+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy Awatar kaczus1984
    Imię
    Przemo
    Model
    Ghia
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    15 Aug 2012
    Mieszka w
    Oborniki

    Tania wymiana linki zamka maski

    witam
    Chciałbym podzielić się z wami jak można tanim kosztem wymienić zerwaną linkę do podnoszenia maski (wiem że wizyta w serwisie i wydanie 400zł to koszmar za taką rzecz która jest nie wiele używana)
    Ja zrobiłem to tak:
    1) kupno linki (rowerowa ponad 2m z jednej strony z okrągłą końcówką)
    2) rozbieramy osłony przy zamku
    3) odkręcamy zamek
    4) demontujemy dźwignie która jest w kabinie i przez otwór w dywaniku bez problemu wyciągamy samą linkę bez pancerza
    5) od strony zamka wkładamy zakupioną linkę obficie polewając oliwką lub innym smarowidłem
    6) montujemy linkę w zamku (jeśli kupiliśmy z trochę większą główką to rozwiercamy większym wiertłem lub szlifujemy główkę - wedle uznania) i przykręcamy zamek
    7)teraz gorsza część trzeba zrobić końcówkę linki od strony kabiny(ja użyłem złączki do przewodów odpowiedniej wielkości i przeciągnąłem linkę w miejscu gdzie jest wkręcona jedna śrubka w stronę drugiej i ta drugą mocno przykręciłem. Teraz pozostało wyregulowanie długości by zamek ładnie pracował no i obcięcie nadmiary linki)
    8) po kilkukrotnych próbach zamykania i otwierania można wszystko zmontować.

    ja robiłem to pół godzinki i koszt jaki mnie to wyniosło to 2zł (koszt linki w sklepie rowerowym, złączkę do przewodów akurat miałem i koszty dojechania do miasta po linkę

    PS.
    dodatkowo zamontowałem sobie przy zamku drucik awaryjnego otwarcia żeby przy ewentualnym następnym zerwaniu nie było problemu z otwarciem maski.
    Ja miałem szczęście i linka zerwała się w momencie gdy już zawias się otwarł ale w większości przypadków jest że mamy zamkniętą maskę no i wtedy jest problem więc moja rada JAK MASZ TROCHĘ CZASU TO ZDEJMIJ TEN JEDEN PLASTIK I ODKRĘĆ 2 ŚRUBKI I ZAMONTUJ SOBIE AWARYJ KĘ
    Ostatnio edytowane przez jarek33 ; 06-12-2012 o 18:34 Powód: Błędy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    niezła lipa te mk4 skoro już linka zdechła - moja służy już 13 lat i ani razu się nie zacięła

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar mieczu
    Imię
    Piotr
    Model
    M6 GJ
    Silnik
    2.0 Sky-Active
    Opis
    '15
    Od
    22 Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    kolego mixol11: to nabijanie sobie postów czy próba wniesienia czegoś nowego do tematu wymiany linki ?

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    nic nie nabijam
    zastanawiam sie tylko nad tym co kolega napisal
    nie dosc ze linke wymienil to jeszcze jakies awaryjne otwieranie zamontoewal - stad moja uwaga o trwalosc nowych mondków

    a co do samego rozwiązania to ciekawi mnie jeszcze co na to złodzieje na tą furteczkę pod maskę

    tak jeszcze w kwestii rozwiązań - rozumiem że Ford poszedł po rozum do głowy i zrezygnował z cudownego otwierania maski kluczem?
    Ostatnio edytowane przez mixol11 ; 06-12-2012 o 20:43

  6. #5
    Pieszy Awatar kaczus1984
    Imię
    Przemo
    Model
    Ghia
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    15 Aug 2012
    Mieszka w
    Oborniki
    no właśnie linki w starszych mk4 "siadają" ale już są dostępne wersje modyfikowane niby trwalsze.
    Jednak koszt 400zł z założeniem to absurd.
    zabezpieczenie wiem tylko ja gdzie jest a nawet jak byś zaglądał przez gril to go nie zobaczysz po prostu trzeba wiedzieć gdzie jest i mieć to "coś" (przyrządzik) żeby otwożyć
    Ostatnio edytowane przez kaczus1984 ; 07-12-2012 o 22:47 Powód: dopiska

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 18:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów