+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota

    Wariujące wycieraczki - czujnik deszczu

    Witam, mam problem z wycieraczkami które są połączone z czujnikiem deszczu.
    Niezależenie od tego czy czułość sensora jest ustawiona na max czy minimum to wycieraczki zasuwają niemal z pełną prędkością.
    Czy jest opcja żeby jakoś na nowo zaadaptować czułość sensora albo czy jest możliwość całkowitej dezaktywacji tego sensora i przejścia w tryb manualny sterowania przerwami między kolejnymi ruchami wycieraczek? tak jak ma to miejsce w wersjach bez sensora deszczu.
    PS wycieraczki mam nowe.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    A czujnik nie jest odklejony? jakies pecherzyki powietrza pod nim? Moze cos na szybie siedzi na przeciwko niego (ptaszek prezent zostawil)?

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 06-12-2018 o 13:27

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    A czujnik nie jest odklejony? jakies pecherzyki powietrza pod nim? Moze cos na szybie siedzi na przeciwko niego (ptaszek prezent zostawil)?
    W przypadku odklejenia czujnik będzie za wolno podawał impulsy i wycieraczki nie nadążą...wiem , bo mam czujnik do doklejenia po wymianie szyby...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    07 Aug 2012
    Mieszka w
    kozłów
    Witam .Miałem podobny problem w Fieści i byłem u speców od szyb którzy stwierdzili że czujnik źle dolega do szyby i jak go na nowo przykleili wsio było OK.

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    OK dzięki za podpowiedzi, zobaczę dziś jak ten czujnik wygląda. Mam nadzieje że jest źle wklejony i jego ponowne doklejenie rozwiąże sprawę.

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Zgadza się ,czujnik jest źle wklejony widać tam jakieś bąbelki więc czeka mnie wizyta u speców od szyb.

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Ja też się do nich niedługo wybieram. Daj znać, ile u Ciebie "taka przyjemność" wyniesie...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Heja, przepraszam zę długo nic nie pisałem w temacie .
    Problem wynikał u mnie ze złego doboru piór wycieraczek. Okazało się że są dwa typy wycieraczek do Mk4 - do wersji z czujnikiem oraz do wersji bez czujnika. Po zamontowaniu piór w odpowiedniej wersji problem ustąpił.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Przemo1871 Zobacz posta
    Heja, przepraszam zę długo nic nie pisałem w temacie .
    Problem wynikał u mnie ze złego doboru piór wycieraczek. Okazało się że są dwa typy wycieraczek do Mk4 - do wersji z czujnikiem oraz do wersji bez czujnika. Po zamontowaniu piór w odpowiedniej wersji problem ustąpił.
    Witam, kolego możesz rozwinąć temat, jakie mają różnice wycieraczki do czujnika i bez


  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK4 Titanium X 2.0HE 145KM + LPG
    Od
    20 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa - Ochota
    Jedyna róznica jaką dostrzegłem to cena i numer katalogowy Optycznie żadnych różnic nie widać.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    11 Jan 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez Przemo1871 Zobacz posta
    Jedyna róznica jaką dostrzegłem to cena i numer katalogowy Optycznie żadnych różnic nie widać.
    Co prawda trochę późno, ale chciałem tylko napisać, że to bzdura. Nie ma specjalnych wycieraczek dedykowanych do sensorów deszczu. To jedynie manipulacja sprzedawcy, żeby wytłumaczyć klientowi zawyżoną cenę.

    Sensor nie rozróżnia typu wycieraczki nie jest aż tak zaawansowany konstrukcyjnie. Sensor widzi powierzchnię szyby i do puki jest brudna/mokra do puty będzie uruchamiał wycieraczki - do skutku. Wiec proponowałbym po prostu kupić dobre pióra, dobrej marki i sprawdzić czy przypadkiem ten kawałek szyby który jest widziany przez sensor nie jest jakoś dziwnie, nietypowo zabrudzony (cmentarzysko owadów, prezent od ptaków).

    Kolejną sprawą jest źle wklejony sensor np po wymianie szyby czołowej. Wówczas również mogą występować problemy z działaniem wycieraczek. Mowa tutaj o np bąbelkach powietrza między sensorem a powierzchnią szyby, które sprawiają, że sensor widzi "brudną" szybę.

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czujnik deszczu
    By Gderak in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 19:03
  2. [MkIII] Uniwersalny czujnik deszczu i zmierzchowy.
    By Sahin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 07:55
  3. [MkIII] Wycieraczki - sensor deszczu
    By sasiad63 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 20:19
  4. [MkIII] czujnik deszczu
    By maciejrosa1976 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 18:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów