....uk³ad szczelny i praktycznie bez ubytków,ale wentylator stoi z prozaicznego powodu - spalony bezpiecznik.

    Min±³ kolejny rok i jest OK.

    Tak wiêc - do "klimatologa" a dopiero potem siê "grzebie" je¿eli co¶ jest nie tak.....
    Powodzenia "studys"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez modeluks Zobacz posta
    Proponujê upewniæ siê ¿e jest gaz
    O....to,to....
    Zawsze powinno siê zaczynaæ od najprostszych rzeczy.
    Krótka historia z klimatronikiem:
    Po zakupie auta zimow± por± nie by³o potrzeby zajêcia siê ni±,ale przysz³y ciep³e dni i - nie dzia³a....
    Do "klimatologa" - sprawdzenie szczelno¶ci,wymiana czynnika itd.itp.....zadzia³a³o ale ze smrodkiem,wiêc odgrzybienie (samodzielnie piank± K-2) i OK.
    Ale pomimo,¿e ch³odzi³o co¶ by³o nie tak......wrêcz mrozi³o a sterowanie panelem by³o jakie¶ dziwne - posprawdza³em czujniki (zewnêtrzny i kabinowe - OK).....jednak uszkodzony panel sterowania.

    Wymiana i 5 lat "z g³owy".......¶miga³a a¿ mi³o do czasu a¿ pojawi³y siê fochy.
    W trasie ok,ale w mie¶cie zaczyna³a grzaæ,wiêc do "klimatologa".

    I wysz³o.....uk³ad szczelny i praktycznie bez ubytków,ale wentylator stoi z prozaicznego powodu - spalony bezpiecznik.

    Min±³ kolejny rok i jest OK.

    Tak wiêc - do "klimatologa" a dopiero potem siê "grzebie" je¿eli co¶ jest nie tak.....
    Powodzenia "studys"
    Dok³adnie tak
    Ja 3 tyg kombinowa³em z bezpiecznikami, podk³adkami, modu³em wentylatora, a w koñcu jak podjecha³em do klimatologa to w 10 min zdiagnozowa³ cewkê, za 2 dni wstawi³em auto do wymiany i teraz klima ¶miga a¿ mi³o diagnoza czêsto jest za darmo (jak u mnie) albo symboliczn± kwotê, a zaoszczêdzi siê godziny kombinowania i grzebania

  4. #43
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    a zaoszczêdzi siê godziny kombinowania i grzebania
    ale do tego trzeba doj¶æ. niektórym zajmuje to mniej a niektórym wiêcej czasu

  5. #44
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    a zaoszczêdzi siê godziny kombinowania i grzebania
    A wystarczy³o forum przepatrzeæ
    Jest sporo tematów od czego zacz±æ i w pierwszej kolejno¶ci zaczyna siê od sprawdzenia czy dochodzi pr±d na wtyczkê sprê¿arki,
    jak dochodzi no to zostaje elektromagnes, podk³adka.
    Jak nie dochodzi no to wtedy bezpieczniki, czujniki ci¶nienia, ilo¶æ czynnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #45
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    ale do tego trzeba doj¶æ. niektórym zajmuje to mniej a niektórym wiêcej czasu
    Zgadza siê,ale to zale¿y od wiedzy i ......szczê¶cia.

    Zabezpieczeñ uk³adu klimatyzacji i w³±czania wentylatorów jest w/g schematu mi dostêpnego jest 8 z czego 3 w kabinie a reszta pod mask±,Do tego jeszcze dochodz± 4 przeka¼niki.

    Potrzeba sporo wiedzy aby wiedzieæ który za co odpowiada (ja nie mam ) wiêc potrzebne jest szczê¶cie bo przewa¿nie jak siê szuka to ostatnie miejsce jest trafne - wiêc od którego zacz±æ?
    Do tego dochodzi jeszcze fakt,ze to co na schemacie nie zawsze pokrywa siê z tym co w aucie (w moim na pewno jednego bezpiecznika nie ma a wszystko dzia³a)

    Ostatnio u mnie spali³ siê bezpiecznik wspólny dla wentylatorów,¶wiec ¿arowych i podgrzewacza......ale nie zauwa¿y³em problemu z rozruchem (no tak - nasta³y ciep³e noce i dnie wiêc dla TDDI to niewielka ró¿nica - i bez ¶wiec zapali)

    Tylko po co "grzebaæ" w elektryce,czy mechanice klimatyzacji jak czynnika brak lub za ma³o?
    To tak samo jakby rozgrzebywaæ uk³ad zap³onu czy zasilania bo silnik nie pali a......paliwa brak.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #46
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A wystarczy³o forum przepatrzeæ
    No w³a¶nie czasem z "szumu informacyjnego" na forum ciê¿ko wy³apaæ bo ró¿ni forumowicze ró¿ne rzeczy wskazuj±, nie wy³apa³em niestety posta z kolejno¶ci± sprawdzania My¶la³em, ¿e co¶ z modu³em wentylatora, ale tu okaza³o siê, ze po prostu siê przytar³. Potem, jak ju¿ wy³apa³em, ¿e jest problem z doci±ganiem tarczy w sprê¿arce i po Twoich wskazówkach, ¿e to podk³adka albo cewka, wyj±³em podk³adkê. To nic nie da³o wiêc wywiesi³em bia³a flagê i do klimatologa, bo cewka to ju¿ nie moje progi Ostatecznie by³a to cewka
    ¯aden ze mnie mechanik, wiêc traci³em sporo czasu na ka¿d± z czynno¶ci, poza tym wiedzê uzupe³nia³em z forum wieczorami wiêc tak to trwa³o. Pewnie z wiêksz± wiedz± i wiêkszym skillem w naprawach doszed³bym do tego w jedno popo³udnie

  8. #47
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jakby co to z elektromagnesem te¿ spokojnie mo¿na sobie poradziæ we w³asnym zakresie, bodaj¿e Stasio1948 ³adnie to opisa³ kiedy¶.
    No nic, wa¿ne ¿e usterka usuniêta i nie bêdzie gotowania siê w upa³y.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #48
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imiê
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Panowie jako to cenowo wychodzi z ta wymiana cewki w sprê¿arce? Mam mk2 i nie wjem jak tk ugry¼æ a chcia³bym zakonczyc ten temat rqz na zawsze.

    Wys³ane z mojego GT-I9506 przy u¿yciu Tapatalka

  10. #49
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    40z³? 60? @Stasio1948 , to Ty opisywa³e¶ wymianê cewki/elektromagnesu w sprê¿arce? czy mi siê rypie co¶ z alternatorem
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #50
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cewka (nowa) w zale¿no¶ci gdzie siê kupuje to ok 80-100 pln ( https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/p...ma-EM-FS10/566 ).Wymiana polega na ¶ci±gniêciu starej i wci¶niêciu nowej na zatoczenie w pokrywie przedniej (jest na wcisk).



Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 11:28
  2. [MkIII] Sprê¿arka nie za³±cza siê, nie dociera pr±d.
    By Grzybek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 14:07
  3. [MkII] Klimatronic - nie za³±cza siê sprê¿arka
    By peter7712 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 08:51
  4. [MkIII] Po wy³±czeniu klimatyzacja nie za³±cza sie ponownie
    By Grzybek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 19:54
  5. [MkIII] Klimatyzacja - sprê¿arka sie nie za³±cza
    By jacekn8 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów