Zamkniêty temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    Poch³aniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolny¦l±sk

    [MkI] ¿ó³te wk³adki lamp-mam preparat na to

    Ostatnio wyczyscie³em sobie wk³adki w lampach, jedna by³a strasznie ¿ó³ta. Teraz jest lepiej-szczególnie po supervision 50%+

    Wtedy wymy³em wk³adki myd³em, mleczkiem, co tam tylko mia³em. Ba³em siê u¿yc silnego preparatu, który mia³em w domu, bo ba³em siê silnego zmatowienia. Ale dzisiaj zrobi³em test.

    Dosta³em od kolegi wk³adkê, która nie by³a moze specjalnie masakrycznie z¿ó³cona, ale wygl±da³a tak :



    po wymyciu myd³em w p³ynie + g±bka, nastêpnie preparat + papier, i ponownie myd³o w p³ynie + g±bka, ta wk³adka wygl±da tak:



    jedynym minusem jest w³asnie zmatowienie, ale raczej jest delikatne (my¶lê, ¿e lepsze to ni¿ ¿ó³ty kolor wk³adek):


    Ten preparat to takie co¶:

    do kupienia w sklepie "Lidl". U mnie w mie¶cie by³o trudno go kupic, bo by³ wykupowany przez ludzi-ja wzi±³em 6 butelek ¶wietnie czysci plastikowe meble ogrodowe, panele, ramy okienne i takie tam. Aczkolwiek ¶rodek ten jest delikatnie mówi±c, trochê ¿r±cy. Jaka¶ rana na ³apkach i piecze zaraz.

    Mam nadziejê, ze komu¶ siê przyda

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    dla mnie jak byla zolta, tak jest, nie oplaca sie tego robic, wydatek niewielki wiec czyszczenie bez sensu.... (sam probowalem...)


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolny¦l±sk
    ja jednak widzê ró¿nicê, mo¿e fotki tak tego nie pokazuj±, ale jednak ró¿nica jest. A co do tego ¿ó³tego to nie tylko jest wartswa na wk³adce, któr± mo¿na zmyc, ale poprstu plastik staje siê ca³y ¿ó³ty.

    Cytat Zamieszczone przez radeq
    wydatek niewielki wiec czyszczenie bez sensu....
    wiesz, nie zawsze jest tak, ze ma siê kase na nowe wk³adki. Ja wyczysci³em wk³±dki, dosta³em w prezencie dobre ¿arówki i widzê kolosaln± ró¿nicê, wiêc jednak co¶ zawsze daje, A jednak wiêkszo¶c ludzi na forum czy¶ci wk³adki, a nie kupuje nowe....

  5. #4
    Ja robie³em tak najpierw gapeczka i cifem a pózniej polerka automaksem i nakonec szczoteczk± np. do ¿ebów usuwa³em ze szczelin resztki po pascie i powiem wam ze efekt by³ w 70% skuteczny bo do bia³o¶ci nieda rady wyczy¶ciæ.Pozdrawiam!

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Jestem pe³en podziwu dla walcz±cych o jasno¶c na drodze

    Jednak wg mnie to ca³y czas

    Jakie¶ p³yny, polerki, znowu p³yny, raz g±bk± a raz tampaxem jednym s³owem z mizernymi wynikami.

    przeciez nowe wk³adki to koszt jedynie 100 z³ a czas po¶wiecony na walkê lepiej po¶wiêciæ na i inne rozrywki.

  7. #6
    Zielony listek Awatar tip76
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    By³ Mondeo MK1, jest Mondeo MK3 - obydwa kombi
    Od
    11 Apr 2006
    Mieszka w
    Wolbrom

    Re: [MkI] ¿ó³te wk³adki lamp-mam preparat na to

    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    Teraz jest lepiej-szczególnie po supervision 50%+
    :
    marcin_s18 powiedz mi co to za ¿arówki?? Czy masz na my¶li OSRAM?? Czy to faktycznie s± dobre ¿arówki?? Podaj mi konkretne dane na nie, bo zamie¿am kupiæ co¶ do siebie i nie wiem co. Nie patrzê na allegro na "SUPER XENONY" po 11 z³ bo to bez sensu. Chcê aby kto¶ doradzi³ mi co¶ (mo¿e i dro¿szego) ale sprawdzonego i dobrego.
    I przy okazji: czy do mondka z 02.1996 s± ¿arówki H1????

    Pozdrawiam
    "Wszech¶wiat i ludzka g³upota s± nieskoñczone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien"

    A. Einstein

  8. #7

    Re: [MkI] ¿ó³te wk³adki lamp-mam preparat na to

    Cytat Zamieszczone przez tip76
    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    Teraz jest lepiej-szczególnie po supervision 50%+
    :
    marcin_s18 powiedz mi co to za ¿arówki?? Czy masz na my¶li OSRAM?? Czy to faktycznie s± dobre ¿arówki?? Podaj mi konkretne dane na nie, bo zamie¿am kupiæ co¶ do siebie i nie wiem co. Nie patrzê na allegro na "SUPER XENONY" po 11 z³ bo to bez sensu. Chcê aby kto¶ doradzi³ mi co¶ (mo¿e i dro¿szego) ale sprawdzonego i dobrego.
    I przy okazji: czy do mondka z 02.1996 s± ¿arówki H1????

    Pozdrawiam
    ja bym Ci poleci³ ¿aróweczki Philips VisionPlus 50%. ja wyczy¶ci³em wk³adki podobnym sposobem jak marcin_s18 (efekt jest konkretny chocia¿ do pe³nej przejrzysto¶ci to siê ich nie da doczy¶ciæ) i za³o¿y³em w³a¶nie te ¿arówy. efekt przeszed³ moje naj¶mielsze oczekiwania. przed samochodem morze piêknego bia³ego ¶wiat³a :metal

  9. #8
    Zielony listek Awatar tip76
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    By³ Mondeo MK1, jest Mondeo MK3 - obydwa kombi
    Od
    11 Apr 2006
    Mieszka w
    Wolbrom
    Ja czy¶ci³em i ni cholery nie widze ¿adnego efektu. Muszê spróbowaæ jeszcze raz.
    A wracaj±c do ¿aróweczek - mo¿e kto¶ co¶ jeszcze doradzi?? Czekam na opinie innych u¿ytkowników. Powiem szczerze ¿e o tych Philipsach te¿ my¶la³em, ale mo¿e jest co¶ jeszcze wydajniejszego??

    Pozdrawiam i czekam na info.
    "Wszech¶wiat i ludzka g³upota s± nieskoñczone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien"

    A. Einstein

  10. #9
    Zielony listek Awatar artem
    Imiê
    Artur
    Opis
    mkI
    Od
    31 May 2005
    Mieszka w
    GORZÓW WLKP

    Re: [MkI] ¿ó³te wk³adki lamp-mam preparat na to

    jedynym minusem jest w³asnie zmatowienie, ale raczej jest delikatne (my¶lê, ¿e lepsze to ni¿ ¿ó³ty kolor wk³adek):
    a czy próbowa³e¶ poczyszczeniu prysn±æ je preparatem w spreyu na bazie silikonu takim np.do tapicerki bo gdy ja kiedy¶ czy¶ci³em to zmatowienie po takim zabiegu ust±pi³o i by³y znowu prze¿roczyste
    MkI 1.6+ LPG 94r GLX -Artur

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    wiem ze czasem brak kasy doskwiera, mi tez zdaza sie widziec w swoim portfeliku pajeczyne, ale sumujac wydatki na pasty polerskie, i inne srodki to pewnie bedzie ze 30plnow, dodajac 70 mamy mamy nowe wkladeczki... zreszta kupujac mondeo mk1, mk2 czy mk3 decydujemy sie na posiadanie furki klasy juz chyba "sredniej-nizszej" czy jak to tam sie kiedys nazywalo, uwazam wiec, ze, brak takiej kwoty przy takim aucie jest nieporozumieniem
    PS. mam nadzieje ze nikogo nie uraze swoja wypowiedzia, pozdrawiam


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  12. #11
    Poch³aniacz prostych Awatar zbigniew
    Imiê
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    moim zdaniem je¿eli kto¶ zak³ada nowe wk³adki, to ma racjê,
    ale je¿eli kto¶ czy¶ci wk³adki, to te¿ ma racjê, chocia¿ efekt napewno nie jest ten sam, to du¿ej ró¿nicy nie ma, a w portfelu stówka zostaje
    foto gdzie¶ wciê³o
    tel: 537 409 595

  13. #12
    Wk³adki to jest rzeczywi¶cie ból. My¶la³em jak dostaæ lampy bez wk³adek ale nawet te podróbki sprzedawane na gie³dzie s± z wk³adkami. Prawdopodobnie ostatnie wypusty MK1 mia³y lampy z formowan± charakterystyk± przez samo szk³o. Pomy¶la³em ¿e je¶li by³aby mo¿liwo¶æ za³o¿enia takich lamp to niedaleko ju¿ by by³o od za³o¿enia uk³adu xenonowego. Je¿d¿ czêsto w nocy i modle siê aby nic nie wylecia³o na drogê bo ju¿ jedna sarna za³atwi³a mi auto a o rowerzystach i pieszych nie mówiê. Pozatym jest taki ruch na drogach ¿e na drogowych ¶wiat³ach poje¼dziæ sobie nie mo¿na jak kilka lat temu
    Tomek. Srebrny hatchback 2.0 16V LPG GHIA

  14. #13
    Poch³aniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolny¦l±sk
    z tymi zarówkami to chodzi mi w³a¶nie o Philips VisionPlus 50%

    Cytat Zamieszczone przez tomzale
    Wk³adki to jest rzeczywi¶cie ból. My¶la³em jak dostaæ lampy bez wk³adek ale nawet te podróbki sprzedawane na gie³dzie s± z wk³adkami. Prawdopodobnie ostatnie wypusty MK1 mia³y lampy z formowan± charakterystyk± przez samo szk³o.
    spotka³em lampy bez wk³adek-w±tek o tym jest tutaj

  15. #14
    Pogromca zakrêtów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdañsk
    ja swoje wkladki czyscilem cilitem do czysczenia kamienia... powiem ze pomoglo.... pozniej do akcji wkroczylo cos tam do czyszczenia lazienek... jakas odmiana domestosa.... i robiac 1 raz to mozna naprawde uzyskac dobry efekt.... a ja chcialem przedobrzyc i polalem 2 raz i zbyt pozno zmylem i szkielka sie zmatowily

  16. #15
    Zielony listek
    Imiê
    wojtazz
    Opis
    Dodge Caravan 3,3v6
    Od
    12 Sep 2005
    Mieszka w
    Hel-E³k-G±ski

    Re: [MkI] ¿arówki

    Tip76 - Ja mam mondka z 04.96 i mam ju¿ lampy bez wk³adek a ¿arówki to H7 i nie potrzebuje zadnych +50% bo ¶wieci daleko i na bia³o
    Cobra 29 LTD WX Classic + sirio ML 145 <br>

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez radeq
    wiem ze czasem brak kasy doskwiera, mi tez zdaza sie widziec w swoim portfeliku pajeczyne, ale sumujac wydatki na pasty polerskie, i inne srodki to pewnie bedzie ze 30plnow, dodajac 70 mamy mamy nowe wkladeczki... zreszta kupujac mondeo mk1, mk2 czy mk3 decydujemy sie na posiadanie furki klasy juz chyba "sredniej-nizszej" czy jak to tam sie kiedys nazywalo, uwazam wiec, ze, brak takiej kwoty przy takim aucie jest nieporozumieniem
    PS. mam nadzieje ze nikogo nie uraze swoja wypowiedzia, pozdrawiam
    Obawiam siê, ¿e jednak urazi³e¶ - tym bardziej, ¿e wk³adki reflektorów nie s± jedyn± rzecz±, któr± przyda³oby siê wymieniæ w ponaddziesiêcioletnim aucie.
    Prawdopodobnie, gdyby wszyscy z nas mogli sobie pozwoliæ na wyrzucenie 100 z³ (czy te¿ 70 z³) ot tak, zamiast trochê popracowaæ przy swoim autku, to dzia³ wszystko o eksploatacji... przesta³by istnieæ, bo je¼dziliby¶my sobie wszyscy nowymi MkIII, a o dolanie oleju zwracaliby¶my siê do ASO.
    Pozdrawiam

  18. #17
    :metal Racja popieram ale narazie daleko nam do zachodu

  19. #18
    Poch³aniacz prostych Awatar radeq
    Opis
    mk1
    Od
    18 Jan 2006
    Mieszka w
    warszawa, warszawa, warszawa... cwks legia...
    popracowac, czyli wymienic wkladki na nowe, i nie uwazam ze te 70 czy 100zl to wyzucenie pieniedzy, urazic nikogo nie chcialem, i dalej twierdze ze warto wymienic a nie czyscic, o!


    KOMBI 1.8 PB, 94r, CZERWONY

  20. #19
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Kwestia wyboru, który kazdy z nas ma. Ja osobi¶cie chyba zmieniê na nowe, bo bym nie mia³ cierpliwo¶ci na czyszczenie starych, ale jestem pe³en podziwu dla wszystkich czyszcz±cych, zw³aszcza, ¿e trzeba siê trochê namêczyæ, a poza tym nawet te 40, 70, czy 100 z³, to te¿ jednak jest jaka¶ kwota, któr± trzeba wydaæ. A jak warto co¶ polepszyæ za darmo, to jak najbardziej, a i rado¶æ chyba wiêksza z tego jak co¶ siê samemu zrobi.

  21. #20
    Zielony listek Awatar tip76
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    By³ Mondeo MK1, jest Mondeo MK3 - obydwa kombi
    Od
    11 Apr 2006
    Mieszka w
    Wolbrom
    Dok³adnie, ale tak jak mówiê. Ja czy¶ci³em d³u¿szy czas i niestety nie widzê ¿adbego efektu, wiêc chyba mnie te¿ nowe czekaj±.
    "Wszech¶wiat i ludzka g³upota s± nieskoñczone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien"

    A. Einstein

Podobne w±tki

  1. MKI ¿ó³te wk³adki lamp - sposób czyszczenia
    By Redakcja in forum Komentarze artyku³ów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 01:38
  2. [MkI] ¯ó³te wk³adki w MKI
    By kuba181992 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 23:52
  3. [MkI] ¿ó³te wk³adki reflektorów
    By gundas in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 00:02
  4. [MkI] ¿ó³te wk³adki-wymiana
    By Ziomalb1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 20:26
  5. ¿ó³te wk³adki
    By rafek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-10-2005, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów