+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99
  1. #21
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 2006r + lpg BRC
    Od
    06 May 2013
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Jeśli odepnę ten czujnik wspomagania i obroty wzrosną świadczy to o jego uszkodzeniu??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez polixer Zobacz posta
    to o jego uszkodzeniu??
    Będzie świadczyło że bocznikowy reaguje na sygnały.
    Można jeździć z odpiętym czujnikiem do póki nie znajdzie się przyczyny.
    Natomiast jak obroty nie pójdą do góry to by znaczyło że albo nie dochodzą impulsy do bocznikowego, albo że bocznikowy klęknął.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 2006r + lpg BRC
    Od
    06 May 2013
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Dzięki zajmę się najpierw przepustnicą i krokowcem i dam odzew czy coś pomogło.

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zacznij od odpięcia tego czujnika, bo jak bocznikowy martwy no to czyszczenie nic nie pomoże.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    U mnie ostatnio były problemy z obrotami, potrafiły spać do 500 obr w czasie jazdy na luzie czy po zatrzymaniu i falować między 500 a 700. Przeczyściłem przepustnicę i krokowca na błysk środkiem do czyszczenia przepustnic, sporo syfu wypłynęło, potem odłączenie akumulatora na godzinkę i adaptacja http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...oadaptacja-ECU . Na razie od tygodnia spokój.

  7. #26
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    21 Oct 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Co było przyczyną??? Mam tak samo :-(

  8. #27
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk III 1.8 + Brc
    Od
    30 Sep 2012
    Mieszka w
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez ochowiak Zobacz posta
    Co było przyczyną??? Mam tak samo :-(
    Nie mam pojęcia. Ja od tamtego czasu jeżdżę z odpiętym czujnikiem ciśnienia wspomagania i wszystko jest ok.
    Do komunikacji używam :
    President Johnny III ASC z anteną President Ohio
    Ja jestem rocznik 937r. Podczas chrztu polski w 966r. razem z Mieszkiem nieźle się bawiliśmy. To były czasy

  9. #28
    Pieszy
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo 1.8 16V +gaz
    Od
    30 Jan 2011
    Mieszka w
    Raszówka
    Czy komus udało się rozwiązać problem?

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Minntay Zobacz posta
    Czy komus udało się rozwiązać problem?
    Choćby 3 posty wcześniej
    Cytat Zamieszczone przez Mortal_Kombat Zobacz posta
    U mnie ostatnio były problemy z obrotami, potrafiły spać do 500 obr w czasie jazdy na luzie czy po zatrzymaniu i falować między 500 a 700. Przeczyściłem przepustnicę i krokowca na błysk środkiem do czyszczenia przepustnic, sporo syfu wypłynęło, potem odłączenie akumulatora na godzinkę i adaptacja http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...oadaptacja-ECU . Na razie od tygodnia spokój.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo

    Post

    Tak , mnie się udało po trzech latach nierównej walki. Aktualizacja a dokładnie ponowne programowanie modułu PCM za pomocą IDS'a.
    Uaktualnienie m.in dotyczyło:
    "Spadek prędkości obrotowej biegu jałowego poniżej wymaganej wartości".
    Koszt 140zł za usługę, ale dodam że u mnie pomogło natomiast osobie na forum fordclubpolska nie i jeszcze zapłacił 250zł. Jestem bardzo zadowolony, wolne obroty w czasie jazdy stabilne: dojazdy do skrzyżowania, wysprzęglanie i manewry parkingowe. Co ciekawe zauważalna poprawa rozruchu zimnego silnika.

  12. #31
    Pieszy
    Imię
    Adam
    Opis
    Ford Mondeo MK3 1.8+LPG
    Od
    03 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja wymieniłem krokowca na nowy, bo myślałem, że to pomoże, niestety nic nie zmieniło.
    Podpowiedzcie proszę kolejne kroki, co można sprawdzać, odpinać, przepinać, czyścić. Chyba, że możecie polecić kogoś kto to zdiagnozuje w Warszawie i okolicach. Dzięki z góry za pomoc, bo problem trwa już bardzo długo.

  13. #32
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Panowie, sprawdźcie układ zapłonowy. Koledze w innym wątku pomogło:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php?t=150327

    tapniete z telefonu.

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Witam Kolegów.
    Miałem kiedyś ten sam problem i nie udało mi się go wtedy rozwiązać ale niestety musiałem po raz drugi remontować głowicę i o dziwo a może nie, po wymianie głowicy problem ustał.
    Głowicę wymieniałem bo zawory już się nie domykały. Niestety problem znowu powrócił i się zastanawiam co począć. Bo jeśli rozwiązaniem będzie znowu remont głowicy to szlag mnie trafi i chyba tego nie będę robił. Wcześniej krokowca na nowego też wymieniałem i nic. Znowu gaśnie jak Wam wszystkim. Myślę teraz o tej aktualizacji PCM'a, o której pisał kolega Mariusz.S. Zrobił może ktoś jeszcze? Są jakieś efekty?
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    musiałem po raz drugi remontować głowicę i o dziwo a może nie, po wymianie głowicy problem ustał.
    Głowicę wymieniałem bo zawory już się nie domykały. Niestety problem znowu powrócił i się zastanawiam co począć. Bo jeśli rozwiązaniem będzie znowu remont głowicy to szlag mnie trafi
    Może zacznij od pomiaru luzów zaworowych.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    No właśnie będę musiał to zrobić tylko na razie nie mogę się pozbyć auta. Powinno to zająć chwilę ale jak znam życie to mi to rozciągną na 2-3 dni tacy będą zarobieni. A czy czujnik prędkości obrotowej to jest tylko do licznika czy może ma inne zastosowanie? Może też PCM wg. niego dobiera obroty na krokowym?
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  17. #36
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    A czy czujnik prędkości obrotowej
    Chyba chodzi o czujnik prędkości auta VSS ?
    Jak tak, to pcm "sprawdza" czy auto jest w ruchu i jak jest w ruchu i wrzucisz luz to wtedy obroty coś około 1200 są utrzymywane, i dopiero poniżej jakiejś prędkości (40km/h ? ) obroty silnika są obniżane poniżej 1000.
    A reset PCM-a robiłeś? bo może kuchenka rozstroiła pcm-a.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Chyba o ten mi chodziło. Reset robiłem i nawet na samej benzynie jeździłem cały miesiąc i nic. Czyli jeśli wrzucę mu na luz a obroty spadają poniżej tych wartości to może za wysokie dane przekazuje do PCM'a i ten obniża obroty za nisko?
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Raczej nie w tym problem, bo problem z czujnikiem VSS to by i jakoś na prędkościomierzu się uwidaczniał, ( jeszcze jest jeden myk że z wyjściem sygnału prędkości zależne rocznika auta, bo starsze miały czujnik na skrzyni a młodsze sygnał prędkości brały z czujnika ABS-u)

    Odepnij jeszcze wtyczkę od czujnika ciśnienia wspomagania i zobacz czy się coś poprawi.
    I coś mi świta że podobne problemy były przez zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej, ale tutaj to szczegółów nie pamiętam, trza przeszperać tematy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Odpięcie czujnika wspomagania nic nie daje i jest sprawny bo go sprawdzałem. Z tym zaworkiem to kiedyś coś słyszałem ale nie wiem dokładnie co on powodował i jaki on mógłby mieć wpływ na spadek obrotów. Słabo to wygląda bo żeby do niego dojść to trza by cały kolektor zwalić a i chyba nie występuje ten zaworek luzem bez separatora. Chyba że się mylę, nie jestem pewien.
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  21. #40
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    Odpięcie czujnika wspomagania nic nie daje
    No to jeśli nie ma zmiany w obrotach silnika po odpięciu czujnika ciśnienia, to by oznaczało że albo nie dochodzi do bocznikowego sygnał, albo bocznikowy się wyłożył.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] nie spadają obroty
    By agaitomek15 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:24
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 18:42
  3. [Zetec] spadają obroty
    By mariusz74 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 09:12
  4. [Zetec] Gaśnie na zimnym silniku,później w czasie jazdy szarpie i spadają obroty
    By krzysiur in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 11:43
  5. [Zetec] 1.8 16V 95r. Nie spadają obroty
    By GIBOL83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów