+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk

    [MkI] Konserwacja podwozia - jak to dobrze zrobic?

    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 07-12-2018 o 09:29

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    to trudno okreslic,tym bardziej ze piszesz też o czesciach karoseryjnych wymagajacych jakies renowacji :metal
    Generalnie konserwacje podwozia i profili zamknietych(czyt progi drzwi i blotniki tylne wraz z bagaznikiem mozna zrobic samemu.Potrzeba jednak kanal lub dobry najazd,chyba ze ktoś starym zwyczajem chce przewracać auta na "kolyskach"
    Srodki sa ogólno dostepne ,jak nie ma dostepu do sprezarki i pistoletu UBS to pedzel i pasty do podwozia w postaci gestej masy,a profile w spray srodki do konserwacji tychże elementów.Koszt materialu ok 150pln,tak zeby nie oszczedzac i dobrze wykonać.Szczotka metalowa tez sie przyda i dobre dwa popoludnia aby wszystko obsuszyć i wyczyscic

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mkII 2.5 V6 lpg
    Od
    16 Aug 2006
    Mieszka w
    Zabrze, śląskie
    witam,
    czy ktoś z okolic Zabrza (śląskie) mógłby polecić jakiś zakład?

  5. #4
    Zbanowany
    Od
    20 Dec 2005
    Mieszka w
    z pod Krakowskiej W.S.I..ogoolnie Zabajone rulez:)
    Zrobiłem to tak...najpierw szczotka druciana..i jazda ze wszystkim co albo rude albo obce Potem miejsca po rudej zamalowałem lakierem cos jak Hamerite tylko troszke bardziej "anty ruda". Nastepnie kupiłem za 25 złotych takie cosik co wyglada jak smoła poj 5l., ale nie pamietam nazwy. i calootki dzionek sobie malowałem popdwozie. Im wiecej tego tym lepiej.
    Jak bedziecie malować to koniecznie jakas stara bluza i czapeczka , bo ciezko sie domyć z tego lepiku.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar rocco26
    Imię
    Robert
    Opis
    MK1
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Elblag
    no ja wogle nie konserwuje podwozia bo jest zakonserwowane fabrycznie i git. zero rdzy(jak w nowym samochodzie )
    mondek glx95 ,lpg,klima,alu,elektryka,halo,termo,piecyk,joy,lot ka,sub

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Robiłem dwa razy Ścierkę, raz pędzlem i raz pistoletem, warto pożyczyć pistolet i w ten sposób nakładać srodek. Zdecydowanie lepsza skutecznośc i czas oszczędzisz.

    I zdecydowanie szczota druciana i czyszczenie, farby anty ruda moze i są ok. ale po jakimś czsie i tak ryda sie odwarstwi i srodek odpadnie.
    Po wszystkim ciśnieniówka i dokładne wysuszenie. Po takich czynnościach mozemy liczyć na długotrwałe efety

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Mar 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam

    Znam jednego człowieka który robi dobrze "spody" ale w lubelskim.
    Koszt robocizny to ok 300,- + materiały ok 100,-
    Caly proces wygląda mniej więcej tak:
    1) Wywrotka na bok (na wózki jezdne - nie kołyski) siłownikiem hydraulicznym
    2) Dokładne czyszczenie podwozia szczotkami drucianymi, zwłaszcza elementów zawieszenia bo one są bardziej podatne na korozję
    3) Odtłuszczenie rozpuszczalnikiem
    4) Jeśli były miejsca skorodowane to wydrapanie i zabezpieczenie Kortaninem
    5) Natrysk masy bitumicznej (Cyklokor, Bitex)
    6) Postawienie na koła
    7) Zabezpieczenie profili zamkniętych gorącym środkiem z dodatkiem przepracowanego oleju

    Cała operacja trwa 2 dni robocze, ale potem jest pewność że parę lat spokoju będzie.

    Polecam
    Mondeo MK1 Ghia 2.5 V6 Duratec, Automat, LPG Sirocco sekwencja, 2xSRS, Trip, Check panel, ABS, Antypoślizg, Klima, Podgrzewane wszystko co się da

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar FeveR
    Opis
    MK2 V6 LPG
    Od
    03 Jan 2006
    Mieszka w
    Wroclaw
    Witam,

    Skoro to taki watek informacyjny to moze ktos zna fachowca godnego polecenia z wojewodztwa Dolnoslaskiego. Za wszelki info z gory dzieki.
    pozdrawiam Fever

  10. #9
    Witam.
    Róbcie jak chcecie, każdy sposób jest dobry, tylko nie używajcie jako środka oleju przepracowanego, gdyż w jego składzie są wszystkie syfy powstałe w procesie spalania, a w szczególności siarka której jest w naszych paliwach dużo. Lepiej jako tłuszczu dodać oleju najtańszego. Z mojego doświadczenia do fluidolu dodać małą ilość środka bitumicznego oleju i łoju technicznego.Wszystko dobrze podgrzać i wtrysnąć pod ciśnieniem w profile. Do fluidolu trzeba dodać tłuszczu, gdyż po jakimś czasie on wysycha i z blachy odklejają się łuski. A tak to zawsze w gorące dni w szczeliny nadwozia środek wpływa i tłuszcz nie daje się rudej. Moje zdanie jest takie. Lepiej wytrzeć tłusty zaciek niż walczyć z rudą.
    Ford Mondeo MKII 1.6 16V LPG 96 r. kombi srebrny

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Od
    28 Jul 2006
    Mieszka w
    Bridgend Wales U.K.
    Pytanie było o MKI więc auto które ma kilka lat a fordy mają taką przypadłość że lubią korodować. Najlepiej sciągnąć nadkola plastykowe i jechać na myjkę ale taką "do konserwacjii" czyli gość ma możliwość wejscia pod auto i ma taką wirującą końcówkę myjki gdzie w połączeniu z ciśnieniem potrafi wybić dziury do środka w skorodowanych miejscach.Po wyschnięciu trzeba się przyglądnąć czy nie ma korozjii ale takiej prawie nie widocznej. Wygląda to tak jak gdyby ta guma która jest położona w fabryce się łuszczyła lub pękała, a gdy zaczniemy to odrywać może odejść nawet 10 cm pasek a pod spodem ruda.Ta guma się po prostu odkleja płatami czego nie widać od spodu. Najgorsze że czasami na pierwszy rzut oka wszystko jest ok.Szczególnie wrażliwe miejsca to podłoga przy rantach progu, no i wszystkie otarcia.Ostatnia sprawa ,tak jak sobie sami dopracujemy podłogę to żadem warsztat nie zrobi.
    ja tu widzę niezły burdel siostry...

Podobne wątki

  1. [All] Konserwacja podwozia, co i jak?
    By Jarek92 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 16:07
  2. [MkII] Konserwacja podwozia
    By Krzys69 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 20:24
  3. [MkI] konserwacja podwozia
    By saltver in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2007, 11:29
  4. Konserwacja podwozia.
    By postand in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2005, 10:07
  5. Konserwacja Podwozia
    By leszcz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-05-2005, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów