+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 3456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 172
  1. #121
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Nie muszę zgadywać. Po tym co wnioskuję z Twoich postów w temacie to sądzę, że ceną...
    i odległoscią gdzie leżą, im bliżej tym lepiej, po co przepłacać za opony

    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    To nie są ramki z autoświatów...
    no ale jakieś podone źródła

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #122
    Zielony listek Awatar wowka323
    Imię
    wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Opis
    mondeo mk4 2.3 automat pb+lpg
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    podlaskie
    chce się wam tak spinac na temat tych opon i tak każdy kupi takie jakie będzie chciał




    http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88828-Moje-białe-MK3

  4. #123
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Ale przecież testy to właśnie praktyka. Droga hamowania w testach nie jest wyliczona w oparciu o komputerową symulację więc o jakiej teorii piszesz?
    Ale dalej nie rozumiesz, że te testy są przeprowadzane w warunach idealnych, jakby zrobili te testy w moim mieście to z pewnością wiele w tabelkach by się zmieniło, bo oni nie testują opon na dziurach, uskokach, a napewno nie na kostce czy innych dziwnych nawierzchniach, tylko na nowoczesnym i równym asfalcie... Jakość nawierzchni ma duży wpływ na drogę hamowania niestety...



    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    A Ty nie masz w Mondeo ABS i TCS (odpowiednik ASR)? Dziwne, bo ja mam...
    Mam tylko ABS, ale wyprowadzę Cię z błędu: ABS z 97 roku jest wręcz archaiczny do tego stosowanego w dzisiejszych Mondeo czy innych samochodach i na pewno większość się ze mną zgodzi... I nie można porównywać ich ze sobą! To tak jakbyś porównał Mondeo I z Mondeo IV i powiedział, że są takie same...


    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Nie bardzo Cię rozumiem - najpierw pytasz o opony eksperta (rezulteo), a jednocześnie kwestionujesz to co napisali o zakładaniu lepszych opon na tył albo wyśmiewasz oceny opon/tabelki zawarte na ich stronie.
    Już pytałem znajomych, a kolega-wulkanizator rozwija działalność i robi przebudowę zakładu stąd nie było okazji aby o tym porozmawiać... Chciałem porównać porady ekspertów do porad kierowców zawodowych, takie rozeznanie... hehe i się trochę przy tym uśmiałem prawdę mówiąc, a jak podałem znajomym z niemiec link do tego forum to ponoć mieli niezły ubaw z tego co niektórzy tu piszą
    No cóż sądziłem że trafię na kogoś kompetentnego, ale niestety wąska jest tutaj rzesza tych osób...



    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Po co w ogóle pytasz skoro jak widać sam wiesz wszystko najlepiej, bo masz prawko od 5 lat, przejechałeś 100 tys. km i uważasz się za doświadczonego kierowcę...
    Samego doświadczenia z codziennej jazdy to nie biorę tego nawet pod uwagę, bo znam kierowców którzy jeżdżą po 35 lat i dopiero zaczynają jeździć przepisowo i bezpiecznie gdy na konto wpłynie blisko 20 pkt karnych, albo widzę dziadków po 80 lat którzy mają 50 parę lat prawko i przejeżdżają na czerwonym świetle bo już nie dowidzą, albo nie chcą widzieć... czas przez jaki się ma prawko i ilość zjechanych km nie czyni z kierowcy mistrza, bo zazwyczaj kierowcy z długim stażem popadają w tzw. rutynę... Ja oprócz swoich skromnych przebiegów na drogach spędziłem jakieś 100 godzin na torze, jeżdżąc m.in Fordem Cougarem po modernizacjach, Mitsubishi Eclipse, Mazdą RX-8 czy nawet miałem okazję karnąć się Mercedesem SL55 AMG i wcale się tym nie chwalę, ale to właśnie doskonalenie umiejętności na torze, czy podczas dodatkowych szkoleń (ogólnie to polecam szkołę ATS, która współpracuje z ALSDS, gdzie też doskonaliłem swoje umiejętności). A Ty Boro jeździłeś kiedyś na profesjonalnym torze? Jeżeli nie to polecam, bo tam dopiero się człowiek uczy doświadczenia, a nie w codziennych dojazdach do pracy...

  5. #124
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Ja oprócz swoich skromnych przebiegów na drogach spędziłem jakieś 100 godzin na torze, jeżdżąc m.in Fordem Cougarem po modernizacjach, Mitsubishi Eclipse, Mazdą RX-8 czy nawet miałem okazję karnąć się Mercedesem SL55 AMG i wcale się tym nie chwalę,
    Tylko to są kompletnie inne auta i całkowicie inaczej się prowadzą niż Mondeo,także i tak nijak to ma się codziennego jeżdżenia

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    . Ja oprócz swoich skromnych przebiegów na drogach spędziłem jakieś 100 godzin na torze, jeżdżąc m.in Fordem Cougarem po modernizacjach, Mitsubishi Eclipse, Mazdą RX-8 czy nawet miałem okazję karnąć się Mercedesem SL55 AMG i wcale się tym nie chwalę, ale to właśnie doskonalenie umiejętności na torze, czy podczas dodatkowych szkoleń (ogólnie to polecam szkołę ATS, która współpracuje z ALSDS, gdzie też doskonaliłem swoje umiejętności). A Ty Boro jeździłeś kiedyś na profesjonalnym torze?
    Ja jeździłem swoim i autami i tu owszem mogę się zgodzić ,że wówczas doskonaliłem technikę jazdy,bo to uczyło mnie zachowania mego auta i co mogę zrobić w sytuacjach awarynych.Jazda po torze innymi autami była tylko zabawą

    Co z tego:

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Ja oprócz swoich skromnych przebiegów na drogach spędziłem jakieś 100 godzin na torze, jeżdżąc m.in Fordem Cougarem po modernizacjach, Mitsubishi Eclipse, Mazdą RX-8 czy nawet miałem okazję karnąć się Mercedesem SL55 AMG i wcale się tym nie chwalę, ale to właśnie doskonalenie umiejętności na torze, czy podczas dodatkowych szkoleń (ogólnie to polecam szkołę ATS, która współpracuje z ALSDS, gdzie też doskonaliłem swoje umiejętności). ..
    Skoro i tak piszesz:

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    te testy są przeprowadzane w warunach idealnych, jakby zrobili te testy w moim mieście to z pewnością wiele w tabelkach by się zmieniło, bo oni nie testują opon na dziurach, uskokach, a napewno nie na kostce czy innych dziwnych nawierzchniach, tylko na nowoczesnym i równym asfalcie... Jakość nawierzchni ma duży wpływ na drogę hamowania niestety...
    To samo dotyczy nauki jazdy na torze.Tam masz idealne warunki ,które nijak się mają do naszych ulic
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  6. #125
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Tylko to są kompletnie inne auta i całkowicie inaczej się prowadzą niż Mondeo,także i tak nijak to ma się codziennego jeżdżenia
    Mówiłem tylko o zdobywaniu doświadczenia, Mondeo też jeździłem ale w szkole bezpiecznej jazdy ATS.
    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Jazda po torze innymi autami była tylko zabawą
    Dokładnie najlepsza z możliwych Ale człowiek jeżdżąc maszynami z większą mocą nabiera dystansu do samego siebie jak kierowcy i wie, że na to może sobie pozwolić tylko na torze. Przecież nie będę kręcił piruetów po ulicy jak nasz Boro Ogólnie to pozdrowienia dla niego

  7. #126
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta

    Mówiłem tylko o zdobywaniu doświadczenia, Mondeo też jeździłem ale w szkole bezpiecznej jazdy ATS.
    I jakie konkretnie zdobyłeś doświadczenia ?

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Ale człowiek jeżdżąc maszynami z większą mocą nabiera dystansu do samego siebie jak kierowcy i wie, że na to może sobie pozwolić tylko na torze. Przecież nie będę kręcił piruetów po ulicy jak nasz Boro
    Ja po torze zawsze jeździłem swoimi autami nie po to ,żeby sobie na torze pozwalać na więcej,a po to żeby sprawdzić granicę możliwości auta i zachowanie auta w ekstremalnych warunkach.To mi przydaje się na drodze ,gdy nagle muszę gwałtowanie hamować czy skręcać. I nie ma to nic wspólnego z kręceniem piruetów na drodze


    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    człowiek jeżdżąc maszynami z większą mocą nabiera dystansu do samego siebie jak kierowcy
    Jeżdżę dosyć mocnym autem i jakoś nie nabieram do siebie większego dystansu jako kierowcy,bo niby czemu i co to ma według Ciebie oznaczać?
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  8. #127
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    szczególnie w warszawie, gdzie co chwile trzeba hamować przed światłami.
    kolego trzebabyło całość zacytować a nie kawałek wyrwany z kontekstu. Napisałem


    Cytat Zamieszczone przez kuba 82 Zobacz posta
    na śniegu i błocie pośniegowym jest ok(przyczepność hamowanie), na mokrej nawierzchni trzymają sie nieźle, ale hamowanie już wypada gorzej
    zresztą chyba każda zimowa opona nie trzyma sie za dobrze na deszczu

  9. #128
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Skoro slabo hamuja to po co polecasz je do miasta?

    3 zalety opon bieznikowanych ktos wymieni?

    tapatalk

  10. #129
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez kuba 82 Zobacz posta
    zresztą chyba każda zimowa opona nie trzyma sie za dobrze na deszczu
    Mam Dunlopy i są świetne również na mokrym
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  11. #130
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    Skoro slabo hamuja to po co polecasz je do miasta?
    hamuje kierowca , a nie opona braku rozwagi za kierownicą nie nadrobi żadna opona
    Ostatnio edytowane przez kuba 82 ; 07-04-2013 o 18:50

  12. #131
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    3 zalety opon bieznikowanych ktos wymieni?
    No ja bym powiedział tak:
    1) Tanie
    2) tylko do zakorkowanego miasta
    3) Jak odchodzi guma płatami to oznaka że trzeba wymienić

    ---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kuba 82 Zobacz posta
    hamuje kierowca , a nie opona braku rozwagi za kierownicą nie nadrobi żadna opona
    I to też prawda

  13. #132
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kuba 82 Zobacz posta
    hamuje kierowca , a nie opona
    wierzysz w to?
    najlepszy kierowca nie zahamuje tak szybko na słabej oponie i wjedzie w tył temu, który hamuje na dobrych oponach

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    1) Tanie
    2) tylko do zakorkowanego miasta
    3) Jak odchodzi guma płatami to oznaka że trzeba wymienić
    ad 1. skoro bezpieczeństwo swoje, najbliższych i innych użytkowników dróg tak tanio cenisz, to ok, faktycznie, zaleta nie do podważenia.
    ad 2. w zakorkowanym mieście, takim jak wawa (3 miejsce w europie), szybko ruszasz spod świateł i mocno hamujesz. inaczej jeździsz - jesteś przyczyną korków.
    ad 3.

  14. #133
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    w zakorkowanym mieście, takim jak wawa (3 miejsce w europie), szybko ruszasz spod świateł i mocno hamujesz
    na szczescie nie mieszkam w wawie
    co do opon ,to nikogo nie przekonuje i nie namawiam,każdy kupi takie jakie sa dla niego odpowiednie.Ja nie scigam sie od swiateł do swiateł i bierzniki mnie w 100% odpowiadają ;do codziennej jazy z punktu A do punktu B dla mie wystarczą

  15. #134
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kuba 82 Zobacz posta
    do codziennej jazy z punktu A do punktu B dla mie wystarczą
    ale ja tak samo jeżdżę.
    tylko w razie zagrożenia dobre opony zwiększają moje szanse na przeżycie

  16. #135
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Ale przecież testy to właśnie praktyka. Droga hamowania w testach nie jest wyliczona w oparciu o komputerową symulację więc o jakiej teorii piszesz?
    Ale dalej nie rozumiesz, że te testy są przeprowadzane w warunach idealnych, jakby zrobili te testy w moim mieście to z pewnością wiele w tabelkach by się zmieniło, bo oni nie testują opon na dziurach, uskokach, a napewno nie na kostce czy innych dziwnych nawierzchniach, tylko na nowoczesnym i równym asfalcie... Jakość nawierzchni ma duży wpływ na drogę hamowania niestety...
    Ale przecież o to właśnie chodzi, żeby wszystkie opony porównać w JEDNAKOWYCH warunkach...

    Chyba, że wymyślisz jakiś algorytm pozwalający przeliczyć drogę hamowania na nowoczesnym asfalcie na drogę hamowania na kostce albo na dziurawej nawierzchni. W razie czego weź pod uwagę temperaturę i ciśnienie powietrza...

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    A Ty nie masz w Mondeo ABS i TCS (odpowiednik ASR)? Dziwne, bo ja mam...
    Mam tylko ABS, ale wyprowadzę Cię z błędu: ABS z 97 roku jest wręcz archaiczny do tego stosowanego w dzisiejszych Mondeo czy innych samochodach i na pewno większość się ze mną zgodzi... I nie można porównywać ich ze sobą! To tak jakbyś porównał Mondeo I z Mondeo IV i powiedział, że są takie same...
    Jakie to ma znaczenie skoro opony są zakładane na takie same auta i testowane w tych samych warunkach? Nikt normalny w jednym i tym samym teście nie mierzyłby np. drogi hamowania zakładając testowane opony do różnych aut, bo wiadomo, że skuteczność hamulców w różnych autach jest inna...

    Poza tym np. w teście "na która oś dawać lepsze opony" wszystkie systemy wspomagajace były wyłączone... Chcesz powiedzieć, że ogólne wnioski z testu przeprowadzone na Mondeo I bedą inne niż te przeprowadzone na Mondeo IV? Że w Mondeo I lepsze opony powinno się zakładać na przód, a w MK IV na tył? A może jeszcze powinny być oddzielne opony do MKI, oddzielne do MKIII i oddzielne MKIV w zależności od zastosowanych systemów wspomagania jazdy?

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Nie bardzo Cię rozumiem - najpierw pytasz o opony eksperta (rezulteo), a jednocześnie kwestionujesz to co napisali o zakładaniu lepszych opon na tył albo wyśmiewasz oceny opon/tabelki zawarte na ich stronie.
    Już pytałem znajomych, a kolega-wulkanizator rozwija działalność i robi przebudowę zakładu stąd nie było okazji aby o tym porozmawiać... Chciałem porównać porady ekspertów do porad kierowców zawodowych, takie rozeznanie... hehe i się trochę przy tym uśmiałem prawdę mówiąc, a jak podałem znajomym z niemiec link do tego forum to ponoć mieli niezły ubaw z tego co niektórzy tu piszą
    I które opony polecili Ci Twoi znajomi z toru Hockenheim?

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    No cóż sądziłem że trafię na kogoś kompetentnego, ale niestety wąska jest tutaj rzesza tych osób...
    W moich oczach wyrastasz na eksperta. Czekam na jakiś profesjonalny test opon...

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    A Ty Boro jeździłeś kiedyś na profesjonalnym torze? Jeżeli nie to polecam, bo tam dopiero się człowiek uczy doświadczenia, a nie w codziennych dojazdach do pracy...
    Ja nie dojeżdżam autem do pracy. Ja pracuję autem...

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Przecież nie będę kręcił piruetów po ulicy jak nasz Boro Ogólnie to pozdrowienia dla niego
    A dziękuję. Czytam uważnie co piszesz i uczę się od zawodowca z toru Hockenheim...


    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta

    Mówiłem tylko o zdobywaniu doświadczenia, Mondeo też jeździłem ale w szkole bezpiecznej jazdy ATS.
    I jakie konkretnie zdobyłeś doświadczenia ?
    Też jestem ciekaw.


    ---------- Post added 08-04-2013 at 00:39 ---------- Previous post was 07-04-2013 at 23:53 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    tylko w razie zagrożenia dobre opony zwiększają moje szanse na przeżycie
    @jarku ale o jakim zagrożeniu na drodze piszesz? Nie potrafisz wcześniej przewidzieć, że ktoś Ci nagle/niespodziewanie wyjdzie/wyjedzie/zahamuje? Jeśli tak, to jesteś złym kierowcą, bo powinieneś umieć przewidywać wszystko...
    A Ty ciągle o tych metrach przy hamowaniu tak jakby te 60 czy 80 metrów miało jakiekolwiek znaczenie na drodze...
    Ostatnio edytowane przez boro ; 08-04-2013 o 09:15

  17. #136
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    tak jakby te 60 czy 80 metrów miało jakiekolwiek znaczenie na drodze...
    czepiasz się: 20m w jedną, czy drugą stronę - co to za różnica?
    a jest:
    to tak jakby teściowej powiedzieć, że wygląda o 20lat starzej lub 20lat młodziej - w obu przypadkach skutki zupełnie inne


    a tak zupełnie serio:
    - na dobrej gumie auto zatrzyma się przed dzieckiem, które wtargnęło na jezdnię,
    - na słabej - zatrzyma się 20 m dalej...
    Ostatnio edytowane przez jarku ; 08-04-2013 o 09:58

  18. #137
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Czasem i dwa metry różnicy to jest dużo A co dopiero 20

  19. #138
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    W razie czego weź pod uwagę temperaturę
    temperatura ma jak najbardziej wpływ, gdyż na nagrzanym asfalcie starego typu hamuje się gorzej niż na betonie. Tak samo jak będzie temperatura - 15 st C. to jezdnia może być oszroniona i droga hamowania się wydłuży... widać, że dobry jesteś z tej teorii i nie odpuszczasz a nawet nie masz pojęcia jaki mam z znajomymi ubaw
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Poza tym np. w teście "na która oś dawać lepsze opony" wszystkie systemy wspomagajace były wyłączone... Chcesz powiedzieć, że ogólne wnioski z testu przeprowadzone na Mondeo I bedą inne niż te przeprowadzone na Mondeo IV? Że w Mondeo I lepsze opony powinno się zakładać na przód, a w MK IV na tył? A może jeszcze powinny być oddzielne opony do MKI, oddzielne do MKIII i oddzielne MKIV w zależności od zastosowanych systemów wspomagania jazdy?
    Dokładnie tak i takie testy byłyby dla mnie wiarygodne. A z tym co piszesz jest jak z prognozą pogody, może się sprawdzić ale nie musi...
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    I które opony polecili Ci Twoi znajomi z toru Hockenheim?
    Określiłem że chcę opony do 800 zł za komplet i podali mi dwie opcje UNIROYAL RainExpert 195/65/R15 oraz Dunlop SP Sport Bluresponse w tym samym rozmiarze. Oczywiście oni na takich nie jeżdżą, oni używają głównie marek Pirelli i Falken.
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    W moich oczach wyrastasz na eksperta. Czekam na jakiś profesjonalny test opon...
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    uczę się od zawodowca z toru Hockenheim...
    Te ironie są naprawdę na poziomie poniżej tego forum...

    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    że ktoś Ci nagle/niespodziewanie wyjdzie/wyjedzie/zahamuje? Jeśli tak, to jesteś złym kierowcą, bo powinieneś umieć przewidywać wszystko...
    A Ty ciągle o tych metrach przy hamowaniu tak jakby te 60 czy 80 metrów miało jakiekolwiek znaczenie na drodze...
    Są sytuacje, których człowiek nie jest w stanie przewidzieć. Jesteśmy tylko ludźmi i nawet Michael Schummacher popełnia błędy podczas jazdy na codzien po ulicy.
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    Zamieszczone przez Dariusz22


    1) Tanie
    2) tylko do zakorkowanego miasta
    3) Jak odchodzi guma płatami to oznaka że trzeba wymienić



    ad 1. skoro bezpieczeństwo swoje, najbliższych i innych użytkowników dróg tak tanio cenisz, to ok, faktycznie, zaleta nie do podważenia.
    ad 2. w zakorkowanym mieście, takim jak wawa (3 miejsce w europie), szybko ruszasz spod świateł i mocno hamujesz. inaczej jeździsz - jesteś przyczyną korków.
    ad 3.
    Jeżeli chodzi o ad 1. to oczywiście się wygłupiałem, bo bieżników w życiu bym nie założył. Nie wiem w ogóle jaki idiota dopuścił możliwość sprzedawania takich opon, które powodują zagrożenie w ruchu drogowym... lepiej mogliby zalegalizować opony z kolcami na zimę, albo jakieś elementy tuningu...

    ---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    a tak zupełnie serio:
    - na dobrej gumie auto zatrzyma się przed dzieckiem, które wtargnęło na jezdnię,
    - na słabej - zatrzyma się 20 m dalej...
    Dokładnie. Miałem kiedyś taką sytuację, że dziecko szło z matką za rękę ok. 2 metry od jezdni, a po chwili bez powodu wyrwało się i chciało przebiec na drugą stronę... Normalnie zamarłem, całe szczęście miałem dobre opony i udało mi się zahamować. Podejrzewam że jakbym był na bieżnikach, albo jakbym miał lepsze opony na tyle to bym miał dzieciaka na sumieniu i pare lat w zawiasach za nieumyślne spowodowanie śmierci, a no i by mi prawko pewnie zabrali...
    Ostatnio edytowane przez Dariusz22 ; 08-04-2013 o 17:30

  20. #139
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    W razie czego weź pod uwagę temperaturę
    temperatura ma jak najbardziej wpływ, gdyż na nagrzanym asfalcie starego typu hamuje się gorzej niż na betonie. Tak samo jak będzie temperatura - 15 st C. to jezdnia może być oszroniona i droga hamowania się wydłuży...
    Jakie to ma znaczenie w teście w którym wszystkie opony porównywane są ze sobą w IDENTYCZNYCH warunkach?

    Nikt specjalnie dla Ciebie nie zrobi samego testu drogi hamowania składającego się z:
    1. Sucha nawierzchnia:
    - hamowanie na betonie starego typu
    - hamowanie na nowoczesnym i równym asfalcie
    - hamowanie na kostce
    - hamowanie na dziurawej drodze
    2. Mokra nawierzchnia:
    - hamowanie na betonie starego typu w czasie opadów
    - hamowanie na betonie starego typu 10 minut po opadach
    - hamowanie na nowoczesnym i równym asfalcie w czasie opadów
    - hamowanie na nowoczesnym i równym asfalcie 10 minut po opadach
    - hamowanie na kostce
    - hamowanie na dziurawej drodze

    + oczywiście każda z tych kategorii - żebyś był usatysfakcjonowany - powinna pewnie obejmować jeszcze podział ze względu na temperaturę nawierzchni 10 stopni/20 stopni/30 stopni...

    A zimówki dodatkowo:
    - świeży śnieg
    - mokry śnieg
    - ubity śnieg
    - przewiany śnieg
    itd...


    Nie rozumiesz, że taki test ma za zadanie dać ogólny pogląd na różnice między poszczególnymi modelami opon? Dlatego testuje się je w tych samych warunkach. Bo nie chodzi o to, żeby mierzyć różnice w hamowaniu na nagrzanym asfalcie starego typ i na betonie tylko o to, żeby pokazać, że dana opona na mokrej nawierzchni hamuje lepiej niż inna na IDENTYCZNEJ mokrej nawierzchni.

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    widać, że dobry jesteś z tej teorii i nie odpuszczasz
    Nawet prawka nie mam... Czysta teoria z google.pl...

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    a nawet nie masz pojęcia jaki mam z znajomymi ubaw
    W takim razie przy okazji pozdrów ode mnie swojego guru - wulkanizatora i kumpli z toru Hockenheim...


    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Poza tym np. w teście "na która oś dawać lepsze opony" wszystkie systemy wspomagajace były wyłączone... Chcesz powiedzieć, że ogólne wnioski z testu przeprowadzone na Mondeo I bedą inne niż te przeprowadzone na Mondeo IV? Że w Mondeo I lepsze opony powinno się zakładać na przód, a w MK IV na tył? A może jeszcze powinny być oddzielne opony do MKI, oddzielne do MKIII i oddzielne MKIV w zależności od zastosowanych systemów wspomagania jazdy?
    Dokładnie tak i takie testy byłyby dla mnie wiarygodne. A z tym co piszesz jest jak z prognozą pogody, może się sprawdzić ale nie musi...
    Wszystkie modele Mondeo to auta z napędem na przód i generalnie pewnie będą się zachowywać tak samo jak wszystkie inne auta przednionapędowe.
    No chyba, że masz jakieś argumenty przemawiające za tym, że będzie inaczej? Ja nie mam doświadczenia z toru wyścigowego więc pytam...

    Piszesz, że:
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Ja oprócz swoich skromnych przebiegów na drogach spędziłem jakieś 100 godzin na torze, jeżdżąc m.in Fordem Cougarem po modernizacjach, Mitsubishi Eclipse, Mazdą RX-8 czy nawet miałem okazję karnąć się Mercedesem SL55 AMG i wcale się tym nie chwalę, ale to właśnie doskonalenie umiejętności na torze, czy podczas dodatkowych szkoleń (ogólnie to polecam szkołę ATS, która współpracuje z ALSDS, gdzie też doskonaliłem swoje umiejętności). ..
    Pochwaliłeś się jakimi autami i gdzie jeździłeś... Ok. Tylko co to ma wspólnego z tematem? Próbowałeś pokonać tor tym Cougarem/Eclipse/RX-8 na dobrych oponach i następnie na chińskich? Jeśli tak, to pochwal się jakie były różnice na okrążeniu. Bo to czym i gdzie jeździłeś nie ma tutaj najmniejszego znaczenia...


    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    I które opony polecili Ci Twoi znajomi z toru Hockenheim?
    Określiłem że chcę opony do 800 zł za komplet i podali mi dwie opcje UNIROYAL RainExpert 195/65/R15 oraz Dunlop SP Sport Bluresponse w tym samym rozmiarze
    Dunlopy za 800 zł/komplet? W tej cenie to sobie możesz kupić co najwyżej Infinity...

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Oczywiście oni na takich nie jeżdżą, oni używają głównie marek Pirelli i Falken
    No to jak to jest, że oni jeżdżą na Pirelli i Falkenach, a Tobie polecają Dunlopy i Uniroyale?
    Ostatnio edytowane przez boro ; 09-04-2013 o 07:51

  21. #140
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Dunlopy za 800 zł/komplet? W tej cenie to sobie możesz kupić co najwyżej Infinity...
    http://allegro.pl/opony-dunlop-sp-sp...103476805.html Dunlopy za niecałe 900 zł, a jak wezmę to na firmę to sobie 23% VAT-u odliczę to za komplet płacę niespełna 730 zł. A jeżeli poproszę, to znajomi z Niemiec mi przywiozą w cenie do 800 zł, prosto od producenta. Oczywiście nie na zawołanie, ale przynajmniej raz na 2 miesiące przyjeżdżają do rodzin w Polsce (bo Polska jest już dnem jeżeli chodzi o pracę, ale to tak na marginesie), to nikomu nie zaszkodzi wziąć na pakę kompletu oponek.
    A jeżeli chodzi o Uniroyale Rainexpert to bez problemu można na necie kupić komplet do 800 zł brutto z przesyłką. Dla przykładu proszę
    http://moto.allegro.pl/uniroyal-opon...147077490.html
    a z Niemiec mogę mieć taki komplet za 650-700 zł.


    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    No to jak to jest, że oni jeżdżą na Pirelli i Falkenach, a Tobie polecają Dunlopy i Uniroyale?
    Prosta przyczyna: Stosunek ceny do jakości. A raczej ważna jest tutaj cena. Powiedziałem, że mam przeznaczone na komplet 800 zł z niewielką dopłatą, wiadomo że dobry kpl może kosztować 820 zł to nie będę rezygnował.
    Pirelli czy Falken nie kupisz w tej cenie. A Uniroyal czy Dunlop to przecież firmy z górnej części Twojej tabelki...
    A ponadto Pirelli i Falken, zapomniałem też wymienić Vredestein to opony do sportowej jazdy a Uniroyal Rainexperty to raczej sportowe nie są, tylko do normalnej jazdy.
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Nawet prawka nie mam...
    Gratuluję

    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Wszystkie modele Mondeo to auta z napędem na przód i generalnie pewnie będą się zachowywać tak samo jak wszystkie inne auta przednionapędowe.
    No chyba, że masz jakieś argumenty przemawiające za tym, że będzie inaczej? Ja nie mam doświadczenia z toru wyścigowego więc pytam...
    różnic jest wiele, zarówno w zawieszeniu, wielkości tarcz hamulcowych, czy wielkości okładzin na szczękach itp. to są różnice. Dlatego np. w Mondeo V6 są inne tarcze niż np. w Mondeo 1.6 16v. dla mnie to oczywiste.
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    W takim razie przy okazji pozdrów ode mnie swojego guru - wulkanizatora i kumpli z toru Hockenheim...
    Sami czytają z uśmiechem na ustach więc to będzie zbędne. Żałuję tylko że nie mogę zobaczyć ich min na żywo

Podobne wątki

  1. [MkI] Opony bieżnikowane - początek testu
    By Macminik in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 12:46
  2. [All] Opony bieżnikowane - co sądzicie?
    By blaszczu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 20:33
  3. [MkIII] opony bieżnikowane
    By fikcjoner in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 11:03
  4. Bieżnikowane opony
    By blasko in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-07-2005, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów