+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Kursant Awatar xjaro
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM Kombi 2004r. 110tys km
    Od
    03 Oct 2012
    Mieszka w
    Sulejowek

    1.8 LPG - różne opinie gazowników

    Witam
    wiem, że temat ten był już wałkowany, ale chcę wyjaśnik kilka spraw, bo pseudospecjaliści gaziarze (zresztą polecani) mi troszeczkę mieszają.

    Mianowicie planuję instalację LPG do swojego Mondeo (MK3) 1.8 125KM w konfiguracji spotykanej tu na forum, czyli:
    STAG 300, wtryski HANA 2000 czerwone, reduktor Zavoli Zeta S (lub AC R01), filtr puszkowy Czaja FL02.

    No i otrzymałem takie odpowiedzi:
    Pierwszy gaziarz:
    "Ze względu na silnik 1.8 ford mondeo powinien mieć zastosowaną tzw.lubryfikację czyli smarowanie gniazd zaworowych, jedynie komputer stag premium nie wymaga montażu tej lubryfikacji dlatego polecam zamontowanie tego systemu to będzie dla pana koszt 2700,- z butlą w koło i wlewem pod klapkę benzyny"

    Drugi gaziarz(zresztą sam administrator LPG-Forum.pl)
    "Zestaw jaki proponuję zamiast Pańskiego to: TECH 214, wtryski HANA, reduktor KME Silver, cena niezależnie od elektroniki i reduktora 3000zł
    Zalecam elektronikę TECH-a bo się najlepiej sprawdza oraz kme silver bo najmniej problematyczny
    STAG Premium - nie działa w tym aucie w 100% prawidłowo sprawdzone (problem na zimnym silniku)"

    Pomijam ceny, generalnie chcę potwierdzenia czy faktycznie lubryfikacji może nie być tylko w STAG Premium ???
    Oraz Czy użytkownicy instalacji LPG na STAGach mają faktycznie problem na zimnym silniku ???

    Bo teraz to już nie wiem co instalować, a obaj monterzy polecani.
    Ostatnio edytowane przez xjaro ; 24-10-2012 o 18:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Pan numer jeden chce Cie nacignac na kase i jak gada takie bzdety to napewno z niego fachowiec ze heyyyy, unikaj go jak ognia.

    Co do drugiego to proponuje Ci dobry zestaw ale z tym premium to nie wiem skad to wytrzasnal, pewnie nie umie uzyc czegos takiego jak korekta po temperaturze. TECH to to samo co STAG tylko tzeoretycznie ulepszony i ma wiecej funkcji, teoretycznie jest lepszy ale STAG 300 ISA2 to az swiat dla Mondka.

    Jezeli masz tylko tych dwoch do wyboru to wybierz drugiego, choc tez jakos mam wrazenie ze nie bedziesz zbyt zadowolony.

    PS. Oczywiscie z lubryfikacja to bzdura, w dobrze ustawionej instalacji jest calkowicie zbedna.

  4. #3
    Kursant Awatar xjaro
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM Kombi 2004r. 110tys km
    Od
    03 Oct 2012
    Mieszka w
    Sulejowek
    @frugo, a ty jaki masz zestaw LPG i jak Ci się sprawdza ? Jakieś ewentualne z nim problemy itp ?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Ja mam STAG 300 ISA2, reduktor Zavoli Zeta N i wtryskiwacze specjalnej troski Valteki
    Zestaw sprawuje sie doskonale bo sam go dogladam ale oczywiscie jesli nie chcesz problemow to musial bys wziac inne wtryski bo Valteki to co 15 tys regeneracja obowiazkowa. Polecam oczywiscie Hany.

  6. #5
    Kursant Awatar xjaro
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM Kombi 2004r. 110tys km
    Od
    03 Oct 2012
    Mieszka w
    Sulejowek
    Dzięki za info, rozumiem że problemów z zimnym silnikiem nie masz, jak mi sugerował jeden gazownik?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Po ustawieniu korekty po temperaturze nie ma problemow, wczesniej przy mrozach obroty falowaly.

  8. #7
    Kursant Awatar xjaro
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM Kombi 2004r. 110tys km
    Od
    03 Oct 2012
    Mieszka w
    Sulejowek
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Zestaw sprawuje sie doskonale bo sam go dogladam...
    Czyli rozumiem, że generalnie znasz się troszeczkę na konfiguracji STAGa, bo sam też przejżałem ze strony AC manuala, ale zbytnio się nie wgłębiałem, bo dobiero wybieram tylko rodzaj instalacji.
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Po ustawieniu korekty po temperaturze nie ma problemow, wczesniej przy mrozach obroty falowaly.
    Czyli jak coś z falowaniem to udzielisz na forum małej korepetycji lub będziesz mógł wskazać gazownika który Ci to poprawiał. Generalnie mam nadzieje, że moj gazownik ogarnie temat i nie będę musiał nic kombinaować.

    Ostatecznie chyba się zdecyduję na:
    STAG 300 ISA2, wtryski HANA 2000 czerwone, reduktor KME Silver lub AC R01 i jakiś dobry filtr fazy lotnej.

    Po instalacji napiszę co i jak się sprawuje.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez xjaro Zobacz posta
    STAG 300 ISA2, wtryski HANA 2000 czerwone, reduktor KME Silver lub AC R01 i jakiś dobry filtr fazy lotnej.
    Wedlug mnie bardzo dobry wybor, filtr polecam Czaja poliestrowy.

    Cos tam sie znam w razie czego pisz na forum to pomyslimy.
    Tez mam nadzeiej ze Twoj gazownik jednak to ogarnie

  10. #9
    rustin
    Gość
    jak chcesz filtr co dobrze filtruję to nie poli tylko z włóknem szklanym

  11. #10
    Kursant Awatar xjaro
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM Kombi 2004r. 110tys km
    Od
    03 Oct 2012
    Mieszka w
    Sulejowek
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    filtr ...tylko z włóknem szklanym
    Jeżeli to możliwe to podaj kilka konkretnych przykładów takich filtrów (z włóknem szklanym)

  12. #11
    rustin
    Gość
    Np ja używam czegoś takiego http://www.certools.pl/produkty-lpg-...m-wkladem.html ,są na nim mniejsze spadki ciśnienia od fl03 i włókno szklane najlepiej filtruje

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    rustin mówisz ze jest lepszy ? bo mi się wymiana zbliża i może być coś takiego wsadził. trzeba regulować kuchenkę po zmianie fl03 na ten z włóknem ?

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Np ja używam czegoś takiego
    a zaglądałeś do niego jak po XXkkm wygląda?

  15. #14
    rustin
    Gość
    Tak bo juz 2 razy wymieniałem. Po filtrze nie widać jakoś bardzo że jest brudny z racji jaki ma kolor, ale ważyłem go przed założeniem i po 10tys i była spora różnica więc wiadomo co więcej w nim ważyło.
    Ja na fl03 miałem spadki większe niż na na certoolsie. Na lpg najwięcej osób poleca go

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    coś tam piszą ze temp gazu obniża

  17. #16
    rustin
    Gość
    Ja mam go ocieplonego i nic mi nie obniża i w sumie o tym nie czytałem i nie wiedziałem.

  18. #17
    Kursant Awatar xjaro
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM Kombi 2004r. 110tys km
    Od
    03 Oct 2012
    Mieszka w
    Sulejowek
    No i instalacja LPG założona, taka jak planowałem wcześniej (posty wyżej). Na razie 2tys. ale chodzi idealnie, żadnych zauważalnych ubytków mocy w aucie, niewyczuwalny moment przełączania na LPG, brak czeków itd. Spalanie gazu jakie zanotowałem to ok. 9 - 11 l / 100km w zależności czy trasa czy miasto. Generalnie jestem jak na razie z tego zestawu bardzo zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez xjaro ; 09-11-2012 o 11:37

  19. #18
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 he
    Od
    23 Feb 2014
    Mieszka w
    Kraków

    lpg mk3

    Witam,

    i jak się sprawdza instalacja po dłuższym okresie eksploatacji, z tego co pisałeś to chyba lubry nie zakładałeś ale mogę sie mylić, regulowałeś może zawory a jak tak to po ilu kilometrach?

    Dzieki z góry za informacje ja również chce założyć lpg w moim mondeo, jestem ciekawy jak działa przy dłuższej jeździe.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez przemo122 ; 23-02-2014 o 13:49

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez przemo122 Zobacz posta
    Dzieki z góry za informacje ja również chce założyć lpg w moim mondeo, jestem ciekawy jak działa przy dłuższej jeździe.
    tu masz różne opinie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-i-wi%C4%99cej

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Odgrzewam kotleta, bo potrzebuje info co obecnie do tego silnika najlepiej zamontować?

    Siostra będzie przerabiać na gazownię, bo ojczulek sprzedał swoje drugie autko (pug 206, którym siostrunia po miescie pomykała) i przy normalnym uzytkowaniu nie wydoli na benę, wiec LPG jedynym ratunkiem... (a mówiłem ojczulkowi juz jakieś 5 lat temu żeby do Mondka gaz załozyli ...)
    Kwatery na lato w Gdansku

Podobne wątki

  1. [MkIII] dwa różne kluczyki - MK3
    By NiCrAm in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 12:20
  2. [MkII] różne nivomaty
    By Profesor in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 15:02
  3. [MkI] Nękać gazowników czy BLOS?
    By szwagier in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2007, 02:45
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 20:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów