+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Wątek: Błąd IV biegu

  1. #41
    Kursant Awatar Barteq
    Imię
    Bartek
    Opis
    mkI 2.0 + LPG Ghia automat
    Od
    09 Jul 2012
    Mieszka w
    Świdnik
    Sankti, jakbyś mógł napisać co nie co o tej operacji byłbym wdzięczny mam to samo i ze 2 tematy niżej kolega Colorado30, taśma hamulca uwalona . Sam robiłeś? Dużo roboty? Trzeba mieć jakąś wiedzę specjalistyczną i dużo odkręcać? Nawet nie wiem gdzie jest pompa , może bym się podjął jeżeli nie byłoby za dużo grzebania żeby nic nie pomylić, chyba że trzeba skrzynie na pół a co za tym idzie wyjmować ją z samochodu, wtedy by odpadało
    Ostatnio edytowane przez Barteq ; 08-10-2013 o 22:53

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Opis
    MKII 1.8TD
    Od
    13 Sep 2012
    Mieszka w
    Lubartów
    Powiem tak, że ja specjalistycznej wiedzy nie posiadam. Moja wiedza to uszkodzona skrzynia na stole, którą rozebrałem na części pierwsze. Pompa to jest okrągły dekiel na skrzyni od strony lewego koła (tam gdzie jest czujnik obrotów). Ja odkręciłem amortyzator, wahacz i nadkole by mieć jak najwięcej miejsca. Opuściłem też trochę skrzynie, ale nie pamiętam czy bez opuszczania też da się to rozebrać. Odpinasz wtyczkę od czujnika i odkręcasz kilka śrub naokoło dekla. W starej skrzyni to młotkiem od środka go wybijałem bo tak mocno siedział, ale w aucie trochę po podważałem dookoła i jakoś zaczął powoli wychodzić. Jest od środka tuba z oringami, więc dekiel dość dużo trzeba wyciągać na prosto. Po wyjęciu od razu widać ową taśmę i można ją wymienić. Oczywiście zlej ze skrzyni najpierw olej. Przy rozbieraniu też trochę wyleci więc jak nie masz to kup sobie butelkę wcześniej na ewentualną dolewkę. Dekiel jest od środka skręcony śrubami. Trzeba je rozkręcić by wymienić uszczelkę. Wspomnianych oringów nie wymieniałem bo ich po prostu nie miałem, ale jak robisz dla siebie i chcesz jeszcze pojeździć to radziłbym wymienić (na pewno nie zaszkodzi). Po wszystkich tych operacjach składasz wszystko odwrotnie, zalewasz skrzynie olejem i cieszysz się jazdą. Ja po prostu pewnego wieczora poszedłem do garażu i to zrobiłem. Tak jakbym poszedł wymienić olej tylko kilka śrubek więcej odkręciłem. Na auto miałem już kupca, który i tak zabierał go na lawecie i nie zależało mu na skrzyni, więc spróbowałem swoich sił tak z własnej ciekawości. Ale jak masz ledwo jeździć z zepsutą skrzynią albo wcale to to i tak to samo tym bardziej z v-ką pod maską. Najwyżej czeka Cię wymiana skrzyni do której i tak się pewnie przymierzałeś.

  4. #43
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    bez opuszczenia sanek nie da się wyciągnąć pompy, trzeba je dosyć mocno obniżyć najlepiej luzując dwie śruby a dwie w całości wykręcając. temat swego czasu spraktykowałem już na kilku autach .

Podobne wątki

  1. [MkIII] zgrzytanie w czasie redukcji biegu i klekot na biegu jałowym
    By drago in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 03:08
  2. [MkI] błąd 278 i 116H co to za błąd??
    By Longer512 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 23:02
  3. [TDCi MKIII] Pomocy!!Błąd P0251(błąd w obwodzie regulacji)
    By raffikk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 14:21
  4. [MkII] Błąd 52
    By maxdata in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:46
  5. [MkII] Błąd ABS-u
    By spth in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów