+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK1 Kombi 1.8TD
    Od
    23 Mar 2012
    Mieszka w
    Myślenice

    System nagłośnienia Ford Mondeo MK1 Kombi

    Witam serdecznie , długo mnie nie było na forum ale w końcu nadszedł ten dzień w którym musiałem napisać mam pewien problem chodzi głównie o nagłośnienie w samochodzie Ford Mondeo MK1 Kombi 1.8 TD
    Jak wymienić w tym samochodzie głośniki we wszystkich drzwiach , próbowałem się dostać do głośników oryginalnych które mam w samochodzie i nie mogę za nic się dostać do nich , ma ktoś jakąś instrukcję jak wyjąć stare głośniki ? ogólnie chciałem też zapytać jakie głośniki wchodzą do MK1 ?
    Mam taką że tak powiem chęć wielką kupić dobre nagłośnienie i zastanawiam się nad głośnikami , skrzynią basową oraz wiadome radiem plus mały dodatek neony pod siedzeniami tylnymi oraz przy tubie .
    Co sądzicie o takiej skrzyni basowej wraz z wzmacniaczem radiu itd itd :

    Skrzynka basowa : JBL GT5 2404B 2200W TwinBass
    Wzmacniacz : Wzmacniacz GT5-12 a jaki to dokładnie nie mam zielonego pojęcia jest on wraz z skrzynią łapcie linka :
    http://allegro.pl/jbl-gt5-2404b-2200...519642287.html
    Głośniki do przednich drzwi :
    JBL GTO 6508C 210W + Dystanse MDF ( link : http://allegro.pl/system-jbl-gto-650...517101623.html
    A do tyłu nie wiem jakie kupić , wolałbym z firmy JBL od 170 do 400 zł .
    Radio : KENWOOD KDC-3054UG ( Link : http://allegro.pl/kenwood-kdc-4051ur...522076419.html
    Co myślicie o takim sprzęcie , i proszę o pomoc was pomóżcie .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 HB, Mk2 Combi
    Od
    22 Jan 2012
    Mieszka w
    Poniatowa
    kolego , zeby wyciągnąć głośniki, musisz odkrecić boczek drzwi, a potem tylko 4sróbki od głośnika, odpiąć kostkę i masz głośnik w rękach ...

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK1 Kombi 1.8TD
    Od
    23 Mar 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    u mnie z przodu się nie da xD odkręcić boczku ...

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 HB, Mk2 Combi
    Od
    22 Jan 2012
    Mieszka w
    Poniatowa
    kolego wszystko sie da
    Srubki masz tak.
    2- od strony zamka
    2- na dole
    1- koło zawiasu
    Potem jedna srubka za klamka, jedna na dole tam gdzie masz schowek w boczku, i jeszcze jedna w osłonie lusterka , (zeby sie dostac do tych 3-srub musisz zdjąć zaslepki o ile je masz.) zdejmujesz osłone lusterka , odciagasz boczek od dołu , i energicznie ciagniesz go do góry...
    wydaje mi sie ze powinnes sobie poradzić
    Jak coś to śmiało pytaj

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Ford Mondeo MK1 Kombi 1.8TD
    Od
    23 Mar 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    no ok dziękuję kolego , a co do sprzętu pomoże mi ktoś czy raczej się nie doczekam ?

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1 HB, Mk2 Combi
    Od
    22 Jan 2012
    Mieszka w
    Poniatowa
    no ja na głośnikach się srednio znam , wiec Ci za bardzo nie pomoge niestety

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Bryckas
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Rushden-UK / Wałbrzych
    Ciężko jest doradzać w wyborze głosników itp. sprzętu komuś, bo ilu ludzi tyle opinii. U siebie mam te głośniczki GTO 6508c na przodzie. Chodzą pod wzmacniaczem JBL GTO 504. Jak dla mnie są niewystarczające, ale obiektywnie rzecz biorąc graja całkiem przyzwoicie, przy ustawieniu cięcia na 50Hz/12dB nawet przy dużej głośności dają radę na tyle, że lusterka( wszystkie 3) mocno skaczą. Niestety nie mam porównania do innych firm/modeli, ale te mogę polecić. Oczywiście podstawa to dobrze wytłumione drzwi, czyli maty + wzmocnienia z blachy.
    Co do tyłu, jeżeli JBL to np. GTO 6528, podobne parametry. Do tego oczywiście dystanse.

    Może nie jestem fachowcem, ale nie sądzę, żeby te głośniki dobrze zagrały pod radiem. Głośniki maja po 60-70W w RMS-ie. Mój wzmak ma 4x55W w RMS-ie, a dobre radio ok. 20Wm, a to chyba dla nich za mało.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Mondeo MK1 1.8 16V LPG
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Glinianka/Warszawa
    Tych głośników w przednie drzwi nie montuj bo to jest chłam. Montowałem takie w Fiacie Ducato i byłem przerażony jakością. Nad głośnikami bym pomyślał o HERTZ DSK 165 lub HELIX Dark Blue 62.1

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Bryckas
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Rushden-UK / Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez mateusz2920 Zobacz posta
    Tych głośników w przednie drzwi nie montuj bo to jest chłam
    Uważam, że trochę przesadziłeś. Podejrzewam, że gdyby była okazja i mógłbyś tego "chłamu" u mnie posłuchać to zmieniłbyś zdanie. Ale nic to, ile rozumów na świecie tyle opinii. Chociaż swoją drogą czy dobrze je zamontowałeś? Drzwi wygłuszyłeś? Pędził je wzmak? Czy tylko 20Watt w RMS-ie z radia?

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Mondeo MK1 1.8 16V LPG
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Glinianka/Warszawa
    Wszystko było poprawnie zamontowane i wygłuszenie też. Napędzał to wzmak Carpower HPB-602

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Bryckas
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Rushden-UK / Wałbrzych
    Może jesteś bardziej wymagający. Co do JBL-ków to nie uważam ich za szczyt swoich marzeń, ale graja w/g mnie naprawdę nieźle. Z tym, że, jak już mówiłem, nie mam za bardzo porównania.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Potrzeba Ci az tyle basu w samochodzie? miałem u siebie jbl gto 601.1 i infnity ref 1240SE. wzmak 424 w rms glosniczek 350w rms. Wysiedzieć się nie dało...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Instalacja nagłośnienia MkIII kombi
    By wariacik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 10:32
  2. [TDCi MKIII] Ford mondeo Kombi
    By sebastian22 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 01:11
  3. [MkII] Ford Navigations-system 2 - MKII
    By wilen in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 00:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów