+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Wy³±czony
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Hatchback 2001r. 2.0 TDDi 115PS Ghia
    Od
    01 Jul 2012
    Mieszka w
    Opolskie

    Kiedy w³±czaj± siê wentylatory ch³odnicy

    Witam, ostatnio walczê z niedogrzanym silnikiem. Wymieni³em du¿y termostat i nic. Dzisiaj rano by³o ok 2*C i po zapaleniu zimnego silnika oba wentylatory ch³odnicy chodzi³y na pierwszym biegu, trochê to dla mnie bez sensu. Wiêc wypi±³em przeka¼nik od pierwszego biegu wentylatorów (wentylatory oczywi¶cie stanê³y) pozostawi³em przeka¼nik od drugiego biegu na wszelki wypadek. Zauwa¿y³em ¿e silnik du¿o szybciej siê nagrzewa³, nie mia³em kiedy sprawdziæ czy po osi±gniêciu temperatury roboczej czyli oko³o 90*C temperatura nie bêdzie spadaæ lub czy nie bêdzie siê silnik przegrzewa³. Wnioskujê ¿e dwa wentylatory podczas pracy w temperaturze otoczenia ok. 0*C s± wstanie samym powietrzem och³adzaæ silnik i st±d problemy z niedogrzanym silnikiem. Na kilku forach czyta³em w³a¶nie ¿e nawet po wymianie obu termostatów temperatura silnika nadal p³ywa lub nie osi±ga 90*C.
    I teraz moje pytanie jak u Was dzia³aj± te wentylatory ch³odnicy? Kiedy siê w³±czaj±, czy w³±cza siê tylko jeden czy od razu dwa?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imiê
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez TheDaro Zobacz posta
    I teraz moje pytanie jak u Was dzia³aj± te wentylatory ch³odnicy?
    wskazówka odchyli siê w prawo od pionowego po³o¿enia,t.j. faktycznie temp.ok. 90 st.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrze¿a polskiego Ba³tyku od Bia³ogóry po Hel,oraz na mój kana³ na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Adam
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2.0 TDDi
    Od
    03 Jul 2011
    Mieszka w
    Pu³tusk
    Mo¿e masz problem z rezystorem. Znajduje siê w dolnej czê¶ci obudowy wentylatorów.

  5. #4
    Wy³±czony
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Hatchback 2001r. 2.0 TDDi 115PS Ghia
    Od
    01 Jul 2012
    Mieszka w
    Opolskie
    A na czym ten problem dok³adnie polega?

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imiê
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIA£YSTOK
    Mo¿e to g³upie pytanie ale wentylatory ruszy³y po odpaleniu auta- a klima w aucie by³a za³±czona czy nie?
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  7. #6
    Wy³±czony
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Hatchback 2001r. 2.0 TDDi 115PS Ghia
    Od
    01 Jul 2012
    Mieszka w
    Opolskie
    Wentylatory nie w³±czy³y siê, klima by³a w³±czona ale jak tylko silnik trochê siê zagrza³ to co kilka sekund w³±cza³y siê wentylatory na drugim biegu. Czyli pomys³ z wyjêciem przeka¼nika jest nie trafiony. Nie polecam wyjmowania obu przeka¼ników, mo¿na uszkodziæ klimatyzacjê...
    Ma kto¶ jakie¶ pomys³y?

  8. #7
    czyzaczek
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez adasko78 Zobacz posta
    Mo¿e masz problem z rezystorem. Znajduje siê w dolnej czê¶ci obudowy wentylatorów.
    ZGadzam siê z t± sugesti±.... Wentyle w trybie awaryjnym sie zalaczaja...

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imiê
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIA£YSTOK
    Wentyl chodzi przy w³±czonej klimie zawsze, w celu obni¿enia temp czynnika,inaczej momentalnie wzros³o by ci¶nienie czynnika wraz ze wzrostem temperatury i wywali³o go zaworem bezpieczeñstwa.
    Mia³em taki przypadek kiedy skoñczy³y mi siê szczotki na wentylatorze-stan±³ w trakcie jazdy i przy pracuj±cej klimie-pooosz³o wszystko w "gwizdek".Trzeba by³o uzupe³niæ czynnik i naprawiæ wentyl.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  10. #9
    Kursant
    Model
    Ghia
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    29 Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Kolego powiem Ci jak to u mnie wygl±da:
    Posiadam MK3 TDDI 115KM
    Po odpaleniu wentylatory za³±cz± siê po ok minucie. Pó¼niej co kilka minut.
    Temperaturê 90st osi±gam po przejechaniu ok 3,4km (oczywi¶cie nie przekraczaj±c 2tys obrotów - szkoda samochodu)
    Moje spalanie my¶lê ¿e nie jest du¿e - codziennie robiê do pracy 20km w jedn± stronê (15km-miasto +5km obwodnic±) i ¶rednio pali mi max 7,5l przy normalnej je¼dzie, najmniej uda³o mi siê zej¶æ do 6l, ale to ju¿ szlak mnie trafia³ z tak± jazd±
    Pzd

  11. #10
    Wy³±czony
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Hatchback 2001r. 2.0 TDDi 115PS Ghia
    Od
    01 Jul 2012
    Mieszka w
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez k6xxxxxx Zobacz posta
    Kolego powiem Ci jak to u mnie wygl±da:
    Posiadam MK3 TDDI 115KM
    Po odpaleniu wentylatory za³±cz± siê po ok minucie. Pó¼niej co kilka minut.
    Temperaturê 90st osi±gam po przejechaniu ok 3,4km (oczywi¶cie nie przekraczaj±c 2tys obrotów - szkoda samochodu)
    Moje spalanie my¶lê ¿e nie jest du¿e - codziennie robiê do pracy 20km w jedn± stronê (15km-miasto +5km obwodnic±) i ¶rednio pali mi max 7,5l przy normalnej je¼dzie, najmniej uda³o mi siê zej¶æ do 6l, ale to ju¿ szlak mnie trafia³ z tak± jazd±
    Pzd
    To po mojemu masz co¶ nie tak...ja tak mia³em jak by³ uszkodzony stycznik w skrzynce bezpieczników od 1 biegu wentylatorów. Wtedy co kilka minut w³±cza³y siê wentylatory na 2 biegu (mo¿na poznaæ po do¶æ g³o¶nym szumie). Podmieñ styczniki (od 2 biegu wsad¼ w miejsce 1 biegu) i zobacz co siê bêdzie wtedy dzia³o u mnie po zamianie (oba styczniki s± takie same) wentylatory w³±czaj± siê po zapaleniu silnika na 1 biegu i tak sobie chodz± ca³y czas (prawie nie s³ychaæ jak chodz±) i z tego co wyczyta³em na ró¿nych forach to jest normalny tryb pracy. Drugi bieg w³±cza siê dopiero po osi±gniêciu oko³o 100*C.
    Tak uzupe³niaj±co to zrobi³em próbê i wyj±³em oba przeka¼niki tak ¿eby wentylatory siê nie w³±czy³y (oczywi¶cie na wy³±czonej klimie) i zachowanie wska¼nika temperatury by³o takie same czyli jak dusze w gaz temp. osi±ga 90*C jak jadê spokojnie to spada. Tak ¿e praca wentylatorów nie ma wp³ywu na wahania temperatury.
    Ostatnio edytowane przez TheDaro ; 13-11-2012 o 13:43

  12. #11
    Kursant
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 Duratec
    Od
    03 Nov 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Ja mam podobny problem. Parê dni temu kupi³em samochód, ale dopiero wczoraj zauwa¿y³em, ¿e po odpaleniu silnika wentylator ci±gle chodzi. Wskazówka na desce skacze do 1/4, a jak stanê na ¶wiat³ach do podskakuje do po³owy. Jak ruszê to opada. Z nawiewów leci ciep³e powietrze, klima nie jest w³±czona. Silnik to benzyna 1.8 Duratec.

  13. #12
    Wy³±czony
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Hatchback 2001r. 2.0 TDDi 115PS Ghia
    Od
    01 Jul 2012
    Mieszka w
    Opolskie
    Witam wczoraj wymieni³em ma³y termostat tzw. olejowy. Problem z temp. znikn±³. Dzisiaj temp. otoczenia ok. 0 C* silnik po oko³o 3-4 km siê rozgrza³ i wskazówka stanê³a na po ¶rodku skali i sta³a tak przez ca³± czas, ¿adnych wahañ...
    Pozdrawiam

Podobne w±tki

  1. [MkII] wentylatory ch³odnicy
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 14:51
  2. [Duratec]Wentylatory ch³odnicy - co, jak i kiedy? ;]
    By ARTi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-10-2008, 22:55
  3. [MkII] Klimatyzacja -nie w³±czaj± siê wentylatory
    By DarekII in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-05-2007, 12:49
  4. [MkI] Wentylatory ch³odnicy
    By worldman in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2006, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów