+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kêdzierzyn Kozle

    Talking g³o¶no chodzi,dymek z wlotów powietrza przy szybie od zewn±trz

    Witajcie!! mam pewien problem w moim mk4 którego nie potrafiê zdiagnozowaæ,juz wyja¶niam o co chodzi otó¿ niekiedy mam co¶ takiego ¿e silnik g³o¶no pracuje a nawet g³o¶niej buczy jak jadê albo jak dodam gazu na postoju,oprócz tego dym pojawia siê z tych wlotów po lewej i prawej stronie miêdzy szyba a mask± i jest taki ¶mierdz±cy zapach jak stanê przy samochodzie mniej wiêcej ko³o przednich drzwi a nadkolem od strony kierowcy, ta sytuacja zdarzy³a mi siê ju¿ od prawie roku,bedê wdziêczny za pomoc.....czy mo¿e byæ przyczyn± filtr cz±steczek sta³ych? bo klima to nie bo sprawdza³em a tak to nie mam pojêcia,mo¿e kto¶ z was mia³ ju¿ co¶ takiego....pozdro

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar Brodziu
    Imiê
    S³awek
    Model
    MkIV kombi 08'
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    13 Jul 2005
    Mieszka w
    £ód¼
    No dymu nigdy nie zaobserwowa³em, ale faktem jest ¿e jak komputer zarz±dza procedurê "przepalania" DPFu (widze to po spalaniu chwilowym) to czuæ trochê zapach palonego plastiku lub cos w podobie.
    Nie wa¿ne z jakiego regionu - wa¿ne ¿e razem tworzymy Mondeo Klub Polska

  4. #3
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kêdzierzyn Kozle
    czuæ taki dziwny zapach,nie wiem do czego to porównaæ,taki specyficzny jest no i mêczy mnie to ¿e z tych kratek miêdzy mask± a szyb± wychodzi niekiedy jaki¶ dym i po czasie ustaje,nie wiem, jak my¶licie je¿eli wybiorê siê do Aso to zdiagnozuj± to albo co...nie wiem ju¿ co my¶leæ gdzie siê udaæ,by³em u mechanika a i tak nic nie da³o

    ---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

    bêdê wdziêczny za ka¿d± pomoc...pozdro

  5. #4
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    mo¿e zwyczajnie robisz trasê akurat tak d³ug± ¿e koñczysz w momencie kiedy DPF przepala siê w najlepsze, st±d na postoju widaæ takie cuda- spróbuj kiedy¶ pojechaæ do domu/pracy troszkê okrê¿n± drog±

  6. #5
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kêdzierzyn Kozle
    mo¿e i masz racje bo ja du¿o nim nie je¿dzê w ci±gu roku zrobi³em 10 ty¶,mondeusz chodzi jak lala tylko w³a¶nie to go mêczy ja podejrzewam DPF no zaobserwowa³em ¿e na krótkich odcinkach to siê zdarza a jak ¶miga³em na d³u¿sz± trasê to spokój by³,no nie wiem czy tak to zostawiæ czy mogê co¶ z tym zrobic....

  7. #6
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Nie mam diesla i nie znam siê, jednak z tego co siê orientujê aby filtr dzia³a³ jak nale¿y MUSISZ go od czasu do czasu przepaliæ. W³a¶nie takie krótkie-5-7 km trasy dziennie i nic wiêcej to ¶mieræ dla DPFa

  8. #7
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kêdzierzyn Kozle
    dziêki za info....a orientujecie siê czy ten filtr jest potrzebny....czy mo¿e bêdzie lepiej jak go usunê oczywiscie je¿eli jest taka mo¿liwo¶æ no albo bêdê jezdzi³ od czasu dynamicznie ¿eby siê przepali³

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imiê
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    dziêki za info....a orientujecie siê czy ten filtr jest potrzebny....czy mo¿e bêdzie lepiej jak go usunê oczywiscie je¿eli jest taka mo¿liwo¶æ no albo bêdê jezdzi³ od czasu dynamicznie ¿eby siê przepali³
    taka mo¿liwo¶æ istnieje:

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...e7-1eA&cad=rja

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrze¿a polskiego Ba³tyku od Bia³ogóry po Hel,oraz na mój kana³ na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar Domelo
    Imiê
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    a jak ¶miga³em na d³u¿sz± trasê to spokój by³
    Przegoñ go dobrze, tzn. na wy¿szych obrotach nie koniecznie przy nieprzepisowych prêdko¶ciach To mu na pewno dobrze zrobi

    ---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    oczywiscie je¿eli jest taka mo¿liwo¶æ
    Oczywi¶cie, ¿e jest taka mo¿liwo¶æ Zajmujê siê tym praktycznie ka¿da firma wykonuj±ca chip tuning


    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    no albo bêdê jezdzi³ od czasu dynamicznie ¿eby siê przepali³
    To te¿ jest sposób, ale jednak jego usuniêcie spowoduje to, ¿e nie bêdziesz siê musia³ nim interesowaæ, ale jak wiadomo ma to te¿ swoje minusy

  11. #10
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kêdzierzyn Kozle
    panowie dzieku za info....co¶ w tym kierunku zrobie moze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak go poprodtu usunê,my¶lê ze cena nie zbije mnie z nóg,o dalszej przygodzie mondeudza bede informowal,dodam ze autko fajnie siê spisuje tylko w³a¶nie takie co¶ mnie zaskoczy³o,pozdrawiam wszystkich

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Je¶li filtr nie sprawia problemu, to nie widzê sensu go usuwaæ. Dym przy wypalaniu filtra jest rzecz± normaln±, tak, jak smród, jak z diesla lat 70. Tylko nie wiem, sk±d ten dym w kratkach. U mnie przy wypalaniu dymi tylko z wydechu...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ¶cigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Monde³u¶-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy cha³upy, Fiesta mk6


  13. #12
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kêdzierzyn Kozle
    no niekiedy w³a¶nie tak siê dzieje ¿e leci dym z tych kratek i czuæ go nawet w ¶rodku oprócz tego przy tym g³o¶no chodzi ale te odg³osy nie sa z silnika tylko spod mondeusza

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    To te¿ normalny objaw wypalania DPF.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ¶cigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Monde³u¶-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy cha³upy, Fiesta mk6


  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar wojtbf1
    Imiê
    Wojtek
    Model
    S-Max Titanium S
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    02 Sep 2008
    Mieszka w
    Stargard Szczeciñski
    Przy nastêpnych takich objawach zaobserwuj jak± masz warto¶æ w pozycji ,,chwilowe spalanie,, lub w autach z pocz±tku produkcji ,,odleg³o¶æ,, na komputerze pok³adowym..... u mnie w czasie wypalania komp pokazuje 1.1 do 1.3 litra na godz. , w zale¿no¶ci co jeszcze mam w³±czone, normalnie na biegu ja³owym jest 0.5 l/godz. wszystko oczywi¶cie na postoju.....
    Dodatkowo jeszcze w³±cza siê wentylator ch³odnicy....
    by³o
    Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titek X
    Heko chip 175KM/409Nm

  16. #15
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imiê
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kêdzierzyn Kozle
    racja wentylator chlodnicy tez sie wl±cza.....bede musial przyjrzec sie dokladnie...dzieki

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez wojtbf1 Zobacz posta
    Dodatkowo jeszcze w³±cza siê wentylator ch³odnicy....
    dok³adnie Mi siê ju¿ zdarzy³o ze 2 razy wychodziæ i sprawdzaæ, czy nie chodzi, aby podczas wypalania nie gasiæ...
    Zaobserwowa³em te¿ objaw chwilowego przerywania auta podczas uruchamiania wypalania.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ¶cigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Monde³u¶-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy cha³upy, Fiesta mk6


  18. #17
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez agassii Zobacz posta
    Je¶li filtr nie sprawia problemu, to nie widzê sensu go usuwaæ. Dym przy wypalaniu filtra jest rzecz± normaln±, tak, jak smród, jak z diesla lat 70. Tylko nie wiem, sk±d ten dym w kratkach. U mnie przy wypalaniu dymi tylko z wydechu...

    Na jaki kolor dymi ? U mnie dzisiaj pierwszy raz zauwa¿y³em niebieski dym z wydechu jak na trasie da³em mocniej gazu. Samochód mam od 2 lat i wcze¶niej tego nienzauwazylem. Dymienie trwalo kilkana¶cie sekund i spokoj. Po postoju okn3h dostal ponownie w palnik i nic nie dymi³. Ponoc to normalny objaw? Moze zmian± paliwa wplywa na dymienie lub jego brak
    Mondeoline: 660 738 068

    By³o Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    By³ C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


Podobne w±tki

  1. [MkII] wy¶wietlacz temperatury powietrza na zewn±trz
    By 62542 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:10
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 18:30
  3. [MkIII] G³o¶no chodzi wentylator.
    By foka76 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 21:02
  4. [MkII] Strzela i g³o¶no chodzi
    By skot in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 17:17
  5. Naprawa wlotów powietrza w kabinie MkI
    By Redakcja in forum Komentarze artyku³ów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów