+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok

    różny rozmiar opon

    witam. muszę zrobić jutro trasę 600 km w jedną stronę . na przodzie mam 14 a z tyłu mam 15 opony. mocowane na 4 śruby i z tyłu mocowane na 3 śruby(jedna felga) bo jedna urwana czy jest to niebezpieczne ? jeżdżę tak już rok. ford focus 99 r

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    tak niebezpieczne, kusisz los a przez zwykłe lenistwo jeździsz tak rok, zabijesz kogoś i bedziesz miał na sumieniu Pęknie dodatkowa szpilka, zgubisz koło i wiecej chyba nie trzba pisac, mi jak zerwaly sie dwie w poprzednim aucie to musialem stanac za jakieś 50 metrów, tamte kolejne trzy (mialem na 5 śrub) juz sie poluzowaly a koło dostało dużego bicia
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 03-09-2012 o 19:34

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    To, że z przodu sa 14-tki a z tyłu 15-tki to nie ma żadnego znaczenia, ale to, że jeździsz na zerwanej szpilce w jednym kole, to jest kuszenie losu delikatnie mówiąc ...
    Kwatery na lato w Gdansku

  5. #4
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    To, że z przodu sa 14-tki a z tyłu 15-tki to nie ma żadnego znaczenia
    1. Ciekawe jak się zachowa ABS?
    2. Może by tak pojechać do Rzeszy i spytać polizejów - powrót pewnie byłby pieszo

    Niektórzy to nazywają "druciarstwem" http://motoryzacja.interia.pl/wydarz...h,1723211,5906
    masakra

  6. #5
    Kursant Awatar TySiK
    Imię
    Paweł
    Opis
    mondeo MK II 1.8 PB
    Od
    12 May 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    1. Ciekawe jak się zachowa ABS?
    bedzie szalał...
    przerabiełm to u siebie przód 205/50/16 a tył 205/45/16 cal ten sam, lecz wysokośc juz inna i ABS właczał sie przy delikatnym hamowaniu, był odczuwalny, a jak leciałem powyzej 120 to zapalała sie kontrolka TCS(ASR)

  7. #6
    Kursant Awatar Michał-Tbg
    Imię
    Michał
    Opis
    brak
    Od
    19 Jul 2011
    Mieszka w
    w domu
    a audi nie możesz sobie pojechać?

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    AD1, brak jednej szpilki śruby to jak napisali koledzy lekceważenie swojego i innych życia, zwłaszcza że koszt to 10 zł za szpilkę i pewnie z 20-30 zł za wymianę.
    AD2, zależy jakie masz opony założone, sprawdź sobie w jakimkolwiek kalkulatorze, lub podaj w tym temacie to ci obliczę jaka jest różnica, przy niewielkiej nie będzie problemów. Wszak nie ważny jest rozmiar felg, ważna jest całkowita średnica koła.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Moim zdaniem opony to zero problemu ale szpilka to jak pisali koledzy powyżej igranie z losem.
    Najprawdopodobniej nic się nie stanie jak będziesz normalnie jechał. No ale właśnie jest to ALE . Niech Ci ktoś wyprzedza na trzeciego i będziesz musiał ostro odbić w jakąś stronę , wtedy szpilki mogą puścić.
    Co jak co ale mocowanie kół , zawieszenie i układ kierowniczy musi być sprawny w innym przypadku lepiej nie kusić losu.
    Z autopsji wiem jak wygląda pędzące koło . z 10 lat temu śmignęło obok mnie tak z 20 cm a jechałem 100 . Zaraz potem się zatrzymałem jak zobaczyłem jak gostka obróciło .
    Jak wysiadł z wozu miał delirkę i nic tylko przepraszał . Koło po minięciu mnie uderzyło w drzewo podbiło się na jakieś 3 metry przeleciało na drugą stronę jezdni i poszło w pole aż miło.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    1. Ciekawe jak się zachowa ABS?
    Cytat Zamieszczone przez TySiK Zobacz posta
    bedzie szalał...
    przerabiełm to u siebie przód 205/50/16 a tył 205/45/16 cal ten sam, lecz wysokośc juz inna i ABS właczał sie przy delikatnym hamowaniu, był odczuwalny, a jak leciałem powyzej 120 to zapalała sie kontrolka TCS(ASR)
    Dokładnie tak jak kolega napisał, miałem na zimę 205/55/16 a jak mi rozwaliło oponę to kumpel chwilowo wrzucił mi 215/65/16...
    Masakra co się działo...
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Przód 205/50/16 a tył 205/45/16 cali różnica miedzy osiami to 41 mm, jak to miało niby normalnie działać?
    Tu kalkulator można sobie samemu sprawdzić
    http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

    Oryginalnie mam 205/55/16, na lato mam 225/45/17, oczywiście na wszystkich osiach takie same rozmiary, różnica to 2,4 mm dla auta prawie nie zauważalna zmiana.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  12. #11
    Kursant Awatar TySiK
    Imię
    Paweł
    Opis
    mondeo MK II 1.8 PB
    Od
    12 May 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Przód 205/50/16 a tył 205/45/16 cali różnica miedzy osiami to 41 mm, jak to miało niby normalnie działać?
    To wiec piszę co było umnie, nie było czasu na liczenie i obliczanie, od bracika wziołem 2 x koła, załatwiłem co miałem załatwić, i czekałem na komplet 4 nowych opon.

    pozdro

  13. #12
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    napisałem w liczbie pierwszej , ale to szwagra auto i szwagier z siostrą pojechał do zakopanego 600 km , odradziłem im jadę "zmęczonym" fordem i pojechali Kijanką siostrzyczki Audi stoi pod domkiem i ma się dobrze i w przeciwieństwie do focusa szwagra , żadnej szpileczki tam nie brakuje

  14. #13
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Zrobiłem trasę z samego centrum UK do Wrocławia 1830km bez dwóch szpilek w przednim kole i żyję, kiedyś jezdziłem na 4rech w każdym kole (powinno byc 5) z 3 mce bo zapomniałem założyć....


    W Ibizie nie miałem z tyłu 1 śruby a latałem tym do oporu i koło nie miało luzów,itp,itd.

    Moze to kwestia szczescia, nie wiem, ale ja bym nie panikował i spokojnie jechał na miejscu autora.


    teraz, mam wszystkie szpilki już w każdym aucie

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez KarolRS Zobacz posta
    Zrobiłem trasę z samego centrum UK do Wrocławia 1830km bez dwóch szpilek w przednim kole i żyję, kiedyś jezdziłem na 4rech w każdym kole (powinno byc 5) z 3 mce bo zapomniałem założyć....
    Ja bez na czterech w dwóch kołach jeździłem z miesiąc, bo jak byłem na wulkanizacji to mi te felerne kapturki z dwóch pospadały i kumpel stwierdził, że zamiast je przykręcać to żebym sobie kupił nowe ale się zeszło
    Tak czy siak nic się nie stało...
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  16. #15
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KarolRS Zobacz posta
    Zrobiłem trasę z samego centrum UK do Wrocławia 1830km bez dwóch szpilek w przednim kole i żyję, kiedyś jezdziłem na 4rech w każdym kole (powinno byc 5) z 3 mce
    Wybacz, ale przypomina mi się cytat ze Shreka: "Jakoś poszło ośle, jakoś poszło"

    Może w takim razie spróbuj pobić swój rekord i pokonaj tę trasę na jednej szpilce. Napisz jak przeżyjesz

  17. #16
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Może w takim razie spróbuj pobić swój rekord i pokonaj tę trasę na jednej szpilce. Napisz jak przeżyjesz
    dawaj auto, wykrecaj, tankuj, jestem gotów



    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Wybacz,
    wybaczam



    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    ale przypomina mi się cytat ze Shreka: "Jakoś poszło ośle, jakoś poszło"
    lubię Shreka







    Cytat Zamieszczone przez KarolRS Zobacz posta
    Zrobiłem trasę z samego centrum UK do Wrocławia 1830km bez dwóch szpilek w przednim kole i żyję
    zapakowanym autem, 2h przed wyjazdem z domu pojechałem na wymiane opon, wulkanizator urwał mi dwie śruby, mialem wybór jechać na 3 i być w domu na swieta / wykłócać się, czekać na robote i spedzić swieta daleko od domu.

    Wybrałem jazde na trzech...

  18. #17
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KarolRS Zobacz posta
    lubię Shreka
    Miło. W takim razie to i chyba tylko to nas łączy

    Okazuje się, że jedynie na tym forum propaguje się brak lub obluzowane śrub lub nakrętek mocujących koła.
    Нас не догонят

  19. #18
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Okazuje się, że jedynie na tym forum propaguje się brak lub obluzowane śrub lub nakrętek mocujących koła.
    czytanie ze zrozumieniem nie boli



    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    tylko to nas łączy
    nie rozpędzaj sie

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    ja pisalem na swoim przykladzie juz wczesniej ale nei wyobrazam sobie takiej podrozy jak Karol bo jak mi dwie zerwaly sie z przodu to kolo nagle zaczelo bic i całym samochodem rzucać do tego stopnia, że myślałem że zgubie koło....

    Jak sie zatrzymałem to dociagnalem pozostale trzy nakretki i dojechalem do domu ( 60 km), zrobilem 4 przystanki i na 3 musialem dociagac znowu nakretki.. Jechałem wolno i ze strachem w majtkach

  21. #20
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    jak ładnie się koło zapiecze to i bez śrub pojedzie hehe reasumując to kwestia szczęścia, lepiej byś przezornym i dopełnić wszystkie braki ( dokupić jedną czy tam w niektórych przypadkach dwie szpilki ) Po co kusić los ? szwagier mógł jechać wygodnym focusem z klimą ,ale bez jednej szpilki , lub kia sephią ?II z 2000 r. bez klimy ,ale z wszystkimi śrubami i b.dobrymi oponami. Wybrali tą drugą opcję i od godziny 9:00 cieszę się z uroków naszych Polskich gór

Podobne wątki

  1. Różny indeks prędkości oraz grubość bieżnika opon na jednej osi
    By enjoypoznan in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 22:58
  2. [MkII] Rozmiar opon
    By czarnuch2007 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 21:24
  3. [MkI] Rozmiar opon MKI
    By weeman_ in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 00:49
  4. [MkII] ASB a rozmiar opon
    By mx-wulkan in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 16:36
  5. [MkI] Rozmiar opon
    By Breko in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów