+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 172
  1. #41
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    W przypadku opon ciężarowych wchodzą w grę różne czynniki
    Czynnik finansowy: komplet opon ciężarowych może kosztować nawet 40-48 tyś zł: bieżnikowanie pozwala na ograniczenie kosztów

    Producenci tacy jak Michelin prowadzą monitoring swoich karkasów i doskonale wiedzą ile razy dana opona była bieżnikowana: chodzi o to aby ograniczyć ilość bieżnikowań wykonanych na tym samym karkasie.
    Pozwala to na ograniczenie ryzyka wystąpienia problemu w trakcie eksploatacji.

    Jest też możliwość wykonania odmiennego bieżnika dostosowanego do potrzeb firmy transportowej: np zamontowanie bieżnika opony zimowej na miejsce bieżnika opony letniej.

    Obecnie Michelin rozważa powrót do opon bieżnikowanych w segmencie aut osobowych, ale jedynie na rynkach wschodzących.
    Dlaczego? są 2 powody: aby być konkurencyjnym pod względem cenowym, i aby ułatwić sobie problem utylizacji zużytych opon.

    Pamiętajmy jednak, że kierowcy na rynkach wschodzących mają mniejsze oczekiwania w zakresie jakości produktu niż kierowcy europejscy czy amerykańscy..
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Zielony listek Awatar Struna
    Opis
    Scorpio COSWORTH 24V6
    Od
    02 Dec 2012
    Mieszka w
    Skawina
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    Siema Struna, nadal scorpio? O jak ja za swoim cossim tęsknię.
    Ooo, witam tak, nadal scorpio
    No ale to nie o scorpio temat, ale żeby nie było że OT to dziś w nocy spadł śnieg w Krakowie, więc w końcu przyszedł czas na zimówki, więc założę któryś już rok z rzędu nalewki i pewnie znów zdarzy się pojechać z prędkościami wykraczającymi poza ogólnie przyjęte normy

    A co
    Ostatnio edytowane przez Struna ; 03-12-2012 o 10:23

  4. #43
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    "Opony do samochodów osobowych (w przypadku ciężarowych sytuacja wygląda inaczej) produkuje się jako opony "o jednym życiu". Konstrukcja opon z zużytym bieżnikiem nie jest w stanie znieść kolejnych przebiegów, więc zabieg pogłębiania bieżnika wcale nie czyni opony zdatną do dalszego użytkowania"
    to nie jest "nalewka", żadna opona osobowa nie przeżyje pogłębiania bieżnika po zdarciu "oryginalnego" więc to całe "jedno życie" tyczy się trochę innej kwestii niż omawiana
    Moim zdaniem to "jedno życie" tyczy się właśnie omawianej tutaj kwestii nalewek, zwłaszcza, że zacytowany tekst jest fragmentem tekstu dotyczącym opon bieżnikowanych.
    Wcześniejsze zdanie tego tekstu brzmiało następująco:
    "Podobnie wygląda kwestia opon bieżnikowanych. Bieżnikowanie jest zabiegiem polegającym na odzyskaniu pierwotnych właściwości bieżnika poprzez nałożenie nowego w miejsce starego"
    Dlatego sądzę, że w tym cytacie który przytoczyłem przez "zabieg pogłębiania bieżnika" w oponie osobowej autor miał na myśli właśnie bieżnikowanie, a nie pogłębianie bieżnika. Wyraźnie chodziło mu o konstrukcję opony ze zużytym bieżnikiem, a nie o tenże zużyty bieżnik, który jak wiadomo w oponie przeznaczonej i zaprojektowanej pod kątem pogłębiania ma grubszy podkład. Poza tym pogłębianie bieżnika wydłuża życie opony tylko o 25-30% więc w tym przypadku nie można mówić o "drugim życiu" opony, natomiast bieżnikowanie to właśnie nadanie drugiego życia oponie kompletnie do tego nie przeznaczonej i nie zaprojektowanej.

  5. #44
    Pieszy Awatar seq-xxl
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia
    Od
    17 Jan 2013
    Mieszka w
    ONY
    Po prawie 10 latach nie używania opon bieżnikowanych kupiłem komplet do mojego mondeo i powiem szczerze byłem miło zaskoczony jakością już po odebraniu przesyłki od kuriera.

    Po założeniu (wyważenie zero problemów) nie słychać ich bardziej niż innych markowych opon. Więc zakupiłem jeszcze 3 komplety do pozostałych aut i w żadnym nikt nie narzeka, mało tego w zakładzie gdzie zakładam/zmieniam i wulkanizuje, panowie zadali pytanie skąd biorę też opony bo nie spotkali się z tak dobrą jakością opon bieżnikowanych.

    Wszystko zależy od firmy i skąd biorą opony na których będą robione "nalewki".
    I dodatkowa informacja:

    W procesie bieżnikowania regeneruje się oponę od stopki do stopki. Zaleta tej metody polega na tym, że odnowieniu poddaje się także ściany boczne, więc w efekcie cała opona wygląda jak nowa.
    Taką informacje uzyskałem od firmy, gdzie kupuje bieżnikowane opony, na które dostaje 24 miesiące pisemnej gwarancji, co też nie jest bez znaczenia.

    Pozdrawiam i życzę szerokości i przyczepności w ten zimowy poranek.
    Ostatnio edytowane przez seq-xxl ; 18-01-2013 o 08:54

  6. #45
    Zielony listek Awatar Struna
    Opis
    Scorpio COSWORTH 24V6
    Od
    02 Dec 2012
    Mieszka w
    Skawina
    to czemu nie podasz marki tych opon dla potomnych, skoro sprawdziłeś i jesteś zadowolony ?

  7. #46
    Pieszy Awatar seq-xxl
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia
    Od
    17 Jan 2013
    Mieszka w
    ONY
    Cytat Zamieszczone przez Struna Zobacz posta
    to czemu nie podasz marki tych opon dla potomnych, skoro sprawdziłeś i jesteś zadowolony ?
    Nie chciałem zostać posądzonym o reklamę ale skoro....

    http://allegro.pl/show_user.php?uid=15283009

    Ja osobiście wszystkie wziąłem "TARGUM" wszystkie komplety.

  8. #47
    Zielony listek Awatar Struna
    Opis
    Scorpio COSWORTH 24V6
    Od
    02 Dec 2012
    Mieszka w
    Skawina
    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    Ja osobiście wszystkie wziąłem "TARGUM" wszystkie komplety.
    własnie o producenta chodziło, to przydatne informacje dla kogoś kto szuka bieznikowanych ale nie ma rozeznania i kontaktu z tematem.

  9. #48
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    Taką informacje uzyskałem od firmy, gdzie kupuje bieżnikowane opony, na które dostaje 24 miesiące pisemnej gwarancji, co też nie jest bez znaczenia.
    tylko jest drobna zmiana odnośnie gwarancji.... na stronie jest napisane że opony mają 12 miesięcy
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    Po prawie 10 latach nie używania opon bieżnikowanych kupiłem komplet do mojego mondeo i powiem szczerze byłem miło zaskoczony jakością już po odebraniu przesyłki od kuriera
    A co Ci w nich tak szczególnie podobało?
    Moje także mi się podobały po odebraniu od kuriera. Takie ładne, nowe, z dzyndzelkami. Aż żal było zakładać...


    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl
    Po założeniu (wyważenie zero problemów) nie słychać ich bardziej niż innych markowych opon. Więc zakupiłem jeszcze 3 komplety do pozostałych aut i w żadnym nikt nie narzeka, mało tego w zakładzie gdzie zakładam/zmieniam i wulkanizuje, panowie zadali pytanie skąd biorę też opony bo nie spotkali się z tak dobrą jakością opon bieżnikowanych
    No to super, że dały się bezproblemowo wyważyć, bo to najważniejsza (i chyba jedyna) zaleta opony bieżnikowanej...

    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    I dodatkowa informacja:

    W procesie bieżnikowania regeneruje się oponę od stopki do stopki. Zaleta tej metody polega na tym, że odnowieniu poddaje się także ściany boczne, więc w efekcie cała opona wygląda jak nowa.
    No to super, że cała opona wygląda jak nowa. Bo jak by to wyglądało - nowy bieżnik i stare, popękane boki. Nikt by tego nie kupił przecież...
    No i szkoda, że tylko wygląda jak nowa...

    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    Taką informacje uzyskałem od firmy, gdzie kupuje bieżnikowane opony, na które dostaje 24 miesiące pisemnej gwarancji, co też nie jest bez znaczenia.
    Oczywiście, że nie jest bez znaczenia. Tylko ciekawe dlaczego tak mało - 24 miesiące - skoro producenci opon udzielają nawet 60 miesięcy gwarancji?

  11. #50
    Kursant
    Opis
    MK3 2.0 TDCi
    Od
    24 Sep 2010
    Mieszka w
    Płońsk
    Ja osobiście nigdy nie założyłbym opony bieżnikowanej. Dobre opony to bezpieczeństwo, samochodem jeżdżę ja, bliskie osoby i jeżeli kiedyś jadąc autostradą ma mi strzelić opona przy 130 co raczej nie skończy się dobrze dla podróżujących, a to wszystko z powodu zaoszczędzenia paru złotych to wolę jednak zapłacić więcej. Teraz kolejny sezon jeżdżę na conti premium contact2 i to najcichsze opony jakie kiedykolwiek miałem, polecam wszystkim. Ale jednocześnie nie przeczę, że opony bieżnikowane są złe, ja po prostu nie chcę mieć z nimi styczności

  12. #51
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    ja tam patrze zeby była czarna i miała bieznik zeby policjant sie nie przyczepil. No i tania to też ważne.

  13. #52
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Cytat Zamieszczone przez Marcin-Klb Zobacz posta
    nawet 5 letnią Continental czy Michellin
    wg unijnych przepisów opona do pięciu lat przechowywana w odpowiednich warunkach (nie na placu "pod chmurką") jest oponą pełnowartościową i sprzedający mają obowiązek wystawiania na takową oponę gwarancję producenta liczoną od daty sprzedaży a nie od daty produkcji...

    Cytat Zamieszczone przez Marcin-Klb Zobacz posta
    to tylko do ciężarówki Remixy z Michellina
    szczerze to szału nie robią zwłaszcza w zimę a mam porównanie np do nowych Kormoranów bo jeden ciągnik u nas w firmie ma te opony założone na oś ciągnącą a inne jeżdżą na nowych "kormofonach"...

    na suchej drodze Kormorany niestety są o wiele głośniejsze...

    konkretnie chodzi o Kormoran D...

    http://www.ceneo.pl/1588795
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  14. #53
    Pieszy Awatar seq-xxl
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia
    Od
    17 Jan 2013
    Mieszka w
    ONY
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    A co Ci w nich tak szczególnie podobało?
    Moje także mi się podobały po odebraniu od kuriera. Takie ładne, nowe, z dzyndzelkami. Aż żal było zakładać...
    To że wykonanie nalewek na takich oponach jest widoczne "gołym" okiem. Jak opony są nierówno nalewane na wszystkich częściach też da się zauważyć, a co zdarzało się nie raz 8-10 lat temu.


    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    No to super, że dały się bezproblemowo wyważyć, bo to najważniejsza (i chyba jedyna) zaleta opony bieżnikowanej...
    To Twoje zdanie. Ja mam inne.

    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    No to super, że cała opona wygląda jak nowa. Bo jak by to wyglądało - nowy bieżnik i stare, popękane boki. Nikt by tego nie kupił przecież...
    No i szkoda, że tylko wygląda jak nowa...
    Zawsze można się czepiać. Po długim okresie przekonałem się do bieżnikowanych na zimę, w lecie zawsze nowa bo temperatury i prędkości są inne.

    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Oczywiście, że nie jest bez znaczenia. Tylko ciekawe dlaczego tak mało - 24 miesiące - skoro producenci opon udzielają nawet 60 miesięcy gwarancji?
    może dlatego że jest już bieżnikowana a nie nowa?

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz V6 Zobacz posta
    tylko jest drobna zmiana odnośnie gwarancji.... na stronie jest napisane że opony mają 12 miesięcy
    przed momentem sprawdzałem jest dwuletnia na stronie podane są telefony, w razie wątpliwości dzwonić do firmy i pytać

  15. #54
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    przed momentem sprawdzałem jest dwuletnia
    http://allegro.pl/185-55r15-opony-bi...955680412.html

    jest roczna... cyt.
    Kupujesz pełnowartościowe opony z 2012 roku

    z ROCZNĄ gwarancją
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  16. #55
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    No to super, że dały się bezproblemowo wyważyć, bo to najważniejsza (i chyba jedyna) zaleta opony bieżnikowanej...
    To Twoje zdanie. Ja mam inne
    Wymienisz jakie?

    Cytat Zamieszczone przez seq-xxl Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    No to super, że cała opona wygląda jak nowa. Bo jak by to wyglądało - nowy bieżnik i stare, popękane boki. Nikt by tego nie kupił przecież...
    No i szkoda, że tylko wygląda jak nowa...
    Zawsze można się czepiać. Po długim okresie przekonałem się do bieżnikowanych na zimę, w lecie zawsze nowa bo temperatury i prędkości są inne
    Czyli jednak boisz się, że bieżniki mogą strzelić przy wyższych temperaturach i prędkościach?
    Czego się boisz skoro mają dwuletnią gwarancję?

  17. #56
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Ja tam 3 sezon bujam sie na bieżnikowanych zimówkach i nie narzekam,teraz kupiłem letnie tez bieżnikowane 4 szt 480 zł komplet tej samej firmy co zimówki.Jak sie sprawdzą zobaczymy, mam nadzieje ze tak jak z zimówkami bedzie ok

  18. #57
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    z tego co ja zaobserwowałem z moimi bieżnikowanymi to słabo sobie radzą na "wodzie" -łatwo tracą trakcję... natomiast na śniegu i na suchym są
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  19. #58
    sds
    Gość
    Dorzuce swoje 3 grosze... Od 5 lat jeżdzę wyłacznie na oponach bieżnikowanych. Poniżej przedstawie wam wady i zalety takich opon z własnych spostrzeżeń.

    Zacznę od ujemnych stron:
    - waga opony - dodatkowa guma swoje waży,
    - delikatnie większy hałas ze względu na wysokie czoło opony,
    - szybciej ścierają się - u mnie max 80 000km

    Pozytywne:
    + głęboki bieżnik
    + bardzo ciężko złapać kapcia,
    + lepiej tłumią delikatne nierówności na jezdni,
    + przystępna cena
    + gwarancja (w przypadku używek kupuje sie na ryzyk fizyk)

    Jeśłi ktoś jeździ bardzo dużo(jak ja) opona bieżnikowana to najbardziej optymalne rozwiązanie. Nie polecam biezników jednak tym, którzy zmieniaja opony raz na 5/6 lat - w takim wypadku tylko nowe - 1000zł raz na 6 lat to przeciez nie majaek ;D

    Bieżniki brać tylko z duzych zakładów a w szczególności: Targum, Bargum, Markgum, Globgum.
    Dlaczego? Powyższe firmy regenerują opone a nie tylko bieżnikują, dodatkowo taka oponka musi u nich spełniac określone kryteria.

    Unikać bieżników z małych zakładzików wulkanizacyjnych. Tutaj nalewaja wszystko na wszytko, bieżnik kleja a nie zgrzewają, opona nie przechodzi żadnych testów - ogólnie bubel.

    Odnośnie tematu postu...
    Jeżeli miałbym okazje kupić 3/2letnie opony z bieżnikiem 6-7mm za ok 100zł sztuka to bym taką wziął. Jednak tak młodej opony w takiej cenie nie widziałem. Bo i po co miałby ktoś taka sprzedawać? No chyba, że biją lub są po wypadku i toś chce pozbyć sie bubla.

    Jeszcze jedno... w oponach regenerowanych nie odklei sie bieznik... nie ma takiej opcji ponieważ guma zostaje wtopiona w stara opone w procesie wulkanizacji. bajki o odklejaniu pisza goście, którzy biezników nigdy nie mieli ;D owszem małe zakłady przyklejaja bieznik na kleju do gumy ale kto kupuje cos takie??

    Jedyne co może sie stać to to, że opona straci kształt. Dzieje sie to jednak tylko wtedy gdy ktos kupuje bieżnik i wymaga aby słuzyła 10 lat ;/
    Do takich wymagan tylko nowa.

  20. #59
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Miałęm przygodę z oponami bieżnikowanymi do Octavi I kupiłem nowe opony bieznikowane w rozmiarze 195/65R15 4sztuki

    Generalnie to można o nich powiedzieć w dwojaki sposób:

    Pozytywy:

    - duży bieżnik nie miałem problemu z wyjechaniem z największej zaspy
    - świeży wygląd opony.
    - dobra przyczepność "poprzeczna"
    - duża trwałośc po 2 sezonach i ok 60tys km praktycznie nie wykazywały wyżycia.
    Negatywy:
    - bicia przy prędkościach powyżej 110km/h (praktycznie niemożliwy przejazd z powiedzmy prędkością autostradową powyżej 120km/h )
    - duże chałasy toczenia;
    - duże opory toczenia;
    - duuużo większa waga w stosunku do tradycyjnych opon.
    - praktycznie zerowa przyczepność na błocie pośniegowym.
    - słaba przyczepność na mokrym asfalcie.


    Ja opon takich nie kupię już nigdy - jeżdziłem 2 sezony na wspomnianym wyżej aucie. do Mondeo kupiłem teraz używany kpl Micheliów. Generalnie to opony bieżnikowane polecam osobą które poruszają się na krótkich odcinkach głownie w ruchu miejskim - nie robią tzw tras.


    ps. a Co do gwarancji to po 1 sezonie próba reklamacji bić opon spełzła na niczym. :/
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  21. #60
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Każdy dorzuca tutaj swoje 3 grosze to i ja to zrobię i powiem tak:
    Miałem przygodę z oponami bieżnikowanymi i w sumie to nic się nie działo poza tym, że troche biły przy większych prędkościach i były głośniejsze, natomiast tak jak niektórzy tutaj piszą, sprawdzają się takie oponki tylko w ruchu wielkomiejskim, W-wa, Wrocław i itp. czyli tam gdzie są dziury, trzeba uważać z prędkością i z reguły nie jeździ się szybciej niż 100 km/h. Ja osobiście wolę kupić opony używane po 2 sezonach z 5-6 mm bieżnika za 100-130 zł/szt i mam pewność że jest w porządku i mogę na takiej rozwinąć prędkość 160 km/h i jest tylko cisza i płynność. A ogólnie przecież opony nowe nie są aż tak drogie... nie lepiej kupić nową oponę np. z dębicy czy kormorana, które są o 30-40 zł droższe niż bieżnikowane niewiadomego pochodzenia i poddane nieznanym przeróbkom i modyfikacjom? Przecież opona bieżnikowana w przykładowym rozmiarze 185/65R14 kosztuje około 100-110 zł/szt (max 450 zł komplet), kiedy nowe można kupić już spokojnie za 130 zł/szt np. to http://allegro.pl/letnie-185-65r14-k...098511576.html
    I żeby było jasne nie firmuje nikogo, tylko podałem pierwszy lepszy przykład z internetu.
    I teraz opierając się o ten przykład mamy kalkuację z której wynika że za komplet nowych opon bieżnikowanych zapłacimy 100 zł mniej niż za nowe. Pytanie czy opłaca sie brać bieżnikowane? Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkI] Opony bieżnikowane - początek testu
    By Macminik in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 11:46
  2. [All] Opony bieżnikowane - co sądzicie?
    By blaszczu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 19:33
  3. [MkIII] opony bieżnikowane
    By fikcjoner in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 10:03
  4. Bieżnikowane opony
    By blasko in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-07-2005, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów