+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa

    Exclamation Klimatyzacja - sprê¿arka siê nie za³±cza

    Witam !!!

    Mam problem z klimatyzacja - sprê¿arka siê nie za³±cza. Klima nabita sprawdza³em te¿ bezpieczniki odpowiadaj±ce za klimatyzacjê wszystko jest ok. W momencie wci¶niêcia przycisku A/C nie siê nie dzieje.

    Wcze¶niej chodzi³a normalnie. Potem mia³em taki objaw ¿e sprê¿arka w³±cza³a siê sama i wy³±cza³a. Co doprowadzi³o do tego ¿e ko³o pasowe siê zu¿y³o po wymianie ko³a dalej by³ taki sam objaw. Nabi³em klimê ale teraz ju¿ nic nie dzia³a - wentylator od klimy mam od³±czony (tak by³o od pocz±tku tak¿e ale mino tego kima dzia³a).

    Proszê o wszelkie porady....

    Mo¿e kto¶ zna jaki¶ system diagnozowania problemu jaki zosta³ opisany.


    Z góry dziêkujê
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 22-07-2012 o 21:47 Powód: liczne literówki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    a by³e¶ w jakim¶ zak³adzie od klimatyzacji?

    Na rurkach od klimy s± czujniki jeszcze, przez nie mo¿e sie klima nie za³±czaæ

  4. #3
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imiê
    Rados³aw
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam

    Ostatnio je¼dzi³em ze swoj± klim± po mechanikach i tam s³ysza³em o w³a¶nie takim problemie.
    Wentylator klimy musi byæ pod³±czony. Brak wentylatora powoduje to, i¿ brak jest mo¿liwo¶ci sch³odzenia czynnika co powoduje wzrost ci¶nienia. Wysokie ci¶nienie powoduje uruchomienie czujnika wysokiego ci¶nienia i automatyczne wy³±czenie klimatyzacji. Wtedy masz efekt samodzielnego za³±czania i wy³±czania klimatyzacji.

    Natomiast teraz je¶li ci siê w ogóle nie w³±cza to proponuje 3 czynno¶ci przeprowadziæ.

    Po pierwsze we¼ kabelki i podepnij 12V do kostki przy sprê¿arce. Sprawdzisz w ten sposób czy elektromagnes dzia³a. Mo¿esz te¿ sprawdziæ miernikiem czy na kostce masz zasilanie przy w³±czonej klimie.

    Je¶li siê oka¿e, ¿e brak masz pr±du a elektromagnes za³±cza sprzêg³o to trzeba dobraæ siê do przeka¼nika (prawdopodobnie masz go w skrzynce w komorze silnika) Trzeba by by³o go obej¶æ i sprawdziæ czy wtedy dzia³a klimatyzacja. (pamiêtaj mo¿na obej¶æ ale nie na d³ugo tzn tylko na czas testu)

    Je¶li siê oka¿e, ¿e elektromagnes nie reaguje po pod³±czeniu zasilania, a na kostce jest zasilanie no to chyba oczywiste co trzeba zrobiæ.

  5. #4
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Ok sprê¿arkê mo¿na sprawdziæ równie¿ przez zwarcie styków czujnika ci¶nienia tego z prawej strony przy zbiorniku wyrównawczym ch³odnicy. Je¶li chodzi o czujnik ci¶nienia to wymienia³em na inny i objaw ten sam równie¿ kupi³em sterownik od klimy co prawda ten przed liftem i te¿ nic nie pomog³o. Chyba ¿e mam pecha i kupi³em trefny towar. Idê zaraz i po³±czê styk 2 i 4 czujnika ci¶nienia i zobaczymy czy za³±czy siê sprê¿arka.

    ---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

    Panowie ma pytanie je¿eli chodzi o te styki czujnika ci¶nienia to jakie nale¿y zewrzeæ zapiszczcie jak pamiêtacie. Wolê siê upewniæ a nie szukaæ potem bezpiecznika który siê spali³ (F82 siê na pewno pali jak siê ¼le po³±czy styki to ju¿ sprawdzi³ pewien spec od klimy - baranek )
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 22-07-2012 o 21:49 Powód: orty i literówki

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imiê
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    Ok sprê¿arkê mo¿na sprawdziæ równie¿ przez zwarcie styków czujnika ci¶nienia tego z prawej strony przy zbiorniku wyrównawczym ch³odnicy. Je¶li chodzi o czujnik ci¶nienia to wymienia³em na inny i objaw ten sam równie¿ kupi³em sterownik od klimy co prawda ten przed liftem i te¿ nic nie pomog³o. Chyba ¿e mam pecha i kupi³em trefny towar. Idê zaraz i po³±czê styk 2 i 4 czujnika ci¶nienia i zobaczymy czy za³±czy siê sprê¿arka.

    ---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

    Panowie ma pytanie je¿eli chodzi o te styki czujnika ci¶nienia to jakie nale¿y zewrzeæ zapiszczcie jak pamiêtacie. Wolê siê upewniæ a nie szukaæ potem bezpiecznika który siê spali³ (F82 siê na pewno pali jak siê ¼le po³±czy styki to ju¿ sprawdzi³ pewien spec od klimy - baranek )
    je¿eli bedziesz mia³ napiecie na elektormagnesie i sprezarka sie nie za³aczy to bedziesz musia³ zeszlifowac podk³adkê <0.2-0.3 mm> pod tarcza sprzegie³ka
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 22-07-2012 o 21:50 Powód: orty i literówki w cytacie

  7. #6
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Panowie proszê podpowiedz które styki czujnika ci¶nienia zewrzeæ aby sprê¿arka siê za³aczy³a (chcia³bym unikn±æ zwarcia).

  8. #7
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imiê
    Rados³aw
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    Panowie proszê podpowiedz które styki czujnika ci¶nienia zewrzeæ aby sprê¿arka siê za³aczy³a (chcia³bym unikn±æ zwarcia).
    A nie pro¶ciej i bezpieczniej tak jak napisa³em ?

  9. #8
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Pewnie ¿e bezpieczniej tylko muszê sie przyznaæ ze nie bardzo wiem jak siê dostaæ do tej kostki, Mo¿e napiszesz co i jak Je¶li mozesz .... Z góry WIELKIE Dziêki

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imiê
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    Pewnie ¿e bezpieczniej tylko muszê sie przyznaæ ze nie bardzo wiem jak siê dostaæ do tej kostki, Mo¿e napiszesz co i jak Je¶li mozesz .... Z góry WIELKIE Dziêki
    do tej kostki siê chyba od góry dostaniesz . przynajniej u mnie w 1.8 j± widaæ. je¿eli dalej sie nie bedzie za³aczac to musia³bys zewrzec kable co ida do czujnika temperatury sprê¿arki <bimetaliczny> jak sie popatrzysz na sprê¿arke od góry to on sie znajduje po prawej stronie i idzie do niego jeden kabel z wtyczki z na sprê¿arce < jak zauwa¿ysz to z wtyczki na sprê¿arce jeden idzie do stodka sprêzarki a drugi w prawo do tego w³asnie czujnika i potem wraca do srodka sprê¿arki i wystarczy szpilke wbic na te 2 zy³y >

  11. #10
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Hej sprawdzi³em sprê¿arkê dzia³a. Zrobi³em to w ten sposób: Odszuka³em schemat elektryczny uk³adu klimatyzacji w podrêczniku " Sam naprawiam ...." z zwar³em styk nr 1 i 4 czujnika ci¶nienia czynnika ch³odz±cego tego z lewej obok p³ynu ch³odz±cego. w³±czy³em zap³on klik na A/C i sprê¿arka dzia³a jak ta lala leci zimne powietrze wiêc teraz czekam na dalsze wasze podpowiedzi w ¶rodê rano lecê do Krakowa na 4 dni "wakacje" przyda³oby siê mieæ klimê.

    Jak teraz mam dalej diagnozowaæ z tego schematu nie bardzo wiem Proszê o podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 22-07-2012 o 21:51 Powód: literówki

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro po zwarciu czujnika sprê¿arka wystartowa³a no to znaczy ¿e zarówno elektryka jak i panel jest OK, pozostaje w takim razie brak czynnika albo uwalony czujnik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  13. #12
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Kurde kupi³em czujnik co prawda u¿ywka ale zawsze co¶ i mia³ byæ sprawny i te¿ nie dzia³ a czynnik jest na 100% bo zaraz po nabiciu sprawdza³em i nie dzia³a³o nic. No to mówisz ¿e czujnik..... A mam jeszcze jeden objaw teraz sprawdzi³em mo¿e to te¿ ma na co¶ wp³yw. Jak za³±czê na auto to wszystko gra sprê¿arka siê za³±cza i w³±cza co jaki¶ czas wychodzê z trybu AUTO i dalej siê sama za³±cza i wy³±cza co¶ nie tak dopiero jak nacisnê A/C w³±czê i wy³±czê to wszystko jest ok. zaznaczê ze mam sterownik ten sprzed liftu

    ---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

    s³ucha a jak dzia³a ten czujnik dlaczego s± w nim 4 piny skoro on dzia³ na wysokie i niskie ci¶nienie nie wystarczy³yby 2 co siê stanie jak zewrê te dwa pozosta³e
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 22-07-2012 o 21:53 Powód: ortografy i literówki

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    A mam jeszcze jeden objaw teraz sprawdzi³em mo¿e to te¿ ma na co¶ wp³yw. Jak za³±czê na auto to wszystko gra sprê¿arka siê za³±cza i w³±cza co jaki¶ czas wychodzê z trybu AUTO i dalej siê sama za³±cza i wy³±cza co¶ nie tak dopiero jak nacisnê A/C w³±czê i wy³±czê to wszystko jest ok. zaznaczê ze mam sterownik ten sprzed liftu
    To kurcze mo¿e jednak b³±d softu trza by mieæ 100% pewno¶ci ¿e sam czujnik sprawny i faktycznie jest odpowiednia ilo¶æ czynnika, wtedy pozostanie panel.
    Ewentualnie po¿yczyæ od kogo¶ panel i wtedy sprawdziæ co siê dzieje.


    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    jak dzi³± ten czujnik dlaczego s± w nim 4 piny skoro on dzia³ na wysokie i niskie ci¶nienie nie wystarczy³yby 2 co siê stanie jak zewrê te dwa pozosta³e
    Tu to nie pomogê, Stasio1948 kiedy¶ bardzo ³adnie opisa³ jak to wszystko dzia³a, trza by poszukaæ jego wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 22-07-2012 o 21:55 Powód: orty i literówki w cytacie
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  15. #14
    elektron1101
    Go¶æ
    Sprawd¼ termorezystor przy nagrzewnicy (od strony kierowcy). 3 dni siê modli³em nad mondziem i znalaz³em jak sprawdzi³em ca³y uk³ad sterowania. Pomiñ termorezystor (zmostkuj) jest wstawiony ¿eby pompa klimy nie chodzi³a jak masz ustawiony nawiew na grzanie. W mk3 powinno byæ to rozwi±zane w ten sam sposób.
    Ostatnio edytowane przez elektron1101 ; 23-07-2012 o 12:46

  16. #15
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Ok zaraz sprawdze ale nie wiem gdzie tego szukaæ mo¿e co¶ wiêcej jak to wygl±da i gdzei siê znajduje pod mask± czy mo¿e w kabinie. Kurde panowie w ¶rode mam wyjazd 500 km klima siê przyda mo¿e i siê uda czekam....

  17. #16
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Wymieni³em czujnik ci¶nienia sprê¿akra siê za³acza bez problemu.
    Jednak jest inny problem na poczatku lecia³o zimne powietrze oko³o 2 min. I na tym koniec !!! A teraz leci ciep³e powietrze, przewody od klimy gor±ce wiêc lipa na maksa. Wydalje mi siê za sprê¿arka jest walnieta Mo¿e Wy macie jaki¶ pomys³. Czekam na informacje...................

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    Mo¿e Wy macie jaki¶ pomys³.
    Wentylatory ch³odnicy pracuj± jak sprê¿arka dzia³a?
    Nie pamiêtam jakie jest rozwi±zanie z mocowaniem czujnika, czy przy wymianie nie wylecia³ Ci mo¿e czynnik?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  19. #18
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Dodatkowno przypomne ¿e mam od³aczone wentylatory wiec to moze ma te¿ wp³yw ale chyba nie taki
    Ostatnio edytowane przez prezes.21 ; 23-07-2012 o 22:34

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez prezes.21 Zobacz posta
    Dodatkowno przypomne ¿e mam od³aczone wentylatory wiec to moze ma te¿ wp³yw ale chyba nie taki
    To ma w³a¶nie ¿ywotny wp³yw na pracê klimy, jak nie ma ch³odzenia czynnika to ci¶nienie galopkiem ro¶nie i czujnik wysokiego ci¶nienia odcina pracê sprê¿arki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  21. #20
    Wy³±czony
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Ok ale powiedz mi jeszcze jedno. Je¿eli wentylatory s± wy³aczone (wtyczka odpiêta nie wiem czemu tak ju¿ by³o jak kupi³em) srê¿akra chodzi i siê wy³±cza i tak w kó³ko ale nie leci zimne powietrze i przewody robia siê gor±ce oraz co¶ zaczyna ¶mierdzieæ pod mask±. Teraz zrobi³em jeszcze jeden myk. Pojecha³em na krajow± 7 i w³aczy³em kilmê dzia³a jak ta lala po zatrzymaniu sprawdzie³ przewody i by³y zimne. Czy to zwi±zek jedynie z tym ¿e w ruchu kliima chodzona jest powietrzem które wpada pod maskê czy mo¿e na wy¿szych obrotach silnika zachodzi jeszcze jaka¶ dodatkowa rzecz która mo¿e podowóje ¿e klima dzia³a jak nale¿y. Chodzi mi o to czy jak ju¿ uporam siê z wentylatorami to wszystko zacznie dzia³aæ jak nale¿y. Czy mo¿e jeszcze co¶ trzeba zrobiæ.....

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 11:28
  2. [MkIII] Sprê¿arka nie za³±cza siê, nie dociera pr±d.
    By Grzybek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 14:07
  3. [MkII] Klimatronic - nie za³±cza siê sprê¿arka
    By peter7712 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 08:51
  4. [MkIII] Po wy³±czeniu klimatyzacja nie za³±cza sie ponownie
    By Grzybek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 19:54
  5. [MkIII] Klimatyzacja - sprê¿arka sie nie za³±cza
    By jacekn8 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów