+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 140
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar Dudek
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2002r.
    Od
    20 Mar 2012
    Mieszka w
    Tychy
    macie co potrzeba:
    - koło pasowe oryginał
    - rolka pośrednia wieloklinowa
    - rolka gładka
    - napinacz
    - śruby koła pasowego
    No i macie cały zestaw do wymiany, niestety trochę to wszystko kosztuje. Ja u siebie osobiście to odpuściłem, po przypadkowym wystrzale paska założyłem tylko nowy pasek. Koło lekko stuka, ale mechanik powiedział, że na takim kole jeszcze mogę spokojnie pojeździć

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar wrc1000
    Imię
    Tomek
    Opis
    BYŁ Mk1 kombiaczek 96' V6 Executive jest MK3 TDDI 119 HP Ghia 01r. też kombiaczek, Focus Mk1 1.4
    Od
    27 Jul 2009
    Mieszka w
    Warka
    Ja wymieniłem koło pasowe (zamiennik polecany na forum- nie pamiętam firmy) + pasek org. 20tyś i jak na razie cisza.

  4. #23
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Dudek, czyli ja ide w twoja strone Jezdze na takiej samej zasadzie.

    wrc1000 - TDDI ma takie samo kolo pasowe?

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Takie samo
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  6. #25
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Witam,

    Dziękuję forumowiczom za porady. Po analizie różnych opcji i uwzględnieniu pisków dochodzących z układu paska zdecydowałem sie wymienic wszystko. Planuję oryginalne koło pasowe a reszta zamienniki. Napinacz chcę wziąść albo Hansa Preis albo Febi bilstein. Bardzo proszę forumowiczów o informację jakie mają doświadczenia z tymi napinaczami. Która marka jest lepsza? A moze żaden z nich?

    Pozdrawiam

    Paweł
    Ostatnio edytowane przez pawelmond ; 27-11-2012 o 10:19

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    napinacz kup firmy skf

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Panowie czy jest ktoś kto ma stary napinacz i może. zmierzyc sprężynę znalazłem taką http://www.google.com/search?q=96200...z4G83YoTiPkxM: w innym aucie i chętnie sprawdzę ją u siebie ale muszę mieć wymiary tej z mondka
    Ostatnio edytowane przez krol44 ; 30-11-2012 o 22:39

  9. #28
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Hej,

    dzisiaj wreszcie nastapiła chwila kiedy wymieniono rolki i kółka w moim mondziaku
    Wszystko przebiegło w miarę sprawnie chociaż mechanik mówił, że przez 4 godziny miał niezły zapiernicz. Efekt jest super - silnik pracuje cicho, zadnych wibracji - słowem pełna kultura.

    Jedna rzecz nie daje mi tylko spokoju. Zgodnie z radami forumowiczów zdecydowałem się na zakup oryginalnego koła pasowego, które jako jedyne miało zapewnić pewne użytkowanie. Jakie było było moje zdumienie kiedy wczoraj po wyjęciu z kartonu zobaczyłem na kole napis "Dayco"
    Już myślałem, że sklep się pomylił ale po chwili w innym miejscu zobaczyłem małe logo forda. Po sprawdzeniu w necie wychodzi, że dayco zastępuje chyba poprzednią wersję koła, która oczywiście pasuje tez do MKIII.
    Tak czy inaczej nieodgadnione jest dla mnie czy warto jest zapłacić 200 zł więcej za praktycznie takie samo koło? A może Dayco zamienniki musi robić nieco gorsze niż produkuje "oryginały"?

    Dziękuję wszystkim forumowiczą za porady.

    Paweł
    Ostatnio edytowane przez pawelmond ; 01-12-2012 o 18:25

  10. #29
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    To ja Ci powiem tak, znalazlem opakowanie swojego nowego kola, ktore sie rozlecialo po pol roku i jest to wlasnie Dayco.. z Tym ze wczoraj jak podjechalem do mechanika, umowic sie na inna naprawe, powiedzial ze jezeli wymienia sie kolo pasowe, to rowniez powinno sie wymieniac rolke na alternatorze, bo to wlasnie przez nie, kola sie rozkrecaja. Sam jezdzi Mondeo i mowil ze tez z tym walczyl

  11. #30
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Ależ mnie pocieszył
    Pozostaje mi wierzyć, że jednak fordowskie dayco jest lepsze niz samo dayco i ze moja rolka na alternatorze jest w lepszym stanie bo z dwóch mechaników, ktorzy to ogladali z bliska, zaden nie mówił, ze jest do wymiany. Z tego co widze to taka rolka to jakies 240 zł + wymiana czyli zapewne 150 zł. Jak mi to siądzie to juz chyba nie bede wymieniał tylko sprzedam mondziaka.
    A co do mojego starego kola pasowego, to wyglądało bardzo słabo. Mechanik mi wytłumaczył, że głowny problem to guma, która jest umieszczona między dwiema masami. Jak ze starości się rozpadnie (u mnie tej gumy praktycznie nie było), to wtedy te dwie masy o siebie uderzają i stąd hałas a nawet moze być rozpadnięcie koła.

    Może jednak w Twoim przypadku niestety miałeś pecha i trafiłeś na słaby egzemplarz koła. Trochę to dziwne ze jedna rolka, która nie jest bezposrednio przy kole pasowym tak szybko załatwiła to kolo a nie np. napinacz, który jest bezpośrednio przy niej. No ale rożnie moze być.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pawelmond ; 03-12-2012 o 10:17

  12. #31
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Skierniewice
    Pawel, ale musisz sie liczyc z tym, ze nie kazdy ma racje. Nie wiem na ile to prawda z ta rolka przy altku. Co mechanik to inna teoria niestety. Fakt faktem, u Siebie gdy to wymienil powiedzial ze mial spokoj.. Ale moze to zbieg okolicznosci? Nie stresuj sie. Zobaczymy co bedzie sie u Ciebie dzialo daj znac jakby cos sie dzialo ;] a narazie smigaj i ciesz sie z kazdego kilometra

    Szerokosci !

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Panowie ponawiam pytanie o wymiary sprężyny z napinacza jeżeli ktoś ma takową starą proszę o podanie dł całkowitej , średnicy sprężyny oraz otworów pod śruby.

  14. #33
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0TDCi 131KM
    Od
    03 Jul 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    to może ja też podzielę się swoimi doświadczeniami bo tydzien temu walczyłem z klekotaniem napinacz. Po podniesieniu i rozebraniu nadkola kolo pasowe praktycznie rozleciało się w rękach więc razem z mechanikiem stwierdziłem że trzeba wymienić koło pasowe no i pasek i powinno być git. Po wymianie faktycznie napinacz przestał hałasować ale za to lata pasek wieloklinowy przy kole pasowym, gdy mechanik lekko napiął napinacz to była cisza. Kazałem mu auto złożyć i stwierdziłem ze kupę sprężynę napinacza i rolkę do niego. Po zamontowaniu owych części spokoj był ale tylko na wolnych obrotach bo już w przedziale 950 1100 pasek latał jak przedtem. Pojeździłem kilka dni i znowu to samo. Ręce opadają i cholera wie co tu dalej robić...kolo nowe pasek nowy napinacz nowy i lata ..

  15. #34
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 115
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Swarzędz
    Hej,
    napinacz to nie tylko rolka i sprężyna ale tez ten metalowy element który całość trzyma, i właśnie te punkty mocowania które są na tym elemencie też się wyrabiają i robia luzy - tak twierdził mój mechanik. Dlatego tez zdecydowałem sie na zakup całego napinacza. Wymieniłem tez dwie pozostale rolki układu i u mnie wszystko chodzi bez zarzutu (narazie ;-))
    Ostatnio edytowane przez pawelmond ; 03-12-2012 o 16:27

  16. #35
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0TDCi 131KM
    Od
    03 Jul 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Panowie idzie takie sprzegierłko zamontować do altka od TDCI? http://allegro.pl/sprzegielko-altern...767418018.html

  17. #36
    Kursant
    Opis
    MKIII-TDDI90-'05-Kombi & MKII-TD-'00-Kombi
    Od
    12 Dec 2006
    Mieszka w
    Kraków - Gorlice
    odgrzewam i pytam- może operujmy numerami części - 535 0074 10 INA jest do benzyniaków (inna średnica? nie mówię że się nie da..)
    Ale, znalazłem dedykowane do naszych TDCI TDDI 535 0223 10
    Potrzebuje info czy ktoś już to ma:
    http://www.partinfo.co.uk/files/INA%200083.pdf

    Stosował właśnie z podkładką 3mm do Visteona (rozumiem że bez podcinania obudowy alternatora), ale czy ono 'siada' w tej samej płaszczyźnie co kółko oryginalne?? Czy jest małe przesunięcie które napęd pasowy znosi (niekoniecznie lubi).
    No i czy się udało... Może ktoś już próbował i nie będę królikiem doświadczalnym

    Zauważyłem, że jest to popularny problem, dużo wszyscy piszą i paradoksalnie coraz mniej przypadków się udaje! Wszyscy biedniejsi o co najmniej tysiaka zadają sobie pytanie - dlaczego? Jednak wielu z nich nie wie dokładnie, co im mechanik zamontował. Powstaje zamieszanie, a tu właśnie diabeł tkwi w szczegółach...
    jest: MkIII TDDI 90KM '05 Kombi
    jest: MkII TD '00 Kombi Ghia
    było:MkI TD '93 Kombi GLX - klaps w tył od gapy i na żyletki :/

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    ja po calej lekturze tego tematu:

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81389

    Dużo tam jest i nieuporządkowane ale odpuścilem temat, za dużo opisanych przypadków, że po wymianie rolki były problemy

  19. #38
    Kursant
    Opis
    MK3
    Od
    27 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja niedawno montowałem rolkę do alternatora 535 0074 10 INA (tylko trzeba było wyciąć kołnierz na alternatorze), wymieniłem również wszystkie rolki i koło pasowe. Teraz jest błoga cisza

  20. #39
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 2.0TDCI 130KM kombi rok 2006
    Od
    24 Jul 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Niedawno wymieniłem rolki i pasek, ale bez koła pasowego (wg. mechanika nie było do wymiany). Nie wymieniałem całego napinacza, tylko rolkę alternatora. Powodem było słyszalne wycie, wzrastające wraz ze wzrostem obrotów silnika (nie ważne czy na biegu jałowym, czy podczas jazdy). Sądziłem, że to jest przyczyna i wycie ustąpi, ale dalej jest takie samo, a może nawet trochę głośniejsze. W związku z tym pytanie, czy zużycie, uszkodzenie koła pasowego może powodować tylko wycie? W poprzednich postach mowa była o drganiach, klekotaniu, ale nie znalazłem wycia czy buczenia. U mnie nie ma drgań. Nie bardzo wiem, czy skupiać się na tym kole, czy może zająć się drugim paskiem i rolkami (nie były wymieniane do tej pory - ale to już pytanie w innym temacie).
    Mondeo 2.0 TDCI 130KM rok 2006 kombi czarne

  21. #40
    Kursant
    Opis
    MK3
    Od
    27 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Wymień koło pasowe. Powinno się zawsze wymienić kompletem. U mnie też buczało, a teraz nic nie słychać. A rolka od alternatora najlepiej ze sprzęgiełkiem. Ja wcześniej miałem bez.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana napinacza+kola pasowego, jaka cena?
    By orbitek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 18:47
  2. [TDCi MKIII] po wymianie koła pasowego i napinacza nadal głośny silnik TCI
    By laurin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 16:03
  3. [MkIII] Stuki po wymianie napinacza+koła+rolek+paska=ZONK
    By Wypij in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 14:02
  4. [MkIII] Wymiana koła pasowego na wale
    By bover in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów