+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Imiê
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK1 1.6 16V
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Olsztyn

    Ubywaj±cy p³yn ch³odniczy - 1.6 16V 88KM 96 r.

    Witam, szuka³em na forum odpowiedzi na mój problem ale nie znalaz³em odpowiedzi na mój problem :/ Mam mondeo 1.6 16V 88KM (bez gazu) z 96 r ( nr silnika BATC02915 ). Problem polega na tym : na zimnym silniku chcia³em sprawdziæ poziom p³ynu ch³odz±cego,okaza³o siê,¿e zbiorniczek jest ca³kowicie pusty. Dola³em wody do poziomu pomiêdzy min a max i zacz±³em je¼dziæ. Na 2 dzieñ,ponownie na zimnym silniku,sprawdzi³em poziom p³ynu i okaza³o siê,¿e spad³ poni¿ej min. i znów musia³em dolaæ. Pojecha³em na uczelnie ( ok 11 km ),silnik normalnie nagrza³ siê,stan±³em na suchym pod³o¿u i sprawdzi³em czy na odpalonym silniku bêdzie kapa³o z niego.Okaza³o sie,¿e nie. Po ok 40 min postoju sprawdzi³em czy jest sucho pod silnikiem i okaza³o sie,ze nie ma zadnego wycieku. Co drugi dzieñ musze troche dolewac poniewa¿ plyn ucieka ponizej poziomu min. ( co ciekawe,zawsze ucieka mniej wiecej tyle samo ). Odpowietrzylem uk³ad z godnie ze wskazowkami na forum, nie ma nalotu na korku od oleju,na bagnecie rowniez,nie dymi w czasie jazdy. Rozrz±d wymieniany by³ przy 102 tys km ( obecnie jest ok 164 tys km ) i nie wiem czy pompa wody by³a wymieniona wraz z rozrz±dem. Dzisiaj by³em u mechanika,po³±czenia wê¿y i same wê¿e s± ca³e,zbiorniczek nie jest pêkniety. Taka ciekawostka : na zimnym silniku, przy odkrecaniu korka,plyn cofa sie do zbiornika i to tak ok 1 litra i dzisiaj poczu³em zapach benzyny ze zbiorniczka w którym znajduje sie plyn. Dodam,ze cofanie sie plynu wystepuje od momentu gdy zaczal mi on uciekac. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziêkuje za wszelka pomoc !

    p.s pompe wody jest napêdzana paskiem klinowym czy paskiem rozrz±u ?
    Ostatnio edytowane przez Olsztyniak ; 10-10-2012 o 13:41

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Olsztyniak Zobacz posta
    Witam, szuka³em na forum odpowiedzi na mój problem ale nie znalaz³em odpowiedzi na mój problem
    Cytat Zamieszczone przez Olsztyniak Zobacz posta
    szuka³em na forum odpowiedzi na mój problem ale nie znalaz³em odpowiedzi na mój problem :/
    S³abo szukane
    np
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ghlight=p%B3yn
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ghlight=p%B3yn
    To tak na szybko bo jest tego wiêcej,
    S± jeszcze np tematy o wycieku z nagrzewnicy do kabiny, a konkretnie na wyk³adzinê pasa¿era.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-10-2012 o 15:04
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Imiê
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK1 1.6 16V
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    dzieki wielkie szuka³em i na te posty nie trafilem, posprawdzam tak jak koledzy tam robili i dam znac jaki powod byl, jeszcze raz dzieki za linki!

  5. #4
    Pieszy
    Imiê
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK1 1.6 16V
    Od
    11 Sep 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    przyczyna takiego stanu rzeczy okaza³a siê pêkniêta uszczelka pod g³owic±, silnik nabra³ temperatury bo wentylator nie za³±czy³ siê ( uszkodzony czujnik temp ), co ciekawe, wska¼nik na desce rozdzielczej nigdy nie wszed³ na czerwone pole... no ale ju¿ po sprawie,silnik doprowadzony do porz±dku.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Ubywaj±cy p³yn hamulcowy i zapadaj±cy siê peda³ hamulca
    By z3d in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 22:24
  2. p³yn ch³odniczy
    By rydzy8 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 21:29
  3. [MkI] Ubywaj±cy p³yn ch³odniczy
    By Harry in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 19:11
  4. Szybko ubywaj±cy p³yn do ch³odnicy. Dlaczego?
    By sly78 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 23:17
  5. [MkII] Ubywaj±cy p³yn w ch³odnicy, zimny wentylator - wielki
    By mooshi in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-01-2006, 08:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów