+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Zielony listek Awatar Ciko
    Imię
    Krzychu
    Model
    MK4, MKIII
    Silnik
    2.3 160 KM
    Opis
    Dwa Mondea to nie jedno :)
    Od
    14 Apr 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Witam.
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Nie mogę dostać serwa 1S7F-9C734-BB lub: 1SF-9C735-BA.
    Czy będzie pasować: VP1S7U-9C735-BA? Jest to od Mondeo 1.8 16V.
    Pozdrawiam, CIKO
    Ostatnio edytowane przez Ciko ; 26-06-2013 o 14:17

  2. #22
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Mam i ja

  3. #23
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Doskonała instrukcja.

    Kierownicę wyrzeźbiłem (musiałem tylko dołożyć podkładki pod śruby, bo nie miałem oryginalnych, a bez nich przyciski były nieco głębiej usadowione niż powierzchnia poduszki), czujniki też już siedzą na swoich miejscach (w moim przedlifcie z 2002 wiązki są fabrycznie - co za wygoda , został montaż serwo, do którego muszę nabyć stelaż do nadkola. I już zacieram rączęta na myśl, że Mondeusz kompletniejszy, niż gdy go odbierałem z salonu .

    17. maja - przyszło mocowanie serwo do nadkola, wyjąłem plastikową końcówkę cięgna z blachy mocowania przy przepustnicy, włożyłem całość na miejsce, poprowadziłem cięgno, wcisnąłem wspomniane gniazdo do istniejącej blachy przy przepustnicy, ale na zdjęcie koła, demontaż nadkola i dokręcienie już nie starczyło czasu, bo zaszło słońce, więc robotę kończę jutro.

    18. maja - tempomat zamontowany i działa (choć podgrzewane dysze spryskiwaczy do wymiany, bo na tym samym bezpieczniku co tempomat (???), a jedna jest spalona i dymi, dlatego odłączyłem zasilanie grzania.

    23. maja - byłem w ASO w celu aktywacji ikony tempomatu w kompie. Niestety nie zabrałem ze sobą tej instrukcji http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89337 i nie mogłęm pomóc serwisantowi w odnalezieniu miejsca, w którym przeprowadza się przeprogramowanie. Domyślam się też, że IDS "Pozycje związane z prędkością" pokazał jako nieaktywne pole, bo mam benzynę i już aktywny tempomat sprzętowy. Na szczęście serwisant stwierdził, żebym wydrukował to, co mogę, przyjechał raz jeszcze, zrobi, co będzie mógł i dopiero wtedy skasuje mnie na 100 + VAT.
    Dam znać po wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez darpro ; 23-05-2014 o 21:04 Powód: aktualizacja

  4. #24
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    23 Aug 2014
    Mieszka w
    Goleniów
    witam. mam pewien problem po skompletowaniu części do montażu tempomatu na podstawie tego poradnika wziąłem sie za montaż i tu pewne zaskoczenie. mój bordeo(2001) posiada fabryczna wiązkę do serwa pod maska nie posiada kostki pod 3 czujnik ale w kostce c35 posiada kable do kostki 3 czujnika. oraz brakuje 3 kabli w kostce pod kierownica. i było by super dołożyć 3 kable podłączyć serwo i śmiga ale jest haczyk,, przedzwoilem kostkę od serwa i wszystkie kable są tam gdzie powinny poza jednym przewodem nr.5 nigdzie nie mogę znaleźć końca tego przewodu. c176/5 zaczyna sie w kostce do serwa ale nigdzie się nie kończy. ktoś miał podobny problem, macie pojęcie gdzie on możne być, jakoś nie mam ochoty rozwalać całej wiązki ...

  5. #25
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Hm, C175/5 powinno iść do C32/7.
    Skoro brakuje Ci 3 kabli w kostce pod kierownicą, to tłumaczy to czemu nie możesz znaleźć drugiego końca C175/5.
    Ostatnio edytowane przez bartekk ; 03-02-2015 o 14:01

  6. #26
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    16 Apr 2014
    Mieszka w
    okolice KRaKOWa
    Cytat Zamieszczone przez bisiek4 Zobacz posta
    witam. mam pewien problem po skompletowaniu części do montażu tempomatu na podstawie tego poradnika wziąłem sie za montaż i tu pewne zaskoczenie. mój bordeo(2001) posiada fabryczna wiązkę do serwa pod maska nie posiada kostki pod 3 czujnik ale w kostce c35 posiada kable do kostki 3 czujnika. oraz brakuje 3 kabli w kostce pod kierownica. i było by super dołożyć 3 kable podłączyć serwo i śmiga ale jest haczyk,, przedzwoilem kostkę od serwa i wszystkie kable są tam gdzie powinny poza jednym przewodem nr.5 nigdzie nie mogę znaleźć końca tego przewodu. c176/5 zaczyna sie w kostce do serwa ale nigdzie się nie kończy. ktoś miał podobny problem, macie pojęcie gdzie on możne być, jakoś nie mam ochoty rozwalać całej wiązki ...

    I jak są jakieś postępy? Bo mam ten sam rocznik poodkładałem wszystko (czujnik z wiązkami i owe 3 przewody), ale dalej nie działa.

  7. #27

    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Jul 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Udało się! Też założyłem i śmiga Dzięki za świetny manual! Mam Mondka z 2003 (po lifcie) w automacie i wszystkie kable mam fabrycznie pociągnięte, więc instalacja polegała na wpięciu się w gotowe wtyczki. Oczywiście, nie obyło się bez problemów... Nigdzie na allegro nie mogłem znaleźć serwo takiego, który w komplecie miałby ten uchwyt przykręcany do nadkola. W komplecie był ten z dwoma bolcami, który przykręcony jest do serwa, ale tego oznaczonego na pierwszym obrazku, jako "3" nie było na żadnej aukcji. Pewnie przy rozbieraniu aut nikomu się nie chce go odkręcać. Odkręciłem ten oryginalny uchwyt (na obrazku nr "4"), dociąłem na gilotynie pasek z blachy, wywierciłem 4 otwory i po kilku przymiarkach dogiąłem ją tak, żeby jeden koniec przykręcić do serwa, a drugi do nadkola. Obyło się nawet bez demontażu plastikowego nadkola, bo śrubę udało się włożyć przez ten duży otwór rewizyjny. Ostatecznie użyłem tylko dwóch śrub: jedna przy nadkolu, a druga przy serwie. Więcej nie dało się przykręcić ze względu na brak miejsca. Trzyma się mocno, więc chyba te dwie wystarczą

  8. #28
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    25 Jul 2011
    Mieszka w
    Jarosław
    Gdzie znajdę zdjęcia w wiekszej rozdzilczości, bay można było odczytać opisy?

  9. #29

    Model
    MkIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    20 Aug 2020
    Mieszka w
    Elbląg
    No właśnie, gdzie można dorwać schemat w czytalnej rozdzielczości?

  10. #30
    Pieszy
    Model
    2003 Kombi Ghia
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Witam, mam mondeo MK3 2.0 w benzynie z 2003r i bazując na tym co jest w tej fotorelacji kupiłem:
    Serwo, poduszkę kierownicy wraz z przełącznikami, zielony czujnik.
    Całą resztę wiązek mam na miejscu bo była to GHIA bez tempomatu, czyli z tego co wywnioskowałem z racji, że to benzyniak tempomat powinien działać bez sygnalizacji na desce zaraz po dodaniu fizycznych podzespołów ale niestety nie zagadał ��
    Czy spotkał się ktoś z Was, z tym, że trzeba było instalować tempomat FORscabem np?
    Z tego co wiem trzeba to robić w dieslach ale czy miał ktoś podobne perypetie z benzyną, że trzeba go było dodatkowo instalować?
    Dzięki z góry za odpowiedź.

  11. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak masz pełną wiązkę to wszystko powinno hulać bez instalacji, nie będziesz miał tylko ikony w zegarach. Z tego co napisałeś to musisz jeszcze kupić czujnik czerwony 4 pinowy.

  12. #32
    Pieszy
    Model
    2003 Kombi Ghia
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Chodzi o to, że wersja mojego auta to Ghia i czerwony czujnik był oryginalnie i działa jak trzeba bo go przedzwoniłem multimetrem i wszystko z nim OK (dlatego o nim nie wspominałem).
    Mało tego, nawet FORScanem aktywowałem sobie tempomat z powodzeniem w ECU (sprawdziłem dla pewności dezaktywując go czy aby wszystko jest ok i faktycznie na aktywowanym wyskakuje pod obrotomierzem wskazówka tempomatu na dezaktywowanym jej nie ma dlatego zostawiłem aktywowaną).
    Nie wiem tylko mając FORScana w jaki sposób i gdzie dla MKIII przetestować przyciski od tempomatu na nim?
    Dla MKIV te parametry idzie wybrać w diagnostyce a w MKIII nawet jak wpisuje tempomat w wyszukiwarce lub track controll nie ma żadnego parametru z nim związanych.
    Mało tego tu na forum w fotorelacji montowania tempomatu jest temat clockspring poruszany, że niby taśmę w zespolonym trzeba wymieniać ale powiem szczerze, że mając GHIA u mnie na zespolonym jest obsadzony komplet PINów, więc albo któryś nie przewodzi albo daje złą rezystancję albo jest fizycznie zwyczajnie przycisk uwalony ale nie mam za bardzo jak tego sprawdzić.
    Nikt niby nie zwraca uwagi na zespolony ale dostałem odpowiedź od jednego ze szrotów, że fizyczna różnica między tymi wersjami z tempomatem oraz bez niego istnieje dlatego, chyba czeka mnie rozebranie wszystkiego po raz kolejny i sprawdzenie tym razem przycisków w samej kierownicy bo skoro przejście na taśmie na pinach jest to jakie cholerstwo może być jeszcze nie tak???
    Dlatego jeśli byłby mi ktoś w stanie pomóc i napisać jak w FORScanie sprawdzić krók po kroku bez rozbierania niczego sprawność przycisków od tempomatu byłbym na prawdę dozgonnie wdzięczny ❤️

  13. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    W każdym czerwony czujnik był tylko że były dwa jego rodzaje. Pod tempomat 4 pin i zwykły 2 pin. Ale jak masz 4 pin to jest ok.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Montaż tempomatu
    By misiek1982 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 10:42
  2. Montaż tempomatu
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2016, 13:09
  3. [MkII] Montaż tempomatu
    By Daro1 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 204
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 09:11
  4. Montaż tempomatu
    By zingi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2005, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów