+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław <--> Nysa

    [MkII] pompa paliwa?? pompa wtryskow?? swiece??

    jak juz wczesniej pisalem mam problemy z odpalanie. przycisk od popmpki paliwa jest mieki przed odpaleniem i jak recznie pompuje i robi sie twardy to tak jaby troszke lepiej odpalil ale nie do konca?? a ten przycisk ma byc miekki czy nie??
    znajomy mi powiedzial ze toi moze pompa wtryskiwaczy?? a moze to ktoras swieca jest walnieta??
    jak to sprawdzic?? bo nie wiem do jakiego mechanika mam jechac
    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Miałem podobne problemy więc spróbuje ci pomóc . A mianowicie powiec mi czy kręci ci podczas odpalania i jest taki efekt jakby chciał odpalić już już ale jeszcze nie łapie , niby już zapala czy wręcz efekt odwrotny kręci bez żadnego efektu. ?
    FORD MONDEO 1.8 TD 1994

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław <--> Nysa
    kreci i jest tak ze juz prawie lapie i dalej lipa i od nowa trzeba kreci.
    teraz po nocy wsiadlem i grzalem swieco ok 15 razy i tak jakby lepiej odpali tzn szybciej ale to nie to jak powinien odpalac

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    "przycisk" od pompki paliwa powinien byc twardy, więc skoro u Ciebie jest miękki, to najprawdopodobniej cofa Ci się paliwo.
    A co do tego, że już prawie łapie, ale jednak zapalic nie chce, to może byc przez powietrze w układzie paliwowym. Wstaw kawałek przeźroczystego wężyka, zamiast czarnego, który doprowadza paliwo do pompy i obserwuj czy leci powietrze.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław <--> Nysa
    a czy takie objawy moze powodowac uszkodzona swieca?? bo grzalem swiece z 20 razy i odpalij prawie tak jak powinien.
    a jezeli sie cofa paliwo z pompki to co robic??

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    No grzanie świec 20 razy to nieporozumienie. Powinien od pierwszego grzania cykać. Sprawdź to paliwo co się cofa, póxniej wykręcaj świce żarowe i popatrz na jasność końców czy są prawie białe. Jak nie walnięte świece, ale do paliwa też bym się czepiał. A czy podczas grzania robi takie "trrrrrrrrrrrrrrr" pod maską silnika

  8. #7
    Zbanowany
    Od
    11 Dec 2005
    Mieszka w
    Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie i cała Polska
    Fuelku masz rację - to chyba pompka lub świece.
    U mnie po wymianie świec sytuacja się poprawiłą radykalnie.
    Nie sądzę żeby lał rzepak do zbiornika

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław <--> Nysa
    fuel1111 czasami slysze takie trrrrrr w czsie grzania swiec tzn 5 razy grzeje i to slysze a kolejne 5 nie slychac. leje do zbiornika ON z orlenu tez ze to nie wina paliwa. pomocy!!

  10. #9
    kolego ,przyczyn może być do cholery,musisz eliminowac po koleji od najprostszych nie wymagających dużego wkładu finansowego.A podstawą tego jest sprawdzenie kompresji cylindrów.-28-32 bar.A jak zapala ,jak silnik jest ciepły,czy też nie możesz zapalić?,potem swiece zarowe-wymiana ja założyłem NKG.Potem bedziemy myśleć dalej.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław <--> Nysa
    silnik mial robiona glowice wiez kompresja nie ma problemo. jak jest zimny to nie moge odpalic a jak jest zagrzany to jest jakby ok ale wystarczy ze chwile postoi i znowu zaczynaj sie dziac krzki i nie chce palic

  12. #11
    Zbanowany
    Od
    20 Dec 2005
    Mieszka w
    z pod Krakowskiej W.S.I..ogoolnie Zabajone rulez:)
    Moze to bedzie smieszne to co napisze ,ale zrób sobie tak:
    na jedna noc zostaw samochód na małym wzniesieniu przodem do góry a na nastepna noc przodem w dół. A teraz Ci wyjasnie o co lotto,przynajmniej u mnie tak jest.
    Cofa sie u mnie paliwo jak stoi na równym lub przodem do góry i wtedy trzeba go pompowac i sie modlic, jak postawie go przodem do dołu to pali jak salonowy tygodniak
    Przepraszam jak za bardzo namieszałem i pozdrawiam.

  13. #12
    Blady ma racje , ja miałem podobnie zacząłem wszystko od wymiany świec żarowych i następnie wymieniłem membrame w pomp[ce paliwowej pomogło od razu nie mam problemów z uruchomieniem mondka jak były te mrozy moi koledzy benzyniaki kręcili i nie mogli odpalić mój po tych zabiegach zapalał za 1 razem. pozdrawiam .
    FORD MONDEO 1.8 TD 1994

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez Blady
    ... Cofa sie u mnie paliwo jak stoi na równym lub przodem do góry i wtedy trzeba go pompowac i sie modlic, jak postawie go przodem do dołu to pali jak salonowy tygodniak


    Przestań kombinować i zastanawiac się czy stawiać pod górkę czy z wiatrem
    Idź do sklepu, kup nowy elektrozawór odcinający i po kłopocie :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  15. #14
    Zbanowany
    Od
    20 Dec 2005
    Mieszka w
    z pod Krakowskiej W.S.I..ogoolnie Zabajone rulez:)
    Wercu juterko wszystko bedzie jak talala
    To ze tak smiesznie pali to skumałem dopiero w piatek a przez weekend były skepy pozamykane
    POZDRAWIAM

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław <--> Nysa
    a czy to mozna samemu naprawic czy trzeba bawac do jakiegos warsztau, do jakis macherow od pomp??

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez surmad
    a czy to mozna samemu naprawic czy trzeba bawac do jakiegos warsztau, do jakis macherow od pomp??
    Nie trzeba
    Wystarczy odręcić kabelek zasilający i wykręcić elektrozawór, następnie w odwrotnej kolejności :metal
    Uważać tylko żeby trzpień elektrozaworu nie wyskoczył na ziemię - jak się uszkodzi (nowy) - wystarczy mała ryska albo wgniecenie na gumie, możesz jechac po następny
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    edward
    Opis
    ford mondeo
    Od
    19 Apr 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez surmad
    kreci i jest tak ze juz prawie lapie i dalej lipa i od nowa trzeba kreci.
    teraz po nocy wsiadlem i grzalem swieco ok 15 razy i tak jakby lepiej odpali tzn szybciej ale to nie to jak powinien odpalac

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] regeneracja wtryskow a pompa?
    By stary1981 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów