+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar Jkmaxim
    Imię
    Jacek
    Opis
    Ford Mondeo MKII 2.0
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Płock

    Zapalają się kontrolki ABS-u,kontroli trakcji i ręcznego.

    Mondeo MK II z 1999 roku. Benzyna+gaz. Dzisiaj po raz pierwszy zapaliły się podczas jazdy kontrolki abs+kontrola+ręczny. Po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu na wolnych obrotach jest wszystko ok.,natomiast po przegazowaniu kontrolki znów się zaplalają. Do tego auto zaczęło szarpać gdy gwałtownie przegazuję lub ostro dodam gazu od małych obrotów. O co chodzi? Proszę o sugestie.
    Mobil:President Jackson I+Pan dm 432 mt+Sirio Turbo 5000, 2m/70cm-Wouxun KG-UV2D+Nagoya Mag-79EL-3W
    Baza:President Jackson I+Diesel#4-32+Spectrum 1600

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A zmierz miernikiem jak napięcie ładowania wygląda na wolnych i po przegazowaniu.
    A co do szarpania, ciężko wyczuć, może to od strony altka, a może od strony silnika, trza zacząć od pomiaru napięcia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant Awatar Jkmaxim
    Imię
    Jacek
    Opis
    Ford Mondeo MKII 2.0
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A zmierz miernikiem jak napięcie ładowania wygląda na wolnych i po przegazowaniu.
    A co do szarpania, ciężko wyczuć, może to od strony altka, a może od strony silnika, trza zacząć od pomiaru napięcia.
    Jutro zmierzę. Czytałem,że może być to kwestia alternatora. Ale co z tym szarpaniem,które wystąpiło równolegle z zapalającymi się kontrolkami. Jestem pewien,że jedno z drugim jest powiązane.
    Mobil:President Jackson I+Pan dm 432 mt+Sirio Turbo 5000, 2m/70cm-Wouxun KG-UV2D+Nagoya Mag-79EL-3W
    Baza:President Jackson I+Diesel#4-32+Spectrum 1600

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jkmaxim Zobacz posta
    Ale co z tym szarpaniem,które wystąpiło równolegle z zapalającymi się kontrolkami. Jestem pewien,że jedno z drugim jest powiązane.
    Ciężko na tę chwilę coś konkretnego wywróżyć, może to altek klęka i jak załapuje to daje opór na silnik i stąd te szarpaki, a może to zupełnie oddzielna usterka.
    Sprawdź jeszcze czy pasek wielorowkowy dobrze jest naprężony przez napinacz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    sprawdź wtyczkę w regulatorze napięcia . u znajomego w focusie kabelek we wtyczce zgnił i podczas przegazowania i jazdy z obrotami powyżej 2 tysięcy obr na minute sie też takie cyrki działy dochodziło do tego mocniejsze świecenie żarówek i po pomiarze napięcia na akumulatorze podczas tego szarpania napięcie na nim wynosiło 16 V lub jak to nie będzie wtyczka to może regulator napięcia się kończy albo szczotki

  7. #6
    Klubowicz Awatar arczi3
    Imię
    Arek
    Model
    Galaxy mkIII
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    14 Mar 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Mam to samo u siebie w Vce , do tego piszczy mi pasek

    Pisane z bardzo małej klawiatury
    AREK : 502-754-948


    FORD GALAXY MKIII

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    arczi zwal pasek kup nowy, sprawdź wszystkie koła czy nie stawiają za dużego oporu, jeśli nie to zakładaj nowy i powinno pomóc.

  9. #8
    Kursant Awatar Jkmaxim
    Imię
    Jacek
    Opis
    Ford Mondeo MKII 2.0
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Płock
    Zmierzyłem ładowanie. 14.5 V. Czas na świece. Zdjąłem jedną "fajkę",uruchomiłem silnik i kontrolki się nie zapalają. Zdjąłem drugą fajkę i kontrolki się zaświeciły. Kolejnych dwóch prób nie robiłem. Myślę,że to ta pierwsza świeca okaże się winowajcą...pewnie stąd te poszarpywanie. Jutro wymienię świece i dam znać.
    Mobil:President Jackson I+Pan dm 432 mt+Sirio Turbo 5000, 2m/70cm-Wouxun KG-UV2D+Nagoya Mag-79EL-3W
    Baza:President Jackson I+Diesel#4-32+Spectrum 1600

  10. #9
    Kursant Awatar Jkmaxim
    Imię
    Jacek
    Opis
    Ford Mondeo MKII 2.0
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Płock
    No i po problemie. Padła cewka. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.
    Mobil:President Jackson I+Pan dm 432 mt+Sirio Turbo 5000, 2m/70cm-Wouxun KG-UV2D+Nagoya Mag-79EL-3W
    Baza:President Jackson I+Diesel#4-32+Spectrum 1600

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 22:44
  2. [MkII] brak ABS i kontroli trakcji
    By bobjs in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 13:28
  3. [MkII] Po przekręceniu kluczyka nie zapalają się kontrolki
    By Gebar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 00:11
  4. system kontroli trakcji TRC
    By malwi85 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 21:58
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2005, 00:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów