+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ

    Konserwacja Podwozia

    Witajcie
    Własnie sobie pomyślałem , że należy zrobić w Mondku moim konserwację podwozia.Tak wiec twardziela pusciłem i kasa została.
    Mam pytanie do wszystkich użytkowniików : JAKI SYSTEM KONSERWACJI JEST NAJLEPSZY :
    RUST CHECK
    VALVOLINE
    Kod:
    czy inny
    Jeśli tak to jaki i gdzie w Bydgoszczy takie coś robią i ewentualnie za jakie pieniążki??
    Pozdrawiam zadowolony użytkowniik
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    Rust check

    jest generalnie pomyslany jako system na nowe fabryczne auta.Valvoline jest niezły ale drogi.Nie chcesz sam zrobić?

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Opis
    mkII 99r.2,5 v6
    Od
    25 Feb 2005
    Mieszka w
    włocławek
    ja zrobiłem tak szczotka na wiertarkę wyczyściłem cały rant od progów do białego bo miał rdzę 3 warstwy hamerraita i na to baranek w puszce na pistolet,bo się nie wymywa jak bitex i jest prawie na lata,a w profile zamknięte,progi itp.fluidol 3 litry łącznie aż dwa dni z niego leciało,ten sposób mam sprawdzony bo stosowałem go w poprzednim samochodzie i zdawał egzamin,a jeśli chodzi o podłogę to nie ruszałem bo ma się LUX i tam jest konserwacja fabryczna z tego co widziałem to zdaje egzamin,najważniejsze to ranty progów na całej długości niby nie widać ale jak ruszysz szczotką to płaty rdzy odchodzą szczególnie na zgrzewach które tam są co trzy centymetry i oczywiście fluidol w progi do bólu jakieś 0,75l na próg.pozdrawiam

  5. #4
    Cytat Zamieszczone przez bolek
    ja zrobiłem tak szczotka na wiertarkę wyczyściłem cały rant od progów do białego bo miał rdzę 3 warstwy hamerraita i na to baranek w puszce na pistolet,bo się nie wymywa jak bitex i jest prawie na lata,a w profile zamknięte,progi itp.fluidol 3 litry łącznie aż dwa dni z niego leciało,ten sposób mam sprawdzony bo stosowałem go w poprzednim samochodzie i zdawał egzamin,a jeśli chodzi o podłogę to nie ruszałem bo ma się LUX i tam jest konserwacja fabryczna z tego co widziałem to zdaje egzamin,najważniejsze to ranty progów na całej długości niby nie widać ale jak ruszysz szczotką to płaty rdzy odchodzą szczególnie na zgrzewach które tam są co trzy centymetry i oczywiście fluidol w progi do bólu jakieś 0,75l na próg.pozdrawiam
    A nadkola koł?szczegolnie tylne?

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Opis
    mkII 99r.2,5 v6
    Od
    25 Feb 2005
    Mieszka w
    włocławek
    jak zdjąlem nadkola tylnie to zrezygnowalem bo pomyślałem że samochód dopiero wyjechał z fabryki a nie 10lat temu super szczelne tylko lekki kurz zero oznak czasu i korozji ale oczywiście ranty profilaktycznie przeleciałem hamerraitem

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Bartek
    Opis
    mkII 99r.2,5 v6
    Od
    25 Feb 2005
    Mieszka w
    włocławek
    a jeśli chodzi o zakłady konserwacji to piep...ę ich jak mi raz odj...ali konserwację to bym sam to lepiej zrobil po skrzynie browara

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wwa - Gocław
    zabezpieczałem swojego Valvoline - taki preparat pełzający, co włażi we wszystkie zakamarki. Koszt w Warszawie ok. 500 PLN z myciem podwozia - robota w profesjonalnym warsztacie. Jak dla mnie super, bo zahamowało postępy korozyjne w aucie. Ponaprawiałem wszystko i zabezpieczyłem. Sól jednak sieje zniszczenia.

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez Dzekis
    zabezpieczałem swojego Valvoline - taki preparat pełzający, co włażi we wszystkie zakamarki. Koszt w Warszawie ok. 500 PLN z myciem podwozia - robota w profesjonalnym warsztacie. Jak dla mnie super, bo zahamowało postępy korozyjne w aucie. Ponaprawiałem wszystko i zabezpieczyłem. Sól jednak sieje zniszczenia.
    Gdzie robiłeś podwozie?
    Jaki warsztat mógłbyć polecić?
    ..:: Mundzio mkII 1.8 TD kombi / deep blue ::..

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wwa - Gocław
    to był Auto Wis na Karczewskiej - autoryzowany salon Daewoo. Od lat tam zabezpieczałem samochody, mój ojczul też tam działa i jest jak najbardziej OK. Telefon znajdziesz w necie, nie mam niestety przy sobie.

  11. #10
    dzięki, planuję tę przyjemność w wakacje
    Już zaczynam się rozglądać.
    ..:: Mundzio mkII 1.8 TD kombi / deep blue ::..

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wwa - Gocław
    wakacje to dobry czas, bo nie ma jeszcze sezonu na tego typu operacje, a zabezpieczenie dobrze doschnie.

  13. #12

    I auto wówczas suche jest

    co jest ważne

Podobne wątki

  1. [All] Konserwacja podwozia, co i jak?
    By Jarek92 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 16:07
  2. [MkII] Konserwacja podwozia
    By Andrzej10 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 19:42
  3. [MkII] Konserwacja podwozia
    By Krzys69 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 20:24
  4. [MkI] konserwacja podwozia
    By saltver in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2007, 11:29
  5. Konserwacja podwozia.
    By postand in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2005, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów