+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 96 z 96
  1. #81
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    zegarami podejrzy czujnik z PCM-a , z mapa to ELM-em.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    rustin
    Gość
    ciekawe czy ma elma

  4. #83
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 16v + LPG
    Od
    29 Oct 2012
    Mieszka w
    Wronki
    Maniolo84 śledzisz ten temat, ba sam go założyłeś i skoro ja miałem takie same problemy z moim mondkiem i opisałem po kolei co zrobiłem (tutaj w tym wątku) i mu mineło to nie wiem po co roztrząsasz i drążysz ten temat!
    Napisze Ci jeszcze raz co zrobiłem:
    - wymieniłem filtr paliwa (z prawej strony przy zbiorniku patrząc od tyłu auta) koszt 36zł
    -kupiłem 0,5l denaturatu i wlałem do baku 200ml na pół zbiornika benzyny
    -przekulałem z 30km na benzynie i dolałem mu benzyny do zbiornika
    -reset pcm'a i 200km na samej benzynie ani chwili na gazie
    -na benzynie zajechałem do gazownika powymieniał mi filtry i przewody od wody co podgrzewa parownik (reduktor gazu) bo były nie za ciekawe juz potem podpiął się lapkiem pod komputer sterujący gazem i urządzeniem do diagnostyki auta do komputera sterującego mondka i pojechaliśmy w trase moze 10 km i regulował mapę porównując dane z urządzenia od diagnostyki jadąc na gazie z tymi jakie były jadąc na benzynie ...wykasował mnie na 200zł
    -problem odpalania za drugim razem i możliwości jazdy w początkowych minutach po odpaleniu minął jak ręką odjął

    Więc nie wiem czego jeszcze potrzebujesz aby naprawić Twojego mondka??? A sam się nie naprawi...

  5. #84
    Niedzielny kierowca Awatar franczesko
    Model
    MK4 ; MK3 ST220
    Silnik
    2.0 TDCI 163 ; 3.0v6
    Od
    09 Apr 2010
    Mieszka w
    KN
    Umnie na początku było tak jak u kolegi biniu87.

    Jazda na benie ustawianie gazu i mod malina. Mapa LPG w stosunku do PB ideał.

    Problem jednak wrócił, ale tylko przy odpalaniu na zimnym obroty spadają do 400 jak nie przytrzymam delikatnie na gazie i po ok 2-3 sec wszystko wraca do normy można normalnie jechać...

    Jeśli chodzi o parametry z czujników (map, czujnik temp) wszystko ok, sprawdzane 3 razy.

    Co ciekawe odpalę, zgaszę i odpalę znów problemu nie ma....
    Na razie ratuję się, delikatnym trzymaniem gazu i jest ok.


    kolega na FCP ma ten sam problem i wrzucił nawet filmik, umnie jest identycznie.

    PS. Jak jeszcze było ciepło ranny odpał z LPG i nie było tej przypadłości.

    http://www.youtube.com/watch?v=cIPWJ7RJmcI

  6. #85
    rustin
    Gość
    Ja już też taki temat zakładalem. U mnie co prawda nie gaśnie tylko parę razy ze 2-3 machnie obrotami od 800-1200 , wrzucałem pliki z parametrami czujników itd i wszystko ok. problem ustępuje jak temp na dworze spadają.

  7. #86
    Niedzielny kierowca Awatar franczesko
    Model
    MK4 ; MK3 ST220
    Silnik
    2.0 TDCI 163 ; 3.0v6
    Od
    09 Apr 2010
    Mieszka w
    KN
    Umnie tez nie gaśnie, raz falnie właśnie 2 3 razy do 800 a raz przywali do oporu ;D

    Masz klapki w kolektorze? Czy wywaliłeś?

  8. #87
    rustin
    Gość
    Wywaliłem. Ale problemu z rok nie było po wywaleniu

  9. #88
    Niedzielny kierowca Awatar franczesko
    Model
    MK4 ; MK3 ST220
    Silnik
    2.0 TDCI 163 ; 3.0v6
    Od
    09 Apr 2010
    Mieszka w
    KN
    Ja na wiosnę będę regenerował klapki, narazie mam je odłączone. Umnie tez bez róznicy.. czy podłączone czy nie.

    No nic w przyszłym tygodniu reset ECU jazda na benie i wio do gazownika.

  10. #89
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 16v + LPG
    Od
    29 Oct 2012
    Mieszka w
    Wronki
    Drugi tydzień i nadal pyka jak cza

  11. #90
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeomk3 2.0 duratec 2001 LPG
    Od
    13 Oct 2012
    Mieszka w
    o-ca
    TO życze powodzenia Ja na razie nic nie robiłem:/ Mecze sie nadal. Musze znaleźć dobrego gaziarz, najprędzej wrocław. Jak pojade do tego co mi zakładał i regulował chyba z 5 razy to podejrzewam że problem bedzie nadal...


    Pozdr

  12. #91
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Mam podobny problem jak ten opisany w temacie, auto odpala od strzału ale za pierwszym razem gaśnie, za drugim razem ładnie odpala, trzyma obroty, nie zalewa go i nie dusi się. Dzieje sie tak dopiero po postoju minimum 2h, gaz niedawno regulowany a reset i adaptacja nic nie dały więc raczej wykluczam lpg. Kilkukrotne "pompowanie" zapłonem nic nie zmienia, akumulator naładowany, filtr paliwa wymieniany ok 2 lata temu ale smigam na lpg więc nie powinien byc zasyfiony, w baku mam zawsze ponad połowe stanu. Układ WN też niedawno wymieniany. Nie wiem jak z ciśnieniem na listwie bo nie mam manometru żeby podłączyć. Nie wiem co mógłbym jeszcze sprawdzić, jest jakiś zaworek zwrotny przy listwie?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  13. #92
    Niedzielny kierowca Awatar Mewa_lp
    Imię
    Damian
    Model
    Maverick II
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Wczesniej MK3 1.8 Bp teraz Maverick II '02 3.0 v6
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    Zaworek jako taki ,,zwrotny'' jest we wkładzie w zbiorniku. Nowy wkłąd 500zl bez pompy ja używke kupiłęm za 7 dych i mam z głowy problem. W pewnym momencie po 15 sek jazdy potrafil gasnąć, do zakłądu mam 300m to z 4 razy gasł xd

  14. #93
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    No już rozglądałem się za pompką, dużo roboty jest ze ściągnięciem baku? Narazie zamontuje wężyk igielitowy do listwy wtryskowej i zobacze czy rzeczywiście się cofa paliwo. Żeby sprawdzić ciśnienie mogę podłączyć manometr na wężu do listwy? Dzisiaj próbowałem jakoś podpiąć pod wentylek na listwie ale nic nie pokazywał a auto chodziło.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 17-11-2016 o 16:52
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  15. #94
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Panowie sorry za post pod postem ale myślałem że to już za mną, przez pewien okres auto normalnie odpalało i jeździło, kupiłem pompe paliwa ale jeszcze jej nie założyłem bo niby wszystko było ok. Dzisiaj jak jechałem do pracy po kilometrze zgasł, wogóle przestał reagować na gaz. Przy próbie odpalenia słychac jak włącza sie pompka, co kilka prób przy pompowaniu pedałem załapywał ale odrazu gasł, nie dało się nawet na gazie odpalić (awaryjnie). W końcu rozładowałem akumulator i kumpel mnie odholował. Z racji tego że pompke słyszałem a na gazie też nie zapalił to raczej wykluczam paliwo, próbował coś tam zapalić więc iskra chyba też jest, co moze być jeszcze powodem nieodpalania, czujnik położeniu wału? Da sie go sprawdzić?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  16. #95
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Obadaj połączenie elektryczne, cewke itp, moze gdzieś zasniedzialy styki, niekontakt jakiś.

    Elma podepnij, błędy sprawdź. Może coś wyjdzie.
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  17. #96
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Wykluczyłem pompe bo było ją słychać ale po odłączeniu przewodu przy listwie zobaczyłem że paliwo nie dochodzi. Dziś już nie miałem czasu dalej grzebać ale pewnie znowu filtr paliwa mam zakitowany. Nie wiem tylko dlaczego na gazie nie chciał mi odpalić. Jutro zobacze ten filtr i podłącze elma jak nic nie wyjdzie.

    Edit: No więc tak.. Okazało się że miałem pełno syfu w baku, na pompie oba sitka zapchane. Miałem drugą pompę więc ją włożyłem, na początku wlałem ok 3l paliwa i auto nie chciało odpalić, musiałem jechac na stacje i dokupić, dopiero wtedy odpalił. W baku znalazłem nawet liście. Jeśli chodzi o robotę to nie ma jej dużo ale bez kanału jest bardzo ciężko, ręce mnie drugi dzień bolą heh. Pamiętać trzeba o rozłączeniu przewodów w otworach tylnej belki, tam gdzie ustawia sie geometrie, warto ściągnąć tłumik z wieszaków, później lepiej jest włożyć bak na miejsce, druga osoba raczej wymagana przy pracy bez kanału, ciężko było go założyć na swoje miejsce.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 06-02-2017 o 08:40
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 15:31
  2. [Zetec]Cieżko odpala za drugim razem
    By Rainsong in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 20:05
  3. [TD MkII] zapala za drugim bądz trzecim razem!!!!!!!! polecam
    By pitek881 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 23:35
  4. Dławi się, szarpie jak zimny
    By boro in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2007, 08:45
  5. Zimny silnik dławi się, nie ma mocy
    By Aardvark in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów