+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    mondeo mk3 1,8 sci
    Od
    19 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań

    MONDEO mk3 18.SCI mruganie swiateł drogowych i deski rozdzielczej!!!

    Witam wszystkich, jestem posiadaczem mondeo mk3 z silnikiem 1,8 sci (z tego co wiem raczej zadki w naszym kraju) no i mam problem.
    Od jakiego czasu mrugają (pulsują) mi światła drogowe jak i wnetrze pojazdu( tylko na wolnych obrotach), byłem u elektryka sprawdził ładowanie, wyciągnął alternator i sprawdził go na stole i wszystko ok, świtała mrugają dalej, dodam że czyściłem prawie wszystkie masy i wydaję sie że na jakiś czas pomogło ( około tydzień) i problem wrócił, dodatkowo doszedł drugi objaw po zatrzymaniu pojazdu wszystkie światła przygasają równo na około sekunde i po tym zaczynają świecić jaśniej ale nadal mrugają, żaden z tych objawów nie pojawia się jak samochód pracuje na wyższych obrotach, tylko na wolnych.Być może ktoś juz sie z czymś takim spotkał i jest w stanie coś podpowiedzieć ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez duncar Zobacz posta
    wyciągnął alternator i sprawdził go na stole i wszystko ok
    Ale nie wymienił regulatora w nim , który jest najczęstsza przyczyną takiego objawu. I mała możliwość że pada cela w akumulatorze.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    mondeo mk3 1,8 sci
    Od
    19 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    alternator został zawieziony do Pana który je naprawia i został sprawdzony na stole do przprowadzania takich testów , pan od alternatorów jak zobaczył ten alternator to od razu powiedział że regulator w tych samochodach się nie psuje bo jest to dośc dziwne rozwiązanie a dokładniej to komputer sam ustala ile potrzebuje prądu i sam sobie steruje regulatorem a on alternatorem , aby wytworzył tyle prądu ile komputer uważa a nie na odwrót. a co do testów ładowania to alternator dobrze ładuje podczas testów zarówno w samochodzie jak i na stole a problemy z mruganiem pojawiły sie wraz z pogodą ( wilgoć). sądziłem że to gdzieś brak masy , no ale tam gdzie mogłem wyczyściciłem a elektryk dołożył jeszcze jedną . szukając w necie zauważyłem że chyba pierwszy nie jestem z takim problem i czytałem że "ten typ tak ma" i roziwązania nie znalazłem

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    rozwiązaniem jest przeczyszczenie alternatora wraz ze wszystkimi łączeniami przewodów i regulatorem napięcia, bo masz zaśniedziałe styki. teraz trzeba sprawdzić gdzie i znaleźć kogoś kto naprawdę Ci wymontuje alternator i go rozbierze. Mnie też w 2 zakładach powiedzieli że go wyciagnęli i posprawdzali ale robili mnie w jajo.
    Nie daj się naciągnąc na wymianę regulatora napięcia bo z tego co się dowiedziałem zamienniki są tylko chińskie i bardzo słabej jakości
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 20-10-2012 o 13:29

Podobne wątki

  1. okleiny deski rozdzielczej do MOndeo
    By Oktan in forum Tuning
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2016, 06:52
  2. [MkIII] Cykanie z deski rozdzielczej
    By kfiatek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 13:22
  3. [MkI] Podświetlenie deski rozdzielczej
    By reganajax in forum Tuning
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 11:41
  4. [MkIII] odkręcanie deski rozdzielczej MK III
    By awo_marek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 21:48
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów