+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    uziael
    Gość

    pogorszenie pracy wspomagania kierownicy i hamulca po instalacji lpg

    W piątek odebrałem od gazownika swojego mondziaka i zauważyłem, że pogorszyła się praca wspomagania. wyraźnie odczuwam to na postojach, w czasie jazdy słabiej (np kierownica nie wraca do poprzedniego położenia, albo robi to dużo słabiej). dodatkowo słychać przy kierownicy ciche 'szuranie' przy skręcie, ale na 100% pompa wspomagania nie buczy, nie syczy ani nic takiego. z gazownikiem obejżeliśmy wszystko pod machą i na kanale - żadnych widocznych przecieków, uszkodzeń układu. (dodam, że gazownik jest z górnej półki, mój drugi pojazd gazował i serwisuję się u nich bo zawsze wszystko dokładnie i sumiennie robią). gazownik pokazał mi miejsca gdzie przebiega instalacja i jak daleko jest od układu wspomagania, twierdząc oczywiście, że oni nic nie zepsuli.
    mam też wrażenie, że jest trochę za dużo płynu wspomagania w stosunku do tego co było.
    moje zdanie jest takie: przy wyłączonym silniku kręcili kierownicą i coś pierdzielnęło. tylko nie wiem co?
    czy może mieć to związek z elektroniką, jakieś ustawienia kompa się zresetowaly kiedy odpięli akumulator.
    macie jakieś pomysły?

    dodatkową sprawą jest pedał hamulca, który sprawia wrażenie zapowietrzonego i przy mocnym dociśnięciu wydaje odgłos pompowania taką rowerową pompką. auto mimo tego hamuje dobrze.

    czy pompa wspomagania obsługuje układ kierowniczy i hamulcowy jednocześnie, czy te układy są połączone? na tym się nie znam.

    oczywiście mondziak przed dotarciem do warsztatu gazownika chodził jak złoto, żadnych problemów z nim nie miałem.

    proszę napiszcie czy mieliście podobne zdarzenia, albo macie jakieś pomysły z takimi objawami związane

  2. # ADS
    Reklama
     

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Pasek wspomagania kierownicy
    By elninho86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 20:48
  2. [MkIII] Płyn do wspomagania kierownicy
    By Malar in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 19:44
  3. [MkIII] olej wspomagania kierownicy
    By grzybsonek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 14:42
  4. [MkIII] Pompa wspomagania kierownicy
    By FUFU in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 08:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów