+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 172
  1. #21
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Boro szkoda klawiatury ,jak chca jezdzic na nalewkach niech jezdza ,ja poza aspektem ekonomicznym nie widze zadnych plusow tych opon

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    z tego co pamiętam goodyear prowadzi bieżnikowanie opon do osobówek ale sprzedaje je pod inna nazwa

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz V6 Zobacz posta
    ale porównujemy tu oponę bieżnikowaną z 2-3 letnią oponą markową...
    Zdecydowanie ta druga opcja. Oczywiście pod warunkiem, że ta opona coś sobą jeszcze prezentuje.
    Przeżyłem juz każdy rodzaj opony: od używek 4-5 oraz młodszych poprzez bieżnikowane i zupełnie nowe. Ostatnie wiadomo. Nowe to nowe. Co do bieżników - już nigdy nie kupię. Na jednym aucie zimówka po około 4 miesiącach się rozwarstwiła, a na innym (inny komplet opon) był tak niemiłosierny hałas przy 90 że głowa puchła.
    Od tamtego czasu jeśli nie stać mnie na nówkę to wolę kupić max 3-4 letnią używkę znanej firmy.

    ---------- Post added at 13:58 ---------- Previous post was at 13:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    z tego co pamiętam goodyear prowadzi bieżnikowanie opon do osobówek ale sprzedaje je pod inna nazwa
    Nawet jeżeli jest taka sytuacja to zadaj sobie jedno pytanie: dlaczego nie sprzedają ich pod własna marką? Czyżby bali się o utratę wizerunku?
    Zbanowany

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Mój tato długie lata pracował w takim zakładzie, z resztą ja za łepka często tam bywałem Przed chwilą go pytałem jak to jest z tymi oponami i odpowiedział że sam nigdy by nie kupił bo widział jak to się robi. Mówił że przede wszystkim kwestia gumy. Nakładana jest jedna guma czy to opony zimowe czy letnie, waga takiej opony jest ok 1,5 kg większa od nowej opony, do tego można spotkać problemy z wyważeniem koła z taką oponą. A także jak ktoś już napisał istnieje ryzyko odklejenia się bieżnika.

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    z tego co pamiętam goodyear prowadzi bieżnikowanie opon do osobówek ale sprzedaje je pod inna nazwa
    Nie wierzę w to co piszesz. W ub. roku wysłałem zapytanie do Michelina w sprawie opon bieżnikowanych. Odpisali, że żaden z renomowanych producentów nie projektuje i produkuje opon osobowych z zamysłem ich bieżnikowania. Opona jest projektowana i wykonana tak, żeby zapewnić wytrzymałość karkasu przez cały okres eksploatacji do wskaźnika TWI. W rzeczywistości jest jeszcze (bo musi być) pewien zapas wytrzymałości - im lepsza opona tym jest on większy. Co wcale nie oznacza, że do takiej opony można przykleić nowy bieżnik i eksploatować ją ponownie przez kolejne kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.
    Natomiast wiele firm (Continental, Bridgestone, Michelin, Goodyear) bieżnikuje swoje opony do aut ciężarowych.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Nie wierzę w to co piszesz.
    Szukalem kiedys opinii o bieżnikowanych oponach i znalazlem właśie taka informacje, jak szukalem po nazwie to te opony były normalnie w sprzedaży, niestety nei pamietam ani producenta i czy to byl na pewno goodyear ani nazwy jak te opony potem sie nazywały

    ja swoja opinie o bieznikowanych wyrazilem wczesniej i tyle, bieżnikowanie będzie sie coraz mocniej rozwijac ze wzgledu na recykling

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    bieżnikowanie będzie sie coraz mocniej rozwijac ze wzgledu na recykling
    Chyba bardziej ze względów ekonomicznych, bo raczej nikt nie kupuje opon bieżnikowanych ze względu na ochronę środowiska...

  9. #28
    Zielony listek Awatar Struna
    Opis
    Scorpio COSWORTH 24V6
    Od
    02 Dec 2012
    Mieszka w
    Skawina
    ciut oliwy do ognia - nie raz miałem na zimę tzw " nalewki" i nie raz zdarzyło mi się na takowych osiągać licznikowe 230 km/h
    fakt że właśnie taki post napisałem świadczy o tym, że nadal żyję - co powinno wydawać się co najmniej dziwne w świetle powyższego

    Dodam tylko, że firma jaka dokonała bieżnikowania nie jest tu bez znaczenia.

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    nie wierze w te bieżnikowane opony od Goodyear'a
    nie z tego przecież ta firma słynie
    robiłem dla nich parę podzespołów i tanie bieżniki nie przeszłyby z ich historią i np. certyfikatami i innymi podobnymi ISO 9001
    renoma w dół od razu

  11. #30
    Zielony listek Awatar Struna
    Opis
    Scorpio COSWORTH 24V6
    Od
    02 Dec 2012
    Mieszka w
    Skawina
    Cytat Zamieszczone przez marcn24 Zobacz posta
    certyfikatami i innymi podobnymi ISO 9001
    a wiesz choć co oznacza w praktyce ISO 9001 ?
    bo z jakością to nie ma nic wspólnego.

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    tak, wiem co oznacza i z jakoscia ma bardzo duzo wspolnego

  13. #32
    Zielony listek Awatar Struna
    Opis
    Scorpio COSWORTH 24V6
    Od
    02 Dec 2012
    Mieszka w
    Skawina
    oł riiilii ? a powiedz proszę, jak niby stek definicji o przebiegu procesów w przedsiębiorstwie oraz jego dokumentacja wpływa na jakość ? przecież równie dobrze możesz opisać jak będziesz odstawiał kaszanę i dokładnie ten właśnie proces poprzeć odpowiednią dokumentacją i voila - masz ISO.

    Tylko gdzie tu jakość ? nie no w sumie to masz wysokiej jakości udokumentowane odstawianie kaszny
    no niestety ale tak właśnie wygląda ISO w praktyce, możesz mi wierzyć lub nie - ale akurat parę ładnych latek w tym siedzę i niestety wiem jak to funkcjonuje.
    Ostatnio edytowane przez Struna ; 02-12-2012 o 05:07

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    no rili ale z norm i standardow badz innych certyfikatow nie zamierzam sie spowiadac bo mam to co roku na appraisal w robocie
    na bs en iso 9001:2008 to sie opiera
    takze kaszany dla goodyeara nie wciskuja

  15. #34
    Zielony listek Awatar Struna
    Opis
    Scorpio COSWORTH 24V6
    Od
    02 Dec 2012
    Mieszka w
    Skawina
    ale przyznasz że sama norma sensu stricte jakości nie czyni

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    wracając do tematu: bieznikowane vs markowe, to na jednym aucie mam Markgum MK790, a na drugim Semperit Sport Grip i nie przysparzaja mi zadnych klopotow podczas jazdy

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Chyba bardziej ze względów ekonomicznych, bo raczej nikt nie kupuje opon bieżnikowanych ze względu na ochronę środowiska...
    no my nie ale ileś % opon musi być wykorzystane ale to nie tylko bieżnikowanie bo sporo z nich tylko do przemielenia sie nadaje

  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar Marcin-Klb
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo RS
    Od
    10 Jan 2011
    Mieszka w
    Kluczbork
    Sam pracuję w wulkanizacji i jeśli miałbym zakładać bieżnikowane to tylko do ciężarówki Remixy z Michellina. Widziałem jak się je robi i jak są wykonane i dziesiątki kierowców sam znam co na nich jeżdżą i są b. zadowoleni w porównaniu choćby do Gayer&Hosaja i inne takie wynalazki. Moja opinia jest taka że wolę założyć nawet 5 letnią Continental czy Michellin niż nowego GlobGuma.

  19. #38
    Niedzielny kierowca Awatar czarekessi
    Opis
    mondeo mk2 1.8 bp wersja SI
    Od
    01 May 2011
    Mieszka w
    strykow -łodz
    Cytat Zamieszczone przez Marcin-Klb Zobacz posta
    Sam pracuję w wulkanizacji i jeśli miałbym zakładać bieżnikowane to tylko do ciężarówki Remixy z Michellina. Widziałem jak się je robi i jak są wykonane i dziesiątki kierowców sam znam co na nich jeżdżą i są b. zadowoleni w porównaniu choćby do Gayer&Hosaja i inne takie wynalazki. Moja opinia jest taka że wolę założyć nawet 5 letnią Continental czy Michellin niż nowego GlobGuma.
    ale bzdury piszesz , pewnie ze lepsze sa bieznikowane zimówki nie pieciolatki uzywki ,jezdze od dwóch lat na bieznikowanych zimowkach w mondeo i zero problemow tak samo w moim drugim samochodzie tez mam zimówki bieznikowane i tez zadnych klopotów

  20. #39
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    z tego co pamiętam goodyear prowadzi bieżnikowanie opon do osobówek ale sprzedaje je pod inna nazwa
    A czy to nie są czasem opony o bieżniku Goodyear'a ( w sensie samego wyglądu)
    Na allegro pełno jest takich.
    Ja panowie tak jak napisałem wcześniej. Jeśli chodzi o komfort jazdy to bieżnikowane nie odbiegają od markowych, jednak sam komfort psychiczny jest większy przy markowych. Tak jak pisał to już kolega wcześniej. Co z tego, że bieżnik jest nowy i wogóle skoro guma na konstrukcji opony ma "ileś tam" lat.
    Ja po swoich przeżyciach bałbym się teraz bieżnikowanych
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    "Opony do samochodów osobowych (w przypadku ciężarowych sytuacja wygląda inaczej) produkuje się jako opony "o jednym życiu". Konstrukcja opon z zużytym bieżnikiem nie jest w stanie znieść kolejnych przebiegów, więc zabieg pogłębiania bieżnika wcale nie czyni opony zdatną do dalszego użytkowania"
    to nie jest "nalewka", żadna opona osobowa nie przeżyje pogłębiania bieżnika po zdarciu "oryginalnego" więc to całe "jedno życie" tyczy się trochę innej kwestii niż omawiana.

    Nie będę stawał po żadnej ze stron (nowe vs bieżnikowane). Jeździłem na bieżnikowanych profilach, jeździłem na używkach "oryginalnych", jeżdżę na nowych "oryginalnych"..... i żyję. (Jedna z używanych "złapała" bąbla i opony - kosz)


    Nie mam też traumy po "bieżnikach" - wręcz przeciwnie, oprócz niewielkich problemów z wyważeniem zachowywały się jak "oryginały" - na śniegu super, na mokrym gorzej. JAK TO OPONA ZIMOWA. Bieżnik przez 2 sezony się nie odkleił, łatami gumy jadąc z kół nie strzelałem




    Tyle jest piania, że "skąd wiesz w jakim stanie był karkas opony przed bieżnikowaniem" - a ja spytam skąd wiesz w jakim stanie jest karkas Twojej "nowej" opony po zaliczeniu dziury w drodze przy 120km/h?

    Porównujecie opony bieżnikowane do oryginalnych (dunlop conti itp). Bieżnikowanymi zajmuje się tęz wiele firm. Jedne są lepsze inne gorsze więc opinia "bieżnik mi się oderwał z nalewajki" niczego nie wnosi bo równie dobrze ktoś może napisać że jego nową oponę WANLI rozerwało - czy to znaczy, że wszystkie opony NOWE są be i je rozrywa na przykładzie jednej chińskiej opony?

    Czy ponownie bym kupił bieżnikowane? To wyłącznie sprawa sytuacji finansowej... i tyle.

    Do wszystkiego trzeba podejść zdroworozsądkowo. Gdybym przez zakup nowych opon miał odjąć dzieciakom chleb od ust - kupiłbym bieżnikowane bez zawahania.


    Siema Struna, nadal scorpio? O jak ja za swoim cossim tęsknię.

    Pozdrawiam WSZYSTKICH

Podobne wątki

  1. [MkI] Opony bieżnikowane - początek testu
    By Macminik in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 12:46
  2. [All] Opony bieżnikowane - co sądzicie?
    By blaszczu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 20:33
  3. [MkIII] opony bieżnikowane
    By fikcjoner in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 11:03
  4. Bieżnikowane opony
    By blasko in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-07-2005, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów